האם המחירים ברמת בית שמש ד מוצדקים

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

די

משתמש סופר מקצוען
עם כל הכבוד למפרסות סוכה, זה בסה"כ "דירת עראי" של שבוע אחד בשנה. לעומת מרפסת רגילה המשמשת כ"דירת קבע" כל השנה. אני אישית הייתי מעדיף מרפסת מקורה יפה של 15 מטר עם 2 מטר מתוכה סוכה, מאשר מרפסת 5 מטר שכולה סוכה. זו דעתי, אבל יכול להיות שיש אחרים עם העדפות אחרות.
המרפסת במגן שציינת, היא לפחות 8 מ"ר, וגם לקבלנים ה"יוקרתיים" שציינת יש מרפסות כאלו בלי עוד מרפסת מקורה.
עוד לא אמרת מה ההגדרה של יוקרתי (ולדעתי אין בכלל הגדרה...), אבל אם כבר אז אפשר להגיד שמגן הוא יוקרתי כי יש לו לובי חלל כפול (בד'2) לעומת קבלנים אחרים שאין להם.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
עוד לא אמרת מה ההגדרה של יוקרתי (ולדעתי אין בכלל הגדרה...), אבל אם כבר אז אפשר להגיד שמגן הוא יוקרתי כי יש לו לובי חלל כפול (בד'2) לעומת קבלנים אחרים שאין להם.
אין באמת הגדרה מדידה למונח הזה. זה יותר ענין של נראות, יופי ומה המקום משדר. יש פרוייקטים שפשוט נראים טוב יותר (כתושב ג2 ודאי תסכים איתי שהבניינים של וולפסון יפים הרבה יותר משל כרמל. נכון?). אז זהו, שאם תעשה סיבוב בשכונת ד4, הבניינים של מגן לא יתפסו לך את העין במיוחד, לעומת הבניניים של וולפסון, אפי קפיטל, נתיב ורייסדור שיפים ומרשימים בהרבה. (אגב, אצל וולפסון זה מערכתי, כי גם בד2 ובג2 הפרוייקטים שלו מרשימים מאד, לעומת זאת אצל נתיב ורייסדור אני מתכוון דוקא לד4, כי בד3 הפרוייקטים שלהם הרבה פחות מרשימים).

• תודה
Reactions: szn

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא מודדים יוקרה לפי נראות חיצונית, בעברית קוראים לזה 'רושם'.
יוקרה מודדים לפי איכות הדירה, והמפרט שהקבלן נותן. וכו'.

די

משתמש סופר מקצוען
כתושב ג2 ודאי תסכים איתי שהבניינים של וולפסון יפים הרבה יותר משל כרמל. נכון?
אם ניקח את הבניינים של וולפסון בג'2 בלי הקשתות, מול בניינים אחרים, ההבדל הגדול ביניהם הוא שכאן יש מזגנים מחוץ לבניין (וקצת חריגות בנייה) וכאן אין. חוץ מזה לא רואה הבדל רציני.
אז זהו, שאם תעשה סיבוב בשכונת ד4, הבניינים של מגן לא יתפסו לך את העין במיוחד
כי אין למגן בניינים שסיימו לבנות אותם לגמרי (חוץ מכמה בניינים ברחוב רב חלקיה שגם הם רק כמעט גמורים). מבחינת ההדמיות הבניינים של מגן ממש יפים לא פחות מהקבלנים שציינת.
יוקרה מודדים לפי איכות הדירה, והמפרט שהקבלן נותן. וכו'.
הבעיה היא שהיום כולם נותנים בערך אותו דבר, ולכולם יש מפרט "יוקרתי".

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אם ניקח את הבניינים של וולפסון בג'2 בלי הקשתות, מול בניינים אחרים, ההבדל הגדול ביניהם הוא שכאן יש מזגנים מחוץ לבניין (וקצת חריגות בנייה) וכאן אין. חוץ מזה לא רואה הבדל רציני.
אתה באמת רציני? רחוב שמואל הנביא/נתן הנביא נראה בעיניך כמו רחוב יוכבד/תמר? כל ההבדל זה המזגנים? או שיש משהו מהותי יותר שעושה את ההבדל?
אולי גם פרוייקט שנלר בירושלים דומה לרחוב הרב גרוסמן ברמת אברהם? הרי שניהם פרוייקטים די חדשים, רק שפה יש מזגנים ושם אין...

די

משתמש סופר מקצוען
אתה באמת רציני? רחוב שמואל הנביא/נתן הנביא נראה בעיניך כמו רחוב יוכבד/תמר? כל ההבדל זה המזגנים? או שיש משהו מהותי יותר שעושה את ההבדל?
אני יכול להגיד לך שיש קרניז על הבניין מלמעלה, ויש מעקות זכוכית, ויש מסגרת מסביב לחלונות (ויש קשתות), אבל ההבדל הכי משמעותי הוא המזגנים וחריגות בנייה (וסגנון האוכלוסיה-שזה לא קשור לעיצוב הבניין).
אולי גם פרוייקט שנלר בירושלים דומה לרחוב הרב גרוסמן ברמת אברהם? הרי שניהם פרוייקטים די חדשים, רק שפה יש מזגנים ושם אין...
שנלר הלובי שם מושקע במיוחד, אבל גם שם, הבניין מבחוץ לכשעצמו לא באמת הרבה יותר יפה מבניינים שלו בד'3 (מצפה האלה).
בציבור החרדי אף פעם לא תראה הבדל חיצוני בין בניינים כמו ההבדל בין דירת קבלן לדירה שעברה עיצוב פנים במאות אלפי ש"ח גבס תאורה וכו'.

ייד

משתמש מקצוען
צר לי לאכזב אותך אבל הבאת דוגמא גרועה
כי הפרויקט היחיד שעוקף את גולובנציץ מבחינת צפיפות ותכנון גרוע זה שנלר
שיכונים עם מראה בלובי נשארים שיכונים

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
צר לי לאכזב אותך אבל הבאת דוגמא גרועה
כי הפרויקט היחיד שעוקף את גולובנציץ מבחינת צפיפות ותכנון גרוע זה שנלר
שיכונים עם מראה בלובי נשארים שיכונים
אז אולי באמת צריך ליזום ב"שיכוני שנלר" פינוי בינוי, ולבקש מ'יסודות צור' שיבנה שם בניינים סטייל גולובנציץ, כך נקבל שדרוג משמעותי...

אמונתך

משתמש פעיל
מי מבין בכיווני אויר
נשמח לחוות דעת דירה בקומה גבוהה
כיוון צפון מערב
האם כדאי?????

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מי מבין בכיווני אויר
נשמח לחוות דעת דירה בקומה גבוהה
כיוון צפון מערב
האם כדאי?????
אלו כיווני אויר קרירים יותר. בבית שמש החמה הם נחשבים בדרך כלל ליתרון.
מצד שני, מרפסת במערב יכולה להיות חסרון, כי יש הרבה שמש אחה"צ.

די

משתמש סופר מקצוען
אם בצד הזה יש נוף ובצד השני לא, הייתי לוקח את הכיוון עם הנוף.
בגדול: דרום-שמש.
מזרח-שמש בבוקר.
מערב-שמש אחה"צ וקצת רוח.
צפון-רוח, אין שמש.
אפשר לחפש על זה בגוגל.

די

משתמש סופר מקצוען
גרתי בדירה בכיוון מערב צפון ולא היה עובש, ובדירה אחרת היה בדרום עובש, בקיצור צריך בידוד טוב ואמור להיות אחריות על זה מהקבלן.

די

משתמש סופר מקצוען
הכל לעניות דעתי. אולי תשאלו איזה שיפוצניק או איש בידוד לקבל תשובה מקצועית/ניסיון רחב יותר.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

פייגי ניימאן

משתמש רשום
הי אני מחפשת דירה להשכרה ב-ד3 3 חדרים+ מרפסת =ללא תיווך
יש למישהי רעיון?
תודה רבה!
*צריכה לאחרי תשעה באב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה