חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 35

ביידן חשף בנאום הצעה לעסקה. האם לדעתכם מאחוריה עומד:

• הוא עצמו

• ביבי

• גנץ

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
במשך 8 חודשים זועקים ומתחננים תושבי הצפון, מה יהיה בהמשך??
סליחה, אבל זה לא אמור לעניין את המערכת.
המערכת צריכה להתעניין בשיקול אחד. ביטחון המדינה.
ומלחמה ב2 חזיתות זה אף פעם לא טוב.
כיום המצב הוא שלצה"ל יש ברירה, ולכן הוא מעדיף - ובצדק - לסיים את העבודה בעזה.
הבעיה היא, כמו שציינו לפני
אני רואה את אותם קצינים מדברים את אותם מילים, עם אותה תפיסת עולם שהובילה לטבח.
והשאלה היא,
מה יהיה הלאה.
במחילה מכבוד כל הפסימיים, גם בהתחלה אמרו שלא נכנס קרקעית לרצועה, ונכנסנו.
שלא נחזור ללחימה אחרי הפסקת האש, וחזרנו.
שלא נכנס לרפיח, ונכנסנו.
שברפיח זה רק מבצע קטן, והוא התרחב.
אז אני באותו קו מחשבה מאמין שתהיה מלחמה בלבנון. ונרחבת.
זה לא פותר את הבעיה העקרונית, המהותית, של התפיסה הלקויה של גנץ ושות', ושל קצינים בכירים בצבא.
ואנחנו לא יכולים להיות בשקט, כי אז הם יעשו את מה שהם אלופים בו, לפחות מאז אוסלו. לסמם אותנו ב"שקט".
אנחנו חייבים לתת גב לממשלה ולדרבן אותה (לדרבן ממקום חיובי, של דחיפה קדימה, לא של העברת ביקורת, כי עכשיו, במלחמה, זה הזמן לעמוד מאחורי הממשלה) כדי שהם לא יצליחו לעשות את זה.

גיפט

משתמש מקצוען
קודם כל זה מפחיד, זה לא כמו רעם - כי כאן מדובר במטוס של האויב שלו שעובר לו מעל הראש ובאותה מידה יכל להטיל עליו פצצה ולמחוק את הרחוב שלו.. והוא לא תמיד יודע אם זה היה רק בום או גם הפצצה - כי לפעמים באמת זה הפצצות.
דבר שני זה סוג של להראות נוכחות, אנחנו מעליך, רואים אותך, וברגע אחד יכולים להפוך את הקערה על פיה...
ואל תתעצבנו עליי, זה לא תקיפה וזה לא מענה לטילים ושריפות וכו', רק מסביר מה הרעיון של זה..
עדיין לא הבנתי מה הרעיון.
או לפחות איך זה מקדם אותנו במלחמה (לא אכפת לי שערבים יסבלו קצת אבל לא הבנתי את הקטע)

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
או לפחות איך זה מקדם אותנו במלחמה (לא אכפת לי שערבים יסבלו קצת אבל לא הבנתי את הקטע)
אמרו לך כאן כבר כמה פעמים:
אבל לא כאמצעי יחיד.
ועושה רושם שמסתמכים יותר מידי על ההפחדה הזו במקום תחמושת.
זה מפחיד מאוד.
אבל אתה אומר בדיוק את מה שאמרתי...
ואל תתעצבנו עליי, זה לא תקיפה וזה לא מענה לטילים ושריפות וכו', רק מסביר מה הרעיון של זה..

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
למה לא?
אנשים זרוקים בבתי מלון, הנפש שלהם מתרסקת, צריך רק פיזי???
לא הבנתי את השיקול!
וצריך להבין שאני (כאילו שמתחשבים בדעתי ;) ) לא בעד מלחמה בשום שלב או זמן
הדגשתי שקו המחשבה המזעזע של יהיה הרבה הרוגים ח"ו ה' ירחם, זה זמן לצאת להילחם הוא קו מחשבה מעוות

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נערכים ללחימה בצפון: הממשלה מאשרת כעת לצהל לגייס עד 350,000 חיילי מילואים עד 31.8
מיהו יכול לתת לי הסבר
זה 350,000 חדשים/נוספים ?
כמה יש עכשיו?
31/8 זה מדי קרוב בשביל לבנון
אולי זה רק תגבור בעזה ויוש ?

גיפט

משתמש מקצוען
מיהו יכול לתת לי הסבר
זה 350,000 חדשים/נוספים ?
כמה יש עכשיו?
31/8 זה מדי קרוב בשביל לבנון
אולי זה רק תגבור בעזה ויוש ?
לא. כרגע יש 300000 חיילי מילואים פונטציאליים שהצבא יכול לגייס אותם בכל רגע. עכשיו העלו את הסד"כ ל350000

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אנשים זרוקים בבתי מלון, הנפש שלהם מתרסקת, צריך רק פיזי???
לא הבנתי את השיקול!
עם כל הכבוד, זה לא שיקול בטחוני.
מה לעשות.
אם הייתה אופציה לטפל בזה עכשיו - נכון.
אבל אין אופציה.
זה לא שיקול מול שיקולים בטחוניים, שלא פותחים חזית נוספת, מה לעשות.
כואב הלב, אבל אנחנו במציאות עצובה.
וצריך להבין שאני (כאילו שמתחשבים בדעתי ;) ) לא בעד מלחמה בשום שלב או זמן
ואני בעד. אנחנו חייבים להכריע את האויב.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
והשאלה היא,
מה יהיה הלאה.
במחילה מכבוד כל הפסימיים, גם בהתחלה אמרו שלא נכנס קרקעית לרצועה, ונכנסנו.
שלא נחזור ללחימה אחרי הפסקת האש, וחזרנו.
שלא נכנס לרפיח, ונכנסנו.
שברפיח זה רק מבצע קטן, והוא התרחב.
אז אני באותו קו מחשבה מאמין שתהיה מלחמה בלבנון. ונרחבת.
יש קצת הבדל,
אז הם אמרו ניכנס לעזה, ניכנס לשיפא, ניכנס לחאן יונס, ניכנס לרפיח..
היום הם לא מספרים שתהיה מלחמה [אלו המוסמכים לזה לפחות]
הם כל הזמן מדגישים שאולי הסדר מדיני.
ואתם יודעים מה? הלוואי!
הלוואי ולא תהיה מלחמה. הלוואי ויהיה הסדר מדיני אבל משהו אמיתי. מי יודע, ה' גדול.
זה יצריך נס, כי הרי כל בר דעת לא מבין איך יהיה הסכם אמיתי... אבל גם מלחמה תצריך המון ניסים... בא ניתן לקב"ה לנהל את העניינים.. [והוא לא צריך את העצות שלנו, אולי לא הסדר מדיני ולא מלחמה? הוא יכול הכל]

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה לעשות.
אם הייתה אופציה לטפל בזה עכשיו - נכון.
אבל אין אופציה.
זה לא שיקול מול שיקולים בטחוניים, שלא פותחים חזית נוספת, מה לעשות.
כואב הלב, אבל אנחנו במציאות עצובה.

ואני בעד. אנחנו חייבים להכריע את האויב.
לא מסכים שזה לא שיקול בטחוני.
יצירת פאניקה והורדת מוראל העם הוא שיקול סופר אסטרטגי.
עם עם מוראל נמוך יתקשה הרבה יותר לעמוד בהתמודדויות של מלחמה.
במיוחד כשזה לא מלחמה עם כוחות צבא של מדינה עצמה אלא של ארגון טרור שהרבה מהאזרחים לא בחרו בו להנהגתם, זה יכול ליצור להם עוד ועוד התמרמרות כנגד החיזבאללה.

גיפט

משתמש מקצוען
במיוחד כשזה לא מלחמה עם כוחות צבא של מדינה עצמה אלא של ארגון טרור שהרבה מהאזרחים לא בחרו בו להנהגתם, זה יכול ליצור להם עוד ועוד התמרמרות כנגד החיזבאללה.
זה שתושבי הצפון מפונים כבר 8 חודשים, זה לא רע למדינה רק בגלל הסבל שלהם, אלא בגלל שחיזבאללה כבשו דה-פקטו את ק"ש, שלומי ומטולה. זה לא ישובי העוטף שאין כמעט נפילות ובעיקרון אפשר לחזור לשם. הצפון מטווח בטרוף, ובתוספת הנ"ט זו סכנת מוות אמיתית לשהות שם.
ולכן גם ברור שתהיה שם מלחמה. כל עוד חיזבאללה שם התושבים לא יכולים לחזור. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על חלקי ארץ..

ניהול 1

משתמש מקצוען
אפרופו מורל,
אני חושב שהצבא צריך להיכנס בכוחות מתוגברים לאולפני הטלוויזיה!
הם מרסקים את מורל העם ביודעין, בכוונת מכוון, במזיד, וזו מטרתם. ואין ספק שהם פוגעים ביכולת הניצחון פגיעה אנושה. הם משרתים את האויב כמעט בכל אייטם שלהם. בכל ראיון, בכל כתבה.
עוכרי ישראל.

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
המערכת צריכה להתעניין בשיקול אחד. ביטחון המדינה.
מה לעשות.
עם כל הכבוד זה כן אמור לעניין את המערכת וזה כן שיקול ביטחוני כי "המדינה" אינו רק מרכז הארץ. בפעם האחרונה שבדקתי הצפון היה חלק מהמדינה ותושביה הם אזרחי המדינה עם כל הזכויות שמגיעים לאזרחי המדינה האחרים.
וכשבא אויב וגורש אלפי אזרחים והורס בתיהם "המדינה" אמור לטפל בזה כי גם זה ביטחון המדינה.
(אני לא אומר שצריך לפתוח עכשיו במלחמה בצפון, אני לא מומחה למלחמות (או לאף דבר אחר) אני רק חולק על זה שמצב תושבי הצפון לא אמור לעניין את המערכת ואינו שיקול בטחוני.)

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לילך שובל – גורם ביטחוני בכיר אומר שמערכת הביטחון לא מעוניינת להיגרר למלחמה בלבנון, רוצים ליזום אותה, בשאלה מה האירוע החריג שיגרום לנו להיגרר למלחמה בלבנון הגורם אמר שאירוע עם הרבה נפגעים.

הוכרז אר"ן
האם זה קו האדום של גלנט?
אולי אותם גורמים בדיווח ה1 יודיעו עכשיו שזה אר''ן או שזה עדיין לא מספיק להם

ראובן שפירא

משתמש פעיל
הזויה העובדה שצה"ל טוען כל הזמן שיש לו 'בנק מטרות' בלבנון. במקרה כזה כמו עכשיו - דבר ראשון, ראשון! צריך לתקוף בחזרה בעוצמה בכל האזור, לפחות שהמחבלים יצטרכו להסתתר ולא יעיזו לשלוח עוד כטבמי"ם לאזור.

למה מחכים?

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ברקע ההסלמה בצפון, השר מיקי זוהר אמר היום (רביעי) בישיבת הממשלה כי “הגיע הזמן לומר באופן ברור: דחיית המערכה להשמדת החמאס הביאה עלינו את אסון השבעה באוקטובר. דחיית המערכה להשמדת יכולות החיזבאללה תביא עלינו אסון גדול ונורא יותר ואנחנו כבר משלמים מחירים כבדים כשהשיא עוד לפנינו”.

לדבריו, “דחיית המערכה מול איראן והשמדת יכולות הגרעין שלה עלולים חלילה להביא להשמדת ישראל. הגיע הזמן להיגמל מהדחיינות ולצאת למתקפה עוצמתית יזומה שתשבית את היכולות של החיזבאללה ושתסיר את איום הגרעין האיראני לפני שיהיה מאוחר מידי. אמרתי את זה שוב ושוב גם לאחרונה כשאיראן תקפה אותנו ישירות שם קיבלנו חלון הזדמנות מדיני לעשות זאת ולא ניצלנו אותו.

“עכשיו הזמן לפעול ובכל הכח, גם בעולם יבינו בסוף כי אנחנו נלחמים את המלחמה של כל העולם המערבי מול הגורמים האיסלאמיסטים הקיצונים שמאיימים גם על ארה״ב, אירופה והעולם כולו”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה: “איראן מנסה לחנוק אותנו בטבעת חנק ואנו נלחמים בה ישירות ונגד שלוחותיה. אנחנו לא יכולים לקבל את המשך המצב בצפון – הוא לא יימשך. נחזיר את תושבי הצפון בבטחה לבתיהם”.

AA052

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הזויה העובדה שצה"ל טוען כל הזמן שיש לו 'בנק מטרות' בלבנון. במקרה כזה כמו עכשיו - דבר ראשון, ראשון! צריך לתקוף בחזרה בעוצמה בכל האזור, לפחות שהמחבלים יצטרכו להסתתר ולא יעיזו לשלוח עוד כטבמי"ם לאזור.

למה מחכים?
לך תשאל את כל הפרשנים למיניהם שיענו לך ברוב חשיבות שבמקרה כזה צריך לפעול מהראש ולא מהבטן

ראובן שפירא

משתמש פעיל
לך תשאל את כל הפרשנים למיניהם שיענו לך ברוב חשיבות שבמקרה כזה צריך לפעול מהראש ולא מהבטן
מה כאן לא פעולה מהראש? באמת שאני שואל.

יש בנק מטרות, יש מטוסים בשמים או בכוננות מיידית.

מה מונע מהם לתקוף יעדים במיידי? לא אמרתי לירות לכל עבר [אפילו שבאזורים האלו - לדעתי רצוי וכדאי לירות לכל עבר]

טירוף מוחלט.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה