הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

avigaillll

משתמש פעיל
תודה על העזרה!!

על חודש אחד אחרי החל"ד שלא עבדתי יש לי אישור מחלה מרופא, (לא השתמשתי בזה בינתיים) האם זה יכול לעזור במקרה הזה, או עדיף לא להשתמש בזה?

מידי פעם

משתמש פעיל
עבדתי בשתי מקומות עבודה ומשתיהם חול"תתי
עכשיו אני רואה שבאתר ביטו"ל נרשם שאני מקבל אבטלה רק ממקום אחד
ובאמת בשירות התעסוקה רשמתי רק מעסיק אחרון אחד
האם אכלתי אותה וזהו?
@shira bira
אשמח לדעת מה יצא לכם בסופו של דבר- כי יש לי אותו סיפור...

רותיס

משתמש פעיל
שאלה לגבי פיטורין בעקבות קורונה.
כאשר המצב הוא כזה: הוציאו עובדים לחל"ת, לאחר מכן החזירו אותם לחודשיים ב80% משרה ואח"כ הם מפוטרים.
לפי איזה ממוצע של חודשים הם יקבלו אבטלה.
האם יוכלו לקבל את דמי האבטלה לפי ממוצע של שכר 100% שהיה לפני הקורונה.
ושאלה נוספת, האם יהיה זכאי לתקופה מלאה של אבטלה, או שיקזזו לו את התקופה של החל"ת?

תודה

פוליטיקאי

משתמש פעיל
אם הוציאו אותי לחלת עד סוף אפריל והמעסיק האריך לי את החלת גם למאי
אני צריך לשלוח לביטוח לאומי מכתב שהוא האריך או שאוטומטי אם לא עדכנתי שחזרתי לעבוד זה נחשב בחלת?

מ...

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם יש הגבלה לתקופת מענק דמי אבטלה, בעקבות הוצאה לחל"ת, כמו עד חודשיים, או שדמי האבטלה תקפים עד לחזרת העובד לעבודה? (מבחינת ביטוח לאומי)
ז"א- בטפסים שהגשתי לביטוח לאומי, לא נרשם תאריך חזרה

פרידא

משתמש מקצוען
אם הוציאו אותי לחלת עד סוף אפריל והמעסיק האריך לי את החלת גם למאי
אני צריך לשלוח לביטוח לאומי מכתב שהוא האריך או שאוטומטי אם לא עדכנתי שחזרתי לעבוד זה נחשב בחלת?
מ"כל זכות"-

הארכת החל"ת

פרידא

משתמש מקצוען
האם יש הגבלה לתקופת מענק דמי אבטלה, בעקבות הוצאה לחל"ת, כמו עד חודשיים, או שדמי האבטלה תקפים עד לחזרת העובד לעבודה? (מבחינת ביטוח לאומי)
ז"א- בטפסים שהגשתי לביטוח לאומי, לא נרשם תאריך חזרה
בעיקרון כל אחד מקבל לפי הזכאות שלו (גיל, מס' תלויים וכו') אבל עכשיו כל פעם ביטוח לאומי מאריך את הזכאות למי שהסתיים.

נוסח ההודעה מאתר הביטוח הלאומי-
מי שנגמרו לו ימי האבטלה לאחר 1.3.20, נאריך לו באופן אוטומטי את תקופת הזכאות לדמי אבטלה עד ל-31.5.20.

עובדת לפרנסתי

משתמש פעיל
מישהי יכולה לעזור??
העבודה שלי חזרה ב10.5 אני עדיין לא כי אני עם 2 ילדים קטנים ואין גנים..
המעסיק שידר טופס עבור כל העובדים.אני עדיין לא עדכנתי שחזרתי לעבודה אני מקבלת על הימים האלו אבטלה.או מהרגע שהמעסיק אמר שהוא חזר ליבןד הבטול מפסיקים לשלם??מי יודע?

שולי איטח

משתמש מקצוען
שאלה קטנה.
חל"ת למעלה מחודשיים
פוגם בדמי הלידה?

רשום בביטוח לאומי שחלת לא פוגע בחישוב, לא רשום תקופה

השאלה אם משהוא יבדוק ויגיד רגע בעצם היה אסור להוציא ליותר מחודשים בתקופה מוגנת??
קשה להאמין אבל אולי??

שולי איטח

משתמש מקצוען
מישהי יכולה לעזור??
העבודה שלי חזרה ב10.5 אני עדיין לא כי אני עם 2 ילדים קטנים ואין גנים..
המעסיק שידר טופס עבור כל העובדים.אני עדיין לא עדכנתי שחזרתי לעבודה אני מקבלת על הימים האלו אבטלה.או מהרגע שהמעסיק אמר שהוא חזר ליבןד הבטול מפסיקים לשלם??מי יודע?

אם המעסיק מחזיר אותך את לא זכאית מהיום שהחזיר אותך, גם אם תקבלי עכשיו מאוד ייתכן שבסוף שנה אחרי שיקלטו את כל נתוני שנת 2020 מהמעסיק יבקשו החזר /או אפילו קודם אם יקלטו מיידית את הקבצים מהמעסיקים
זה שלא חזרת בגלל ילדים זה מרצונך-אין אבטלה במקרה כזה
את יכולה לנסות לדבר עם המעסיק שיחריג אותך כלומר שידווח שכולם חזרו ולא עליך, כמובן הוא לא חייב אבל אם הוא לא משרד ממשלתי/הוראה וכד ואת לא בתקופה מוגנת לכאורה זה לא אמור להפריע לו, מעסיק פרטי לא חייב להחזיר את העובדים כולם

עובדת לפרנסתי

משתמש פעיל
אם המעסיק מחזיר אותך את לא זכאית מהיום שהחזיר אותך, גם אם תקבלי עכשיו מאוד ייתכן שבסוף שנה אחרי שיקלטו את כל נתוני שנת 2020 מהמעסיק יבקשו החזר /או אפילו קודם אם יקלטו מיידית את הקבצים מהמעסיקים
זה שלא חזרת בגלל ילדים זה מרצונך-אין אבטלה במקרה כזה
את יכולה לנסות לדבר עם המעסיק שיחריג אותך כלומר שידווח שכולם חזרו ולא עליך, כמובן הוא לא חייב אבל אם הוא לא משרד ממשלתי/הוראה וכד ואת לא בתקופה מוגנת לכאורה זה לא אמור להפריע לו, מעסיק פרטי לא חייב להחזיר את העובדים כולם
מה הכוונה תקופה מוגנת אני בהריון זה קשור הוא יכול לחייב אותי לחזור?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה