מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

עבד ה

משתמש צעיר
למיטב ידיעתי ההגבלה של 1.8 מיליון זה במחיר החוזה ולא בשווי השוק, כך שלכאורה עדיין יש כאן את ההטבה.
לפי מה שאני יודע ההגבלה של 1.8 זה בשווי השוק. כלומר:
ההטבה היא שמחשבים את ה75% מהשווי האמיתי של הדירה - עד שווי 1.8.
גם אם הדירה שווה יותר מ1,800,000, הבנק יתן מקסימום 75% מ1,800,000 שזה 1,350,000.
(או כמובן ממחיר הקניה בפועל.)

מאור התורה

משתמש פעיל
לפי מה שאני יודע ההגבלה של 1.8 זה בשווי השוק. כלומר:
ההטבה היא שמחשבים את ה75% מהשווי האמיתי של הדירה - עד שווי 1.8.
גם אם הדירה שווה יותר מ1,800,000, הבנק יתן מקסימום 75% מ1,800,000 שזה 1,350,000.
(או כמובן ממחיר הקניה בפועל.)
הבנק ייתן 75% מ1,800,000 לפי שווי השוק בתנאי שזה לא יותר מ90% מהחוזה
כלומר הקונה חייב להביא 10% הון עצמי

אהרילע

משתמש חדש

קישור לכתבה

הרבה פחות מכירות – שיא של דירות בידי הקבלנים​

נובמבר הציג התאוששות ביחס לאוקטובר בו פרצה המלחמה, ועדיין מדובר על חודש קשה לענף. צניחה במספר הדירות החדשות שנמכרו בדרום, ואיזו עיר הפתיעה ורשמה עליות?

מספר הדירות שנמכרו בשלושת החודשים בין ספטמבר לנובמבר 2023 עמד על 4,760, ירידה של 45.4% ביחס לשלושת החודשים שלפני כן – יוני עד אוגוסט, אז נמכרו 8,720 יחידות דיור. בניכוי עונתיות, מדובר על ירידה מתונה יותר של 31.5% – מ-7,980 ל-5,460 דירות.
הירידה החדשה נעוצה בכמה סיבות: הראשונה והפחות משמעותית, היא שחודש ספטמבר היה חודש חגים, שמאופיין בירידה בעסקאות. הסיבה השנייה והמשמעותית הרבה יותר, היא פרוץ מלחמת “חרבות ברזל” ב-7 באוקטובר, שפגע אנושות בשוק הבנייה. ואולם, נובמבר כבר גילה התאוששות ביחס לאוקטובר, אך עדיין מדובר על נתונים נמוכים משמעותית ביחס לאלה שהיו בחודשי נובמבר בשנים קודמות.
עלייה מול אוקטובר, צניחה מול נובמבר שעבר
על פי נתוני הלמ”ס, בחודש נובמבר נמכרו 1,480 דירות חדשות, עלייה של 52.8% לעומת אוקטובר. בניכוי עונתיות, נתון זה עומד על כ-1,560 דירות, עלייה של 21.3% לעומת אוקטובר. בהשוואה לנובמבר 2022, מדובר בירידה של 51.5% ובניכוי עונתיות ירידה מתונה יותר של 43.4%.
בחינת נתוני המגמה, מראה כי מאוגוסט 2021 עד פברואר 2023, נרשמה ירידה של 3.7% בממוצע לחודש. לעומת זאת, החל ממרץ 2023 ועד ספטמבר אותה שנה, נרשמה עלייה בשיעור של 2.5% בממוצע לחודש. בשל הנתונים החריגים שנרשמו באוקטובר-נובמבר והמצב המתמשך, לא חושבו אומדני מגמה של חודשים אלו. בחודשים הבאים, בהתאם לנתונים שיתקבלו, הדבר ייבחן בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
בשלושת החודשים האחרונים שבין ספטמבר לנובמבר, נמכרו 910 דירות בסבסוד ממשלתי, שהן כ-19.2% מסך מהדירות החדשות שנמכרו. במחוז ירושלים נרשמה ירידה מתונה יחסית מ-792 ל-704 יחידות דיור. במחוז דרום חלה קריסה של ממש – עם ירידה של 62.2% – רבות בשל העובדה שרבות מהדירות נמצאות ביישובים שנמצאים בסיכון ביטחוני. בתל אביב נרשמה ירידה של 32.9%, ובמחוז מרכז – של 45.6%.
בעיר ירושלים נמכרו הכי הרבה דירות – 526 (ירידה של כ-5% יחס ל-555 שנמכרו בחודשים יוני-אוגוסט). באשדוד נמכרו 291 (ירידה של 14.6% ובאשקלון – 234 דירות (עם קריסה של 61.8% ביחס ל-613 שנמכרו בשלושת החודשים שלפני כן).
%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%A8-2023-1024x684.jpg

רמת השרון היא היחידה שרשמה עלייה – ועוד הזה: מ-77 בלבד ביוני-אוגוסט, ל-167 בספטמבר-נובמבר.
שיא במספר הדירות שבידי הקבלנים
בסוף נובמבר נרשם שיא חדש במספר הדירות החדשות שנותנו למכירה, והוא עומד על כ-63,580. 30.5% מהן נמצאות במחוז תל אביב (19,420 דירות) ו-25.2% במחוז המרכז (16,050 דירות) ועדיין, יש לציין כי דירות חדשות שלא נמכרו, אינן מצביעות בהכרח על כך שמדובר בדירות שמוכנות לאכלוס. מדובר על דירות שנמצאות בתחילת בנייה, לקראת סיום וגם שעומדות ריקות – ולא נמכרו עדיין.
ועדיין, יזמים שלא מצליחים למכור דירות, עשויים להיקלע למשבר כלכלי. הרי הם לקחו הלוואות בריביות גבוהות (בעקבות עליית הריבית בשנה ושלושת רבעי האחרונות), ומחויבים להחזרים גבוהים. עם דירות על המדף שלא נמכרות, הן נאלצים להעניק צ’ופרים לרוכשים הפוטנציאלים, ואף להוריד במקרים מסוימים מחירים. על פי נתוני הלמ”ס, מחירי הדירות ירדו בכ-2%, נתון שמצביע על שינוי מגמה לאחר שנים רבות של עליות, אבל עדיין מדובר על מתון מאד.

יהודה מנרה

משתמש חדש
אני ראיתי בעבר שכתבו על זה אשמח אם מתאפשר לכתוב לי שוב
אחי התארס אתמול השאלה שלי זה כמה זמן לוקח הליך ההנפקה של הזכאות למאורס שעוד אין לו שום טופס והאם הוא יספיק להירשם להגרלה הנוכחית ואם לפי החשבון שלכם הוא יספיק אודה לכם אם תכתבו לי פרטים מה דורש ההליך איפה וכמה ... אשמח לתגובתכם בתודה מראש!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

עבד ה

משתמש צעיר
איך זה שבמדלן השכונות הצמודות לפרוייקט באילת המחיר הוא 16,300-17,000 למ"ר בממוצע
וההנחות הם 1,200,000?????
ואילו בירושלים ההיפך: המחיר לפי מדלן בשכונת בית הכרם נע באזור ה 39,000 למ"ר
אבל ההנחה מחושבת רק בכ600 א'????

אני ראיתי בעבר שכתבו על זה אשמח אם מתאפשר לכתוב לי שוב
אחי התארס אתמול השאלה שלי זה כמה זמן לוקח הליך ההנפקה של הזכאות למאורס שעוד אין לו שום טופס והאם הוא יספיק להירשם להגרלה הנוכחית ואם לפי החשבון שלכם הוא יספיק אודה לכם אם תכתבו לי פרטים מה דורש ההליך איפה וכמה ... אשמח לתגובתכם בתודה מראש!
הוא יספיק בעז"ה - אם החל מהרגע תהיו מעשיים.

כמובן רק אם תאריך הנישואין עוד פחות מ-3 חודשים

1) בהקדם - להחתים עו"ד על הטופס המצו"ב בקישור, או להירשם כבר לנישואין (-עדיף, ממילא צריך להירשם).

2) להוציא תעודת זכאות, עד יום ראשון הקרוב ע"י התייצבות פיזית בלשכות (אלונים/מילגם/עמידר) - לא מקוון - במקרה הזה! (יש שהביאו דוגמאות שכן הגישו מקוון ואח"כ הוסיפו מסמכים במייל, אך בסד הזמנים הלחוץ שלך ממש לא הייתי ממליץ לסמוך).

3) לאחר שמקבלים את תעודת הזכאות - להירשם להגרלות עד כ"ח שבט.

יישר כח.
ההון העצמי הנדרש - רעיון מצוין להוסיף.

יש שני הבדלים בינך לבין הטבלאות של ביתשמש-ניק (מרא דשמעתתא כאן באשכול...), שניהם בטבלאות של ה100 מ"ר.
1. בני עייש יוצא אצלו יקר יותר ב50 K.
2. הריווח בירושלים יוצא אצלו 314 K, אתה הגעת ל-600 K הנחה.

שבח נותנים לו

משתמש צעיר
בית שמשניק
יישר כח על הסדר החשוב
למעשה גם בטבלת אקסל המעודכנת שלך מחירי הדירות בירושלים לא תואמים למציאות לפי מדלן עצמם
מה המחיר האמיתי?

עבד ה

משתמש צעיר
גם בצפת - ההנחה שחישבתם רחוקה מאוד מהמציאות האמיתית בשוק...!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בית שמשניק
יישר כח על הסדר החשוב
למעשה גם בטבלת אקסל המעודכנת שלך מחירי הדירות בירושלים לא תואמים למציאות לפי מדלן עצמם
מה המחיר האמיתי?
במחירי הדירות בשוק החופשי לא נגעתי והשארתי אותם כפי שהם על פי הנתונים שניתנו בשם מדלן. בחלק מהמקומות (אילת וירושלים) אכן המספרים לא תואמים את מחירי מדלן עצמם, וכנראה שנפלה שם טעות (כל הטבלה הזו היתה מלאה בטעויות, וחשבתי שלפחות לגבי המחירים בשוק החופשי ניתן לסמוך עליהם, אבל כנראה שגם בזה הם קצת חיפפו).
לגופו של ענין, הרווח באילת כנראה קטן יותר ממה שנכתב, ולעומת זאת הרווח בירושלים גדול יותר (כך באמת יצא לי כשחישבתי לבד בהתחלה, אבל שיניתי את כל הנתונים שלי על פי הטבלה של מדלן).

פשלמה

משתמש רשום
אני חושב שצריך באמת לקיים דיון על זה .לא הגיוני שהכל עלה בשנים ההאחרונות ורק את ההגבבלה ל10אחוז הון עצמי עד185000 לא עלה .המחיר של כל הדירות מלפני 4 5 שנים עלה בהרבה .הגיעה הזמן לעדכן גם את ההגבלה הזאת לפחותלכ220000 לפי המחירים של היום

עבד ה

משתמש צעיר

לפי דעתי כך שמעתי ההון עצמאי זה 10אחוז רק שמחיר השוק חופשי זה עד1850000 ולא מחיר חוזה ולפי זה כל הטור של ההון עצמי טעות כך נראה לי??
צודק (כמעט) לגמרי
עד 1,500,000 - ההון עצמי הנדרש הוא 10% (כיון שהבנק מחשב את שווי הדירה לפי 1.8, ונותן משכנתא של 75% = 1,350,000 )
מכאן ומעלה על כל שקל במחיר הדירה נצטרך להביא הון עצמי של 25% (לדוגמא: על דירה העולה 1.6m ההון עצמי הנדרש הוא 175,000. 10% מ-1.5m ועוד 25% מ-100,000).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה