טור דעה אשכול הזוכים של הגרלת דצמבר 2022

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שמעתי שבתולדות אהרון מתגבשת בימים אלו קבוצה להירשם באופקים
זקני אופקים מספרים שבתקופה שאחרי פטירת הרבי הקודם מתולדות אהרן, הרבי הנוכחי שהה באופקים למשך תקופה.

בונה אתרים

משתמש פעיל
קהילה של 500 משפחות לא יכולה להתפרק. ראה ערך גור בחיפה שהיה להם בשיא לדעתי אולי שליש מכך והם לא מצליחים להתפרק למרות הוראה מפורשת, קל וחומר בעפולה שההוראה הזו לא תגיע לעולם. אני אישית ישבתי עם האדמור ובניו ועם העסקנים. הרבי נעול על עפולה ולא מוכן לשמוע כלום למרות שהוצגו לו רעיונות טובים יותר. הוא טוען שאסור לתת תחושה לראשונים שהם הפסידו מכך שהלכו לשם ושעד שהם לא יציבים מאה אחוז אסור ללכת למקום אחר. ככה מנהיגים ציבור.
ביום שעשר אברכים מויזניץ יפתחו מניין בהר יונה,
אין סיבה לזה שהויזניצאים שמתגוררים בעפולה לא יעברו לשכונה החרדית הגדולה שנמצאת 10 דקות משם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ביום שעשר אברכים מויזניץ יפתחו מניין בהר יונה,
אין סיבה לזה שהויזניצאים שמתגוררים בעפולה לא יעברו לשכונה החרדית הגדולה שנמצאת 10 דקות משם.
יש סיבה. בעצם 400,000 סיבות, זה בערך ההפרש של השקלים ביניהם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אני רוצה להאיר נקודה נוספת,
באופקים עומדים להגרלה
1035 דירות לבני מקום שלא ברור שיגורו שם, וכנראה ישכירו,(5,7 שנים לא ניתן למכור)
ועוד כמספר כזה שלא בני מקום, שיתכן מאד שהרבה לא מתכננים לגור שם, אלא להשקיע,
וכאן הבן שואל
אם היא תהיה חרדית,
האם כל כך הרבה יעברו לשם, ועוד רק לשכירות,
כך שאולי מי שנרשם לשם מסתכן שלא יצליח להשכיר את דירתו הרבה זמן, או במחיר נמוך,
כמו ששמעתי שקרה במקומות שיצא הרבה דירות ביחד,
ואם לא יהיה ברירה וישכירו גם ללא חרדים, א"כ
א.בניגוד לנאמר היא לא תהיה מדי חרדית, ב.לחילונים כן יילך כל כך הרבה דירות ?
אז אולי כבר עדיף באיזורים אחרים, לא יודע
אינני יודע ברור, אני מעלה נושא,
דעתכם?
בפועל נרשמו עד כה רק 600 בני מקום, מה שאומר שלחופשי יש 1500 דירות על 17,000 קופצים, זה המון המון סיכויים במושגים של מחיר למשתכן.

מי שמחפש לשכור ולהשכיר לכל החיים שיילך לחפש מחולקות בקרית (לא מומלץ, רק כמטאפורה) אנחנו עוזרים למי שרוצה להגיע לדירה משלו בסוף הדרך איפה שהוא רוצה לגור, וכאן הוא יוכל לעשות זאת בשקט, אי אפשר להסתכל על חודש פה ושם של שכירות כאשר חותרים למטרה שהיא דירה משלך.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אני באמת לא מצליח להבין את השפה הזאת...
עמך ישראל צריכים מקום להתגורר בו!
מה משנה חסידים או ליטאים??
האם פעם מישהו מנע מליטאי להתגורר באיזשהו מקום?!
האם שמעתם פעם איזשהו אדמו"ר או רב חסידי מדבר בשפה כזו?!
כיצד ניתן למנוע מחסידים להשתקע במקומות ישוב?
מאי חזית דדמא דידך סומק טפי???
אותו סיפור בטלז סטון...
אותו סיפור באופקים...
לא מספיק שהחילונים לא רוצים את החרדים, עכשיו גם החרדים עושים סינון לפי סוג המלבוש העליון...
לא מצליח להבין אנשים שמעדיפים לגור במקום חילוני, העיקר שחלילה וחס לא יראו שטריימל צועד בשבת ברחוב.
לא מצליח להבין אנשים שמעדיפים לראות חילולי שבת, מאשר שחלילה וחס יפתחו עוד בתי כנסת שלא יהיו כפופים לרב המקומי.
מילא אם היה מדובר בסינון על רקע רוחני - ניתן להבין.
אבל כולם יודעים שב"ה החסידים אינם צריכים ראיה ליראתם ודביקותם בהשי"ת.
אגב, מי שמפסיד מזה אלו בעיקר תושבי המקום - ע"ע טלז סטון שעשרות שנים היה בישוב רק סופרמרקט אחד ללא שום תחרות, מאותם חששות מדומים.
אז אולי די?!
אני אכתוב משהו עדין מאוד, אך לפני כן אקדים שאינני מדבר בשום אופן על אופקים, אני לא מספיק מכיר את התחום שם:

ישנן ערים שבהן נציגי הציבור החרדי לא רוצים שיבואו יותר חרדים, אין לי מושג למה, אולי בגלל ראש העיר שהבטיחו לו שלא ישתלטו לו על העיר, אולי חשש מצעירים שיבואו ויחליפו את הנציגים, אני לא מבין את זה אבל יש כזה דבר, זה נדיר אבל קיים.

לפעמים יצר לב האדם גדול ממוחו

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
החסרונות של אופקים:
א. רחוק.
ב. אין נוף.
ג. חם בקיץ.

המעלות של אופקים:
א. נסיעה חלקה ונוחה - נסיעה מישורית כל הדרך, בלי עליות ומורדות כמו בחיפה או בצפת.
ב. קרובה לבאר שבע - מטרופולין ענק עם חנויות מכל הסוגים, קניונים וכו'. הנסיעה מאופקים לבאר שבע היא בערך כמו הנסיעה ממודיעין עילית למודיעין, רק בלי הפקקים בדרך, ועם אוטובוסים שאוספים ומפזרים בכל רחבי אופקים, ולא רק במסוף.
ג. יש בה תחנת רכבת.
ד. יש בה קהילה ליטאית וותיקה מאד. זו לא קהילה צעירה שכולה מתל"צים, אלא קהילה שניתן לראות בה דמויות הוד כמו הרב טשזנר שליט"א ועוד, ותלמידי חכמים ששקועים עשרות שנים בלימוד, ר"מים בישיבת אופקים, ועוד.
ה. יש בה מגוון של סוגי דירות במגוון מחירים, כך שאפשר לקנות דירה קטנה ולהשתדרג בהמשך לוילה פרטית, ועוד.
ו. יש בה שטח נרחב לאברכים נמרצים שרוצים ליטול חלק בעסקנות.
ז. החום בקיץ הוא עם מעט לחות - ולפעמים הוא יותר נסבל מאשר במרכז הלח.
ח. בעשור האחרון מחירי הדירות כמעט והכפילו את עצמם - יש נהירה שקטה של מאות זוגות צעירים שמצאו מקום שקט ורגוע, שניתן לקנות בו דירה רחבת ידיים במחירים שפויים.
אני מייצג עכשיו בן תורה ליטאי שמכר דירתו הצפופה בבני ברק וקנה וילה ענקית ממש באופקים ונדמה לי שעוד נשאר לו כסף...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
טוב,
אז אני יגלה לך שיש כבר מגמה שכזאת מתחת פני השטח...
למה שמישהו ילך לגור בהר יונה שאין שם את כל מה שהוא צריך וישלם הפרש כזה? אגב, זה לא עשר דקות, גם לא עשרים, אולי שלושים באמצע הלילה, כי זה הקצה הדרומי של עפולה והר יונה זה הכי צפוני בנוף הגליל

avim10

משתמש מקצוען
@עו"ד נתן רוזנבלט
האם יש סיכוי לקבל עוד בשעות הקרובות את תשובתך לשאלה שנשאלה כאן באשכול מס' פעמים?
עשינו כעצתך ונרשמנו לכל ההגרלות באופקים.
כעת, אין יישוב נוסף בין היישובים בהגרלה הנוכחית שבו יתאים לנו לגור, אך במבט של השקעה - לאילו 2 יישובים נוספים כדאי להרשם?
שעות בודדות לפנינו ואנחנו לא נדע מה נעשה...

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@עו"ד נתן רוזנבלט
האם יש סיכוי לקבל עוד בשעות הקרובות את תשובתך לשאלה שנשאלה כאן באשכול מס' פעמים?
עשינו כעצתך ונרשמנו לכל ההגרלות באופקים.
כעת, אין יישוב נוסף בין היישובים בהגרלה הנוכחית שבו יתאים לנו לגור, אך במבט של השקעה - לאילו 2 יישובים נוספים כדאי להרשם?
שעות בודדות לפנינו ואנחנו לא נדע מה נעשה...
הוא ענה על זה
מי שמחפש לשכור ולהשכיר לכל החיים שיילך לחפש מחולקות בקרית (לא מומלץ, רק כמטאפורה) אנחנו עוזרים למי שרוצה להגיע לדירה משלו בסוף הדרך איפה שהוא רוצה לגור, וכאן הוא יוכל לעשות זאת בשקט, אי אפשר להסתכל על חודש פה ושם של שכירות כאשר חותרים למטרה שהיא דירה משלך.

avim10

משתמש מקצוען
הוא ענה על זה
זו לא תשובה על זה. תסתכל על מה הוא ענה שם.
הוא כתב הרבה פעמים במאמריו על כך שדירות מחיר למשתכן הן הזדמנות כלכלית יוצאת מן הכלל להגיע לדירה.

לענייננו, אם לא אזכה באופקים, ואזכה למשל בחיפה, שזה לא מקום מגורים לאברך חרדי (לא חיפה בכלל, הפרוייקט המוגרל כעת), הרי עוד 7 שנים כשאמכור את הדירה אוכל להגיע לדירה משלי במחיר שאין לי איך להגיע אליו היום. אז אולי זו דרך ארוכה, אבל גם דרך. (בינתיים אפשר גם להשכיר ולשכור, אבל זו לא המטרה, המטרה היא בהחלט להגיע לדירה משלנו).

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זו לא תשובה על זה. תסתכל על מה הוא ענה שם.
הוא כתב הרבה פעמים במאמריו על כך שדירות מחיר למשתכן הן הזדמנות כלכלית יוצאת מן הכלל להגיע לדירה.

לענייננו, אם לא אזכה באופקים, ואזכה למשל בחיפה, שזה לא מקום מגורים לאברך חרדי (לא חיפה בכלל, הפרוייקט המוגרל כעת), הרי עוד 7 שנים כשאמכור את הדירה אוכל להגיע לדירה משלי במחיר שאין לי איך להגיע אליו היום. אז אולי זו דרך ארוכה, אבל גם דרך. (בינתיים אפשר גם להשכיר ולשכור, אבל זו לא המטרה, המטרה היא בהחלט להגיע לדירה משלנו).

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מצוה לפרסם
הרבה פעמים רואים שבהגרלה הראשונה בעיר מספר הנרשמים גבוה יותר מאשר בהגרלות הבאות. למשל, כרגע באופקים בהגרלה הראשונה נרשמו 17,786, בהגרלה השניה 17,621 בשלישית 17,496, וכך זה מוסיף לרדת עד שבהגרלה האחרונה יש 16,970 רשומים בלבד - דהיינו הפרש של 816 זכאים!
בהנחה שאין הבדלים משמעותיים בין הקבלנים השונים, הסיבה לתופעה הנ"ל נובעת כנראה מחוסר ידע של חלק מהזכאים שחושבים שאפשר להירשם רק להגרלה אחת בעיר, ולא יודעים שאפשר להירשם לכל ההגרלות בעיר. וזה חבל מאד כי אם כבר נרשמתם לעיר מסויימת ברור שעדיף להגדיל את הסיכויים ולהירשם לכל ההגרלות באותה עיר.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תבדוק כאן
מה המקום עם סיכויי הזכיה הכי גבוהים

(בצד שמאל למעלה תעשה קבץ לפי עיר אח"כ תבדוק לפי סיכוי משוער לחיצוני )
השקלול לא מדוייק
אבל זה מאד קרוב למה שגוף חיצוני יכול לשקלל

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני אכתוב משהו עדין מאוד, אך לפני כן אקדים שאינני מדבר בשום אופן על אופקים, אני לא מספיק מכיר את התחום שם:

ישנן ערים שבהן נציגי הציבור החרדי לא רוצים שיבואו יותר חרדים, אין לי מושג למה, אולי בגלל ראש העיר שהבטיחו לו שלא ישתלטו לו על העיר, אולי חשש מצעירים שיבואו ויחליפו את הנציגים, אני לא מבין את זה אבל יש כזה דבר, זה נדיר אבל קיים.

לפעמים יצר לב האדם גדול ממוחו
ישנם שני סוגים של "לא רוצים". הסוג האחד הוא "לא מעוניינים". כלומר - אל תבואו. הסוג השני הוא "לא בוער להם". כלומר: רוצים לבוא - תפאדל. על חשבונכם.

מן הסתם אתה מדבר על הסוג השני.
אנחנו רגילים לקהילות קטנות של אברכים שמנסים להתנחל בעיר חילונית, והמצב של שכונה "מתחרדת" הוא שבכל בניין שני יש משפחה אחת של אברכים. קהילה כזו מנסה להביא כמה שיותר חרדים למקום, ולצורך זה היא מקימה מוסדות סיוע ועזר לנקלטים, מפרסמת בכל מדיה אפשרית, ומבטיחה עזרה לכל מי שיגיע.

אבל יש קהילות מבוססות, שאנשים באו לגור בהן אחרי החתונה וכעת הם מסיימים לחתן את הילדים, ויש בהן שכונות שלמות "חרדיות" - כאלו שאין בהן חילוני אחד בכל המתחם. בקהילות הללו יש לעסקנים די והותר עבודה במציאת גנים ומוסדות לגידול הטבעי של הציבור שכבר קיים בקהילה - ולא בוער להם להוסיף לעצמם עבודה.

כמו כן, במשך עשרות שנים הם הצליחו למצוא ולהחזיק את האיזון הדקיק של קהילה חרדית מתפתחת בתוך רוב חילוני, עם הסכמות שקטות מול ראש העיר, בלי כבישים סגורים בשבת, בלי צעקות 'שאבעס', ובלי מריבות והתגרויות מיותרות שמגיעות לתקשורת, וגורמות רק ל'אנטי'. לא בוער להם שיבואו אנשים שלמדו בבני ברק וירושלים שהדרך היחידה להתמודד עם חילונים היא בצעקות 'שאבעס', הפגנות והתרסות.

כמו כן הם רוצים קהילה שמורה ואברכית בלי סמארטפונים ובלי פערים חברתיים שגורמים להפרת השלוה ולמירוץ אחרי המודה. הם מעוניינים בקהילה הומוגנית שחיה את חייה בשלווה, בלי ניקור עיניים, בלי צורך ללבוש סטים, כשאחת לתקופה הם עושים "קניית" ביגוד במכירת היד-שניה השכונתית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה