ביטול ב70 אחוז את ההצמדה לתשומת הבניה

SHILATI

משתמש מקצוען
1645023227926.png

קול תורה

משתמש פעיל
@SHILATI ב "איש את רעהו" יש אשכול

מדד תשומות הבניה בעליה מטאורית (נזק של אלפי שקלים לרוכשי דירות מקבלן)​

שמתי שם קישור לאשכול הזה, אם יש לך עוד מידע בכל הנושא כולם שם מחכים לשמוע!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@SHILATI ב "איש את רעהו" יש אשכול

מדד תשומות הבניה בעליה מטאורית (נזק של אלפי שקלים לרוכשי דירות מקבלן)​

שמתי שם קישור לאשכול הזה, אם יש לך עוד מידע בכל הנושא כולם שם מחכים לשמוע!
לאף אחד אין מידע כמה זמן יתקעו את זה שם.
להערכת לא מעט אנשים זה עוד כמה כותרות.
והלוואי ונתבדה..

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
לאף אחד אין מידע כמה זמן יתקעו את זה שם.
להערכת לא מעט אנשים זה עוד כמה כותרות.
והלוואי ונתבדה..
זה ודאי לא יקרה מחר, אבל צריך לתת קרדיט ענק לזה שמישהו ממקבלי ההחלטות שם לב לעושק הצרכני המשווע הזה.
אולי השלב הבא יהיה שאיזה רגולטור יקבע שאם מחיר הדירה צמוד מדד זה יכול להיות גם לטובת הצרכן, ולא רק לרעתו.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה ודאי לא יקרה מחר, אבל צריך לתת קרדיט ענק לזה שמישהו ממקבלי ההחלטות שם לב לעושק הצרכני המשווע הזה.
אולי השלב הבא יהיה שאיזה רגולטור יקבע שאם מחיר הדירה צמוד מדד זה יכול להיות גם לטובת הצרכן, ולא רק לרעתו.
זוכר את הביטול עמלות היוון?? קבור עמוק..
פה אם זה יתבצע? אוטומט המחירים יעלו עוד הרבה. זה לבד סיבה שלא יעשו את זה בתקופה הקרובה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
זוכר את הביטול עמלות היוון?? קבור עמוק..
פה אם זה יתבצע? אוטומט המחירים יעלו עוד הרבה. זה לבד סיבה שלא יעשו את זה בתקופה הקרובה
אני לא משוכנע שזה יעלה את המחיר ברמה שזה חוסך כסף לרוכשים, זה גם יכול לחזק את שוק היד 2, ולהחליש את ענף הבניה.
בסוף יש פה ניצול ע"י קרטל, של רוכשים שלא ממש מבינים את המשמעות.

קול תורה

משתמש פעיל
אני לא משוכנע שזה יעלה את המחיר ברמה שזה חוסך כסף לרוכשים, זה גם יכול לחזק את שוק היד 2, ולהחליש את ענף הבניה.
בסוף יש פה ניצול ע"י קרטל, של רוכשים שלא ממש מבינים את המשמעות.
לדעתי זה לא רק זה, באם זה באמת יכנס בחוק, אנשים יראו מחירים הרבה יותר אמיתיים ויוכלו להשוות מחירים
מקלן למשנהו,
אם אתה מקבל הצעת מחיר משני קבלנים אחד צמוד ואחד לא זה כמו לתת שני הצעות משכנתא אחד קל"צ ואחד מ"צ למישהו שלא מבין בזה , ולא להגיד לו את ההבדל
אוטומט המחירים יעלו עוד הרבה. זה לבד סיבה שלא יעשו את זה בתקופה הקרובה
חוץ מהבעיה שהקבלנים קקיבלו הצמדה על חלק שלא מגיע להם (חלק הקרקע והרווח) היה פה עוד חסרון
בא נגיד שבי-ם עלה מחיר הקרקע ב 4% אז בצפון זה עלה ב 1%... מה עושים עם זה בהלמ"ס כשמחשבים
את כלל עלויות הבניה? קובעים איזשהו ממוצע. מישהו יכול להסביר למה אני שקניתי בצפון, אמור להיות צמוד למחיר הקרקע בי-ם?
אז נראה לי שפה מונח עיקר התיקון בחוק שיבוא לידי ביטוי במציאות שכל קבלן יעלה את מחירי הדירות לפי ממוצע עליית מחיר הקרקע באותו איזור!!!

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
חוץ מהבעיה שהקבלנים קקיבלו הצמדה על חלק שלא מגיע להם (חלק הקרקע והרווח) היה פה עוד חסרון
בא נגיד שבי-ם עלה מחיר הקרקע ב 4% אז בצפון זה עלה ב 1%... מה עושים עם זה בהלמ"ס כשמחשבים
את כלל עלויות הבניה? קובעים איזשהו ממוצע. מישהו יכול להסביר למה אני שקניתי בצפון, אמור להיות צמוד למחיר הקרקע בי-ם?
אז נראה לי שפה מונח עיקר התיקון בחוק שיבוא לידי ביטוי במציאות שכל קבלן יעלה את מחירי הדירות לפי ממוצע עליית מחיר הקרקע באותו איזור!!!
תנוח דעתך, הם יעלו מחירים לפי כמה שהיה אמור להיכנס להם מהתשומות.
ואעפ"כ אני בעד, בשם השקיפות, ובעיקר שייחשב כחלק ממחיר הדירה לאחוזי מימון למשכנתא.

SHILATI

משתמש מקצוען
לדעתי זה לא רק זה, באם זה באמת יכנס בחוק, אנשים יראו מחירים הרבה יותר אמיתיים ויוכלו להשוות מחירים
מקלן למשנהו,
אם אתה מקבל הצעת מחיר משני קבלנים אחד צמוד ואחד לא זה כמו לתת שני הצעות משכנתא אחד קל"צ ואחד מ"צ למישהו שלא מבין בזה , ולא להגיד לו את ההבדל

אפשר ליטעון את זה על כל המדד
יש הרבה מוצרים שמרכיבים אותו שאנחנו לא צורכים...
הלוואי ובאמת יזיו משהו שם
תנוח דעתך, הם יעלו מחירים לפי כמה שהיה אמור להיכנס להם מהתשומות.
ואעפ"כ אני בעד, בשם השקיפות, ובעיקר שייחשב כחלק ממחיר הדירה לאחוזי מימון למשכנתא.
במחיר למשתכן או כל תוכנית אחרת זה יהיה ללא עליות...

קול תורה

משתמש פעיל
ובעיקר שייחשב כחלק ממחיר הדירה לאחוזי מימון למשכנתא
באמת חשוב, אני אכלתי את זה עכשיו, קניתי בפרויקט ומבחירת הדירה עד חתימת חוזה עבר הרבה זמן
והם התעקשו שבחוזה יהיה כתוב המחיר כמו בבחירה ובסיס המדד גם יהיה כמו אז,

אגב שמעתי שיש יועצים שמצליחים לשכנע את הבנק לחשב את זה כחלק ממחיר הדירה, מישהו פה שמע על דבר כזה?

נס להתנוסס

משתמש חדש
באמת חשוב, אני אכלתי את זה עכשיו, קניתי בפרויקט ומבחירת הדירה עד חתימת חוזה עבר הרבה זמן
והם התעקשו שבחוזה יהיה כתוב המחיר כמו בבחירה ובסיס המדד גם יהיה כמו אז,

אגב שמעתי שיש יועצים שמצליחים לשכנע את הבנק לחשב את זה כחלק ממחיר הדירה, מישהו פה שמע על דבר כזה?
כן באמת יש יועצים כאלו אשמח לשמוע מי ?

יעקב 11

משתמש פעיל
אשמח גם לדעת האם ניתן לבקש מהבנק בסוף שחרור הפעימות של המשכנתא לקבן, להגדיל את המשכנתא (בתנאי דיור) עקב הממד תשומת הבניה
תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה