מידע שימושי >>גיליתי: חימום מצוין לבית בלי לשלם חשבונות חשמל ענקיים<<

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י frumi;1840674:
האם זה חוסך גם מיבש

כלומר אם אני שם מתחת המנורה מתקן כביסה הוא מיבש אותם יותר מהר??
יש לאחד מהקונים המרוצים אפשרות לתת נתונים ברורים של חסכון בחשבון החשמל, שנוצר בעקבות קנית המכשיר המהולל?

תמרים

משתמש פעיל
כמה שאלות וברורים

שתי שאלות בבקשה:
1. תוך כמה זמן מגיע המשלוח, אם אני קונה את המכשיר דרך הטכנאי בארץ?
2. מה העלות הכוללת (הכל מכל כל) למכשיר אחד?
3. מכשיר אחד ייתן מענה ראוי לסלון קר מאוד, עם בידוד גרוע ובעל תקרה גבוה ודקה שנמצאת תחת כיפת השמים? גודל הסלון הוא 12 מ"ר לערך?

עובדיה

משתמש פעיל
נכתב ע"י יממתממ;1840714:
שתי שאלות בבקשה:
1. תוך כמה זמן מגיע המשלוח, אם אני קונה את המכשיר דרך הטכנאי בארץ?
2. מה העלות הכוללת (הכל מכל כל) למכשיר אחד?
3. מכשיר אחד ייתן מענה ראוי לסלון קר מאוד, עם בידוד גרוע ובעל תקרה גבוה ודקה שנמצאת תחת כיפת השמים? גודל הסלון הוא 12 מ"ר לערך?

1) עם אתה מוכן לשלם על משלוח (60 ש"ח) אפשר לענ"ד לקבל למחרת
2) תלוי בגודל יש
איקו-10 1100W מחיר מחירון 750 ש"ח
איקו-8 850 W מחיר מחירון 590 ש"ח
איקו-6 650W מחיר מחירון 580 ש"ח
3) לענ"ד האישית (מומלץ כמובן להתייעץ עם המוכר) עם זה חדר בעייתי אז תיקח את האיקו-10
בנוסף יש עוד כמה עליות קטנות כמו כבל חשמל ושקע ושעון שבת וכו
בהצלחה רבה
כל הנ"ל זה לענ"ד בלבד

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
והם החסכון בחשמל הוא אכן משמעותי? יש לכם נתונים?

לא רוצה לקנות מוצר על הקש

עובדיה

משתמש פעיל
נכתב ע"י yochi000;1840751:

אני רק עכשיו קניתי (סוף שבוע) ולכן אין לי את הנתונים - אבל בהחלט זה נראה טוב

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י frumi;1840674:
האם זה חוסך גם מיבש

כלומר אם אני שם מתחת המנורה מתקן כביסה הוא מיבש אותם יותר מהר??
יתכן מאוד שהכביסה תתייבש מהר יותר, אבל זאת לא המלצה לשימוש כמייבש כביסה בשום אופן!
נכתב ע"י יממתממ;1840698:
איך אפשר לקנות את זה דרך היבואן? יש לך את פרטיו? נראה לך שזה ישתלם גם אחר מכס ומשלוח?
כאן כל הפרטים: 02-579-3118
נכתב ע"י יממתממ;1840704:
יש לאחד מהקונים המרוצים אפשרות לתת נתונים ברורים של חסכון בחשבון החשמל, שנוצר בעקבות קנית המכשיר המהולל?
נכתב ע"י yochi000;1840751:

בחורף שעבר שילמתי בסביבות ה300ש"ח לחודשיים - עבור שני תנורים בעוצמה של 850W.
בחישוב פשוט, יוצא ששילמתי לתנור אחד, בסביבות ה75 ש"ח לחודש.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יממתממ;1840704:

נכתב ע"י יממתממ;1840714:
שתי שאלות בבקשה:

בקשר לגודל הסלון שלך והתנאים שלו לכאורה מכשיר אחד אמור להספיק לגודל הזה,
אלא שנשמע שכדאי לקחת את העוצמתי יותר.
אפשר להתקין את החימום נמוך - יורד מהתקרה בשרשרת או משהו, ואז זה יהיה אפקטיבי יותר.
(אם החדר היה גדול יותר היה מומלץ להתקין שניים במקום אחד)
מבחינת אפקטיביות:
היה לנו חדר שינה אחד שבשנה לפני כן פשוט לא השתמשנו בו מרוב שהוא היה מקרר,
פתוח לחלוטין מ-2 כיוונים+גג תחת השמים, בלי שום בידוד.
ובשנה שעברה עם החימום הוא היה פשוט נעים, גם לילדים קטנים, ולא היה צריך להדליק כל הלילה רצוף, הדלקנו לשעתיים-שלש בתחילת הלילה שהחדר יתפוס חום,
ואח"כ שעה כן שעה לא לסירוגין (עם שעון שבת כמובן)
ולפעמים שעה כן שעתיים לא, והספיק לגמרי.

ובקשר לעלות החימום:
מנסיון
חשוב לדעת שככל שהתנאים בדירה יותר קשים ופחות בידוד וכו' העלות תהיה גבוהה יותר,
למרות שהמכשיר צורך אותה כמות חשמל כל הזמן, ולא "עובד יותר קשה" כשיותר קר.
אם החדר קר ולא מבודד ולא שומר על החום - צריך להדליק את המכשיר יותר זמן רצוף,
לעומת זאת אם יש בידוד טוב בדירה, או בימים פחות קרים מספיק להדליק לשעתיים ואח"כ החדר כבר חם, והחום נשאר, אז זה יוצא הרבה יותר חסכוני,

ולעלויות במספרים:
לנו עלה בשנה שעברה עבור 5 מנורות בכל הבית. (3 של 850 וואט ו-2 של 650)
כ-750 שח לחודשיים, בחודשים הקרים.
אציין שהדירה היתה פשוט קרח בלי חימום. תנאים מאוד קשים:
קומה עליונה בירושלים, בלי בידוד בכלל (בניה טרומית), פתוח מ-3 כיוונים, צד מערב עם רוחות חזקות.
אז הדלקנו הרבה, להרבה זמן, ובשניים מתוכם לא היה לנו שעון שבת, אז זה דלק לפעמים יום שלם רצוף, (אם שכחנו לכבות)
סה"כ נהנו מבית חם ונעים באופן כללי,
(לעומתי גיסתי שלמה רק 350 שח לחודשיים על-4 מנורות (מתוכם אחד של 1,100 וואט בסלון!) כי הם לא קומה עליונה והדירה יותר סבירה)

עדיין זה מחיר זול לחימום כל הבית במקביל לאורך החורף,
ואם היינו משתמשים בשעון שבת ויותר מתכננים היינו חוסכים יותר.

השנה עברנו לדירה אחרת, קומה ראשונה עם בידוד, את החימום השארנו שם לדיירים הנכנסים,
וקנינו חדש לעצמנו, (6 מנורות)
נשמח לעדכן על חשבון החשמל בסוף החורף :)

שיר הללי

משתמש רשום
עלה לכם 750 חשמל בחודשים כולל מייבש, בוילר וכו'?
אם כן אז אני רצה להזמין.
אנחנו משלמים בחורף בסביבות ה-1500 לחודשים.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שיר הללי;1842323:
עלה לכם 750 חשמל בחודשים כולל מייבש, בוילר וכו'?
אם כן אז אני רצה להזמין.
אנחנו משלמים בחורף בסביבות ה-1500 לחודשים.

לא,
זה היה הפער בערך בין החשבון הרגיל (בלי מזגן בקיץ) לחשבון של החורף.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שורה תחתונה -
בהשוואה למזגן:
זה זול יותר ויעיל יותר?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מניסיון:

נכתב ע"י pr;1495780:
כי צריכים להגיע ל-600 ש"ח - עלות הבדיקה.
כרגע אוחזים ב-450 אם ספרתי נכון..
יש המון חברות שעושות את הבדיקה, אבל חלקם הגדול זה סתם מישהו פרטי עם מכשיר כלשהו שקנה באיביי, ובלי שום תו תקן.
תעשו בירור טוב טוב לפני ההזמנה שזה באמת חברה מנוסה בתחום.
כמו"כ עם קצת התמקחות המחיר יורד ב 50 ש"ח.
והכי חשוב: אני הזמנתי פעם בדיקה כזו מכיוון שאני ישן בקרבת ארון חשמל.
אם כבר מזמינים בודק מוסמך, רצוי שיבדוק את כל הבית על הדרך...
לא כולם יודעים אבל ארון חשמל מקרין לא פחות ממיקרוגל, ומסוכן לא פחות.
בהצלחה.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אגב, את מי שמעניין
מצורף אישור בדיקה מעודכן ממכון התקנים הישראלי
בסעיף #32 מופיע, כי מבחינת סיכוני קרינה וכו' וכו' המוצר מתאים לתקן ישראלי.

לא רוצה להכנס שוב לנושא הזה,
אבל למי שהסס בגלל שלא ראה אישור שלהם בנושא קרינה, אז הנה מעודכן, התקבל בחודשים האחרונים.

קבצים מצורפים

• אישור מעודכן ממכון התקנים הישראלי.pdf
    KB 303.1 · צפיות: 54
  • אישור מכון התקנים.JPG
    KB 103.8 · צפיות: 38

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
גם סלולרי רגיל מאושר.
עד 2 מ"ג. אז מה?
אני מעדיף לקנות סמסונג כשר עם 0.5 מ"ג מאשר נוקיה C2 למשל עם 1.32 מ"ג.
(מ"ג- מילי גאוס)
האישור אומר שהקרינה איננה חריגה מאוד מאוד. אבל למה סתם לפזר קרינה בבית?...

אולם

משתמש פעיל
יש החלטה, והנימוק!
החלטתי... להצטרף ולנסות את המוצר הזמנתי 4 תנורים לכל הבית!
הנימוק..
1. אני ירושלמי
2. אין לי הסקה
3. גר בקומה העליונה

בשש שנים האחרונות חיממתי עם מזגן (עלות......בשמים) רגע אחרי שמכבים את המזגן קררר
או ברדיאטור או בתנור לא חימממו מספיק.
להשקיע הסקות בבית (יש לי תשתית) מינימום 15.000 ש"ח

בשנה הקודמת עקבתי אחרי האשכול וזה עניין אותי מאוד
עלות הרכישה לא בשמים וכן דמי השימוש ג"כ זולים במיוחד
השנה אחרי הפידבקים מהרוכשים אין לי צל של ספק כי בשנה הבעל"ט יהיו עוד רוכשים מהפידבק שאני בע"ה יתן.

אז קדימה.... להתחמם.

תמרים

משתמש פעיל
נכתב ע"י contrast;1842347:
לא,
זה היה הפער בערך בין החשבון הרגיל (בלי מזגן בקיץ) לחשבון של החורף.

אם כך אני לא בטוח שזה משתלם לנו. בחורף שעבר אחרי שהשתגענו כבר מהקור בסלון, הקטנו אותו ע"י וילונות עבים, כך שהחום מהמזגן פחות יברח והמזגן יצטרך לחמם חלל יותר קטן, ויצא לנו חשבון חשמל של כ700 ש"ח לחודש, (בעוד שלפני הוילונות שילמו בין 950 - 1000 ש"ח לחודש!!!) ובקיץ החשבון שלנו הוא באיזור ה400 -450 ש"ח, כך שיוצא שאנו משלמים כיום כ300 ש"ח יותר לחודש בחורף. ע"פ הנתונים שכתבת זה בעצם הפער שאתם משלמים ג"כ בחורף לעומת הקיץ עם המנורות, ובהתחשב בעובדה שלסלון נצטרך מנורה חזקה של 1100, לא נראה לי שיהיה הבדל משמעותי בין התשלום שלכם לשלנו אפילו אם נחסוך ואפילו שאת אומרת שלא חסכתם. אמנם הוילונות מקטינים את שטח הסלון והם קצת מעצבנים, אך אני מתלבט אם שווה להשקיע כ1300 ש"ח (750- מנורה +60 משלוח+ 500 התקנה), רק בשביל השטח. יצוין שכיום עם הוילונות הסלון ממש נעים וחמים מאוד.

happy

משתמש פעיל
אם כך אני לא בטוח שזה משתלם לנו. בחורף שעבר אחרי שהשתגענו כבר מהקור בסלון, הקטנו אותו ע"י וילונות עבים, כך שהחום מהמזגן פחות יברח והמזגן יצטרך לחמם חלל יותר קטן, ויצא לנו חשבון חשמל של כ700 ש"ח לחודש, (בעוד שלפני הוילונות שילמו בין 950 - 1000 ש"ח לחודש!!!) ובקיץ החשבון שלנו הוא באיזור ה400 -450 ש"ח, כך שיוצא שאנו משלמים כיום כ300 ש"ח יותר לחודש בחורף. ע"פ הנתונים שכתבת זה בעצם הפער שאתם משלמים ג"כ בחורף לעומת הקיץ עם המנורות, ובהתחשב בעובדה שלסלון נצטרך מנורה חזקה של 1100, לא נראה לי שיהיה הבדל משמעותי בין התשלום שלכם לשלנו אפילו אם נחסוך ואפילו שאת אומרת שלא חסכתם. אמנם הוילונות מקטינים את שטח הסלון והם קצת מעצבנים, אך אני מתלבט אם שווה להשקיע כ1300 ש"ח (750- מנורה +60 משלוח+ 500 התקנה), רק בשביל השטח. יצוין שכיום עם הוילונות הסלון ממש נעים וחמים מאוד.

אני אישית לא סובלת חימום של מזגן.
זה מייבש ואני מקבלת כאב ראש מזה. מה שקורה זה שמדליקים מזגן ואז אחרי חצי שעה אני מכבה כי כבר כואב לי הראש ואז קר בחדר אז אני מדליקה בחזרה ואז אני מרגישה שהפה שלי מיובש לחלוטין ו.... בקיצור הבנת את הרעיון.
החימום הזה פשוט נעים! נכנסים לחדר ולא מרגישים (וגם לא שומעים. שזה גם מעלה) שום יובש, רק שחם ונעים.
ולכל אילו ששאלו עם זה לא תקוע באמצע התקרה וליד המנורה, האמת שעשיתי על זה הרבה בלגן לפני שהתקנו את החימום והיום אני פשוט לא רואה את זה.

נכתב ע"י אולם;1843390:
יש החלטה, והנימוק!
החלטתי... להצטרף ולנסות את המוצר הזמנתי 4 תנורים לכל הבית!
הנימוק..
1. אני ירושלמי
2. אין לי הסקה
3. גר בקומה העליונה

בשש שנים האחרונות חיממתי עם מזגן (עלות......בשמים) רגע אחרי שמכבים את המזגן קררר
או ברדיאטור או בתנור לא חימממו מספיק.
להשקיע הסקות בבית (יש לי תשתית) מינימום 15.000 ש"ח

בשנה הקודמת עקבתי אחרי האשכול וזה עניין אותי מאוד
עלות הרכישה לא בשמים וכן דמי השימוש ג"כ זולים במיוחד
השנה אחרי הפידבקים מהרוכשים אין לי צל של ספק כי בשנה הבעל"ט יהיו עוד רוכשים מהפידבק שאני בע"ה יתן.

אז קדימה.... להתחמם.

בהצלחה!

אני מקווה שתהנה מהמנורות - לפחות כמונו.:D

תמרים

משתמש פעיל
שמתם לב שההודעה ממכון התקנים מתייחסת לדגם איקו-6 650W, מה אם הדגמים היותר חזקים?
או שהכל אותו דבר לצורך הענין?

אולם

משתמש פעיל
נכתב ע"י יממתממ;1843706:

יש הרבה אנשים שמתקינים לבד, כי התקנה פשוטה ביותר, וגם חשמלאי לוקח 150 ש"ח בלבד על ההתקנה הבסיסית, חוץ מזה אם צריכת החשמל בסלון 1100W, איך הוא הגיע ל-700 ש"ח? מחיר קוט"ש כולל מע"ם הינו 53.3286 ש"ח כיום, זמן הפעלה הממוצע לסלון הוא 4 שעות ביום או פחות, אז הנה המכפלה: 4*1.1*53.3286*60=140 לחודשיים. 100 עד 140 ש"ח לחודשיים לחימום הסלון זה הרבה?

אלונית

משתמש פעיל
טוב אז גם אנחנו החלטנו ללכת על זה.
נכנסנו לדירה חדשה חדשה באזור קר מאד ובררנו רבות על חימום יעיל שהבית יהיה חם ולא נפשוט את הרגל...
אחרי שראיתי את זה פה וקראתי גם בפטנט רשום, התקשרתי למס' שפורסם פה, כבר למחרת חזרו אלי. שמעו אותי הסבירו לי על המעלות והחסרונות של המכשיר, התאימו לנו מכשירים לפי גודל החדרים - ממש לא ניסו לדחוף לנו מכשירים גדולים יותר!
מה שלא ראיתי שהוזכר פה - שיש אפשרות לטרמוסטט (שהחסרון שלו שכשהמכשיר חוזר לפעולה יש רעש קטן שייתכן ויפריע לשינה אבל בסלון זה ודאי לא מפריע והלכנו על זה)
המחירים ירדו משנה שעברה ואין עלות נוספת מעבר למחיר התנורים !!

קיבלנו הסבר איך להתקין, היכן למקם ועוד טיפים. בקיצור שרות הוגן ומושלם.

בעז"ה נקבל את המכשירים מחר. לא אוכל לתת הפרשי מחיר מחימום אחר מכיוון שזה חורף ראשון שלנו בדירה זו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה