אתה בטוח, אדוני, שעל הזוועה הזו שילמת שמונת אלפים שקלים?...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני תקופה התקשר אליי מכר. קח מונית! בוא אליי מהר! אשלם כמה שיעלה!
הוא 'רק' רצה לדעת איפה למקם פתח של יחידת דיור, כי משהו לא הסתדר לו בדיוק, למרות ש"התכניות שקיבלנו מצויינות! עשתה אותן חברה של אשתי, קצת חדשה בתחום, אבל אלופה..."

נו, תראה לי את התכניות, ביקשתי. נדע מה השתבש בדרך, מה גרם לכך שברגע האחרון אתה צריך לקבל החלטה כה משמעותית? איפה היה האדריכל/ית עד כה?

אז הוא הראה לי אותן, קבוצת דפים מטושטשים; וחלחלה אחזתני. תכנון נורא ואיום, בסיסי, מביש. מזכיר פרוייקטים של תלמידים בשנת הלימודים הראשונה, שלא לדבר על רמת השרטוט המעליבה.
חשבתי לעצמי בתסכול, רבונו של עולם. הבניה של היחידה עלתה לו בוודאי סכום גדול. אילו רק הוא היה 'נופל' על אדריכל/ת אחרת, הוא היה מקבל תוצאה כל כך הרבה יותר טובה ושווה. פי מאה או מאתיים, נגיד. והוא, האומלל ביש המזל, עוד משוכנע ש'נפל' על בעלת מקצוע שווה במיוחד... השרטוטים, בעיניו הלא מבינות, נראים מליון דולר...
אוף.

*

עם הזמן יצא לי לראות לא מעט תכניות של אדריכלים/יות שבטוחים שהם יודעים/ות לתכנן נהדר, גובים כמה שבא להם, הלקוח כלל לא מודע לאיכות התכנון האיומה שהוא מקבל, והעולם כמנהגו נוהג.
ובמקביל, יש בשוק בעלי מקצוע כל כך טובים. תכנון כה מדוייק, כה יעיל, ירידה לתשומת לב לפרטים הכי קטנים. (אני מדבר נטו על רמת תכנון, ללא קשר לכישורי אנוש ואופי)

וזו, באמת שאלה טובה. שאלה שמעסיקה אותי הרבה, ואין לי זנב של תשובה.
כי בניגוד נניח למעצב גרפי, אין ללקוחות באמת דרכים להעריך את איכות המוצר שהם שילמו עליו במיטב כספם. אין!
כשפלונית רוצה לבנות תוספת לביתה הצנום, אין לה דרך לדעת איזו אדריכלית תדע לתכנן לה טוב יותר את הבית.
כל החברות שלה כולן ימליצו על מישהי/ו. כל אחת על אחרת.
איך אפשר לבחור?

איך?

אולי הלקוחות הפוטנציאלים צריכים פשוט לבקש מ- 3 אדריכליות/ים מספר תכניות שתוכננו על ידם (שרטוטים, לא תמונות והדמיות), ללכת איתם לאדריכל/ית שני, לשלם לו 500 שקל, ושהוא יבחר באובייקטיביות על איזה בחור ללכת? פשוט לפי המקצועיות?

שוהם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לפני תקופה התקשר אליי מכר. קח מונית! בוא אליי מהר! אשלם כמה שיעלה!
הוא 'רק' רצה לדעת איפה למקם פתח של יחידת דיור, כי משהו לא הסתדר לו בדיוק, למרות ש"התכניות שקיבלנו מצויינות! עשתה אותן חברה של אשתי, קצת חדשה בתחום, אבל אלופה..."

נו, תראה לי את התכניות, ביקשתי. נדע מה השתבש בדרך, מה גרם לכך שברגע האחרון אתה צריך לקבל החלטה כה משמעותית? איפה היה האדריכל/ית עד כה?

אז הוא הראה לי אותן, קבוצת דפים מטושטשים; וחלחלה אחזתני. תכנון נורא ואיום, בסיסי, מביש. מזכיר פרוייקטים של תלמידים בשנת הלימודים הראשונה, שלא לדבר על רמת השרטוט המעליבה.
חשבתי לעצמי בתסכול, רבונו של עולם. הבניה של היחידה עלתה לו בוודאי סכום גדול. אילו רק הוא היה 'נופל' על אדריכל/ת אחרת, הוא היה מקבל תוצאה כל כך הרבה יותר טובה ושווה. פי מאה או מאתיים, נגיד. והוא, האומלל ביש המזל, עוד משוכנע ש'נפל' על בעלת מקצוע שווה במיוחד... השרטוטים, בעיניו הלא מבינות, נראים מליון דולר...
אוף.

*

עם הזמן יצא לי לראות לא מעט תכניות של אדריכלים/יות שבטוחים שהם יודעים/ות לתכנן נהדר, גובים כמה שבא להם, הלקוח כלל לא מודע לאיכות התכנון האיומה שהוא מקבל, והעולם כמנהגו נוהג.
ובמקביל, יש בשוק בעלי מקצוע כל כך טובים. תכנון כה מדוייק, כה יעיל, ירידה לתשומת לב לפרטים הכי קטנים. (אני מדבר נטו על רמת תכנון, ללא קשר לכישורי אנוש ואופי)

וזו, באמת שאלה טובה. שאלה שמעסיקה אותי הרבה, ואין לי זנב של תשובה.
כי בניגוד נניח למעצב גרפי, אין ללקוחות באמת דרכים להעריך את איכות המוצר שהם שילמו עליו במיטב כספם. אין!
כשפלונית רוצה לבנות תוספת לביתה הצנום, אין לה דרך לדעת איזו אדריכלית תדע לתכנן לה טוב יותר את הבית.
כל החברות שלה כולן ימליצו על מישהי/ו. כל אחת על אחרת.
איך אפשר לבחור?

איך?

אולי הלקוחות הפוטנציאלים צריכים פשוט לבקש מ- 3 אדריכליות/ים מספר תכניות שתוכננו על ידם (שרטוטים, לא תמונות והדמיות), ללכת איתם לאדריכל/ית שני, לשלם לו 500 שקל, ושהוא יבחר באובייקטיביות על איזה בחור ללכת? פשוט לפי המקצועיות?
וואו
כאילו כתבת במקומי...
אני בדיוק כרגע מתחבטת בעניין,
ובתור גרפיקאית שמבינה משהו בעיצוב, לא מצליחה להבין איך אמצא אדריכלית שתדע לתת לי את מה שאני צריכה, ולא אני אתן לה רעיונות והיא רק תסרטט אותם.. (ואח"כ אשלם על זה מחיר מלא..)

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
נושא כ"כ נכון וכ"כ לא במודעות של אנשים מחוץ לתחום
וראיתי בחיי כ"כ הרבה תוכניות גרועות , מבחינה גרפית עוד ניחא אבל תוכניות שחסר בהן את ההבנה של איך להעביר את המידע לבנאי בצורה נכונה ומקצועית לחסוך טלפונים מיותרים על כל שאלה וכו
ובכלל בעניין התכנון - תכנון לא פרפורציונלי ולא נכון חוסר עמידה והיכרות עם תקנים , ניצול מירבי של שטח ע"ח הנראות הכללית וכו
אין הרבה מה לעשות מלבד השפשוף האינסופי בעבודות ובדיקה עצמית ובקרה נכונה מול בעלי המקצוע שמקבלים את המידע
יש לי חברה שהציע פעם רעיון של מנטורים למעצבים מתחילים
זה יכול להיות מיזם טוב
היא מציעה שכל מעצבת מתחילה תקח לה מנטורית שתעבור על התוכניות שלה ותייעץ לה והם ביחד יקחו מחיר הוגן לשוק והוא יתחלק לפי אחזים בינהם
הרעיון הוא גם לשמור על רמה גבוהה של שירות בעיצוב ותכנון וגם לשמור על השוק מבחינת מחירים שלא יהיו מחירי רצפה של מתחילים שבגלל חוסר ידע וקושי בלשער את רמת ההשקעה שלהם בפרויקט נותנים מחיר שובר שוק ולא הוגן ואז גם המנוסים יותר נפגעים והם עצמם יוצאים בתחושת שעבוד והחמצה שלא העריכו נכון את העבודה הרבה
@GRN רוצה לפרט לנו ?

שלווה בחווה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי בשביל זה עושים היום הדמיות אדריכליות, כדי לתת כיוון למי שלא מתמצא בכלל בשרטוטים.
אבל עדיין זה לא פותר את הבעיה של "מי אמר שזו התוכנית הכי ממצה ומוצלחת שיש".
לדעתי זה עניין של סיעתא דשמיא כמו בכל נושא אחר...

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שחייב לברר,ולראות תוכניות עבודה קודם
אנשים מעניין אותם רק תמונות,
ולא יודעים כמה יידע וכמה תכנון נכון ומושקע חשובים.ולכן חשוב לראות תוכניות עבודה ברורות.
בד"כ מעצבת טובה משקיעה המון בתכנון,וחייבת להיות גם יצירתית בעיצוב,
מציעה גם לברר ,גם לבקש תוכניות עבודה,
והכי חשוב סיעתא דישמיא.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לפעמים רואים דירה, לדוג', שאי אפשר לרהט את חדר השינה שלה.
כי דלת היציאה למרפסת נמצאת איזה 20 ס"מ מקוללים שמאלה/ימינה מידי, ושום סידור נורמלי לא עובד...
וזה משגע. כי היה עולה עוד 500 שקל לתת למקצוען לעבור על התכניות, לדוג', והבאג היה צף.

ומצד שני,
כיף לראות עבודות של אנשים שחיים את השטח, מתאמצים לנצל כל ס"מ, עובדים עם קבלנים ויודעים לתת תכניות כמו שצריך, ולוקחים בחשבון כל צרה עתידית שיכולה לקרות במהלך הבניה - ונמנעים ממנה מראש! לדוג' - מיקום חכם של 'קבועות' - אסלות וכד', כך שבתכנון האינסטלציה לא יהיו צרות וסיבוכים שנגרמות ממיקום לא חכם מלכתחילה...

העניין הוא שללקוחות אין מושג כמה האדריכל/ית שלהם טוב או גרוע. משלמים כמה שמבקשים, וזהו.
נושא כ"כ נכון וכ"כ לא במודעות של אנשים מחוץ לתחום
וראיתי בחיי כ"כ הרבה תוכניות גרועות , מבחינה גרפית עוד ניחא אבל תוכניות שחסר בהן את ההבנה של איך להעביר את המידע לבנאי בצורה נכונה ומקצועית לחסוך טלפונים מיותרים על כל שאלה וכו
ובכלל בעניין התכנון - תכנון לא פרפורציונלי ולא נכון חוסר עמידה והיכרות עם תקנים , ניצול מירבי של שטח ע"ח הנראות הכללית וכו
אין הרבה מה לעשות מלבד השפשוף האינסופי בעבודות ובדיקה עצמית ובקרה נכונה מול בעלי המקצוע שמקבלים את המידע
יש לי חברה שהציע פעם רעיון של מנטורים למעצבים מתחילים
זה יכול להיות מיזם טוב
היא מציעה שכל מעצבת מתחילה תקח לה מנטורית שתעבור על התוכניות שלה ותייעץ לה והם ביחד יקחו מחיר הוגן לשוק והוא יתחלק לפי אחזים בינהם
הרעיון הוא גם לשמור על רמה גבוהה של שירות בעיצוב ותכנון וגם לשמור על השוק מבחינת מחירים שלא יהיו מחירי רצפה של מתחילים שבגלל חוסר ידע וקושי בלשער את רמת ההשקעה שלהם בפרויקט נותנים מחיר שובר שוק ולא הוגן ואז גם המנוסים יותר נפגעים והם עצמם יוצאים בתחושת שעבוד והחמצה שלא העריכו נכון את העבודה הרבה
@GRN רוצה לפרט לנו ?
למה מנטור?
שתפמפם לה שמגיע לה יותר, ורק תעודד אותה לדרוש יותר שכר מהלקוחות, במקום להתמקצע?
הפתרון הנכון הוא לשלם כסף לאדריכל/ית זקן/ה ומנוסה, לשבת איתו פעם בשבוע על שלל התוצרים שלכם, ולראות שאין באגים קריטיים.
ולוותר על הליווי המקצועי הזה רק אחרי כמה שנים (!) של עבודה עצמאית בשוק.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
מי שרוצה לתכנן שטח והלך לאדריכל, לא יושב עם התוכנית עם עצמו ועם משפחה, לחשוב עליה, ולקבל החלטות שיתאימו לו, לצרכיו, לעיניו?

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
את הצרכים הלקוח נותן.
מעצבת טובה תדע ליישם אותם ,ולתת פתרונות לכל הרצונות של הלקוח
בשביל זה לומדים כמה שנים.
לקוח לא מכיר את כל הפתרונות החדשים.
ולדעתי מעצבת טובה יכולה לחסוך הרבה יותר מהעלות שלה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לפעמים רואים דירה, לדוג', שאי אפשר לרהט את חדר השינה שלה.
כי דלת היציאה למרפסת נמצאת איזה 20 ס"מ מקוללים שמאלה/ימינה מידי, ושום סידור נורמלי לא עובד...
וזה משגע. כי היה עולה עוד 500 שקל לתת למקצוען לעבור על התכניות, לדוג', והבאג היה צף.

ומצד שני,
כיף לראות עבודות של אנשים שחיים את השטח, מתאמצים לנצל כל ס"מ, עובדים עם קבלנים ויודעים לתת תכניות כמו שצריך, ולוקחים בחשבון כל צרה עתידית שיכולה לקרות במהלך הבניה - ונמנעים ממנה מראש! לדוג' - מיקום חכם של 'קבועות' - אסלות וכד', כך שבתכנון האינסטלציה לא יהיו צרות וסיבוכים שנגרמות ממיקום לא חכם מלכתחילה...

העניין הוא שללקוחות אין מושג כמה האדריכל/ית שלהם טוב או גרוע. משלמים כמה שמבקשים, וזהו.

למה מנטור?
שתפמפם לה שמגיע לה יותר, ורק תעודד אותה לדרוש יותר שכר מהלקוחות, במקום להתמקצע?
הפתרון הנכון הוא לשלם כסף לאדריכל/ית זקן/ה ומנוסה, לשבת איתו פעם בשבוע על שלל התוצרים שלכם, ולראות שאין באגים קריטיים.
ולוותר על הליווי המקצועי הזה רק אחרי כמה שנים (!) של עבודה עצמאית בשוק.
מנטור = יועץ או מדריך, לרוב בעל ניסיון עשיר בתחום התמחותו (ויקוש). אז אפשר לבחור מנטור בתחום העצמה עסקית ואפשר לבחור מנטור בתחום האדריכלות. תלוי מה מחפשים.
במקרה הזה מחפשים להתמקצע.
ארחיב בלנד בהמשך ואולי באמת פרוג יוכלו לעזור.

ruchami

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
(הפתרון הנכון הוא לשלם כסף לאדריכל/ית זקן/ה ומנוסה, לשבת איתו פעם בשבוע על שלל התוצרים שלכם, ולראות שאין באגים קריטיים.
ולוותר על הליווי המקצועי הזה רק אחרי כמה שנים (!) של עבודה עצמאית בשוק.)

כל מילה!

CHANIBLU

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי מכלילה את כל המעצבות/ ים המתחילות/ים בגדר זוועה.
כמובן שאין ויכוח על הנסיון שמקנה את המקצועיות והשם הטוב
אבל שמעתי על הרבה כשרונות מזהירים אצל חדשים בתחום, שמשקיעים את כל כולם ומצליחים להגיע לקרסוליהם של המנוסים.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי מכלילה את כל המעצבות/ ים המתחילות/ים בגדר זוועה.
כמובן שאין ויכוח על הנסיון שמקנה את המקצועיות והשם הטוב
אבל שמעתי על הרבה כשרונות מזהירים אצל חדשים בתחום, שמשקיעים את כל כולם ומצליחים להגיע לקרסוליהם של המנוסים.
ברור שלא.
אני רק מציין שאדם לא יכול לאמוד את עצמו ולדעת אם תוצריו טובים או לא, ובטח שלא הלקוחות.
בד"כ מתחילים עושים סטטיסטית כך וכך טעויות קריטיות.

מי שרוצה לתכנן שטח והלך לאדריכל, לא יושב עם התוכנית עם עצמו ועם משפחה, לחשוב עליה, ולקבל החלטות שיתאימו לו, לצרכיו, לעיניו?
הם לא יודעים שייתכנו פתרונות תכנון טובים פי מאה.
האדריכל אומר להם שזה מצויין, והאפשרויות הן או שירותים קטנים ועקומים או מטבח קטן ועקום, תבחרו מה פחות חשוב לכם.
והם כלל לא ידועים שאדריכל יקר ומקצועי יותר היה מוצא פתרון שלישי מחוכם!
או שאין להם מושג בכלל שיהיה להם מטבח עקום:)

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ראיתי את הדבר הזה, ולכן אני כותבת.
אלא שכשלא מצאה חן בעיני התוכנית, ולא ההצעות של האדריכלית, אמרתי לה, תני לי את התוכנית שאת מציעה, ובעוד כמה ימים נדבר.
ישבתי עם בעלי ואמרתי מה לא מוצא חן בעיני
חיפשתי פתרונות יצירתיים משלי, הראתי למשפחה הרחבה שלי ושל בעלי.
ותשועה ברוב יועץ.
הגעתי לתוצאה יפה מאד. והעיקר שאני אוהבת אותה. היא נוחה לי.
למרות מחאותיה של האדריכלית.
צריך לשמוע לקולות של עצמנו, ולא לחשוש לומר אותם ולא למהר.

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי את הדבר הזה, ולכן אני כותבת.
אלא שכשלא מצאה חן בעיני התוכנית, ולא ההצעות של האדריכלית, אמרתי לה, תני לי את התוכנית שאת מציעה, ובעוד כמה ימים נדבר.
ישבתי עם בעלי ואמרתי מה לא מוצא חן בעיני
חיפשתי פתרונות יצירתיים משלי, הראתי למשפחה הרחבה שלי ושל בעלי.
ותשועה ברוב יועץ.
הגעתי לתוצאה יפה מאד. והעיקר שאני אוהבת אותה. היא נוחה לי.
למרות מחאותיה של האדריכלית.
צריך לשמוע לקולות של עצמנו, ולא לחשוש לומר אותם ולא למהר.
מעולה שזה מה שעשית,
אבל אם היתה לך מעצבת/אדריכלית טובה, את היית אומרת מה מפריע לך בסקיצות שהיא נתנה, והיא היתה אמורה להציע לך פתרונות. את גנבת לה את העבודה, ובסופו של דבר את לא אשת המקצוע, ומקצוען היה יכול אולי לתת לך פתרונות טובים יותר גם ממה שאת הצעת בעצמך.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אמרתי לה מאוד יפה מה לא מוצא חן בעיני, אבל היא האדריכלית אומרת שאני אצטער, כי זה לא מקובל.
אמרתי לה או לעצמי, שנוחות ומראה לא מתחשבים במקובל.
ולא חששתי לשנות ה-כ-ל.
ואני לא באתי להתמקד בסיפור שלי, אלא לפתוח את הראש ולהתיעץ. לא לקבל את דעת המומחים ולשתוק, כי בטח הם מבינים יותר.
ובלי לזלזל. המומחים ודאי יודעים יותר ומכירים יותר.
העניין הוא שאם לא מוצא חן - לא לוותר. מתיעצים עם אדריכל אחר או עם בן משפחה שמבין. עד שמגיעים לתוצאה הכי טובה בהתאם לשטח, לצרכים ולראיה אישית.
אגב, היה מדובר באדריכלית מדופלמת.

ruchami

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא קשור דווקא למתחיל/ות
לפני שנתיים קיבלתי תוכניות מאדריכלית בעלת משרד ושם מהגדולים בתחום
ופשוט התבישתי בשבילה על התוכניות שהיא הוציאה
בלי קשר ליחס שלה ללקוחות שמצריך שיפור (בלשון עדינה)
הלקוחה הייתה בהלם כשהערתי לה על דברים שלא מתקבלים על הדעת (כמו חדר רחצה משפחתית ללא כיור , צינור ארבע צול שיטייל בחצי מהבית וכד')
בקיצור לא רוצה להאריך אבל את המסקנות שכל אחד יפיק לעצמו

ברוגע

משתמש פעיל
בהמשך לכל הנ"ל,

לקוח שמחפש מעצבת פנים אני לא מכיר דרך שהוא יוכל לדעת אם היא טובה או לא. המקסימום שהוא יכול לעשות זה לבקש המלצות מכמה לקוחות ולראות אם הם מרוצים.

תמונות ללקוחות מתעניינים הם לא אינדיקציה בכלל ולפעמים גורמות נזק. כי מעצבת טובה מתכננת את החללים לפי צרכי הלקוח, ומסגננת לפי טעמו של הלקוח.

מילים על מעצבת כמו אלופה/תותחית/כרישה/מבוקשת/מפורסמת שוות הרבה פעמים כמו האמונה של מי שאומר אותם בהם.....
העולם העיסקי עובד חזק מאד על שיווק, יכולה להיות מעצבת עם הבנה אפסית בתחום אבל כוחה בפיה ובכישורי השיווק שלה, ולכן היא תותחית. זה נכון שהיא תותחית. בשיווק.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו בכל תחום - יש את הטובות, יש את הגרועות, יש את המתחילות, ויש את המנוסות. יש הכל.
לפני שלוקחים אדריכלית צריך לברר אצל אנשים שעשו אצלה.
זה יותר מחכים מתמונות ומתכניות ומכל דבר אחר.
ובדר"כ לאדריכלית גרועה קשה להשיג עדת לקוחות מעריצים שימליצו עליה בחום.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
כמה שנכון הנושא הזה
אנשים מוציאים 300 אף ש"ח על שיפוץ הבית
ועל 10 אלף שיעלה העיצוב כדי להפיק מהשטח את המירב- הם חוסכים.
או שמשרטטים בעצמם איזה תכנית מאולצת, או שהולכים למעצבת בדיעבד שעושה עבודה מינימלית ואפס חשיבה
לא מצליחה להבין!

ומנסיוני אוסיף-
בנינו לפני כמה שנים. לקחנו אדריכל שנחשב מעולה
הוא הביא כמה סקיצות חביבות, ובסקיצה ה-8 ראיתי שחבל על הזמן. הוא לא בראש שלי וזהו.
שילמנו את חלקו על העבודה ועברתי הלאה למעצבת אחרת
לא לפני שישבנו איתה לפגישת יעוץ. היא העלתה רעיונות אפשריים וראיתי שהיא בכיוון.
הגענו לתכניות כרצוננו, הכינה סטים לעבודה ויצאנו לדרך.
ממש לקראת הבצוע היו כמה פינות שנראו לי לא מנוצלות מספיק. או לא מספיק לטעמי
בקשתי שתנסה למצוא רעיונות טובים יותר - והיא לא ממש הצליחה להגיע למשהו טוב
מאחר ועבדתי עם מעצבת מטבחים והיא מאוד חזקה בפתרונות עיצוב בפיניש (פחות בחלוקת חללים גדולים)
פניתי אליה שתעזור לי עם הסיומות הקטנות
נפרדתי מעוד 2,000 ש"ח
אבל התוצאה היתה מבחינתי הכי שיכולתי לדמיין.

כמה הייתם משלמים על עוד מקלחת בבית?
או על ניצול של פינה ביחידה להשכרה לפינת כביסה?

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
איך יודעים אם הקבלן טוב? הרי אני לא יכולה לדעת איך באמת הוא מעביר לי את הצנרת מתחת לריצוף, ואולי הוא ייקח ממני את הכסף ויברח? אז איך אני אדע? אני אשאל אנשים ששיפצו אצלו, ואלך ראות איך יצא, ואני אתחקר אותם על הכל - איך העבודה? היחס? המחיר?
איך אני אדע אם לקחתי פסיכולוג טוב? אולי הוא סתם חופר לי שלושת רבעי שעה, לוקח 400 שקלים, וצוחק לעצמו? - אני אברר עליו קודם.
אותו דבר בדיוק זה אדריכלית, ותכלס, רוב העבודה שמגיעה לאדריכליות היא לא מפרסום ולא משיווק אלא מפה לאוזן וזו בדיוק הסיבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה