מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

שולי איטח

משתמש מקצוען
נקודה מעניינית: עד היום בכל ההיסטוריה של ההגרלות, ברוב רובם של המקרים (למעט מקרים יוצאי דופן של דירות עם גינות ענקיות), ככל שהדירה היתה גדולה יותר, כך הרווח עליה היה גבוה יותר, מהסיבה הפשוטה שכל מ"ר נרכש בהנחה, ולכן יותר מ"ר = יותר הנחה.
אבל בעקבות ההגבלות החדשות, ישנם מקומות בהגרלה הנוכחית שדוקא דירת 3 חד' קטנה תהיה ריווחית יותר מדירות 4-5 חד' גדולות. וזאת מהסיבה שההגבלות החדשות מחמירות יותר בדירות הגדולות והיקרות. המקומות שראיתי שם את התופעה הנ"ל הם קרית גת (בצפון ובמערב), קרית מלאכי, וירושלים.

מצ"ב שוב האקסל המתוקן שערכתי שם ניתן לראות את הנתונים הנ"ל
נראה לי בעיה מסוימת באקסל או שלא הבנתי נכון?
בטור F חישבת לפי 20%
ובטור G הורדת 300 אלף מטור F ולא מטור E
ולכן תמיד יצא 20% מבין שתיהם

אלישבע לוי

משתמש רשום
תודה על השרשור המחכים
אשמח אם מישהו יכול לעשות לי סדר בדברים. אלו אזורים רלוונטים לציבור החרדי?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נראה לי בעיה מסוימת באקסל או שלא הבנתי נכון?
בטור F חישבת לפי 20%
ובטור G הורדת 300 אלף מטור F ולא מטור E
ולכן תמיד יצא 20% מבין שתיהם
אני לא כ"כ מבין באקסל.
קיבלתי קובץ נתונים עם מספרים לא מדוייקים במחירי הדירות הצפויים בהגרלה (בעקבות כך שלא חושבו ההגבלות החדשות), ובטורים נוספים הובאו מחירי דירות דומות בשוק החופשי, ואת הפרש הרווח ביניהם.
אני שיניתי את מחירי הדיור הצפויים על פי טבלאותיו של טל זכריה, ואת מחירי השוק החופשי השארתי כמו שהם, ושורת הרווח השתנתה כמובן.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אני לא כ"כ מבין באקסל.
קיבלתי קובץ נתונים עם מספרים לא מדוייקים במחירי הדירות הצפויים בהגרלה (בעקבות כך שלא חושבו ההגבלות החדשות), ובטורים נוספים הובאו מחירי דירות דומות בשוק החופשי, ואת הפרש הרווח ביניהם.
אני שיניתי את מחירי הדיור הצפויים על פי טבלאותיו של טל זכריה, ואת מחירי השוק החופשי השארתי כמו שהם, ושורת הרווח השתנתה כמובן.
הכל נראה בסדר
רק מה שנראה הטעות
הרי החישוב זה או 20% או 300 אלף ואז לוקחים את הנמוך
ופה הורידו 300 מהמחיר לאחר ההורדה של ה 20% אז תמיד יש את ה20% שנשאר כבסיס ולא את ה 300
כלומר התנאי לא מתקים
תראה את הנתונים שיצאו בלי קשר לחישובים

אם יש פה עוד משהו שמבין אשמח שיעבור גם
בערב יהיה לי זמן אחשב שוב
אבל מענין אם זה משפיע לחישוב רציני

ומה עם ההגבלה של חצי מליון לא מופיע בחישוב

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הכל נראה בסדר
רק מה שנראה הטעות
הרי החישוב זה או 20% או 300 אלף ואז לוקחים את הנמוך
ופה הורידו 300 מהמחיר לאחר ההורדה של ה 20% אז תמיד יש את ה20% שנשאר כבסיס ולא את ה 300
כלומר התנאי לא מתקים
תראה את הנתונים שיצאו בלי קשר לחישובים

אם יש פה עוד משהו שמבין אשמח שיעבור גם
בערב יהיה לי זמן אחשב שוב
אבל מענין אם זה משפיע לחישוב רציני

ומה עם ההגבלה של חצי מליון לא מופיע בחישוב
אין לי מושג על מה אתם מדברים. כל ההגבלות ללא יוצא מן הכלל מופיעות בחישוב. המחירים בטור הימני הם המחירים לאחר ההנחות (של 20%, או של 300K, או של 500K ממקדם ההצמדה, או של 600K ממחיר השומה הנוכחית - כל הגרלה לפי עניינה).
בטור השמאלי מופיע המחיר של דירה דומה בשוק החופשי.
ובטור האמצעי מופיע סכום הרווח, דהיינו ההפרש בין הטור הימני לשמאלי.

שולי איטח

משתמש מקצוען
אין לי מושג על מה אתם מדברים. כל ההגבלות ללא יוצא מן הכלל מופיעות בחישוב. המחירים בטור הימני הם המחירים לאחר ההנחות (של 20%, או של 300K, או של 500K ממקדם ההצמדה, או של 600K ממחיר השומה הנוכחית - כל הגרלה לפי עניינה).
בטור השמאלי מופיע המחיר של דירה דומה בשוק החופשי.
ובטור האמצעי מופיע סכום הרווח, דהיינו ההפרש בין הטור הימני לשמאלי.
אני מדברת על זה שהמחיר של ה 20% תמיד מנצל כי את ה300 הורידו מהמחיר לאחר 20% ולא מהמחיר הרגיל
אבל שוב אשב על זה בעיון בערב
ואשמח אם יש עוד משהו בקהל פה שישבת על זה וראה
וסליחה אם אני טועה
תודה רבה רבה על כל המידע בפורם זה עוזר לנו ולרבים

שולי איטח

משתמש מקצוען
סליחה, התכוונתי לשאול את בית שמש-ניק אם הוא שינה עמודה אחת בכל גליון או רק בגליון אחד וא"כ איזה עמודה ? (אני מבין את מה שאת כותבת)
מצטערת ציטטת אותי לכן עיניתי
אם אתה מבין מה אני רושמת השאלה אם זה נכון שהחישוב פה תמיד לפי20% ? והשאלה אם יש לזה השפעה או שזה מינורי

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
סליחה, התכוונתי לשאול את בית שמש-ניק אם הוא שינה עמודה אחת בכל גליון או רק בגליון אחד וא"כ איזה עמודה ? (אני מבין את מה שאת כותבת)
שיניתי בכל הגליונות (דירות 3 חד' דירות 4 חד' ודירות 5 חד') את העמודה הימנית - "מחיר משוער בהגרלה" - כי היא היתה מאד לא מדוייקת בלשון המעטה.
את העמודה השמאלית - "מחיר משוער בשוק החופשי" - השארתי כמות שהיא.
העמודה האמצעית - "גובה הנחה" - השתנתה באופן אוטומטי (בגיליון של ה5 חד' זה עשה לי בעיות, אז שיניתי שם באופן ידני גם את העמודה הזו).
לאחר מכן שיניתי את הגיליונות "לפי אחוז הנחה" ו"לפי הנחה כספית" שיתאימו לתוצאות הרווח בדירות ה4 חד'.
אני ממש דפוק באקסל, ומקווה שעשיתי נכון ולא פישלתי.

שיניתי בכל הגליונות (דירות 3 חד' דירות 4 חד' ודירות 5 חד') את העמודה הימנית - "מחיר משוער בהגרלה" - כי היא היתה מאד לא מדוייקת בלשון המעטה.
את העמודה השמאלית - "מחיר משוער בשוק החופשי" - השארתי כמות שהיא.
העמודה האמצעית - "גובה הנחה" - השתנתה באופן אוטומטי (בגיליון של ה5 חד' זה עשה לי בעיות, אז שיניתי שם באופן ידני גם את העמודה הזו).
לאחר מכן שיניתי את הגיליונות "לפי אחוז הנחה" ו"לפי הנחה כספית" שיתאימו לתוצאות הרווח בדירות ה4 חד'.
אני ממש דפוק באקסל, ומקווה שעשיתי נכון ולא פישלתי.
בינתיים במבט מלמעלה נראה שהטעות היא במקור שהבאת ולא בגללך, ולכאורה אם הנתונים שאתה הזנת הם ללא נוסחאות אלא כמות שהם הרי שהם לא צריכים להינזק מהטעות הזאת אלא להיפך רק מנטרלים את הבעיה, הכל לכאורה במבט חטוף

בינתיים במבט מלמעלה נראה שהטעות היא במקור שהבאת ולא בגללך, ולכאורה אם הנתונים שאתה הזנת הם ללא נוסחאות אלא כמות שהם הרי שהם לא צריכים להינזק מהטעות הזאת אלא להיפך רק מנטרלים את הבעיה, הכל לכאורה במבט חטוף
שוב בדקתי להיות בטוח ואכן הנתונים שהכנסת לא קשורים לכל הטבלה מסביב (רוב העמודות בכלל מוסתרות), רק כואב לי הלב על העבודה הקשה שעשית את כל החישובים ידנית..., רק שתדע שחלק מהטעויות שלהם לא קשורות בכלל לחוסר הידע שכן קיים אצל טל זכריה (אם אני לא טועה זה נפק"מ רק ב-3 ערים, לא?), רק פשוט טעות קטנה בנוסחא באקסל.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
שוב בדקתי להיות בטוח ואכן הנתונים שהכנסת לא קשורים לכל הטבלה מסביב (רוב העמודות בכלל מוסתרות), רק כואב לי הלב על העבודה הקשה שעשית את כל החישובים ידנית..., רק שתדע שחלק מהטעויות שלהם לא קשורות בכלל לחוסר הידע שכן קיים אצל טל זכריה (אם אני לא טועה זה נפק"מ רק ב-3 ערים, לא?), רק פשוט טעות קטנה בנוסחא באקסל.
אני ממש לא מבין בענין. תכלס, הנתונים עכשיו באקסל נכונים או לא?

אני ממש לא מבין בענין. תכלס, הנתונים עכשיו באקסל נכונים או לא?
רק העמודות שאתה הכנסת ללא נוסחאות הן כנראה מדויקות.
שאלה שלא קשורה לידע באקסל: החישוב של גובה ההנחה בסוף כן חישבת כתוצאה של ההבדל שבין הנתונים שלך לשלהם נכון ?
א"כ יש פה בעיה כי אתה מחשב כל הזמן למשל 4 חד - 108 מ"ר בגלל המרפסות וכדו' ושם הכל מחושב רק לפי 100 מ"ר בדיוק. אז אולי ההנחות אף יותר גדולות ממה שחשבנו עד עכשיו, אא"כ לקחת מהמחיר למ"ר ולא מהחישוב הסופי
(אני לא רואה מה החישוב שלך כי זה בלי נוסחה).
וכן תענה לי על זה, כל ההבדל בין טל זכריה לכל האחרים שלא מבינים כמוהו אמור להיות רק בבני עיש ק"מ וק"ג נכון ?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
רק העמודות שאתה הכנסת ללא נוסחאות הן כנראה מדויקות.
שאלה שלא קשורה לידע באקסל: החישוב של גובה ההנחה בסוף כן חישבת כתוצאה של ההבדל שבין הנתונים שלך לשלהם נכון ?
א"כ יש פה בעיה כי אתה מחשב כל הזמן למשל 4 חד - 108 מ"ר בגלל המרפסות וכדו' ושם הכל מחושב רק לפי 100 מ"ר בדיוק. אז אולי ההנחות אף יותר גדולות ממה שחשבנו עד עכשיו, אא"כ לקחת מהמחיר למ"ר ולא מהחישוב הסופי
(אני לא רואה מה החישוב שלך כי זה בלי נוסחה).
וכן תענה לי על זה, כל ההבדל בין טל זכריה לכל האחרים שלא מבינים כמוהו אמור להיות רק בבני עיש ק"מ וק"ג נכון ?
החישוב שלי אכן נעשה לפי טל זכריה שמחשב לפי 108 מ"ר, בעוד שבמחירי השוק החופשי לא מודדים כ"כ מרפסות חניות ומחסנים, ו100 מ"ר בדרך כלל זה 100 מ"ר נטו. ולכן כמעט תמיד המחיר הסופי בהגרלות מעט גבוה יותר ממה שחושבים. (אני מתכוון לומר שאם דירה בהנחה עולה 15K למ"ר ובוחרים בדירת 100 מ"ר, ומחיר השוק הוא 20K למ"ר, אזי ההנחה לא תהיה 500K, אלא פחות, כי הדירה בהנחה מתומחרת לפי 108 מ"ר - 1.62 מיליון, והדירה בשוק החופשי לפי 100 מ"ר - 2 מיליון).
את החישוב של גובה ההנחה עשיתי ידנית לפי ממוצע בין הרווחים שיצאו לי ב3 סוגי הדירות בכל עיר. (עבדתי קשה...)
את החישוב של אחוז ההנחה עשיתי ג"כ ידנית לפי המחירים שיצאו לי בדירות ה4 חד'.
לגבי ההבדלים בין טל זכריה לאחרים, עיקר הנפק"מ היא באמת בבני עי"ש, קרית גת וקרית מלאכי שיש בהם את ההגבלה החדשה עם שומת 2023. אבל יש גם הבדלים במקומות אחרים, בעיקר באלו שהמחיר למ"ר גבוה ויש מקדם הצמדה של 10.3%, כי האחרים לא לוקחים את ההגבלה הזו בחשבון (היא רלוונטית בדירות מעל 1.95 מיליון בלבד כמו שציינתי באחת ההודעות לעיל). בנוסף יש גם הבדל (קטן יותר) בכל המקומות לגבי מספר המ"ר המחושבים, 108 מ"ר או 100 מ"ר.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לכל המבינים פה, אם מישהו יוכל לענות לי לא קראתי את כל האשכול ואני לא בענין -
בודק בשביל מישהו שאין לו דירה 3 שנים [היה לו בעבר] הוא זכאי להרשם?
איך נרשמים הכי מהר?
עד מתי ההרשמה להגרלות?
מה תכלס הכי משתלם להרשם?

תודה רבה.

לכל המבינים פה, אם מישהו יוכל לענות לי לא קראתי את כל האשכול ואני לא בענין -
בודק בשביל מישהו שאין לו דירה 3 שנים [היה לו בעבר] הוא זכאי להרשם?
איך נרשמים הכי מהר?
עד מתי ההרשמה להגרלות?
מה תכלס הכי משתלם להרשם?

תודה רבה.
אם עבר 3 שנים כן.
מקוון באלונים לדוגמה
עד כ"ח שבט

בית שמש-ניק: בהגרלה באלעד כנראה היה לך טעות ורשמת 20 אחוזי הנחה זה יוצא 27.
1705001433850.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה