חיצי הצפון הנספח השבועי • שבוע 54

במידה ויותקפו באיראן תשתיות נפט או מתקני גרעין איך זה יתפתח

• תגובה איראנית רגילה כמו הפעמים הקודמות והכלה מעבר לזה

• מלחמת התשה עצימה מול ישראל עם עליית מדרגות בכל פעם

• גרירת ארה''ב והמערב למלחמה מול הציר האיראני-רוסי ועוד

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
הדברים של עילם גינדין רלוונטיים ל 06.10.23 אחרי הנחה בשוק הפרסי,
כי לפני ההנחה, הם לא היו רלוונטיים מעולם!
אני רוצה להתייחס להנדוס המערבי של בלתי מעורבים, אוכלוסייה אזרחית, האזרחים והשלטון, וכל שאר מרעין בישין, הם קשקוש בלבוש, הרי לפי האמריקאים רק סמוטריץ ובן גביר הם הבעיה של עם ישראל, ברגע שרק נתפטר מהנ"ל, -כאילו לא אנחנו בחרנו בהם, כאילו לא אנחנו שלחנו אותם,- הכל על מקומו יבוא בשלום. וגר זאב עם כבש!

לפני, אחרי ווככלות הכל, א נ ח נ ו חייבים להפנים שאין מלך בלא עם. נ ק ו ד ה.

שלטון בלא עם, אינו שלטון, לא רק במדינה דמוקרטית, גם אצל היטלר. העיוות של עשיית דין עם ה'נאצים' וכל זה... כאילו ניסו הגרמנים להשתחרר מהשלטון הנאצי אי פעם.

ודוגמאות עד אין מספר.

אז בהצלחה ל... עילם -מה? גינדין כותבים את זה?
הבנו ת'רעיון, אנחנו כבר לא שם.
הם כן, זה שהפרסי פלוני שונא אותנו או לא לא רלוונטי לשאלה אם הוא שונא את השלטון שם.

גליקלאך

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
הם כן, זה שהפרסי פלוני שונא אותנו או לא לא רלוונטי לשאלה אם הוא שונא את השלטון שם.
@איש אחד הלך,
אתה כבר נכנס לוויכוח בין גינדין ליוסיאן,
שבו משום מה יש לי זיקת אמון גבוהה יותר ביוסיאן, ולו משום שהוא בא משם, והוא ראה הכל בעיניים שלו.
אני מדבר בכללות על הניסיון הטיפשי והעלוב הזה של המערב וממשלת ישראל, -וכאן יש כן הבדל בין העם והשלטון, אבל רק לטווח הקצר אני מקווה,- למצוא את הכוחות המתונים ולהשליט אותם.
עיין ערך ההתנתקות...
וכאילו לא למדו לקח, תראו מה אומר היום מי שמתיימר להיות שר ה'ביטחון' שלי:
כל רגע:
"שר הביטחון גלנט אמר היום בפגישה עם הורים שכולים מפורום גבורה: "אנחנו לא רוצים לשלוט בעזה. יש שם פלסטינים שאינם תומכי חמאס והיום חוששים מפניו, צריך למצוא אותם והם ישלטו שם ביום שאחרי. הלחימה ברצועה תימשך שנים"."
@יואבוש,
מההתנתקות אתה מחפש אותם,
אולי בנקז מהצפון, מצלמות הבינה מלאכותית ימצאו אותם. לך תדע.

דיווחים מפה ומשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@איש אחד הלך,
שבו משום מה יש לי זיקת אמון גבוהה יותר ביוסיאן, ולו משום שהוא בא משם, והוא ראה הכל בעיניים שלו.
אני מדבר בכללות על הניסיון הטיפשי והעלוב הזה של המערב וממשלת ישראל, -וכאן יש כן הבדל בין העם והשלטון, אבל רק לטווח הקצר אני מקווה,- למצוא את הכוחות המתונים ולהשליט אותם.
עיין ערך ההתנתקות...
כל רגע:
"שר הביטחון גלנט אמר היום בפגישה עם הורים שכולים מפורום גבורה: "אנחנו לא רוצים לשלוט בעזה. יש שם פלסטינים שאינם תומכי חמאס והיום חוששים מפניו, צריך למצוא אותם והם ישלטו שם ביום שאחרי. הלחימה ברצועה תימשך שנים"."
@יואבוש,
מההתנתקות אתה מחפש אותם,
באיראן זה שונה, יש שם בסיס אינטלקטואלי רחב שרק מחפש ביטוי, זה לא כמו הפלסטיני שכשהוא נגד חמאס זה אומר שהוא מהג'יהאד...

נערך לאחרונה ב:

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
@איש אחד הלך,
אני האמת לא נכנס לויכוח שלהם, אני אומר את מה שאני מבין על בסיס מה שיצא לי לראות
עיין ערך ההתנתקות...
כל רגע:
@יואבוש,
מההתנתקות אתה מחפש אותם,
יש הבדל גדול בין עזה, אפילו ללבנון שיש שם אחוז גבוה מאוד של שונאי חיזבאללה דרוזים ונוצרים, שגם הם לא באמת נגדנו-לפי מה שאני יודע מעולם לא היה פיגוע שבו ערבים נוצרים או דרוזים הרגו יהודים וק"ו לאיראן, שהייתה מדינה מערבית במשך עשרות שנים, ובלי קשר אחוז מאוד גבוה מאזרחיה הם בכלל לא פרסים אלא בני לאום אחר, ורוצים עצמאות שמעת פעם על המאבק של הבלוצ'ים בשלטון?
אני גם רוצה להאמין שא ישראל תצליח לפרק שם את השלטון, כל מי שלא אוהב את השלטון היום יעזוב אותנו בשקט.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מענין העובדה שהאמריקנים מאיימים בהטלת אמברגו נשק על ישראל אם לא יפתר המצב ההומניטרי בעזה, הרי גולדה מאיר איימה על האמריקאים (כמדומני) שיש מפעל טקסטיל בדימונה למקרה של עצירת אספקת חימושים, גם ביבי יכול לכאורה לאיים באותו סוג בד..

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
מענין העובדה שהאמריקנים מאיימים בהטלת אמברגו נשק על ישראל אם לא יפתר המצב ההומניטרי בעזה, הרי גולדה מאיר איימה על האמריקאים (כמדומני) שיש מפעל טקסטיל בדימונה למקרה של עצירת אספקת חימושים, גם ביבי יכול לכאורה לאיים באותו סוג בד..
אברהם אבינו ונחום איש גם זו נלחמו עם חול, צאצאיהם מאיימים בבדים.. מעניין

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
אתמול בתוכנית של הרב אדיר עמרוצי ברדיו קול חי אמר שבבוקר היה אצל מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז ושאל אותו לגבי חגיגת חג סוכות בעיר צפת, (בצל המלחמה) ומרן אמר לו ש"יעשו ולא יחששו"

גם הרב עדיאל בוארון - חבר המועצה במעלות היה אצל ראש הישיבה בעשרת ימי תשובה ואמר לו שהתושבים מפחדים והרב אמר לו שבזכות החגים - לא יאונה להם כל רע"

ראש הישיבה אמר לבוארון שבסליחות יתפללו שיהיה להם אפשרות לקיים את הסוכות כמו שצריך, וגם שיתפללו על החטופים "תתפללו על אחינו החטופים מסכנים, שיחזרו לבתיהם, שהם סובלים וסובלים וסובלים וסובלים"

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
בבקשה לכתוב חדשות רק באשכול עדכונים בלבד ולא בנספח או בכל מקום אחר..

זבון וזבין

משתמש מקצוען
ברצועת עזה, כלי טיס של חיל האוויר, בשיתוף עם חטיבת האש 454 חיסלו את המחבל מחמוד אלמבחוח, מפקד מערך כלי הטיס הבלתי מאוישים של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. המחבל אלמבחוח הוביל מתווי שיגור של כלי טיס בלתי מאויישים לעבר שטח מדינת ישראל וכוחות צה"ל.
במרחב גבאליה, כוחות אוגדה 162 חיסלו ביממה האחרונה מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר ובתקיפות מהאוויר. באחת הפעילויות במרחב רפיח, לוחמי צק"ח הנח"ל בפיקוד אוגדת עזה חיסלו באמצעות רחפנים תוקפים חוליית מחבלים חמושה שתכננה לבצע מתווה טרור כנגד כוחותינו.
הוא כבר חוסל לפני למעלה מעשור בפעולה נועזת של ה''מוסד'' בבית-מלון בדובאי...

אולי אז חוסל מחמוד אלמבחוח -
וכעת חוסל המחבל שמחזיק בתעודת זהות על שמו.....

(הקטע האחרון מיועד למי שזוכר את השערורייה הבינ''ל לאחר החיסול הנ''ל....)

עריכה: ולמי שאיננו זוכר - שיחפש בגוגל/ויקיפדיה/מכלול ''מחמוד אל-מבחוח''...

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ישראל הצליחה לשבות ארבעה מחבלי רדואן נוספים, כולל מפקד מרחב (אבישי גרינצייג)
ולמה זה טוב לנו? למה להשאיר אותם בחיים? כדי להחזיר אותם אחר כך לתפקוד מלא על חשבון משלם המיסים? כדי שהיועמשית תתעניין בתפריט המוגש להם? כדי שבגץ יעמידו להם עורכי דין?
איזה מודיעין כבר יש להם שחסר לנו? הרי אין לנו שם חטופים ברוך השם אלף פעמים, אז בשביל מה?

חסוי 7

משתמש מקצוען
ולמה זה טוב לנו? למה להשאיר אותם בחיים? כדי להחזיר אותם אחר כך לתפקוד מלא על חשבון משלם המיסים? כדי שהיועמשית תתעניין בתפריט המוגש להם? כדי שבגץ יעמידו להם עורכי דין?
איזה מודיעין כבר יש להם שחסר לנו? הרי אין לנו שם חטופים ברוך השם אלף פעמים, אז בשביל מה?
קודם כל אל תהיה בטוח שאי אפשר לקחת מהם מודיעין בשטח על מנהרות או מטענים וכו'
(וגם יש מצב שזה יהיה מנוף לחץ על חיזבאללה בעתיד)

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
ברור שזה נותן מודיעין רב על מה שקורה שם היכן נמצאים המארבים של חיזבאללה למשל, על תוכניות תקיפה, אלו חימושים יש להם וכמה חימושים יש לכל קבוצה, ועוד הרבה הרבה. בגדול שבוי כמעט תמיד הוא נכס אסטרטגי.
נ.ב. אם הם נכנעים, בכל מקרה אסור להרוג אותם על פי החוק הבינלאומי.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
גם באופן כללי,
קראתי ספר של איש משה"מ שערק לארה"ב, "עת לבגוד" שמו.

הוא מתאר היטב איך העם היה בעד מהפכה איסלאמית והקצנה דתית.
הוא טוען (וזה מה שגרם לו לערוק), שהם לא צפו עד לאיפה זה יתדרדר.
אבל שם הראש של העם נמצא.
שהייתה מדינה מערבית במשך עשרות שנים
לא. במשך שנים בודדות, בכפיה של השלטון מלמעלה.

אחרי שהשלטו הקג'ארי נבחר, עלה אביו של השאה שהודח - רזא פהלוואי לשלטון. הוא זרם עם הבריטים,
והעם הדיח אותו והעלה לשלטון את מוסאדק.
בהפיכה מתוזמרת ע"י הCIA, חזר רזא פהלוואי לשלטון.
כשמת, הומלך בנו, מוחמד רזא פהלוואי.
הוא עשה את "המהפכה הלבנה" שכפתה מערביזציה על העם.
והעם ממש לא אהב את זה.

באחד השלבים, לא זוכר אם אצל האב או הבן, נאסר על נשים ללבוש חיג'אב. נשים לא יצאו במשך שנים! מהבית בגלל זה.
אז...
זה הראש של העם האיראני.

גליקלאך

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אברהם אבינו ונחום איש גם זו נלחמו עם חול, צאצאיהם מאיימים בבדים.. מעניין
יש הבדל בין חול מבצעי טקטי, לבד לא קונבנציונאלי, נא לא להעליב
ואיני יודע מי מהצדדים עשוי להיעלב מההשוואה.

חסוי 7

משתמש מקצוען
ינון מגל:

שלום ינון
היינו כמובן בלי פלאפונים
רק מ"פ ומעלה נכנסים עם פלאפון
היינו מנותקים מתקשורת שבוע וחצי
לא יודע בדיוק מה דיברו בערוצי התבהלה
אבל חשוב לדעת אנחנו קורעים להם ת'צורה.
אימת היהודים נפלה עליהם.
המון מחבלים ברחו
ואלה שנמצאים נהרגים.
הם לא יצליחו להכיר את הכפרים שלהם אם ינסו לחזור לשם.
חשבתי על הגורמים לחיזבאללה לברוח ולא להילחם
ודאי שזה קשור לחיסור שנסראללה ושהמורל שלהם למטה ואין להם לגיטימציה מהלבנונים ושהם מפחדים ורואים מה קרה בסוף בעזה וכו'
וגם חשבתי שזה בגלל שלא פתחנו עליהם במלחמת השמדה אלא במלחמה של להעיף אותם מהגבול ולא נראה שעל זה הם מעדיפים למות לפחות ככה זה נראה.
ועוד חשבתי שזה אולי חלק מהגרילה שלהם שהם לא מתמודדים עם הכוח העוצמתי שמולם וברגע שהכח יסתלק הם יחזרו.
אני די מבולבל
מה שבטוח זה פשוט נהדר.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה