עזרה אל-על

שרית ו

משתמש מקצוען
העתקתי את הפוסט שאותו אחד העלה בפייסבוק (אפשר להרגע אין לי פייסבוק העתקתי מהחדשות)
לשיקולך - האם נהגו כראוי.

שעת המראה מתוכננת: שש בערב. כולם עולים, מתיישבים במקומותיהם. מחכים. מתחיל בלגן. ארבעה חרדים שעלו לטיסה מסרבים לשבת ליד נשים".
אחד הנוסעים, אדוק וסגפן במיוחד, עלה למטוס כשעיניו עצומות בחוזקה, מובל ביד על ידי חברו - ונשאר כך לכל אורך הטיסה. הצוות מנסה לפתור את העניין. זה לא הולך. הדיילות מפנות מקום לגברים הסמכותיים שעל הסיפון: לפרסר ולמי שנראה כראש הצוות, שמנסים לפתור את המשבר. החרדים לא מוכנים לדבר עם, או להסתכל על, הדיילות. כל הגברים בצוות, חוץ מהקפטן, עוסקים עכשיו רק בזה, במקום להתכונן להמראה ולשרת את הנוסעים. החרדים לא ממצמצים. אחד מאנשי הצוות מאיים: 'אם לא תשבו, אתם יכולים לרדת מהטיסה כבר עכשיו
אחרי דקות ארוכות של משא ומתן, הצוות נכנע. ואז מתחיל תהליך דיפלומטי וממושך של הזזת נוסעות ממקומן, כדי לפנות שורת כסאות לארבעת החרדים. יצוין כי כל העת הזאת, חובשי כיפה אחרים במטוס (חב"דניקים, חובשי כיפות שחורות, סרוגות ורפורמים אמריקנים) מביעים תמיהה וסלידה מהתנהגות החרדים. בסוף, אחרי הרבה התפתלויות, צעקות ותמרונים, שתי נשים (אחת אמריקנית כבת 70 והשנייה ישראלית צעירה) מסכימות, גם מפאת לחץ הזמן, לעבור מקום והמשבר נפתר.
הצוות, שהתרוצץ במעברים יותר משעה, נראה מותש כבר לפני ההמראה, אם כי יש להניח שמורגל כבר בסצינות שכאלה. רק למען הסר ספק: הנשים לא שודרגו למקום טוב יותר, רק עברו למושבים אחרים במחלקת תיירים. לא שזה רלוונטי לעניין העקרוני, כמובן. שורה תחתונה: בזמן שבמטוס אל-על עסקו בענייני תיאולוגיה מעשית ובסוגיות של אמונה אישית מול זכויות הפרט וסדר אזרחי, 12 מטוסים של חברות אחרות עקפו את התור של טיסה 002. הטיסה לישראל המריאה בשעה ורבע איחור
האם יש מדיניות רשמית כלשהי בעניינים שכאלה? ואם כן, מהי? והאם כל נוסע יכול לדרוש - ולקבל - הזזת נוסעים אחרים ממקומום לטובת רווחתו האישית ועל פי אמונתו הפרטית? או האם זו פריבילגיה ששמורה רק לפלח אחד של נוסעים. לתשובתכם אודה. בברכת הכי בבית בעולם ושאבעס שולם"

רחשי הלב

משתמש מקצוען
העתקתי את הפוסט שאותו אחד העלה בפייסבוק (אפשר להרגע אין לי פייסבוק העתקתי מהחדשות)

שעת המראה מתוכננת: שש בערב. כולם עולים, מתיישבים במקומותיהם. מחכים. מתחיל בלגן. ארבעה חרדים שעלו לטיסה מסרבים לשבת ליד נשים".
אחד הנוסעים, אדוק וסגפן במיוחד, עלה למטוס כשעיניו עצומות בחוזקה, מובל ביד על ידי חברו - ונשאר כך לכל אורך הטיסה. הצוות מנסה לפתור את העניין. זה לא הולך. הדיילות מפנות מקום לגברים הסמכותיים שעל הסיפון: לפרסר ולמי שנראה כראש הצוות, שמנסים לפתור את המשבר. החרדים לא מוכנים לדבר עם, או להסתכל על, הדיילות. כל הגברים בצוות, חוץ מהקפטן, עוסקים עכשיו רק בזה, במקום להתכונן להמראה ולשרת את הנוסעים. החרדים לא ממצמצים. אחד מאנשי הצוות מאיים: 'אם לא תשבו, אתם יכולים לרדת מהטיסה כבר עכשיו
אחרי דקות ארוכות של משא ומתן, הצוות נכנע. ואז מתחיל תהליך דיפלומטי וממושך של הזזת נוסעות ממקומן, כדי לפנות שורת כסאות לארבעת החרדים. יצוין כי כל העת הזאת, חובשי כיפה אחרים במטוס (חב"דניקים, חובשי כיפות שחורות, סרוגות ורפורמים אמריקנים) מביעים תמיהה וסלידה מהתנהגות החרדים. בסוף, אחרי הרבה התפתלויות, צעקות ותמרונים, שתי נשים (אחת אמריקנית כבת 70 והשנייה ישראלית צעירה) מסכימות, גם מפאת לחץ הזמן, לעבור מקום והמשבר נפתר.
הצוות, שהתרוצץ במעברים יותר משעה, נראה מותש כבר לפני ההמראה, אם כי יש להניח שמורגל כבר בסצינות שכאלה. רק למען הסר ספק: הנשים לא שודרגו למקום טוב יותר, רק עברו למושבים אחרים במחלקת תיירים. לא שזה רלוונטי לעניין העקרוני, כמובן. שורה תחתונה: בזמן שבמטוס אל-על עסקו בענייני תיאולוגיה מעשית ובסוגיות של אמונה אישית מול זכויות הפרט וסדר אזרחי, 12 מטוסים של חברות אחרות עקפו את התור של טיסה 002. הטיסה לישראל המריאה בשעה ורבע איחור
האם יש מדיניות רשמית כלשהי בעניינים שכאלה? ואם כן, מהי? והאם כל נוסע יכול לדרוש - ולקבל - הזזת נוסעים אחרים ממקומום לטובת רווחתו האישית ועל פי אמונתו הפרטית? או האם זו פריבילגיה ששמורה רק לפלח אחד של נוסעים. לתשובתכם אודה. בברכת הכי בבית בעולם ושאבעס שולם"
מרתיח.
ההתנהגות של אותו 'אדוק סגפן' היא חומרה. היא לא מעיקר הדין. ואף אדם בעולם לא רשאי להחמיר על חשבון זולתו, קל וחומר כשהדבר על חשבון מאות 'זולתים'!!!

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ואני נסעתי פעם בטיסה
ואחד (חילוני במקרה) לא רצה לשבת במושב שלו כי משהו היה שם לא בסדר
המושב היה קצת עקום..... או משהו אחר
ועשרים דקות הצוות עבד קשה לסדר לו מקום
ואף אחד לא רצה לזוז או להחליף מקום
והוא התעקש שהוא חייב לשבת עם אישתו ביחד ולכן כל השיבוצים לא עזרו
עד שמשהו עשה טובה וזז את עצמו וכך הוא קיבל מבוקשו והמטוס הימריא

וצעק בצעקות שהוא ישמיץ את אל על למה הם נתנו לו מושב לא טוב ולמה הם רצו להפרידו מאשתו ו

אז קורה גם סיפור כזה וגם הוא התעקש על עקרונותיו.......

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הדיון ההלכתי לא רלוונטי.
הרי כל אחד נוהג לפי דעת פוסקיו ורבותיו.
נראה שמה שהם שכחו זה "דרך ארץ קדמה לתורה".. והכל בנועם ובדרכי שלום

אם מה שתואר כאן נכון, הרי שהם הגזימו וגרמו בושה וחילול השם נוראי!!! חסידים שוטים במלוא מובן המילה.

פלמוניה

משתמש מקצוען
סטיה קלה-
לא זוכרת מי כתב את זה קודם אבל אלאיטליה היא אחת החברות שמהוות דוגמא לתודעת שרות נמוכה במיוחד. והדברים מפורסמים בעולם.
ואומר משהו מבעית קצת אבל אם כבר מדברים על שרות מערבי מתקדם. כזה שרואה את הצרכן במרכז-טורקיש אריליאנס. כן. כן.
בכל אופן. אלעל אם כל חסרונותיה. והם רבים מתחזקת מערך שירותי מעולה לצרכן.
למרות שאין להשוות בינה לבין סוויס וכדומה בעיקר מבחינת הנחות הטכנית
עדין היא אופציה די מעודפת בעיקר למי שטס הרבה.
וכן- יש לה הבנה ברורה יותר לצרכי הנוסע החרדי.
פעם לדוגמא יצא לי לטוס באלאיטליה וההמראה התעכבה בשעה וחצי כי "יש במטוס כמות גדולה מדי של תינוקות" אלו לא דברים שקורים באל על.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
מרתיח.
ההתנהגות של אותו 'אדוק סגפן' היא חומרה. היא לא מעיקר הדין. ואף אדם בעולם לא רשאי להחמיר על חשבון זולתו, קל וחומר כשהדבר על חשבון מאות 'זולתים'!!!
נכון, אבל יש כאן חבר פורום @דיסק שרוט שחושב שהם היו בסדר ואנחנו המשוגעים. אני לא ירדתי לסוף דעתו, אבל אולי אתם תצליחו להבין.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד

יופי של השמצה.
פעם ראשונה שאתם קוראים פוסטים משמיצים?
גם על החב"דניק שמניח תפילין כתבו משהו והרבה יותר מזעזע.
אז מה?
לא מחייב שזה באמת מה שהיה.

imac100

משתמש מקצוען
יופי של השמצה.
אז מה?

רק פוסט בפיסבוק זה המצעה שמטרתה להשמיץ או גם מה שראינו בעיינים שלנו בטיסת ראשון בבוקר חזור מניוארק??

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
רק פוסט בפיסבוק זה המצעה שמטרתה להשמיץ או גם מה שראינו בעיינים שלנו בטיסת ראשון בבוקר חזון מניוארק??
לא נסעתי ואין לי מושג מה הולך שם.
אבל להסתמך על כזה פוסט כהוכחה, זאת שטות.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מה שבטוח שזה שאין הצדקה ואין שום היתר לעשות צעקות ובלאגן ולסרב לרדת מהמטוס או לחילופין לסרב שבת ולתת לטיסה לצאת לדרכה בשביל לא לשבת שם.

אין אף רב שיתיר דבר כזה!!

שאלת? בררת?
או שיש לנו כאן פוסקת הלכה חדשה ששקולה כנגד כל הרבנים.
(או בעלת רוה"ק...)

ללא ספק כל רב שתשאלו יאמר שההדים שהסיפור הזה ודומיו עשו זה חילול השם גדול והיה צריך להמנע מזה.
לא בטוח, ממש לא.
אם (ובכונה אני כותבת אם) אדם קיבל פסק הלכה שאסור לו לשבת ליד אישה
ולכן הוא מסרב,
זהו קידוש השם.
כי בשעה שאדם עושה רצונו של מקום, שמו של הקב"ה מתקדש בעולם.
וזה לא משנה מה חושבים החילונים והגויים שסביבותיו.
וכאשר אדם עובר על דבר הלכה, גם אם הוא נראה הכי נחמד והכי מטופח
וכל החילונים והגויים מתפעלים ממנו,
זהו חילול ד'.

תקראי בספר של רוחמה שיין איזה תרגילים היא עשתה כדי שלא ישבו לידה גברים בטיסה (כנראה היא לא ידעה שמותר).
בטוחה שהיום היו מכנים אותה 'מחללת שם שמים' ועוד על זאת הדרך...

שרית ו

משתמש מקצוען
יופי של השמצה.
אז מה?

אל על לא הכחישו והדיילים הודו שזה מה שקרה,
ברור שזה בעייני המתבונן ואיך שהוא חווה את האירוע.

עדיין, הרבה פעמים חרדים מבקשים להחליף מקום ואף אחד לא כותב על זה פוסט...
כנראה צריך לדעת לבקש.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
שאלת? בררת?
או שיש לנו כאן פוסקת הלכה חדשה ששקולה כנגד כל הרבנים.
(או בעלת רוה"ק...)

לא בטוח, ממש לא.
אם (ובכונה אני כותבת אם) אדם קיבל פסק הלכה שאסור לו לשבת ליד אישה
ולכן הוא מסרב,
זהו קידוש השם.
כי בשעה שאדם עושה רצונו של מקום, שמו של הקב"ה מתקדש בעולם.
וזה לא משנה מה חושבים החילונים והגויים שסביבותיו.
וכאשר אדם עובר על דבר הלכה, גם אם הוא נראה הכי נחמד והכי מטופח
וכל החילונים והגויים מתפעלים ממנו,
זהו חילול ד'.

תקראי בספר של רוחמה שיין איזה תרגילים היא עשתה כדי שלא ישבו לידה גברים בטיסה (כנראה היא לא ידעה שמותר).
בטוחה שהיום היו מכנים אותה 'מחללת שם שמים' ועוד על זאת הדרך...
יהיה נחמד מצידך לכוון אותי למקום שבו רשמתי פסק הלכה או קראתי למישהו לפעול בניגוד להלכה, אחרת את סתם מוציאה דיבתי רעה!
את מכירה רב שיתיר לחלל שם שמיים ברבים? את רפורמית? קונסרבטיבית? למי את משתייכת? מי הם רבותייך? מסקרן אותי.

מה גם שכל אדם שרבו פסק לו לא לשבת ליד אישה מתכבד כמו שאמרתי קודם לבקש בצורה יפה ואם לא מתאפשר, שירד מהמטוס.
מה שהם עשו זה חילול שם שמים במזיד וזה שתנסי להציג כאילו אני פוסקת להם דרך אחרת לא ישנה את העובדה הנל.

ואם את שולחת אותי לקרוא בספרי רוחמה שיין הנכבד הנהגות שונות אני אשמח לכוון אותך למאמר קטן ופשוט שמתייחס לצורת תגובותייך כאן כלפיי :"הזהר בכבוד חברך".

בברכה שנזכה כולנו שלא יתחלל שם שמיים על ידינו ח"ו וערב טוב.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אשכול קיצוני לגמרי.
אחד קיצוני שמותר ואין שום בעיה.
השני קיצוני שאסור בשום אופן.
וכל אחד עם ה'תשאל רב תראה שזה בדיוק כמו שאני אומר'...

והאמת?
כמו תמיד - איפשהו באמצע.

התיאור שנכתב ברשת זה לא מה שאמור לשכנע אף אחד פה.
לעדות, הוא הרי פסול.
מסיח לפי תומו, הוא בטח לא היה כעת.
נימה אנטי חרדית אם תיאורים אנטי.., בהחלט יש כאן.

אם ליהודי הנ"ל זה היה יכול לגרום להרהור הרי שיש כאן בעיה הלכתית מובהקת וזה ביהרג ועל יעבור,
אמנם זה ע"ח אחרים אז באמת הגיע הזמן להבין שצריך להתחשב גם ב"זן" החרדי הידוע לשימצה ולשבץ מקומות מראש לפי דרישה.

תכלס, זה באמת הזוי מאיזה צד שמסתכלים על זה שעדיין לא קיים דבר כזה.
לקחת אנשים ולהושיב אותם בניסיון קשה למשך המון שעות זה לא הגיוני, לא מוסרי ולא הלכתי. נקודה.

לערבים לא היו עושים את זה.
לנוצרים לא היו עושים את זה.
חרדי? מי הוא בכלל, אפילו אצלי בחברת ההייטק שלא הולכת לטוס יותר באל-על אני משלם לעובדות החרדיות גרושים לעומת החילונים הנאורים.
בשם הנאורות כמובן..
וחוץ מזה, עובדה שישנם כאלו אצלם במגזר שאין להם בעיה בזה..

לכו תסבירו להם שאצלנו יש יצר הרע וישנם שנופלים מהר יותר, בדר"כ תחת מעטה חששני של תכסיס יצרי עדכני וקטלני דגם 2000+, "חילול השם".

ברור שזה חילול השם, אפילו ברשת טענו כך ובתגובות בynet... עוד פוסק כזה ואנחנו מסודרים עד ביאת המשיח.

אבל עד אז? עד שישריינו לנו מקומות ראויים וללא חשש?

מסופר על חילוני שפגש את מיודעינו פלוני אלמוני מצורף תמונתו להתרשמות והכירות קצרה:
upload_2018-6-28_19-19-41.png
בשדה התעופה,
בהיות שהיו מספר דקות פנויות בבידוק הביטחוני, פנה החילוני את מיודעינו בשאלה,
תגיד, אתה לא חושב שהגיע הזמן להיפרד מהבגדים המסריחים האלו? כמה שכבות? מה העניין? חם בחוץ!
ומה לגבי פלאפון נורמלי? ככה להתנזר ממכשיר חכם?
אנחנו בשנת 2018, אדוני תקלוט.
אתם חשוכים, פרימיטיביים.. וכו' וכו'
וככה הוא ממשיך ותוקף אותו..

לאחר שנרגע אומר לו מיודעינו:
איי אם סורי, אני מכת האמיש...

- אופס, סליחה, לא התכוונתי לפגוע.. כל הכבוד לכם,
אתם היחידים (כמעט..) שמשמרים פינה של שפיות בעולם המטורף הזה, פינה נוסטלגית, מחשבה טהורה ונקייה..

וכל מילה מיותרת.

גם ה'מכילים' הגדולים ביותר שונאים אותנו, יש על זה מאמרי חז"ל ברורים, כמו:
- מי ייתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור..
- גדולה שנאה ששונאים עמי הארץ לתלמיד חכם יותר משנאה ששונאים עכו"ם לישראל" (פסחים, מט:)..

יש גם את אלו שלצערנו הרגש שלהם כבר קהה. לך תדע למה, והם תמיד יצדדו שזה לא באמת בעיה ומותר..

אנחנו לא חייבים לאף אחד דבר, מותר לנו לטוס, אנחנו אנשים כמו כולם, שילמנו כמו כולם, ויש לנו הלכה שגם עליו אנחנו לא אמורים לוותר.
ואם אנחנו נאמין בזה, גם הם יבינו את זה.
אם אנחנו ניתן הנחות לעצמינו, נאבד את המערכה.

מצטער על האריכות, פשוט כל יומיים עוד פרשיה עם החרדים, הגיע הזמן להילחם ולא להיכנע.
זה לא הם, זה היצר הרע.

אבל, כל עוד שאפשר לעשות את זה בצורה עדינה כראוי ויאה ליר"ש אמיתי, חובתנו לעשות זאת.
ואפשר, ללא ספק, ישנם מספיק דרכים איך, צריך להיות חכמים אפילו שאנחנו צודקים.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
אשכול קיצוני לגמרי.

והאמת?
כמו תמיד - איפשהו באמצע.

לעדות, הוא הרי פסול.

אם ליהודי הנ"ל זה היה יכול לגרום להרהור הרי שיש כאן בעיה הלכתית מובהקת וזה ביהרג ועל יעבור,
אמנם זה ע"ח אחרים אז באמת הגיע הזמן להבין שצריך להתחשב גם ב"זן" החרדי הידוע לשימצה ולשבץ מקומות מראש לפי דרישה.

לקחת אנשים ולהושיב אותם בניסיון קשה למשך המון שעות זה לא הגיוני, לא מוסרי ולא הלכתי. נקודה.

חרדי? מי הוא בכלל, אפילו אצלי בחברת ההייטק שלא הולכת לטוס יותר באל-על אני משלם לעובדות החרדיות גרושים לעומת החילונים הנאורים.
בשם הנאורות כמובן..

לכו תסבירו להם שאצלנו יש יצר הרע וישנם שנופלים מהר יותר, בדר"כ תחת מעטה חששני של תכסיס יצרי עדכני וקטלני דגם 2000+, "חילול השם".

ברור שזה חילול השם, אפילו ברשת טענו כך ובתגובות בynet... עוד פוסק כזה ואנחנו מסודרים עד ביאת המשיח.

מסופר על חילוני שפגש את מיודעינו פלוני אלמוני מצורף תמונתו להתרשמות והכירות קצרה:
צפה בקובץ המצורף 366632 בשדה התעופה,
תגיד, אתה לא חושב שהגיע הזמן להיפרד מהבגדים המסריחים האלו? כמה שכבות? מה העניין? חם בחוץ!

אתם היחידים (כמעט..) שמשמרים פינה של שפיות בעולם המטורף הזה, פינה נוסטלגית, מחשבה טהורה ונקייה..

וכל מילה מיותרת.

- גדולה שנאה ששונאים עמי הארץ לתלמיד חכם יותר משנאה ששונאים עכו"ם לישראל" (פסחים, מט:)..

יש גם את אלו שלצערנו הרגש שלהם כבר קהה. לך תדע למה, והם תמיד יצדדו שזה לא באמת בעיה ומותר..

אנחנו לא חייבים לאף אחד דבר, מותר לנו לטוס, אנחנו אנשים כמו כולם, שילמנו כמו כולם, ויש לנו הלכה שגם עליו אנחנו לא אמורים לוותר.

מצטער על האריכות, פשוט כל יומיים עוד פרשיה עם החרדים, הגיע הזמן להילחם ולא להיכנע.
זה לא הם, זה היצר הרע.

אבל, כל עוד שאפשר לעשות את זה בצורה עדינה כראוי ויאה ליר"ש אמיתי, חובתנו לעשות זאת.
כל מילה!

אלי שרמן

משתמש רשום
אשכול קיצוני לגמרי.

והאמת?
כמו תמיד - איפשהו באמצע.

לעדות, הוא הרי פסול.

בשם הנאורות כמובן..

צפה בקובץ המצורף 366632 בשדה התעופה,

וכל מילה מיותרת.

זה לא הם, זה היצר הרע.

"נימה אנטי חרדים עם תיאורים אנטי"?
אני רואה כאן נימה מאופקת מאוד ביחס לאדם חילוני שעיכבו את טיסתו במשך שעה ורבע בגלל דרישות פרטיות של אנשים שאינן תלויות בחברה.
מה הכוונה שלערבים לא עושים את זה? נשים ערביות צנועות עטויות רעלות יכולות לעכב טיסה באל-על כי הושיבו אותן ליד גבר זר? מה השטויות האלה?
ולסדר מקומות מראש אפשר גם היום, רק שזה עולה כמה גרושים (רציתי להוסיף עוד כמה מילים על השנורר המסכן שחזר הרגע מסיבוב בבורו-פארק ולא מוכן לשלם עוד שקל בשביל הקדושה שלו, אבל אני חושש שיאשימו גם אותי בנימה אנטי חרדית).

cm1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני ראיתי חילוני כבן שישים שהשתולל מזעם על "הדוסים הצרחנים האלו" כשבני הפעוט רק החל ליבב, והוא עורר כאלו מהומות שהעבירו אותו לביזנס קלס ואנחנו קיבלנו מקום נוסף...
אנחנו טסים הרבה ולא זכור לי אפילו טיסה אחת שהיתה שקטה מכיוון החילונים.
ברגע שהם רואים חרדי עם ילד אתם רואים את גלגלי המוח נעים בקצב מהיר לחשבן כמה אנחנו עולים למשלם המיסים לחודש.
בטיסה האחרונה שלנו ישבה לפננו משפחה חילונית- הורים עם 3 ילדים והילד בן השנתיים פשוט צרח כל הדרך! זה באמת משגע את כולם...
ואגב פעם חזרתי מארה"ב והייתי אמורה לשבת בין אישה וגבר גויים- שגם אם מותר הייתי רועדת מפחד ומגועל כל הדרך, למזלי גוי שישב בספסל ליד הציע לי להחליף מקום! (הייתי עם חברה והוא כנראה הבין שאני רוצה לשבת לידה) ובאותה טיסה היתה אישה שעמדה אחרי שהמטוס כבר זז כי היא לא הסכימה לשבת ליד גבר... בסוף הסתדרו איתה אבל זה היה בשקט

ולגבי ההודעה הנ"ל יש עוד סיבות שיכולות לעקב טיסה חוץ מחרדים- יש גם דוג' באשכול הזה

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
הציעו כאן כמה פעמים, למי שלא מצליח להסתדר עם מקום כהלכה, שלא יעכב את הנוסעים ויתכבד לרדת מהמטוס.

אז ככה,
לפי הידוע לי, זה לא כל כך פשוט לרדת מהמטוס.
אם הכבודה והמזוודות שלו כבר בבטן המטוס, לא יתנו להם לטוס 'לבד'.

עכשיו תחזירו את דיילי הקרקע לפתוח את תא המטען...
עיכוב משמעותי.

אלי שרמן

משתמש רשום
הציעו כאן כמה פעמים, למי שלא מצליח להסתדר עם מקום כהלכה, שלא יעכב את הנוסעים ויתכבד לרדת מהמטוס.

אז ככה,
לפי הידוע לי, זה לא כל כך פשוט לרדת מהמטוס.
אם הכבודה והמזוודות שלו כבר בבטן המטוס, לא יתנו להם לטוס 'לבד'.

עכשיו תחזירו את דיילי הקרקע לפתוח את תא המטען...
עיכוב משמעותי.
נכון. אבל החברה לא יכולה להכריח אדם להישאר על המטוס, אם הוא רוצה לרדת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה