עזרה אל-על

.Ayala

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
חברה אחת שלי לא רוצה לשבת ליד גברים במטוס, אז היא ניגשה לדיילת ואמרה לה שהיא פוחדת מגברים...
תוך שניה כולם התנדבו להחליף איתה.
הבעיה שגבר שפוחד מנשים זה קצת פחות מצוי:confused:

אישית אני לא חושבת שיש בעיה לאישה לשבת ליד גבר, מקסימום לא מניחים את הידיים על הידיות.
מה שכן- בין שתי גברים אף פעם לא היה לי.

קהילות יעקב

משתמש פעיל
כמי שטס לא מעט פעמים על קו תל אביב ניו יורק וחזור
הטיסות של אלעל מלאות ב'קנאים', סתם ירושלמים ושאר חסידים השבים מנסיעות לחו"ל למטרות צדקה, ובתחילת כל טיסה בעיקר במוצ"ש ובסופ"ש ישנו 'מיני קרקס' של אנשים שפשוט נעמדים במעבר בלי לומר מילה כשהם עוצרים את כל התנועה...
הדיילות מעצמן מבינות ומנסות לסדר אותם, לטובתן האישית, ואגב הרבה הרבה חילונים סולדים מלשבת ליד חרדי, אפילו חרדי שנראה 'נורמלי', על אחת כו"כ וכ"ש, וק"ו בנו של ק"ו....
- זו מציאות שחוויתי אותה לא פעם ולא פעמיים.

אני לא חושב שישנה משמעות גדולה להכרזה של מנכ"ל אלעל, הוא הגיב כי הוא פחד מהצפת הנושא בתקשורת
ואייכלר לענ"ד עושה בטיפשות שהוא מיד מגיב בהתלהמות, זה משחק היישר לידיים של לפיד

רוקי

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אני טסתי בחברות אחרות ונהנתי. ובאמת פעם ביקשו ממני להחליף מקום למושב ליד נשים כדי שליד בעלי יוכל לשבת גבר שמשני צדדיו שמו נשים והוא לא יכול כמובן לשבת שם ולבקש מהן לזוז בשבילו, לא היה לעניין.
הסכמתי ואני גאה בעם המיוחד שלנו.

שלס

משתמש מקצוען
וגם על התפילות שמארגנים בטיסה.
הרב אמר לי שאם המניין מפריע לדיילות או לאנשים לעבור. עדיף להתפלל על המקום ישיבה בלי מניין.
בעיקר בערב פסח או ערב ראש השנה אנשים נעמדים למניינים יותר מאיצקוביץ׳.
דיילות עוברות עם עגלות ומבקשות לעבור, ואז כל הקיצוניים בטוחים שהן עוברות בדווקא להכעיס, הם כמובן בכוונה לא זזים.
ואז מתחיל בוקה ומבלוקה.
כבר פסקו גדולי הרבנים, ובהם הגר"ש וואזנער זצ"ל, שיש להתפלל במטוס את תפילת שמו"ע בישיבה, וכפי המבואר בשו"ע שאין להיעמד להתפלל במקום שיתכן שלא יוכל להשלים את תפילתו בכוונה בלי הפרעות.
וידוע לי מכמה מגדולי ישראל שנוהגים כך, להתפלל במטוס ביחידות ובישיבה על מקומם.

בורג קטן במערכת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הקטע הכי מרגיז בליבלרלים האלו זה שכביכול הם מתחשבים באחר ובשונה וכו' וכו'
אבל החרדים מה פתאום לשסע ולשסע כמה שרק ניתן ואפשר
אלו לא תינוקות שנשבו אלא "יודע ריבונו ומתכוון למרוד בו"
לא רוצה לשבת בהפרדה, אל תשב אבל להפריע למי שכן רוצה להתנהג בקדושה? למה??!!

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
לפעמים אל על מתנהגת בצורה כל כך מבישה!!
לפני כמה שנים טסנו עם ההורים שלי בטיסת המשך לדרום אפריקה, טיסה ראשונה של חברת אל על ואח''כ חברת אתיופית, בשדה תעופה אבא שלי נקע את הברך ולא יכל ללכת, פנינו לאל על לבקש שיסיעו אותו ברכב נכים אך הם היו כ''כ מרובעים וטענו שלא הזמנו מראש, לא עזרו כל התחנונים ולא היתה ברירה והוא עמד על העגלה של המזוודות, אני משאירה לכם לתאר את הליגלוגים והבושות שהיו... וגם בטיסה לא נתנו לו מקום נורמלי והיה לו פשוט ייסורים לכופף את הרגל- פשוט סיוט!
לעומת זאת בחברה האתיופית הביאו לו במיוחד מנוף להוריד אותו ודאגו לו למקום ליד היציאת חרום.

לא שהגויים יותר טובים - הם עושים את זה בשביל הרושם..
אבל שישראל יורדים וכו''....

הלוואי שהמנכ''ל של אל על יראה את האשכול הזה!

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואייכלר לענ"ד עושה בטיפשות שהוא מיד מגיב בהתלהמות, זה משחק היישר לידיים של לפיד
קורה על בסיס קבוע, לפעמים נראה שהשכל הישר יצא לטיול...
למה כל אחד יכול להבין שאל על לא יורידו אף אחד מטיסה, כי רק הם יפסידו מזה, ולא אף אחד אחר (כלב שנובח לא נושך...), ורק לו זה לא נקלט???

והמשכיל בעת ההיא - ידום.

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את כל האשכול
אבל אני טסתי בתור בחורה בת 17 מאנגליה
והמקום שנקבע לי היה בין שתי אברכים!!!! צדיקים וחסודים (לא חסידים) שאמרו לי: תסתדרי....
הם לא הסכימו שאני אביא להם מישהו אחר לשבת שם...
בסוף הדיילות התערבו והיה הרבה חילול ה'
החלפתי עם דוד שלי כרטיס למורת רוחם!!!
היה לו נוח....
שתיהם מלאים
הוא קצת יותר
והם ריפדו לו....

מטריה

משתמש מקצוען
אני רוצה לכתוב על עוד תופעה מצערת שנתקלתי בה כמה פעמים בטיסות:

נתקלתי כמה פעמים בגברים חרדים שפשוט הדיפו ריחות מאד מאד לא נעימים. (ובדרך כלל אלו שנוסעים לבד, ללא ליווי נשי וד״ל).

צר לי כל-כך לכתוב את זה ואני מרגישה כמעט כמו שמתארים אנטישמים...

כאשה איסטניסטית, שהרבה פעמים שרויה גם במצב שהריח יכול להוות טריגר להקאות וכו׳, פשוט לא היה באפשרותי לשבת בסביבתם, כמה שניסיתי.

בשתי ונכלמתי שאני, חרדית למהדרין, הייתי צריכה לבקש מהדיילות להחליף מקום, כי לא היה שייך.
אם כך אני - מה יגידו שאר הנוסעים, והדחיה שזה מעורר?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אני טסתי בחברות אחרות ונהנתי. ובאמת פעם ביקשו ממני להחליף מקום למושב ליד נשים כדי שליד בעלי יוכל לשבת גבר שמשני צדדיו שמו נשים והוא לא יכול כמובן לשבת שם ולבקש מהן לזוז בשבילו, לא היה לעניין.
הסכמתי ואני גאה בעם המיוחד שלנו.
לשבת בין שני נשים יש איסור מפורש

לשבת ליד אישה ולא בין שתי נשים זה עניין אחר לגמרי

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את כל האשכול
אבל אני טסתי בתור בחורה בת 17 מאנגליה
והמקום שנקבע לי היה בין שתי אברכים!!!! צדיקים וחסודים (לא חסידים) שאמרו לי: תסתדרי....
הם לא הסכימו שאני אביא להם מישהו אחר לשבת שם...
בסוף הדיילות התערבו והיה הרבה חילול ה'
החלפתי עם דוד שלי כרטיס למורת רוחם!!!
היה לו נוח....
שתיהם מלאים
הוא קצת יותר
והם ריפדו לו....
איך אתה מסביר את זה?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
איך אתה מסביר את זה?
לפי איך שהבנתי יש כאלה שטוענים שכל הנושא הזה נאמר כשיש איזשהו קשר בין שני הגברים או שתי הנשים כך שזה לא שלושה אנשים יושבים אחד ליד השני אלא אחד בין שתיים

יש עוד נושא שמכיון שהעניין לא צניעותי אלא משום רוח רעה או משהו כזה (והוכחה לזה שבאותה גמרא מוזכר לעבור בין שני דקלים וכו') היום פחות מקפידים על עניינים אלו

גם יש כאלה שמתירים כשמחזיקים משהו - נראה לי זה שמעתי בשם הר"ח קנניבסקי

גם מביאיחם להתיר במצב ששתי הנשים או שני הגברים אין פניהם זה לזה

יש עוד, פשוט מצאתי את מה שכתבתי מתוך השיעור

נערך לאחרונה ב:

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני רוצה לכתוב על עוד תופעה מצערת שנתקלתי בה כמה פעמים בטיסות:

נתקלתי כמה פעמים בגברים חרדים שפשוט הדיפו ריחות מאד מאד לא נעימים. (ובדרך כלל אלו שנוסעים לבד, ללא ליווי נשי וד״ל).

צר לי כל-כך לכתוב את זה ואני מרגישה כמעט כמו שמתארים אנטישמים...

כאשה איסטניסטית, שהרבה פעמים שרויה גם במצב שהריח יכול להוות טריגר להקאות וכו׳, פשוט לא היה באפשרותי לשבת בסביבתם, כמה שניסיתי.

בשתי ונכלמתי שאני, חרדית למהדרין, הייתי צריכה לבקש מהדיילות להחליף מקום, כי לא היה שייך.
אם כך אני - מה יגידו שאר הנוסעים, והדחיה שזה מעורר?
אין מה לעשות, כי מריצים את האנשים בשדה תעופה בצורה מחרידה, וכל מסע הטלטולים של צ'ק אין, בידוק, דרכונים, ריצות, וכו' וכו' (והריצות מתחילות בדר"כ מהבית...), ומי שעבר זאת יודע במה מדובר.

הציבור הכללי מגיע עם בגדים מתאימים, אבל אנחנו לא יכולים להפרד מהשמונה בגדים כולל החליפה העשויה מניילון שלא נותנת לזיעה להתנדף, והתוצאות בהתאם:(:(

(אני באופן אישי מאד רגיש לנושא, ולמרות כך אין לי הרבה מה לעשות).

נמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש עוד נושא שמכיון שהעניין לא צניעותי אלא משום רוח רעה או משהו כזה (והוכחה לזה שבאותה גמרא מוזכר לעבור בין שני דקלים וכו') היום פחות מקפידים על עניינים אלו
זה קשה לשכחה
כמו אכילת זיתים, ועוד רשימה ארוכה, ש'שוכחים' להקפיד עליה. כי איזה אקשן אפשר לעשות מלא לעבור בין שתי דקלים?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אכן,

למרות שגם על בין שתי נשים וגם על בין שני גברים יש נימוקים להתיר לפי שיעור ששמעתי פעם
הנימוק של הגמרא הוא שמא הנשים יעשו לו כשפים כשיעבור ביניהן, כי כך הדרך. אז אולי באינדיה איירליינס חייבים להקפיד על זה...

שנה שעברה שיבצו אותי במקום לא מוצלח, והבעיה נפתרה בשקט. היו מספר מקומות פנויים ועברתי. נראה לי שהבעיה היתה ברורה לצד השני גם בלי הכרזות.

לגבי הריח, זה עלול להיות חילול השם עצום! שמעתי מהרב זילברשטיין שדוקא על ערי הלויים, שעסקו בתורה, התורה מצווה שיהיו יפות ומטופחות, כי אליהם כל העיניים נשואות. הבעיה שאתה יוצא מפה בחום כבד ובגדים קלילים, ונוחת באירופה עם גשם כבד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה