עזרה אל-על

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני מכריז בזאת על פתיחת חברת תעופה חדשה!
Mehadrin-Air
כולם מוזמנים לנסוע ללא בעיות עם אנ"ש.
(ניתן לשלם עם חסדי יענקב...)
נא לחגור חגורות הצלה!!!

הטכנאי שבדק את המטוס אחרי הטיסה הקודמת מיהר למנחה ויום כיפור קטן, ולכן שכח לבדוק את...

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
אין איסור הלכתי לשבת ליד אשה,
???
הצהרה יומרנית משהו, הייתי קורא לזה.
תלוי מתי כמה ולמה

למשל אני נאלצתי לטוס ומקומי היה ליד אישה, שאולי זה לא היה להכעיס
אבל היה אסור הלכתית לשבת לידה, לגמרי, לגמרי,

נכון, זה לא היה לי נעים, בפרט שברוב המקרים הם לא מודעים ומפרשים זאת לא נכון.
אבל כחרדים וכיהודים השומרים על קדושתנו, לא תמיד יש לנו את הפריוילגיה לעשות את החשבונות הללו.
עם כל הצער והאי נוחות.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
כאחד שטס הרבה ע"פ רוב אפשר להסביר שחלילה זה לא אישי זה משהו דתי והיום בגלל הפרסום הם מכירים את זה אולי לא מבינים אם מתנצלים ומבקשים יפה ע"פ רוב אין בעיה אא"כ הם אנטי

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם יורידו פעמיים יהודים חרדים מעבר לתביעות בבית משפט הרי שדה פקטו חרדים יפסיקו לטוס באל על אף יהודי יר"ש לא יקח סיכון, הבעיה שלנו שיהיו חרדים יפה נפש שיסבירו שמותר או גרוע יותר ישבו ליד נשים ואז הרבה יותר קשה לעמוד על העניין, כי הנה הרב הזה עם הזקן יושב ליד נזירה מה אתה יותר דתי ממנו? אגב אמר לי פעם בטיסה יהודי חילוני שהבין והזדהה איתי כדי שירצו להחליף איתך מקום אתה צריך מקום טוב דהיינו מעבר, קדמת המטוס, כך שיהיה שווה להחליף איתך ומאז אני באמת משתדל שיהיה לי סחורה טובה יתכן ואני אומר את זה בזהירות שכל הלחץ הוא בגלל ההמראה כך שאם באמת אין ברירה אולי כדאי להצתודד למשך זמן ההמראה ולאחמ"כ יותר קל לחפש מקום חילופי גם הצוות פחות לחוץ ובמקרה הגרוע פשוט לעמוד וגם ....עכשיו המנכ"ל כבר יכול להוריד מהטיסה :):):)

האלמוני

משתמש מקצוען
כאחד שטס הרבה ע"פ רוב אפשר להסביר שחלילה זה לא אישי זה משהו דתי והיום בגלל הפרסום הם מכירים את זה אולי לא מבינים אם מתנצלים ומבקשים יפה ע"פ רוב אין בעיה אא"כ הם אנטי

אכן בכל חברות הזרות מבינים את זה, ומשתדלים לעזור, אבל אלעל הם אנטיים
כמו"כ לגבי תפילה, בחברות זרות קל יותר לארגן מנין במטבח וכו'

מנסיון

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אכן בכל חברות הזרות מבינים את זה, ומשתדלים לעזור, אבל אלעל הם אנטיים
כמו"כ לגבי תפילה, בחברות זרות קל יותר לארגן מנין במטבח וכו'

מנסיון
אנקודטה מעניינת - רק באלעל:
פעם טסתי באלעל, והתארגן מניין נחמד ליד המטבח. היו המון חרדים באותה טיסה של לפני החגים.
תוך כדי תפילה המטוס התנדנד ונדלקה מנורת חגירת חגורות בטיחות.
אלא שחלק מהאנשים שעדיין עמדו שמו"ע המשיכו לעמוד ולא התיישבו, (לא שציפיתי)
ודייל אחד אמר בקול שצריך להתיישב.

אח"כ שמעתי שתי דיילות מסתודדות ביניהן בסוף הטיסה, ושמעתי אחת שואלת את השניה אם לומר להם שזה שהם לא התיישבו היה חילול השם (!)
בסוף הן החליטו שלא לחנך את הציבור ושמרו את דעתן לעצמן...

אגב, בנוגע לחברות זרות - טסתי לא מזמן ביונייטד, ואני מאד מקפידה לא לשבת ליד גברים. והדייל אמר לי מפורש שהוא לא מתכוון לעזור לי עם זה, ואני אסתדר לבד. אז הסתדרתי לבד מצוין (לכאורה ללא סיכוי - אמצע מושב מרכזי)
אגב, אותו דייל היה דובר העברית היחיד.. יש לציין שזה שישב לידי - גוי לגמרי הבין את העניין והוא שיתף פעולה.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
איך זה שעוד לא הוקם אתר או משהו בסגנון למכירת מקומות במטוס לחרדים?!
אבל איזה 'מאכער' או אתר מסודר שמוכר ספסלים שלמים לגברים וספסלים לנשים, בעיקר בנסיעות לארה"ב שיש הרבה חרדים על המטוס. היה חוסך הרבה עגמת נפש ואי נעימות מיותרת לאנשים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא נעים אבל חבל שלא פניתם לדייל גוי
פניתי אח"כ, והם היו אכן אדיבים אבל למקום שלי לא היה שום דבר מה 'למכור'
מקום בשורה האחרונה במטוס ובדיוק באמצע.. הכסא אפילו לא נשכב אחורה.
(אגב, שמתי לב שהכסאות לידי כן נשכבו, אח"כ הגשתי תלונה על זה וקיבלתי זיכוי של 150$ לטיסה הבאה)

בסופו של דבר אשה אחת שישבה במעבר הסכימה לשבת לידי, וזה שישב לידי הלך לשבת במקום שלה.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען

זו הבעיה
שאם תיפול על מישהו אנטי, יהיה לך הרבה בעיה

כללית

משתמש מקצוען
ואני מאד מקפידה לא לשבת ליד גברים.

סליחה שאני שואלת, אבל למה את מאד מקפידה?
אם זה לא אסור הלכתית, (אני מבינה שלכתחילה עדיף ליד אשה, אבל) מה העניין להקפיד?
גבר אני מבינה שלא רוצה לשבת ליד נשים.

באמת שואלת, לא כדי לעצבן.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
סליחה שאני שואלת, אבל למה את מאד מקפידה?
אם זה לא אסור הלכתית, (אני מבינה שלכתחילה עדיף ליד אשה, אבל) מה העניין להקפיד?
גבר אני מבינה שלא רוצה לשבת ליד נשים.

באמת שואלת, לא כדי לעצבן.
טסת פעם?
כי אם כן, בטח שמת לב שידיות המושב משותפות - מה שאומר שאתם יכולים להתקע במרפקים בטעות, ויותר מפעם אחת.
בנאדם בטיסה ארוכה לפעמים שולח רגליים לצדדים, וקצת חורג מתחום המושב שלו - לעיתים תוך כדי שינה.
ובכלל. כמו שאני לא יושבת ליד גברים באוטובוס ק"ו בטיסה.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מעו"ד איתמר בן גביר נמסר כי כל העניין אינו חוקי
מה שאומר שהחרדי הראשון שיורד מהטיסה
(הלו, אתם נורמלים? על זה מורידים מטיסה?)
יוכל לתבוע את אל על בסכומים די נחמדים.
ואם יהיו כמה מורדים וזה יהפוך לתביעה ייצוגית, אז בכלל....

כללית

משתמש מקצוען
מעו"ד איתמר בן גביר נמסר כי כל העניין אינו חוקי
מה שאומר שהחרדי הראשון שיורד מהטיסה
(הלו, אתם נורמלים? על זה מורידים מטיסה?)
יוכל לתבוע את אל על בסכומים די נחמדים.
ואם יהיו כמה מורדים וזה יהפוך לתביעה ייצוגית, אז בכלל....
לא יהיו שום מורדים.
מה אתם מקבלים כל הצהרה פופוליסטית ברצינות?
(לא שזה בסדר להצהיר כך, גם אם לא ברצינות)

שירת הלווים

משתמש פעיל
אני נוסע לא מעט על הקוו הכי "בעייתי" מ נתבג ל j.f.k

אני חסיד. ואין לכם מושג כמה אני מתבייש לפעמים מאיך שאנשים מתנהגים.
ראיתי אבא שממש מנבל את הפה שלו לייד הבן שלו כי בחורה ישבה שורה לפניו ולא הסכימה להחליף. וזה הפריע לו.

יש אנשים שהחילול ה' שהם עושים הוא בהרבה יותר גרוע מ לשבת לייד אשה.

שכחנו שאנחנו יהודיים ? הפסקנו לכבד בני אדם ? (בעיקר את עצמנו)

חובה על כל אדם לנסות ולהחליף מקום בצורה יפה ומכבדת. המטוס הוא כל כך גדול. אפשר לגשת לאדם בשורה אחרת ולבקש באופן אישי אם הוא רוצה להחליף.
לא צריך לערב את הדיילות בכל פיפס.

דיברתי על זה עם רב.
וגם על התפילות שמארגנים בטיסה.
הרב אמר לי שאם המניין מפריע לדיילות או לאנשים לעבור. עדיף להתפלל על המקום ישיבה בלי מניין.
בעיקר בערב פסח או ערב ראש השנה אנשים נעמדים למניינים יותר מאיצקוביץ׳.
דיילות עוברות עם עגלות ומבקשות לעבור, ואז כל הקיצוניים בטוחים שהן עוברות בדווקא להכעיס, הם כמובן בכוונה לא זזים.
ואז מתחיל בוקה ומבלוקה.

מותר לנו לעצור לרגע ולבנות לעצמנו סולם ערכים.

אני בטוח שאם "כל" החרדים היו מבקשים את המעבר בצורה יפה ומכבדת, אז א. הקידוש ה' שזה היה עושה היה אדיר.
ב. אף אחד לא היה מתנגד.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
גם במטוס אפשר להסתדר בקלות
מנסיון, הכי טוב מסתדרים ללא הדיילים. לא יודעת למה יש אנשים שמתעקשים לערב אותם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה