חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 35

ביידן חשף בנאום הצעה לעסקה. האם לדעתכם מאחוריה עומד:

• הוא עצמו

• ביבי

• גנץ

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בוושינגטון שוקלים להשתמש במסוקים כדי להעביר סיוע לעזה לאחר כישלון הנמל הצף, שעלותו הסתכמה בכ-320 מיליון דולר.
חמאס יוריד להם את המסוקים כמו זבובים

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
קו חשיבה בריא, ברור ומובן.
ישראל רוצה להיות זו שיוזמת את המלחמה בלבנון, בתנאים שלה ובמועד הנוח לה (לדוגמא? בסיום הפעולה ברפיח).
זה בהתחשב באתגרים המטורפים שאיתו מתמודד הצבא כבר ברגעים אלו, ובעובדה שללא ספק פתיחת המלחמה בצפון היא גם פתיחת המלחמה הגדולה עם איראן, עם המליציות בגולן ומי יודע מה עוד.
מה שאומר בסך הכל אותו 'בכיר בטחוני', זה שהכל טוב ויפה כל עוד המלחמה מתנהלת בעצימות הזו שמאפשרת לישראל לבחור את התגובות והמועדים כרצונה. אם יהיה אירוע רב נפגעים חלילה הדבר יאלץ את ישראל לפתוח את החזית במועד שקבע החיזבאללה, המועד שנוח לו ולא בהכרח המועד שנוח לישראל.
משום מה זה היה הלך החשיבה גם מול חמאס בעזה עשור שלם. אף אחד ל הגיע לזמן שמתאים לנו לטפל בהם. זה שיטה קלאסית לדחיה אינסופית של דברים קשים שצריך לבצע.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
משום מה זה היה הלך החשיבה גם מול חמאס בעזה עשור שלם. אף אחד ל הגיע לזמן שמתאים לנו לטפל בהם. זה שיטה קלאסית לדחיה אינסופית של דברים קשים שצריך לבצע.
אם אתה רואה דמיון ולו קלוש בין מה שקורה כעת בצפון לבין מה שקרה בדרום עד השביעי באוקטובר (לא כולל) אז אין לי אפשרות להתדיין איתך בנושא, פשוט כי אנחנו לא חיים באותו עולם.
לי ברור, פשוט ומוחלט מכל היבט שהוא שהמלחמה בצפון תפרוץ ובגדול, השאלה היא מי יקבע את העיתוי, אנחנו או חיזבאללה, על כל המשמעויות הכרוכות.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם אתה רואה דמיון ולו קלוש בין מה שקורה כעת בצפון לבין מה שקרה בדרום עד השביעי באוקטובר (לא כולל) אז אין לי אפשרות להתדיין איתך בנושא, פשוט כי אנחנו לא חיים באותו עולם.
אני רואה את אותם קצינים מדברים את אותם מילים, עם אותה תפיסת עולם שהובילה לטבח.
לי ברור, פשוט ומוחלט מכל היבט שהוא שהמלחמה בצפון תפרוץ ובגדול, השאלה היא מי יקבע את העיתוי, אנחנו או חיזבאללה, על כל המשמעויות הכרוכות.
לי אין אמון בכלל במערכת. גם אם תיפתח מלחמה, כיצד היא תיגמר? אחרי שבוע בהסדר לצור ע"פ צלוחית? אתה רואה מציאות שישראל נלחמת ברצינות בלבנון?

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
זה לא ממש בטחוני אז אני משאיר את זה פה...
עמית סגל:

סיעת עוצמה יהודית:
לאור העובדה שראש הממשלה מסתיר את טיוטת ההסכם עם חמאס הכוללת סעיף של סיום המלחמה, עוצמה יהודית תצביע לפי צו מצפונה ולא תהיה מחויבת לעמדת הקואליציה בהצבעות בכנסת עד שראש הממשלה יפסיק להסתיר את טיוטת ההסכם.
מרדכי הלפרין: הודעת עוצמה יהודית שלא יצביעו עם הקואליציה - יצאה רבע שעה בדיוק אחרי שהנהלת הקואליציה הודיעה לחברי הכנסת שעד יום שני הקרוב אין צורך בגיוס הח"כים להצבעות במליאה. את ההקשר תעשו לבד ...

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
יש את האשכול הזה

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פשוט כי אנחנו לא חיים באותו עולם.
זה נראה ככה
חבל
במשך שנים זעקו לעזרה תושבי העוטף ושדרות
אמרו שהכל בסדר והם מורתעים
איפה הדרום היום??
במשך 8 חודשים זועקים ומתחננים תושבי הצפון, מה יהיה בהמשך??
מישהו בכלל תופס את המציאות היומיות בצפון היום??
ומה שהבכיר ההוא אומר, זה שחיזבאללה בסופו של יום יקבע את העיתוי, במילים הכי פשוטות.

MOZ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

מרדכי הלפרין: הודעת עוצמה יהודית שלא יצביעו עם הקואליציה - יצאה רבע שעה בדיוק אחרי שהנהלת הקואליציה הודיעה לחברי הכנסת שעד יום שני הקרוב אין צורך בגיוס הח"כים להצבעות במליאה. את ההקשר תעשו לבד ...
אני חושב שבהתבוננות ניתן להצביע על הסיבה,והסיפור הוא ח"כ אלמוג כהן שעושה בית ספר לבן-גביר בכל הקשור להתנהלות עצמאית.
וזה הסיפור:
יקי אדמקר: ‏ח״כ אלמוג כהן ממשיך בחרם נגד הקואליציה ולא צפוי להגיע היום להצבעות במליאה.

המחאה של אלמוג כהן היא על ״אי מענה פיצויים״ לתושבי העיר אופקים שאיבדה 53 מטובי בניה ב-7 באוקטובר. בלשכת ח"כ כהן אומרים: ״בושה שהוא צריך להילחם כדי שתושבי העיר יקבלו את מה שמגיע להם בזכות ולא בחסד״

מאוד פשוט : בעוצמה יהודית החליטו להוציא מח"כ כהן את העוקץ של איומו והפיכתו ללא רלוונטית ,
מצד שני זה מראה שבן-גביר בהחלט מפחד מדמותו של ח"כ כהן,לא שזה היה סוד ,אלא פה רואים שהוא ממש מוטרד ממנו עד כדי עשיית מהלכים נגדיים,
בקיצור שמח...

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הרמטכ״ל, רב-אלוף הרצי הלוי, המפכ״ל, רב-ניצב יעקב שבתאי ומפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק ביקרו אתמול (שלישי) ביחידת ימ״ס איו״ש וקיימו שיח עם לוחמי ומפקדי היחידה, בהשתתפות מפקד אוגדת איו״ש, תת-אלוף יקי דולף, ראש מטה פיקוד המרכז, תת-אלוף רועי שטרית ומפקד ימ״ס איו״ש, ניצב-משנה ד׳.

הלוי: “מגיעה לכם הערכה רבה על הביטחון שאתם מעניקים לאזרחי מדינת ישראל בייחוד במלחמה. רמת הלחימה של היחידה היא מאוד גבוהה ואיכותית, והמבצע האחרון שביצעתם הוא מאוד מרשים. כשאני רואה תכנון מבצע של ימ״ס איו״ש, אני יודע שתהיה שם איכות והשגה של המשימה ונמשיך לחזק את זה”.

שבתאי: “אנחנו נמצאים בתקופה ביטחונית מאתגרת, מודה לרמטכ״ל על שבחר להגיע לביקור ביחידה ולהוקיר את פועלה בעת הזו. לוחמי ומפקדי היחידה הינם חוד החנית של משטרת ישראל ומשמר הגבול אשר פועלים בשטח תוך שילוב זרועות עם שב״כ וצה״ל לשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל ותושביה. עוד טרם המלחמה ובמהלכה היחידה פועלת מסביב לשעון, לסיכול חוליות, מבוקשים חמושים והתארגנויות לביצוע טרור בתחכום ומקצועיות תוך סיכון חיים ואומץ לב למען שמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל. חזקו ואמצו, ישר כוח! עם ישראל גאה בכם”.

ניצב בריק יצחק: “הלוחמים שנמצאים כאן ביחידה עומדים בשורה אחת עם לוחמים מהיחידות הטובות ביותר בעולם. אמנם הציבור לא יכול לדעת מי אתם, אבל הוא בהחלט נחשף לחלק קטן מהפעילויות שלכם ביהודה ושומרון. בשנים האחרונות חל שינוי באופי הפעילויות וכל כניסה שלכם לכפרים ולערים בשטחי יהודה ושומרון מתקבלת בירי בלתי פוסק ומטעני נפץ. אני גאה בדרך בה אתם פועלים – בנחישות, בערכיות ובמקצועיות שמאפיינת את היחידה. המשיכו בעשייה למען עם ישראל”.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

דיווח בלבנון על תקיפה באמצעות זרחן בדרום המדינה

בלבנון דיווחו על תקיפה ישראלית באמצעות פצצות זרחן בכפר חולא שבדרום המדינה. לפי הדיווח, בימים האחרונים התגבר השימוש בזרחן בתקיפות צה"ל, ונטען כי הוא פוגע בבריאות התושבים ובאדמה לטווח הרחוק, וגורם לשריפות שקשה לכבות

ניהול 1

משתמש מקצוען
לאורכה ורוחבה של לבנון מטוסי קרב שוברים את מחסום הקול.
אבו צאלח
אפשר להבין אחת ולתמיד מה עולל מחסום הקול ששוברים אותו לאחרונה מידי הרבה פעמים?
ובמילים אחרות - מה תועלת יש בזה?

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
ובמילים אחרות - מה תועלת יש בזה?
פחד ונזק (שבירת זכוכיות וכדומה).
יצא לך פעם לשמוע את הרעש שזה עושה?
פחד.
וזה כלי יעיל,
אבל לא כאמצעי יחיד.
ועושה רושם שמסתמכים יותר מידי על ההפחדה הזו במקום תחמושת.

ניהול 1

משתמש מקצוען
פחד ונזק (שבירת זכוכיות וכדומה).
יצא לך פעם לשמוע את הרעש שזה עושה?
פחד.
וזה כלי יעיל,
אבל לא כאמצעי יחיד.
ועושה רושם שמסתמכים יותר מידי על ההפחדה הזו במקום תחמושת.
את מי בדיוק זה מפחיד?
את האזרחים בלבנון?
הרי זה סתם פחד מדומה, כמו פחד שיש מלשמוע רעם עוצמתי בחורף.
אתה מבין שזה לא מפחיד, ולא עושה כלום, ובכל זאת זה גורם לך לאיזה סט רגשות של משהו בין פחד לבהלה.
את המחבלים זה לא אמור להפחיד, וודאי לא להרתיע.

גיפט

משתמש מקצוען
דיברתי על הנושא הזה עם מישהו במקום בטחוני.
במסגרת מה שהוא יכול היה לומר (שזה כמובן מעט), ובדיבור מאוד כללי,
הבנתי שהבלגן שיש סביב הנושא הוא סתם ספין.
כל הזמן עולות ויורדות תוכניות חילוץ, אפשר להבין את זה לבד.
כל הזמן עולות ויורדות תוכניות תקיפה, כנ״ל.
יש מערך שיקולים שפרוס לאנשים שאנחנו לא חלק מהם,
ולהגיד מנע זה דמגוגיה
כי אם וכאשר התוכנית לא התאימה לביצוע, היא לא רלוונטית
וממילא אין כאן מניעה.
בדיוק כמו שאולי (בדגש על אולי, סתם דוגמא שלי) ב9 לאוקטובר רצו להכנס רגלית לעזה והחליטו שזה לא הזמן. אף אחד לא ״מנע״
(ג.נ. לא נחשפתי לדברי המקור של אריאל כהנא)
גם אני לא הבנתי את הטררם.
הרי ברור שאם יש 80 חטופים חיים בעזה ו40 גופות אין סיכוי שצה"ל לא יודע איפה נמצאים לפחות חלק מהם. (ובמיוחד בתחילת המלחמה שהיה יותר מ200) א"א לשמור בסוד כזו כמות גדולה של אנשים. וכנראה שצה"ל יודע גם ברגעים אלו איפה נמצאים לפחות חלק- אם לא רוב החטופים. זה לא חידוש. אז למה לא מחלצים? כי החמאס שומר עליהם טוב טוב ופעולות לחילוץ יפגעו בודאות בחטופים/בחיילים, וכנראה כך בערך ארע במקרה דנן.
והראיה- המודיעין על הגופות שחילצו. בדיוק כמו שידעו היכן הגופות יודעים היכן החטופים. רק שעל הגופות החמאס לא שומרים..

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
את מי בדיוק זה מפחיד?
את האזרחים בלבנון?
הרי זה סתם פחד מדומה, כמו פחד שיש מלשמוע רעם עוצמתי בחורף.
אתה מבין שזה לא מפחיד, ולא עושה כלום, ובכל זאת זה גורם לך לאיזה סט רגשות של משהו בין פחד לבהלה.
את המחבלים זה לא אמור להפחיד, וודאי לא להרתיע.
קודם כל זה מפחיד, זה לא כמו רעם - כי כאן מדובר במטוס של האויב שלו שעובר לו מעל הראש ובאותה מידה יכל להטיל עליו פצצה ולמחוק את הרחוב שלו.. והוא לא תמיד יודע אם זה היה רק בום או גם הפצצה - כי לפעמים באמת זה הפצצות.
דבר שני זה סוג של להראות נוכחות, אנחנו מעליך, רואים אותך, וברגע אחד יכולים להפוך את הקערה על פיה...
ואל תתעצבנו עליי, זה לא תקיפה וזה לא מענה לטילים ושריפות וכו', רק מסביר מה הרעיון של זה..
הדבר שאני עדיין לא הבנתי זה הדיווחים מידי פעם על תקיפות דמה. איך זה מתבצע פיזית ומה המטרה בזה. אא"כ זה אימון פיזי של הטייסים וחזרות גנראליות לקראת הדבר האמיתי. [כמו שיש מידי פעם תרגילים של דימוי תקיפה באיראן - טסים בעומק הים למרחק מקביל לזה של איראן מישראל, מבצעים תדלוקים אויריים וכו']

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה