חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 36

האם לדעתכם לאחר שגנץ יפרוש מהממשלה גדעון סער יצטרף במקומו?

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

simcha282

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
אם זה חיסול כזה משמעותי כמו נעים קאסם, הם לא יוכלו להסתיר את זה לאורך זמן!
ולכן ברגע שזה יאומת אצלם הם יהיו חייבים להגיב בכל מקרה ובצורה קשה מהרגיל.
לא התכוונתי לחיסול ברמה כזו
בגדול, אני רק מנסה להנמיך ציפיות.. כדי שלא תהיינה אכזבות / כדי שתהיינה שאגות שמחה...

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא התכוונתי לחיסול ברמה כזו
בגדול, אני רק מנסה להנמיך ציפיות.. כדי שלא תהיינה אכזבות / כדי שתהיינה שאגות שמחה...
אם זה חיסול בדרג נמוך יותר, אז החיזבאללה מחוייבים לנקום עוד מחיסול קודם (שלשום)...

חובבן חביב

משתמש מקצוען
מי יותר בכיר?

או

מה שבטוח שהאחרון הוא מחותן עם קאסם סולמני
להבדיל אלף אלפי אלפים וריבי רבבות הבדלות-
נשמע לפי התיאורים שזה כמו הראב"ד והגאב"ד
אחד בכיר יותר בתואר, והשני יותר בפועל....

משנ'ס

משתמש פעיל
רק נעשה סדר קטן - מי שדיווח שיעד החיסול ניצל הוא פרופיל לבנוני עם 150 עוקבים, כך גם דיווח עיתונאי לבנוני בודד ודי בינוני.
אלא שהתקשורת האיראנית גם זו הרשמית מתעקשת שבכיר חוסל, ואין מי שיודע טוב מהם בכל הנוגע לחיזבאללה ובעבר הוכיחו את אמינותם בתחום זה.

בשטח אנשי החיזבאללה‏ ממשיכים לשמור בקנאות אלימה והיסטרית על האיזור כשטח סטרילי תוך ירי מסיבי ומתמשך לאוויר, מה שלא ממש נראה כמו שמירה על אזרחית שנהרגה.
בנוסף הערוצים הסעודים לא רומזים דבר על יעד שניצל.
כל זה נותן אינדקציה שבכיר אכן חוסל.

יאיר לוי
נושם לרווחה

חובבן חביב

משתמש מקצוען
על האשם צפי א-דין רשום בויקיפדיה שהוא נחשב באופן כללי למספר 2 בארגון, ומיועד להיות יורשו של נסראללה
כן, אבל מספר 2 הרשמי והסגן של נסראללה זה נעים קאסם ימ"ש
אבל מצד שני זה נכון שהימ"ש הראשון מיועד להיות היורש לפי הפרסומים,
ולכן כתבתי-
להבדיל אלף אלפי אלפים וריבי רבבות הבדלות-
נשמע לפי התיאורים שזה כמו הראב"ד והגאב"ד
אחד בכיר יותר בתואר, והשני יותר בפועל....

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לבנתיים הערוצים המזוהים עם חיזבאללה כותבים לא לשתף מידע עם האויב
ומצד שני כותבים איומים נגד ישראל שהתגובה תבוא

למשל
מה שקרה אתמול יהיה טיול לעומת מה שיקרה היום
האם סירנות ההתרעה וכיפת הברזל מוכנים למחר? אני לא חושב כך
או פסוקים מהקוראן על כך שה' אומר ללוט שהעונש של סדום יגיע מהר
וכן הלאה

חובבן חביב

משתמש מקצוען
תשמעו זה די מוזר שנהרגו רק כמה בנות וכבר לחיזבאללה יש איומים קשים לשעות הקרובות.
האמת שהכל כאן מוזר
אם באמת חיסלו בכיר מאד בחיזבאללה כמו שדווח עפ"י "פרסומים זרים"
זה אומר הכרזת מלחמה רשמית של ישראל
כי לא הרי הקוים האדומים של גלנט כהרי הקוים האדומים של חיזבאללה
וזה כבר מוזר
כי בשביל להתחיל מלחמה צריך להנחית מכה רחבת היקף
ולא לחכות שחיזבאללה יתקיף את כל הארץ במכת אש
מה גם,
שלפחות עכשיו פיקוד העורף צריך להוציא הנחיה מסודרת...
בקיצור,
או שחוסלו פשוט כמה מפקדים זוטרים
או שבטעות חוסל מישהו בכיר
או שאני לא מבין כלום במלחמות...
ולא בטוח שיש שם מישהו שכן מבין בזה...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
למעשה, האינדיקציה הכי ברורה שיש עכשיו לעובדת חיסולו של בכיר בחיזבאללה היא העובדה שהדבר עדיין לא הוכחש. בניסיונות חיסול קודמים בשלב זה היינו כבר הרבה אחרי חזלוש האירוע. אם עדיין אין הכחשה רשמית הרי שיש דברים בגו.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לבנתיים הערוצים המזוהים עם חיזבאללה כותבים לא לשתף מידע עם האויב
ומצד שני כותבים איומים נגד ישראל שהתגובה תבוא

למשל

או פסוקים מהקוראן על כך שה' אומר ללוט שהעונש של סדום יגיע מהר
וכן הלאה
עוד איום על ישראל וחתימה בפסוק מהקוראן
وما الله بظلام للعبيد
ואללה אינו עושק לעבדיו

בהתחלה חשבתי שזה מרמז שזה משהו בסגנון של נקמה על מותו של העבד של אללה (מי יכול להיות עבד של אללה אם לא בכיר)
אבל מחיפוש נראה שזה פסוק נפוץ עם משמעות יותר רחבה
אז לא יודע למה מרמזים בכל אופן לא נראה תגובות על חיסול של פרמדקית....

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
אני חושב שלא צריך להגזים עם האישיות עד לרמה של ההנהגה
תאמינו לי שאם ישראל רוצה לפתוח מלחמה היא תעשה את זה קצת יותר טוב...
אני חושב שאם חיזבאללה היה רוצה מלחמה כוללת הוא היה מתחיל מזמן
נראה לי שגם ישראל וגם חיזבאללה מרוצים מהמצב כרגע כל אחד מסיבותיו הוא ואף אחד לא רוצה להסלים את העסק
קרובי משפחת ביבס זעמו על פרסום דבריו של בני גנץ שטען כי ישראל יודעת מה מצבם של החטופים ממשפחת ביבס. בני המשפחה שנמצאים בקשר עם גורמי מודיעין הופתעו בשידור חי מדבריו חסרי האחריות של גנץ
רק תחשבו אם ביבי היה עושה את זה איזה עליהום היה נוצר עליו ובצדק

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תשמעו זה די מוזר שנהרגו רק כמה בנות וכבר לחיזבאללה יש איומים קשים לשעות הקרובות.
הפראמדיקית נהרגה בבניין הסמוך.
בבניין שהופצץ, בנתיים עוד לא הצליחו למצוא משהו כי הכל הרוס וכי מאז שיצאו הדיווחים הראשונים, החיזבאללה הספיק לאטום את האיזור לדיווחים.

חסוי 7

משתמש מקצוען
עתונאי שנחשב רציני ממתנגדי חיזבאללה בשם פוריה זרטי (עם 900,000 עוקבים בטוויטר, למבינים) טוען שבתקיפה חוסלו גם נעים קאסם וגם האשם סאפי א דין, מספרים 2 ו-3 בהירארכיה של חיזבאללה.
רגע רק שנייה אמרו שיש שלושה מחוסלים אז אני מוסיף את אברהים עקיל הוא המחוסל השלישי.

חובבן חביב

משתמש מקצוען
אני חושב שאם חיזבאללה היה רוצה מלחמה כוללת הוא היה מתחיל מזמן
נראה לי שגם ישראל וגם חיזבאללה מרוצים מהמצב כרגע כל אחד מסיבותיו הוא ואף אחד לא רוצה להסלים את העסק
אולי מזמן חיזבאללה לא רצה מלחמה כוללת ועכשיו הוא כן רוצה?
ואולי ישראל עכשיו כן רוצה?
לתקוף את כל הבסיסים בצפון זה לא מעשה של מישהו שלא רוצה מלחמה,
ולחסל בכיר ביותר זה גם לא מעשה של מי שלא רוצה מלחמה...

מאירלה

משתמש מקצוען
באופן חריג: חיזבאללה מרחיק בכוח אנשים מאזור התקיפה ומשתמש גם בירי חי. לפחות 50 מחבלי חיזבאללה נמצאים באזור. לפי דיווחים עד כה ישנם 14 נפגעים
עכשיו הזמן לחסל גם את החיזבללונים ששומרים על האזור באדיקות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...