עזרה אל-על

אני וביתי

משתמש מקצוען
הציעו כאן כמה פעמים, למי שלא מצליח להסתדר עם מקום כהלכה, שלא יעכב את הנוסעים ויתכבד לרדת מהמטוס.

אז ככה,
לפי הידוע לי, זה לא כל כך פשוט לרדת מהמטוס.
אם הכבודה והמזוודות שלו כבר בבטן המטוס, לא יתנו להם לטוס 'לבד'.

עכשיו תחזירו את דיילי הקרקע לפתוח את תא המטען...
עיכוב משמעותי.
אם ככה זה הפתרון שיגיד שרוצה לרדת ואז ימצאו לו מקום בשביל מה לעשות דרמות ?

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה לעשות שאנחנו ציבור פחדן מאד . וחוץ מכמה אנשים שגם כך בחיים הכללים הם לא כ"כ נוחים רוב הציבור מתנהג בעדינות ומבקש יפה . אבל ברגע שמתחיל איזשהו עליהום כולנו מתקפלים כמו שפנים .
תראו לי מישהו שיעיז לבקש מאשה לעבור אחורה באוטובוס מהדרין
או לכבות את הרדיו
רק כמה שמועות ואנו נרעדים.
תקלטו את המציאות ,ופעם הבאה כשתטוסו ולא תהיו מסוגלים לבקש תבינו את עצמכם .
וזו גם מעלתינו ביישנים רחמנים גומלי חסדים.

פנינה :)

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבעיה היא שבאים כמה קיצוניים ועושים בלאגן גדול ממה שכולם משתדלים לעשות בנחת ובנעימות.
זו הבעיה! :(
אף אחד לא מתווכח על זה שעדיפה ישיבה נפרדת, אבל הצורה, הצורה!
רק אותי לימדו שיש צורה לבקש דברים?!

ובדרך אגב, מעניין אותי אם המגבים והמצדדים בלהט לטובת אותם קיצוניים שייכים לפלג שורפי הפחים חוסמי הכבישים ומחוללי המהומות תחת הכותרת האלמותית "מעמד קידוש ה'".

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
תגידו, יש טיסות שאין אפשרות לשריין בהם מקום קודם?
מה, זה לא ברור שמשריינים מקום במעבר או בחלון כדי שלא להכנס למצבים מביכים?

מה עוזר לך שזה במעבר?, טיפה יותר טוב מבאמצע.

ששונית

משתמש מקצוען
תגידו, יש טיסות שאין אפשרות לשריין בהם מקום קודם?
מה, זה לא ברור שמשריינים מקום במעבר או בחלון כדי שלא להכנס למצבים מביכים?
עוד יותר מזה: יש אפשרות לדעת מראש בכל מושב תפוס אם הוא מאויש על ידי גבר או אישה!
כשבעלי נוסע בגפו לחו"ל הוא תמיד מוודא מראש לשבת ליד גבר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אתה לא נתקע בין שתים ויש לך כיוון אחד להתרווח אליו
כתבתי שזה טיפה יותר טוב, אבל עדיין זה הרע במיעוטו.

גם מי שטס ברגע האחרון [או הגיע מאוחר לצ'ק אין], בד"כ אין הרבה מבחר של מקומות.

carambola

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה לעשות שאנחנו ציבור פחדן מאד . וחוץ מכמה אנשים שגם כך בחיים הכללים הם לא כ"כ נוחים רוב הציבור מתנהג בעדינות ומבקש יפה . אבל ברגע שמתחיל איזשהו עליהום כולנו מתקפלים כמו שפנים .
תראו לי מישהו שיעיז לבקש מאשה לעבור אחורה באוטובוס מהדרין
או לכבות את הרדיו
רק כמה שמועות ואנו נרעדים.
תקלטו את המציאות ,ופעם הבאה כשתטוסו ולא תהיו מסוגלים לבקש תבינו את עצמכם .
וזו גם מעלתינו ביישנים רחמנים גומלי חסדים.
דווקא אני בתור אישה, בקשתי מאחת לעבור אחורה לידי באוטובוס מהדרין...
לא נרשמה התנגדות כלשהיא

ולגבי הטיסות,
חברה אחת שלי לא רוצה לשבת ליד גברים במטוס, אז היא ניגשה לדיילת ואמרה לה שהיא פוחדת מגברים...
תוך שניה כולם התנדבו להחליף איתה.
הבעיה שגבר שפוחד מנשים זה קצת פחות מצוי:confused:

אישית אני לא חושבת שיש בעיה לאישה לשבת ליד גבר, מקסימום לא מניחים את הידיים על הידיות.
מה שכן- בין שתי גברים אף פעם לא היה לי.

גבר יכול מאוד לפחד מנשים, איזה 'עלילות' אפשר להמציא היום. אפשר להשתמש בזה כתרוץ...

שירת הלווים

משתמש פעיל
יש סיפור ידוע.
על יהודי משומד שנסע ברכבת בין אוסטריה ל... אן שהו.
באחת התחנות עולה אדם, לבוש במעיל שחור וארוך, כובע רחב שוליים, וזקן ארוך עם ספר ביד.
מתיישב מול המשומד ההוא...
המשומד שראה אותו לבוש ככה, הוצף באחת ב כל הילדות שהיתה לו.... הוא פשוט לא יכול היה להכיל את כל זה והתחיל לצעוק על האיש במעיל והכובע ביידיש עסיסית.
מה אתה חושב?! שתישאר גלותי לנצח? שאם יהיה לך כובע מוזר כזה אתה תהיה שווה יותר ממני? שאם יהיה לך זקן ארוך אתה נחשב ל צדיק?

האיש לא הניד עפעף, הביט הישר לעיניו של המשומד ואמר לו
'סורי מאן. איי דונט אנדרסטנד ווט דו יו סיי. אר יו טולקינג טו מי?
(סליחה אדוני אני לא מבין מה שאתה מדבר. אתה מדבר אלי?)
המשומד שואל אותו חזרה באנגלית איך זה שיהודי כמוהו לא מבין יידיש?.

ואז הוא ענה לו בפשטות שהוא ביכלל לא יהודי .

הוא מגיע מ כת בשם "האמיש"

זו כת שמקורה בגרמניה עבור דרך שוויץ, וכיום רובם נמצאים ב פסליבניה שבאמריקה. חברי הכת מאמינים שצריך להתנזר מהטכנולוגיה והקידמה . מכבסים בגדים בידיים. נוסעים רק על עגלה וסוס ולא משתמשים בטלפון.

היהודי המשומד עמד נדהם והחל להתעניין מה זה אומר.
איך זה לחיות ככה.
בן כמה הוא.
האם הוא נשוי.
במה הוא עובד וכמה ילדים יש לו.....

ממש הפכו לידידים.
וכך עברה עליהם הנסיעה בטוב ובנעימים.

לקראת הירידה של האיש המוזר מהרכבת הוא פנה שוב למשומד ואמר לו ביידיש עסיסית
אני יהודי חרדי מירושלים.
אתה לא שונא את הגלותיים, אתה שונא יהודים
אתה לא יפה נפש אם אתה עושה איפה ואיפה.
אתה מתבייש במקור שלך
וכך הלאה והלאה שטף את הלה ללא מעצורים.

על סוף הסיפור יש כמה גרסאות.

אבל הנקודה הכל כך ממשית ומוחשית של מה שקורה היום.

מכבדים את נסיך אנגליה כאילו מדובר ב אליל. למרות שתקע נעץ בעין לישראלים. עם כל אמרות השפר שלו על שלום...

אובמה שהיה מוסלמי כיבדו בלי סוף. גם כשפנה לעם הערבי בערבית.

בהר הבית מותר לערבים מוסלמים לעלות באין מפריע

מצהירים על יהודים חרדים שיורדו מהטיסה אם וכאשר....

מקדישים רחבת כותל לאנשים הזויים
שמנסים בכח לחרחר ריב ולעשות (עלק) צדק

לערבים ולשמאלנים מותר להשתמט מהצבא!!!!!!

וכנל גם מותר להם להפגין בכל מקום ובכל זמן.

הרשימה עוד ארוכה..............!

יפי הנפש צריכים לעשות בדיקה מאד מעמיקה בחדרי הלב פנימה.

ועד אז נתפלל שלא תצא תקלה תחת ידינו ונזכה לקדש שם שמיים ברבים

ראש המדברים

משתמש צעיר
איך זה שעוד לא הוקם אתר או משהו בסגנון למכירת מקומות במטוס לחרדים?!
אבל איזה 'מאכער' או אתר מסודר שמוכר ספסלים שלמים לגברים וספסלים לנשים, בעיקר בנסיעות לארה"ב שיש הרבה חרדים על המטוס. היה חוסך הרבה עגמת נפש ואי נעימות מיותרת לאנשים.

אני לגמרי מסכים שיעשו סדר בענין.
דרוש. נחוץ.
אבל לא שעוד מישהו יעשה כסף על חשבונינו מספיק עם מה שיש...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לקראת הירידה של האיש המוזר מהרכבת הוא פנה שוב למשומד ואמר לו ביידיש עסיסית
אני יהודי חרדי מירושלים.
יפה מאד! אלא שלאנשי ה"האמיש" יש זקן בלי שפם. אם המשומד היה קצת יותר רחב-אופקים היה יודע זאת.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יפה מאד! אלא שלאנשי ה"האמיש" יש זקן בלי שפם. אם המשומד היה קצת יותר רחב-אופקים היה יודע זאת.
איך אומרים, לפחות זה וב בשביל הסיפור. וזה סיפור טוב!

ברור שחברת תעופה יכולה לדעת אם גבר או אשה הזמינו כל מקום, ואם הם יחלקו את המידע בבחירת המקומות זה יהיה תענוג. @אלעל לתשומת לבכם :)

הבעיה היא שבאים כמה קיצוניים ועושים בלאגן גדול ממה שכולם משתדלים לעשות בנחת ובנעימות.
זו הבעיה! :(
אף אחד לא מתווכח על זה שעדיפה ישיבה נפרדת, אבל הצורה, הצורה!
רק אותי לימדו שיש צורה לבקש דברים?!

לא רק אותך. רוב רובו של הציבור כך.
וחבל שיש כמה שהורסים הכל

שירת הלווים

משתמש פעיל
גמני ביקרתי שם.
הסיפור הוא טוב בשביל העוקץ.
כולם יפי נפש כשזה מסתדר להם עם יופי נפשי מוגדר מראש.
"לקבל את האחר" זה הרי המוטו שלהם...

מסתבר שלא כל אחר...

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
[/QUOTE]ואייכלר לענ"ד עושה בטיפשות שהוא מיד מגיב בהתלהמות, זה משחק היישר לידיים של לפיד[/QUOTE]
טוב שלא הזכיר את היטלר שכ"כ חביב עליו להזכיר
מילא, אבל הם ! חושבים שהוא מייצג אותי

שירת הלווים

משתמש פעיל
האם תוכל לנקוב בשמו של אחד מהגורמים התל אביבים האגרסיביים שאתה מדבר עליהם?
תקשורת!
אני לא בקיא ברזי שמות יושבי ה פאנלים. אבל בהחלט קיימת דעה "תל אביבית" כביכול.

אנשים ברדיו עטו על הסיפור הזה כאילו אין עפיפונים בדרום וגבול מחומם בצפון.

והרי ברור שכל סיפור כזה שיאיר לפיד או כל משוקץ אחר רוכב על זה, בשבילו זה עוד קולות ביום הבוחר...

אז תקרא לזה תקשורת .תקרא לזה פוליטיקאים. עם שם כזה או אחר הם קיימים.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני רואה כאן נימה מאופקת מאוד ביחס לאדם חילוני שעיכבו את טיסתו במשך שעה ורבע בגלל דרישות פרטיות של אנשים שאינן תלויות בחברה.
כבוד הרב, אני לא יודע מה אתה קראת, תעבור על הפוסט שהביאו למעלה, אין פרשנות אחרת שם.
תיאולגיה מעשית.. חרדים אדוקים.. תמיהה וסלידה מהתנהגות החרדים.. פריבילגיה ששמורה רק לפלח אחד של נוסעים..
אהה, ואל תשכח את העונש שהוא נתן לאל-על.

יתכן שהסיבה שאתה רואה את הנכתב כ'נימה מאופקת' ואני כ'אנטי חרדי' קשורה לתרבות שפה/התנהגות וכו' שונים בינינו?

מה הכוונה שלערבים לא עושים את זה? נשים ערביות צנועות עטויות רעלות יכולות לעכב טיסה באל-על כי הושיבו אותן ליד גבר זר?
לא ראוי לסלף ואז להקשות.. כתבתי "היו עושים" ולא "עושים", אם צריך אני גם ינקד:
אילו זה היה אסור להם, זה היה קורה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם מה שתואר כאן נכון, הרי שהם הגזימו וגרמו בושה וחילול השם נוראי!!! חסידים שוטים במלוא מובן המילה.
@מנוחהלה
ללא ספק כל רב שתשאלו יאמר שההדים שהסיפור הזה ודומיו עשו זה חילול השם גדול והיה צריך להמנע מזה.

מה שבטוח שזה שאין הצדקה ואין שום היתר לעשות צעקות ובלאגן ולסרב לרדת מהמטוס או לחילופין לסרב שבת ולתת לטיסה לצאת לדרכה בשביל לא לשבת שם.

אין אף רב שיתיר דבר כזה!!
לכל המגיבים הנכבדים שמדברים על חילול ה', (גם כמדומני @אלי שרמן )
כדאי מאד להפנים נקודה אחת, לקידוש ה' יש מדד אחד ויחיד בלבד, והוא:
כי בשעה שאדם עושה רצונו של מקום, שמו של הקב"ה מתקדש בעולם.
וזה לא משנה מה חושבים החילונים והגויים שסביבותיו.
וכאשר אדם עובר על דבר הלכה, גם אם הוא נראה הכי נחמד והכי מטופח
וכל החילונים והגויים מתפעלים ממנו,
זהו חילול ד'.
ואם המצב הוא כמו שכתב:
אם ליהודי הנ"ל זה היה יכול לגרום להרהור הרי שיש כאן בעיה הלכתית מובהקת וזה ביהרג ועל יעבור,
תכלס, זה באמת הזוי מאיזה צד שמסתכלים על זה שעדיין לא קיים דבר כזה.
לקחת אנשים ולהושיב אותם בניסיון קשה למשך המון שעות זה לא הגיוני, לא מוסרי ולא הלכתי. נקודה.
ולצערנו, ברוב מכריע של המקרים זה המצב, אזי אין שום היתר להתיישב ליד אשה, גם אם המחיר יהיה אלף פוסטים זועמים.
לא מפיהם אנו חיים.

ואגב - כדאי מאד לעיין בשאר התגובה הנפלאה שכתב @למדן וידען , רק כדי להווכח בידוע ובמובן לכל בר דעת, שהבעיה אינה חילול ה' וכו', הבעיה היא שנאת עמי הארצות (תינוקות שנשבו, לצערנו)... ואם כך, לא יעזור שום דבר... כל עוד שתניח תפלין הוא ישנא אותך (אא"כ תפסיק להניח תפילין ברבים משום חילול ה'...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה