מידע שימושי >>גיליתי: חימום מצוין לבית בלי לשלם חשבונות חשמל ענקיים<<

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ורחוק;1855397:
אותי מפחיד העניין הבא :
אם זה כזה "להיט", רשתות השיווק הגדולות כבר היו צריכות לייבא את זה .
וכן, אני מבין שהמשווק הנוכחי הוא משווק יחיד מורשה וכו', אבל אם זה כזה בדוק ובטוח ב100%, החברות הגדולות היו שמות כמה כסף שצריך, כך שהן תקבלנה אישור לשווק את המוצר בארץ.

גם אני נמנע לקנות את המוצר "רק" בגלל הסכנה הבריאותית.
קצת מפחיד אותי שכל מי שטוען בעד המוצר ומבטל את החשש הבריאותי, אלו אנשים שכבר קנו את זה, ואולי מנסים לשבח את מקחם, כדי לא להרגיש שטעו או עשו צעד פזיז מדי.

[דעתי בלבד, אשמח לתגובות שיפריכו/ידונו וכו']
דבר ידוע הוא, שכל דבר מגיע לארץ בפיגור של כמה שנים - לאחר המערב הנאור :)

האירופאים התמימים כבר נפלו בפח!
http://domosystemsgroup.com/index.p...s-/product-range-domo-systems-infrared-heater

תכלס, באירופה ה"אינפרא-אדום" הוא בהחלט להיט. יש לא מעט יצרנים וכל אחד מייצר בסיגנון אחר את אותו המוצר.

אגב, תנור בעוצמה של 850W, נמכר באתר דנן ב367 יורו.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1855542:
אכן.
בזמנו, כשנפתח השרשור הזה, לא הצלחתי לשכנע את המשווק
הנ"ל לממן בדיקה בכמה מאות שקלים, כדי שנהיה כולנו רגועים.
יתרה מזאת, הוא לא הפסיק להתעקש לא לשחרר את המסמכים של
מכון התקנים שהוצגו כאן רק לאחרונה... לך תבין.

האמת, שיכול להיות שמדובר במוצר פגז, והכל בסדר, אבל
אני (כמי שקבר את שני הוריו מהמחלה), לא רוצה להיות אחד השפנים...
אני לא אומר שלא אקנה את המוצר, אבל לא לפני שאהיה רגוע איתו.

אבל יש עוד נקודה שצריכים לקחת בחשבון.
האם המוצר באמת חסכוני? וביחס למה?
הייתי שמח לדעת כמה שילמה דירת 5 חדרים
בירושלים אחרי שימוש של חודשיים קרים בשיא החורף
כשכל הבית מחומם.

יש לי חבר שהוא עצמו איש מיזוג לא מעט שנים, ואצלו
בבית, קוטג' שתי קומות, יש מזגן מיצובישי.
למזגן מיצובישי, יש בקרת לחות, הוא לא מייבש את האוויר,
החימום שלו נעים וחכם. תתפלאו לשמוע, אבל בשיא הקור, ובלי
לעשות חשבון לשעות החימום, הוא שלום 600 ש"ח בחשבון
דו חודשי, זה כלום. ואל תשכחו, יש לו גם מזגן לקיץ.
מאידך, עלות ההתקנה יקרה מאד.

בקיצור, צריך עיון.
אין ספק שהמוצר בטוח לשימוש!

בעמוד הראשון של האתר של היצרן, מפורסמת מודעה מטעם משרד הבריאות הרוסי, הקובעת כי המוצר מורשה ומומלץ לשימוש בגני הילדים הממשלתיים ברוסיה.

יותר מזה. בבתי החולים בארץ, כל תינוק שנולד מוכנס מיד לאחר הלידה - תחת תנור אינפרא-אדום שמותקן מעל העריסה שבחדר הלידה.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י E&A;1856101:
אין ספק שהמוצר בטוח לשימוש!

בעמוד הראשון של האתר של היצרן, מפורסמת מודעה מטעם משרד הבריאות הרוסי, הקובעת כי המוצר מורשה ומומלץ לשימוש בגני הילדים הממשלתיים ברוסיה.

יותר מזה. בבתי החולים בארץ, כל תינוק שנולד מוכנס מיד לאחר הלידה - תחת תנור אינפרא-אדום שמותקן מעל העריסה שבחדר הלידה.

אז למה הוא מתעקש לא לממן בדיקה?
למה הוא החזיק מסמכים של מכון התקנים עד עכשיו?
תינוק שנולד שוהה בסך הכל זמן קצר מאד תחת התנור, זה לא ראיה.
ושוב, הייתי רוצה להאמין שהכל נכון... וגם לקנות, אבל אין לי עדיין מקור שאני
סומך עליו.
ברוסיה יש הרבה שחיתות, משום מה הם לא אמינים עלי (אולי מחוסר ידע, לא יודע).
ותסלחו לי שאני חשדן, זה תהליך שכל ישראלי עובר עם הגיל.

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1856217:
אז למה הוא מתעקש לא לממן בדיקה?
למה הוא החזיק מסמכים של מכון התקנים עד עכשיו?
תינוק שנולד שוהה בסך הכל זמן קצר מאד תחת התנור, זה לא ראיה.
ושוב, הייתי רוצה להאמין שהכל נכון... וגם לקנות, אבל אין לי עדיין מקור שאני
סומך עליו.
ברוסיה יש הרבה שחיתות, משום מה הם לא אמינים עלי (אולי מחוסר ידע, לא יודע).
ותסלחו לי שאני חשדן, זה תהליך שכל ישראלי עובר עם הגיל.
באופן ענייני לא הבנתי למה האישור ממכון התקנים לא מספק? מה אכפת לי מהסיבות שהוא לא פירסם את זה עד כה? תכל'ס יש אישור.

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י יממתממ;1856236:
באופן ענייני לא הבנתי למה האישור ממכון התקנים לא מספק? מה אכפת לי מהסיבות שהוא לא פירסם את זה עד כה? תכל'ס יש אישור.
עכשיו גם הסתכלתי בתאריך הבדיקה - 30.6.15 למניינם, זו בדיקה עדכנית מאוד. פשוט שאין טעם לפרסם זאת בתחילת יולי למניינם, אלא רק בתחילת קור החורף. שגם אז פחות או יותר אשכול זה התעורר שוב השנה.
כך שאני באמת לא מבין מה החשש.
לגבי עניין השווק ע"י הרשתות הגדולות, אינני מבין גדול בשווק, אבל אינני יודע כמה שקם אלקטריק לדוגמה, מודעים ועוקבים אחר הרגלי החימום הרוסים... המשווק עצמו טוען שאיננו רוצה לפרסם יותר את המוצר כדי לא ליצור לו תחרות, כך שלולא התעניינות של אותן רשתות באופן ישיר אחר הרגלי החימום ברוסיה, אין סיבה שהם ידעו על כך. מה שכן מפליא איך החברה הרוסית לא מחייבת את היבואן בארץ להגביר את השווק בארץ ע"י פירסום, והוא יוכל להגן על עצמו ע"י חתימת בלעדיות וכדו'.
אך כנראה שלא הוצג לחברה ברוסיה יבואן אלטרנטיבי שיוכל להתחרות עם היבואן הנוכחי, כך שאין סיבה שהחברה ברוסיה תוכל לבוא אליו בדרישות. את האמת במחשבה נוספת צריך לבדוק אם החברה הזו בכלל משקיעה ביצוא לארצות אחרות, ויתכן מאוד שבכלל זה לא מעניין אותם (ואם כן לא בטוח שיחתמו איתו בלעדיות, וכל מי שירצה מבחינתם לייבא את זה לארץ יוכל), ולכן גם אין מצידם דרישה שיגביר את הפרסום בארץ, וכך הוא שומר לעצמו את שווק המוצר בצורה מוגבלת בלי שיעורר לעצמו תחרות.

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1855542:
אכן.
בזמנו, כשנפתח השרשור הזה, לא הצלחתי לשכנע את המשווק
הנ"ל לממן בדיקה בכמה מאות שקלים, כדי שנהיה כולנו רגועים.
יתרה מזאת, הוא לא הפסיק להתעקש לא לשחרר את המסמכים של
מכון התקנים שהוצגו כאן רק לאחרונה... לך תבין.

האמת, שיכול להיות שמדובר במוצר פגז, והכל בסדר, אבל
אני (כמי שקבר את שני הוריו מהמחלה), לא רוצה להיות אחד השפנים...
אני לא אומר שלא אקנה את המוצר, אבל לא לפני שאהיה רגוע איתו.

אבל יש עוד נקודה שצריכים לקחת בחשבון.
האם המוצר באמת חסכוני? וביחס למה?
הייתי שמח לדעת כמה שילמה דירת 5 חדרים
בירושלים אחרי שימוש של חודשיים קרים בשיא החורף
כשכל הבית מחומם.

יש לי חבר שהוא עצמו איש מיזוג לא מעט שנים, ואצלו
בבית, קוטג' שתי קומות, יש מזגן מיצובישי.
למזגן מיצובישי, יש בקרת לחות, הוא לא מייבש את האוויר,
החימום שלו נעים וחכם. תתפלאו לשמוע, אבל בשיא הקור, ובלי
לעשות חשבון לשעות החימום, הוא שלום 600 ש"ח בחשבון
דו חודשי, זה כלום. ואל תשכחו, יש לו גם מזגן לקיץ.
מאידך, עלות ההתקנה יקרה מאד.

בקיצור, צריך עיון.
יעיין מר: א. מה עלות הקניה של המזגנים הנ"ל (זו החברה הכי יקרה בשוק). ב. מה עלות ההתקנה של המזגנים בכל הבית. ג. מה העלות של התנורים המדוברים כאן באשכול. ד. ונניח אם יצמא הפרש בצריכה לטובת המזגן (מה שקשה לי להאמין) כמה שנים יקח להחזיר את ההוצאה של קנית המזגן והתקנתו. ה. כמה יצטרכו להוסיף בעלי הדירות השכורות מביננו שלא גרים (עדיין....) ב"קוטג' שתי קומות", וצפויים לעבור עוד כמה פעמים בחייהם דירה - לפירוק והתקנת המזגנים הנ"ל בידרה אליה יעברו, או מאידך גיסא בקניית מזגנים חדשים שיתאימו לצורכי הדירה החדשה שלהם. ו. פירוק והתקנת התנורים המדוברים כאן היא זולה, ויכולות להעשות באופן עצמאי ברוב המקרים.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856236:

כי זה מחשיד.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856263:
כבר כתב רבינו חובות הלבבות, שצריך זהירות מהזהירות...

עכשיו תסביר לי, אם בדיקה עולה 800, וזה יכול להכניס לו פי 100
בחזרה, אז מה השיקול?? מה זה ק.ק.ב.??

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1856262:
כי זה מחשיד.
ועוד הגדיר רבינו הרמח"ל במסל"ש דההבדל בין הפחדן לזהיר, הוא שהראשון חושש גם מדברים שהיזקם לא מצוי, וברור שבמקרה דנן אי אפשר לומר דשכיח היזקא בתנורים הנ"ל, בפרט עם כל האישורים המצ"ב.

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1856264:
עכשיו תסביר לי, אם בדיקה עולה 800, וזה יכול להכניס לו פי 100
בחזרה, אז מה השיקול?? מה זה ק.ק.ב.??
אבל הוא ערך את הבדיקה. אינני מבין את טענתך?

קבצים מצורפים

• אישור מעודכן ממכון התקנים הישראלי.pdf
    KB 303.1 · צפיות: 0

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י יממתממ;1856265:
ועוד הגדיר רבינו הרמח"ל במסל"ש דההבדל בין הפחדן לזהיר, הוא שהראשון חושש גם מדברים שהיזקם לא מצוי, וברור שבמקרה דנן אי אפשר לומר דשכיח היזקא בתנורים הנ"ל, בפרט עם כל האישורים המצ"ב.
היינו המצ"ב כאן באשכול.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856265:

אה... אני רואה שכבודו כבר בטוח, אשריך, אני לא זכיתי...
אני ממש אשמח לדעת שאתה צודק, ורק שזה לא יהיה חלילה הפוך, כי אז תהיה
לך בעיה עם רבינו... :D

אני חושב שהדיון הוא אם להיות פחדן או נאיבי..
ואל תהיה כזה בטוח שהיזקם לא מצוי, כל עוד אין לך שום הוכחה ביד!
(ושוב, הלוואי שאין שום בעיה, אני מאד רוצה לקנות את זה!)

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856261:
יעיין מר: א. מה עלות הקניה של המזגנים הנ"ל (זו החברה הכי יקרה בשוק). ב. מה עלות ההתקנה של המזגנים בכל הבית. ג. מה העלות של התנורים המדוברים כאן באשכול. ד. ונניח אם יצמא הפרש בצריכה לטובת המזגן (מה שקשה לי להאמין) כמה שנים יקח להחזיר את ההוצאה של קנית המזגן והתקנתו. ה. כמה יצטרכו להוסיף בעלי הדירות השכורות מביננו שלא גרים (עדיין....) ב"קוטג' שתי קומות", וצפויים לעבור עוד כמה פעמים בחייהם דירה - לפירוק והתקנת המזגנים הנ"ל בידרה אליה יעברו, או מאידך גיסא בקניית מזגנים חדשים שיתאימו לצורכי הדירה החדשה שלהם. ו. פירוק והתקנת התנורים המדוברים כאן היא זולה, ויכולות להעשות באופן עצמאי ברוב המקרים.

הכל נכון, אמרתי שצריך עיון, לא למהר ולקבוע שזה כ"כ חסכוני.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856267:
אבל הוא ערך את הבדיקה. אינני מבין את טענתך?

לא הבנת? למה הוא סרב לשחרר את זה בתחילת החורף שעבר?
לא מחשיד? אותי כן.
(וזה לא מופקע לומר עליי שאני חשדן מדי..)

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
בוא נלך הפוך: יש מישהו כאן בכל השרשור הזה,
שיכול לקום ולומר, אני בטוח במאה אחוז שהמכשיר הזה
לא מזיק? אין?

טוב עכשיו תמהרו להגיד לי שיש עוד הרבה מכשירים
פולטי קרינה... נכון, אבל, זו חיה חדשה, ובחיות חדשות,
לא מן הנמנע שיחשדו, במיוחד שהן מגיעות מרוסיה, ובמיוחד
שלא הוצגו המסמכים מיד, ובמיוחד שמסרבים לממן בדיקה... וכ' וכ'

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1856270:
אה... אני רואה שכבודו כבר בטוח, אשריך, אני לא זכיתי...
אני ממש אשמח לדעת שאתה צודק, ורק שזה לא יהיה חלילה הפוך, כי אז תהיה
לך בעיה עם רבינו... :D

אני חושב שהדיון הוא אם להיות פחדן או נאיבי..
ואל תהיה כזה בטוח שהיזקם לא מצוי, כל עוד אין לך שום הוכחה ביד!
(ושוב, הלוואי שאין שום בעיה, אני מאד רוצה לקנות את זה!)
אני בטוח רק ברבש"ע. הנידון הוא לא ביטוח כזה או אחר מה שיקרה או לא יקרה. הנידון הוא חובת ההשתדלות. לפחדים אשליות וסיוטים אין סוף, אנו מצווים רק להשתדל. אני בטוח שע"פ הנתונים הנ"ל מבחינת ההשתדלות שאדם מצווה אין מה לחשוש, כי אין שום שכיחות לנזק, ושום תיעוד על זה, רק כל מיני דמיונות. כמובן שיש רק תעודת בטוח אחת וודאית בחיים וזה הקבר, אחרי 120 בעז"ה, אנו רק משתדלים...

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יממתממ;1856281:
אני בטוח רק ברבש"ע. הנידון הוא לא ביטוח כזה או אחר מה שיקרה או לא יקרה. הנידון הוא חובת ההשתדלות. לפחדים אשליות וסיוטים אין סוף, אנו מצווים רק להשתדל. אני בטוח שע"פ הנתונים הנ"ל מבחינת ההשתדלות שאדם מצווה אין מה לחשוש, כי אין שום שכיחות לנזק, ושום תיעוד על זה, רק כל מיני דמיונות. כמובן שיש רק תעודת בטוח אחת וודאית בחיים וזה הקבר, אחרי 120 בעז"ה, אנו רק משתדלים...

משתדלים להכניס את הראש עמוק בחול...
מה עם ונשמרתם? ולמה להיות שפן נסיונות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה