דרוש מידע הזדמנות אחרונה להציל את בית שמש

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ג) מדובר כמו בכדורי, בניין אחד פה ועוד אחד שם, שכונה שלימה מעולם לא היה.

רק עדכון על התוכניות פינוי בינוי בשכונת שמואל הנביא
הכל שם הולך להיות 11 קומות

התכנון בפינוי בינוי הולך לגובה ומדובר בשכונות שלמות בי-ם
(ואגב, בפינוי בינוי באזורים חילונים בי-ם מאשרים גם 35 ו-42 קומות)

הנה דוגמא להחלטה שעברה לפני שבוע ב- 5.12.22:
עץ הדר.jpg
:

שומרת החומות

משתמש מקצוען
אגב בבני ברק ראו את הנולד וכבר אין כרגע אפשרות לקנות בבנינים חדשים קומה אחרונה עם גג מוצמד...
כדי לא להגיע למצב של מגדלי בבל..

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
אגב, בפינוי בינוי ברח' חיות בנוה יעקב קבלו שבוע שעבר היתר בניה ל-12 קומות
וכל הקונים כרגע אברכים.

וכן הפינוי בינוי ברח' אחימאיר שהתחילו היתרי בניה גם אישרו 12 קומות
וזה היה לאחר שישבו עם רבני השכונה
רבני שכונת נווה יעקב מתנגדים בכל תוקף לפינוי בינוי בגלל מעליות שבת.

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
ע"ע מצלמות אבטחה, שכשזה התחיל הגרי"ש אלישיב אסר ללכת בכותל בשבתות, והיום חוץ מקומץ בריסקערס אף אחד לא מקפיד לא ללכת אל מול המצלמה.
במצלמות האבטחה בכותל נעשו שינויים לפי הוראותיו של הגרי"ש אלישיב [באופן שלא יהיה פס"ר] ויש רבנים מתושבי הרובע שמפקחים ע"ז ולכן מותר ללכת גם לפי הגרי"ש אלישיב.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אפשר להכניס את אלו שקנו במחירים האלה לקבוצה הראשונה שהזכרתי.
תכלס, המחירים של היום (1.9 וצפונה) לא מתאימים לרוב המשפחות החרדיות
רוב הדירות הן גדולות ומתאימות מאוד למשדרגים, שהמשפחה והמשכורת גדלו ורוצים קצת להחליף, זה יש ביקוש בשפע, אלא שחרדים שמתקשרים לפרוייקט הזה נענים בהתחמקות. וזה מה שנורא כאן: מדיניות מכוונת של הפרד וכו'

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
רק עדכון על התוכניות פינוי בינוי בשכונת שמואל הנביא
הכל שם הולך להיות 11 קומות

התכנון בפינוי בינוי הולך לגובה ומדובר בשכונות שלמות בי-ם
(ואגב, בפינוי בינוי באזורים חילונים בי-ם מאשרים גם 35 ו-42 קומות)

הנה דוגמא להחלטה שעברה לפני שבוע ב- 5.12

שמואל הנביא איננה שכונה חרדית מובהקת. אלא שכונה שהולכת ומתחרדת. זה משהו שונה לחלוטין מאשר תכנון לכתחילה של שכונה חרדית. מעבר לכל הערות שהעליתי לגבי נוה יעקב וכדומה

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
במצלמות האבטחה בכותל נעשו שינויים לפי הוראותיו של הגרי"ש אלישיב [באופן שלא יהיה פס"ר] ויש רבנים מתושבי הרובע שמפקחים ע"ז ולכן מותר ללכת גם לפי הגרי"ש אלישיב.
אין ספק כי אם השאלה לא הייתה לגבי הדרך לכותל, אלא להכנסת כל הדברים הללו לתוך השכונות החרדיות, היה צורך להתנגד. אבל שוב, זה לא משהו שהוא משנה את אופי השכונה, משא"כ הכי.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הם יודעים בדיוק למה. והגע בעצמך: אם על פינוי בינוי שהוא ספק פיקוח נפש הם מתנגדים איך היו מגיבים על תכנון לכתחילה של שכונה כזו?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אגב בבני ברק ראו את הנולד וכבר אין כרגע אפשרות לקנות בבנינים חדשים קומה אחרונה עם גג מוצמד...
כדי לא להגיע למצב של מגדלי בבל..
לדעתי לפעמים זה נובע מסיבה אחרת: הקבלנים מתכננים בעתיד לבנות עוד קומות ולכן לא מוכרים את הגג.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
גם ברמת אברהם עצמה יש בנינים של 9 ו-10 קומות,
מה ההבדל בין 10 ל- 12?
פעם חשבו שמעל 4 קומות לא יוכל להיות לחרדים....

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
גם ברמת אברהם עצמה יש בנינים של 9 ו-10 קומות,
מה ההבדל בין 10 ל- 12?
פעם חשבו שמעל 4 קומות לא יוכל להיות לחרדים....
הו. כאן בדיוק ה"ברוך"! מה ההבדל בין 12 ל16? אני ישבתי ליד וויליאמסבורג בדירה של אברך בקומה 16 אז אולי גם את זה אפשר ? איפה הגבול? בדיוק על זה אני מדבר ומתריע.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
קטונתי וכו'.
אך לא כל פוסקי הדור סבורים שבהשפעה על מערכת חשמלית יש איסור דאורייתא.
ויש שסבורים כך גם אליבא דהחזו"א. ואכמ"ל.
כל דבר אפשר לפתור.

ספרתי לכם שהייתי בשבת האחרונה ביישוב הדתי המתוק ניר גלים? אז הנה עוד אפיזודה מעניינת:

בשבת בבוקר אחרי התפילה אני רואה כמה צעירים הולכים לדבר עם הסיני שעובד ברפת, עיניין אותי מה להם ולו? התברר שהם - בתנועות ידיים - מנסים להבין מה היה תוצאות המשחק (בין קרואטיה לארגנטינה אם הבנתי נכון)...

עכשיו, ברור שסבא שלי רבי לוי יצחק מברדיטשוב היה חוגג על הסיפור הזה, איך צעירים שכל כך להוטים לכדור, נמנעים מספק ספיקא של חילול שבת דרבנן (הפעלת המסך מע"ש בשעון)

אבל בינינו: האם כך צריכה להיראות שבת.

אני בודק

משתמש מקצוען
כל דבר אפשר לפתור.

ספרתי לכם שהייתי בשבת האחרונה ביישוב הדתי המתוק ניר גלים? אז הנה עוד אפיזודה מעניינת:

בשבת בבוקר אחרי התפילה אני רואה כמה צעירים הולכים לדבר עם הסיני שעובד ברפת, עיניין אותי מה להם ולו? התברר שהם - בתנועות ידיים - מנסים להבין מה היה תוצאות המשחק (בין קרואטיה לארגנטינה אם הבנתי נכון)...

עכשיו, ברור שסבא שלי רבי לוי יצחק מברדיטשוב היה חוגג על הסיפור הזה, איך צעירים שכל כך להוטים לכדור, נמנעים מספק ספיקא של חילול שבת דרבנן (הפעלת המסך מע"ש בשעון)

אבל בינינו: האם כך צריכה להיראות שבת.
מסכים איתך לגמרי.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

2 המתחמים שכבר אושרו 12 קומות ישבו בזמנו (לפני שנתיים- שלוש) עם הרבנים וקבלו את הסכמתם

בתקופה האחרונה הרב וובר קיבל החלטה שבגלל מעליות שבת
הוא מאשר פינוי בינוי רק עד 8 קומות,
לאור החלטת הרב וובר היזמים שכעת מקדמים פינוי בינוי התאימו את התכנון ל-8 קומות לעלות וכמה קומות לרדת.

(כל מה שכתבתי זה מידיעה אישית מכלי ראשון ולא שמועות בעלמא)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
שמואל הנביא איננה שכונה חרדית מובהקת. אלא שכונה שהולכת ומתחרדת. זה משהו שונה לחלוטין מאשר תכנון לכתחילה של שכונה חרדית. מעבר לכל הערות שהעליתי לגבי נוה יעקב וכדומה

כתבת פעם שההורים שלך גרים שם באזור, ולכן נראה לי שאתה מעודכן נכון ללפני 30 שנה

כיום שמואל הנביא זאת שכונה חרדית לגמרי, ספרדים וחסידים
(הבנתי שקנו שם הרבה חסידים בשנים האחרונות, אולי @רחלי ליפשיץ תדע לכתוב כמה אחוזים בדיוק)

Bin26

משתמש פעיל
אגב מהמכתב הזה דווקא משמע שגדולי ישראל אוחזים שהבעיה היא לגופו של ענין מבחינת ייצור החשמל ולא בעיה של אוושא מילתא או בעיה בצורת השבת כמו שיש גם כן דעות של תלמידי חכמים, כמדומני שאם כך הם פני הדברים ודאי שהענין יכול להיפתר בפתרונות טכנולוגים כאלה ואחרים ואם לא עכשיו אז עם התקדמות הטכנולוגיה ושקעה בענין

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מה הכוונה שלא יהיה פס"ר? לא בטוח שיצלמו אותך?
לא שמעתי שהגריש"א התיר. רק ציינתי לעיל שתמיד מוצאים את החילוק להסביר למה מה שיש היום מותר ומה שאסור זה משהו אחר

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כתבת פעם שההורים שלך גרים שם באזור, ולכן נראה לי שאתה מעודכן נכון ללפני 30 שנה

כיום שמואל הנביא זאת שכונה חרדית לגמרי, ספרדים וחסידים
(הבנתי שקנו שם הרבה חסידים בשנים האחרונות, אולי @רחלי ליפשיץ תדע לכתוב כמה אחוזים בדיוק)
לא זוכר שכתבתי (אין לי מספיק ג'יגה במוח לזכור כל מה שכתבתי) אבל זה נכון: גדלתי בשכונת סנהדריה. גם החלק השני נכון, אני לא ממש חי את המקום בשנים האחרונות, אבל מכיר אותו באופן כללי. שים לב מה כתבתי: שכונה שהתחרדה. כלומר המקור לא היה חרדי, כך שאם נוהגים שם בדרכים שונות בגלל האוכלוסיה המקורית (שהם עדיין עשרות אחוזים וככל שמעמיקים לארץ חפץ הם הופכים לרוב מוחלט) זה לא אומר שצריך לעשות כך לכתחילה בשכונה חרדית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה