עזרה אל-על

אלי שרמן

משתמש רשום
מדובר המנכ"ל של חברת הייטק לא גדולה

בנוסף, לא שמעתם על חברת ההייטק הזו עד כה ועכשיו כן, משמע שמדובר ברצון בזוי לקבל כותרת ותו לא.

בלי להסכים עם מעשי הגברים בטיסה.

נייס היא חברת הייטק גדולה ביותר,
לא צריך לבלבל את העובדות לצורך המטרה...

אלי שרמן

משתמש רשום
פעמים רבות נוסעים (חילונים) סרבו לשבת לידי "כי תראו כמה ילדים מעצבנים יש כאן"
הייתי רוצה לראות אותם מורדים מהטיסה.
גם אני נתקלתי באנשים שהביעו מורת רוח מהאילוץ לשבת קרוב לילדים [אם כי לא זכיתי אף פעם לשמוע משפט מזלזל כמו זה שציטטתם], אבל מעולם לא ראיתי מישהו שהתעקש ועיכב טיסה במשך שעה ורבע בשביל דבר כזה.

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לזה קוראים "כפייה חילונית". חוצפה שכזאת!!!!

ששונית

משתמש מקצוען
גם אני נתקלתי באנשים שהביעו מורת רוח מהאילוץ לשבת קרוב לילדים [אם כי לא זכיתי אף פעם לשמוע משפט מזלזל כמו זה שציטטתם], אבל מעולם לא ראיתי מישהו שהתעקש ועיכב טיסה במשך שעה ורבע בשביל דבר כזה.
אני ראיתי חילוני כבן שישים שהשתולל מזעם על "הדוסים הצרחנים האלו" כשבני הפעוט רק החל ליבב, והוא עורר כאלו מהומות שהעבירו אותו לביזנס קלס ואנחנו קיבלנו מקום נוסף...
אנחנו טסים הרבה ולא זכור לי אפילו טיסה אחת שהיתה שקטה מכיוון החילונים.
ברגע שהם רואים חרדי עם ילד אתם רואים את גלגלי המוח נעים בקצב מהיר לחשבן כמה אנחנו עולים למשלם המיסים לחודש.

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני בכלל לא מבינה למה הנושא מדבר רק על להזיז נשים מהמקום, קורה גם ההפך, שאשה מבקשת מגבר לעבור, כי היא לא יכולה לשבת לידו. זה לא איזה עניין "נגד נשים", זה נגד ישיבה מעורבת וכל חילוני בר דעת יכול להבין את זה אם הוא לא אוטם את הראש בכח עם חבילות של שינאה וסטיגמות. חיים ולדר מדבר הרבה על "כפייה חילונית" ועכשיו אני מבינה עד כמה זה נכון! זה פשוט מחמם אותי. יש במדינה הזאת סובלנות לדעות ופלורליזם?? אז זכותי ע"פ הדת שלי לא לשבת ליד גבר/ אשה.
וזה ממש לא נושא שמכוון לנשים דווקא.
אם יש כאן מגזר שמפלה את הנשים לרעה וגורם להם להיות מושפלות ומבוזות זה הציבור החילוני נטו עם תרבות המערב על כל המשתמע מכך. ודי לחכימא.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
חברה אחת שלי לא רוצה לשבת ליד גברים במטוס, אז היא ניגשה לדיילת ואמרה לה שהיא פוחדת מגברים...
תוך שניה כולם התנדבו להחליף איתה.
הבעיה שגבר שפוחד מנשים זה קצת פחות מצוי:confused:

אישית אני לא חושבת שיש בעיה לאישה לשבת ליד גבר, מקסימום לא מניחים את הידיים על הידיות.
מה שכן- בין שתי גברים אף פעם לא היה לי.
הסייפא הרסה את הריישא

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יש במדינה הזאת סובלנות לדעות ופלורליזם?? אז זכותי ע"פ הדת שלי לא לשבת ליד גבר/ אשה.
זה לא מדויק, כי פלורליזם משמעותו חיה ותן לחיות, ואם הדת של פלוני מפריעה למישהו אחר זה כבר לא פלורליזם. לא שאני בא לומר שהם פלורליסטים, הליסטים האלה.

יש פה שתי מדינות: מדינת ישראל ומדינת תל-אביב. נמל התעופה ב"ג יושב בשטחה של לוד. הבעיה שגורמים תל-אביבים אגרסיביים הצליחו לגרום שיהיה כתוב בכל מקום שנתב"ג נמצא בתל-אביב, וכך הם מבקשים להחיל עליו את חוקי תל-אביב.

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
נשגב נבינתי מדוווע חלק מהשיח כאן זה האם מבחינה הלכתית גבר יכול לשבת ליד אישה או לא וכן להיפך, (נגיד שמבחינה הלכתית זה בסדר על אף שאיני בטוח בכך מכיון וע"פ מה שהובא בשם הרב אלישיב זצ"ל נושא המהדרין באוטובוסים זה מעיקרי היהדות ולא חומרא או הידור, וההפרדה באוטובוסים זה לא רק שגבר לא ישב בספסל אחד עם אישה אלא שיהיה הפרדה מוחלטת בין נשים לגברים) אצל יהודי שיהדותו אינה מעמסה ומשהו שבכל הזדמנות שיכול להקל מעל עצמו הוא יקל ושלא בודק כל דבר רק על משקל של אסור ומותר אלא אם זה לרצון ה', לרוח חכמים, אם זה יגרום לו ריחוק מאביו שבשמים, אז גם אם הלכתית מעשה כזה או אחר הוא מותר הוא לא יעשה זאת אם זה לא מעשה שהוא לרצון ה' ויראיו. רק אביא דוגמא לשבר את עיני השכל, בסעודתו של אחשורוש לא היה שום בעיה הלכתית להיות, היה שם אוכל ושתיה כשרים למהדרין, והגמ' מסבירה מדוע נגזרה על שונייאם של ישראל כליה באותו דור? והתשובה שעונה הגמ': מפני שנהנו מסעודתו של אותו רשע. ומסבירים בספרים הקדושים, שהפגם שלהם היה שראו את האחשורוש מלביש את בגדי הכה"ג וגם ראו את כלי המקדש שהוצגו שם לכל הציבור והם עדיין נהנוווווו מהסעודה במקום להתפלץ מכאב.
לא שלשבת ליד אישה זה אותו רמת בעייתיות כמו הדוגמא הנ"ל רק להבין שלא כל מה שמותר זה בסדר אלא יכול להיות מצב של"נבל ברשות התורה"(כלשונו הזהב של הרמב"ן).

אלי שרמן

משתמש רשום
זה לא מדויק, כי פלורליזם משמעותו חיה ותן לחיות, ואם הדת של פלוני מפריעה למישהו אחר זה כבר לא פלורליזם. לא שאני בא לומר שהם פלורליסטים, הליסטים האלה.

יש פה שתי מדינות: מדינת ישראל ומדינת תל-אביב. נמל התעופה ב"ג יושב בשטחה של לוד. הבעיה שגורמים תל-אביבים אגרסיביים הצליחו לגרום שיהיה כתוב בכל מקום שנתב"ג נמצא בתל-אביב, וכך הם מבקשים להחיל עליו את חוקי תל-אביב.
האם תוכל לנקוב בשמו של אחד מהגורמים התל אביבים האגרסיביים שאתה מדבר עליהם?

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען

מדויק כל כך!!!

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
מה הם עשו ???
נושא הכתבה.
גרמו לעיכוב מטוס שלם מלא בנוסעים בגלל שטענו שיש הלכה האוסרת עליהם לשבת ליד נשים, בעוד שאין הלכה כזאת וגם גדולי הרבנים מתירים זאת בטיסה כשאין אפשרויות אחרות וההקפדה עח זה ודאי לא עדיפה על גזל זמן ומניעת מצוות נוספות כמו תפילה בזמן וכו' משאר נוסעי המטוס הנ"ל תוך גרימת חילול השם עצום!

אלי שרמן

משתמש רשום
יש במדינה הזאת סובלנות לדעות ופלורליזם?? אז זכותי ע"פ הדת שלי לא לשבת ליד גבר/ אשה.
ברור שזכותו של כל אחד לא לשבת ליד גבר/אישה. אף אחד לא מכריח לעשות את זה ואין כאן שום כפיה חילונית. רק שחברת אל על לא יכולה להתערב ולהורות לאנשים אחרים להחליף את מקומם אם הם לא מעוניינים בכך (וכנ"ל לגבי החילוני שמעכב את הטיסה כי הוא לא רוצה לשבת ליד ילדים). אם בן אדם לא מצליח להסתדר בכוחות עצמו עם שאר הנוסעים, ולא נותן לטיסה לצאת עד שיכריחו אנשים לזוז ממקומותיהם, אז פליז שירד מהמטוס. סליחה שאני לא מצטרף לזעזוע הגדול.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נושא הכתבה.
גרמו לעיכוב מטוס שלם מלא בנוסעים בגלל שטענו שיש הלכה האוסרת עליהם לשבת ליד נשים, בעוד שאין הלכה כזאת וגם גדולי הרבנים מתירים זאת בטיסה כשאין אפשרויות אחרות וההקפדה עח זה ודאי לא עדיפה על גזל זמן ומניעת מצוות נוספות כמו תפילה בזמן וכו' משאר נוסעי המטוס הנ"ל תוך גרימת חילול השם עצום!
בדקת מול כל הרבנים שזאת דעתם?
ואולי גם אם מצד ההלכה מותר, אם זה יגרום להרהור- אסור?

מי אמר שזה פחות חמור מגזל זמן?
(שדרך אגב, אין כזה דבר מבחינה הלכתית בכלל)

מה זה חילול ד'?
לא כל דבר שגורם לתל אביבי לעקם את האף זהו חילול ד'.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
נושא הכתבה.
אה
חשבתי שמשהו חריג השתוללו או גידפו אבל זה שבקשו לשבת ליד גברים לגמרי לגיטימי
ואני חולק לגמרי על מה שכתבתם אם כי אשמח לדעת מי הם גדולי הרבנים
אולי חרדי שנכנע ללחץ ומוןתר על עקרונותיו זה חילול ה'

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אין מה לעשות, כי מריצים את האנשים בשדה תעופה בצורה מחרידה, וכל מסע הטלטולים של צ'ק אין, בידוק, דרכונים, ריצות, וכו' וכו' (והריצות מתחילות בדר"כ מהבית...), ומי שעבר זאת יודע במה מדובר.

הציבור הכללי מגיע עם בגדים מתאימים, אבל אנחנו לא יכולים להפרד מהשמונה בגדים כולל החליפה העשויה מניילון שלא נותנת לזיעה להתנדף, והתוצאות בהתאם:(:(

(אני באופן אישי מאד רגיש לנושא, ולמרות כך אין לי הרבה מה לעשות).
שים דאודורנט (ללא ריח!!!!!!!!!!!!!!!! כמובן,) לפני כל מסע הטלטולים. ממזער את הנזק הסביבתי.

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
אה
@מנוחהלה
ללא ספק כל רב שתשאלו יאמר שההדים שהסיפור הזה ודומיו עשו זה חילול השם גדול והיה צריך להמנע מזה.
יש אפשרות לעשות מראש צ'ק אין ולבקש דבר כזה ובד"כ מתחשבים בזה.
יש גם אפשרות לבקש בצורה יפה כשעולים לטיסה ואם מסתדר מה טוב, אחרת אין ברירה וזה אונס ולכן לרדת מהטיסה או לנסוע ככה.
מה שבטוח שזה שאין הצדקה ואין שום היתר לעשות צעקות ובלאגן ולסרב לרדת מהמטוס או לחילופין לסרב שבת ולתת לטיסה לצאת לדרכה בשביל לא לשבת שם.

אין אף רב שיתיר דבר כזה!!

השתלוללו וגידפו, יש הסרטות ברשת.
ולקרוא לעשרות אלפי חרדים הטסים בכל העולם ולעיתים נאלצים לשבת ליד נשים בעל כורחם "חרדי שנכנע ללחץ ומוןתר על עקרונותיו" זה קטרוג גדול והוצאת לעז על שומרי תורה ומצוות קלה כבחמורה ותלמידי חכמים גדולים. וכבר נאמר, הזהרו בכבוד חכמים, ועל אחת כמה וכמה פשוט עם שאיננו יודעים גודל מעלתם.

אתם מאלה שלא "נכנעים על עקרונותיהם" תוך כדי הפרעה ממשית והיזק לאנשים סביבכם, והכל בשם התורה שלכם שלדעתכם חשובה יותר משל אחרים? אני בטוחה שלא, אבל כך משתמע מתגובתך.

אלי שרמן

משתמש רשום
אה

יש על כך תשובה ידועה של ר"מ פיינשטיין זצ"ל (הוא מתיר גם כשיושבים צפופים).

לעניות דעתי כמו שכתבתי למעלה הדיון בזה לא רלוונטי, כי כל אחד צריך לעשות כפי שמורים לו רבותיו וכפי שמורה לו מצפונו בעניינים אלו, ואין כל קשר בין זה לבין התנהגות חברת אל על. אם אני מעוניין להחמיר מכל סיבה שהיא, ולא הצלחתי לבקש מאנשים שיסכימו להחליף מקום, אז או שארד מהמטוס או שאזמין מראש מקום מסוים בתוספת תשלום.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
@מנוחהלה
ללא ספק כל רב שתשאלו יאמר שההדים שהסיפור הזה ודומיו עשו זה חילול השם גדול והיה צריך להמנע מזה.
יש אפשרות לעשות מראש צ'ק אין ולבקש דבר כזה ובד"כ מתחשבים בזה.
יש גם אפשרות לבקש בצורה יפה כשעולים לטיסה ואם מסתדר מה טוב, אחרת אין ברירה וזה אונס ולכן לרדת מהטיסה או לנסוע ככה.
מה שבטוח שזה שאין הצדקה ואין שום היתר לעשות צעקות ובלאגן ולסרב לרדת מהמטוס או לחילופין לסרב שבת ולתת לטיסה לצאת לדרכה בשביל לא לשבת שם.

אין אף רב שיתיר דבר כזה!!

השתלוללו וגידפו, יש הסרטות ברשת.
ולקרוא לעשרות אלפי חרדים הטסים בכל העולם ולעיתים נאלצים לשבת ליד נשים בעל כורחם "חרדי שנכנע ללחץ ומוןתר על עקרונותיו" זה קטרוג גדול והוצאת לעז על שומרי תורה ומצוות קלה כבחמורה ותלמידי חכמים גדולים. וכבר נאמר, הזהרו בכבוד חכמים, ועל אחת כמה וכמה פשוט עם שאיננו יודעים גודל מעלתם.

אתם מאלה שלא "נכנעים על עקרונותיהם" תוך כדי הפרעה ממשית והיזק לאנשים סביבכם, והכל בשם התורה שלכם שלדעתכם חשובה יותר משל אחרים? אני בטוחה שלא, אבל כך משתמע מתגובתך.
טוב אינני רוצה להגרר לוויכוח אבל מתברר שאתם פסקתם בשם הרבנים ואתם גם יודעים מה עושה קיטרוג אולי אם אראה את הסירטון אחשוב אחרת
אני סבור שאם ת"ח יושב ליד אשה במטוס זה חילול ה' אא"כ שיחזיק ביד גם אייפון ואז יבינו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה