איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
יש נקודה נוספת שלפי דעתי תגרום לירידת מחירים בשוק הדירות.
לפי מה שנראה לי חלק גדול מעליות המחירים המטורפות שראינו בשנה האחרונה היא בגלל תוכנית מחיר למשתכן. רוב הדירות שנבנו ב-6 השנים האחרונות נמכרו לזכאים במסגרת במחיר למשתכן, וכיון שכך הדירות האלה לא נמצאות בשוק הדירות למכירה (כן, אני יודע שחלק מהאנשים מכרו את הדירות בשחור, אבל עדיין אלו מיעוט). מה שהוביל לכך שעל אף שנבנו אלפי דירות בבית שמש המחירים רק עלו בצורה מטורפת.
לפי מה שבדקתי בעוד כחצי שנה הולך לעבור 7 שנים מההגרלות הראשונות של מחיר למשתכן, שאז הזוכים של הגרלות אלו יכולים למכור את דירתם. הדבר הזה יגרום לפי דעתי לירידה או לפחות למיתון במחירי הדיור.
מכיר גם כאלה שזכו במחיר למשתכן בבית שמש, ולאחמ"כ קנו בטאבו משולש\יחידת דיור במקום אחר.
כמובן הכל בהלוואות.

כמו הרוח

משתמש מקצוען

"זה לא נראה טוב, היערכו לגרוע מכל": משקיעי ההיי-טק מזהירים את היזמים – והחברות בחו"ל כבר ממהרות לקצץ​

משקיעי הון סיכון כבר יוצאים באזהרות נחרצות ומפרסמים מדריכים ליזמים כיצד לנהוג בזמן שפל כלכלי ■ "אם התוכניות שלכם הן לגייס כסף ב-12-6 חודשים הקרובים, זיכרו שסיכויי ההצלחה נמוכים מאוד – אפילו אם החברה שלכם מצליחה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא ראינו מלא מלא זמן במדינה פה מחירי דירות שירדו.
מתי תבינו
ש"מלא מלא זמן" לא היה בעולם מהלך של העלאת ריבית .
משנת 2008 הריבית בעולם אפסית .
מלפני חודשיים נפל דבר בעולם .
הריבית החלה לעלות ובדרך כלל זה תהליך של 5 שנים מינימום .

מה שהיה הוא לא מה שיהיה !!!!

ללא מטרה

משתמש רשום
1) תעשה גוגל "הכנסה לנפש מודיעין עילית כפר האורנים" ותחזור להתנצל.

2) כמובן מדובר בהשוואה אקוויוולנטית, שהרי באורנים אין דירות ואפילו קוטג'ים אין הרבה, ובמודיעין עילית אין וילה אחת בכל העיר. אבל הזכרת את יד 2 הלכתי לבדוק הרגע, מציעים למשל וילה בנוייה 450 מטר ב4,900,000 ש"ח הלוואי תשיג לי כזה דבר במודיעין עילית, דמי תיווך מובטחים (זה כמעט מאה אלף, שווה לך להתאמץ.

3) הנה למשל דירה טריה מהבוקר עם מספר טלפון 0504123029 (יש לי עוד הרבה, אתה פטור מדמי תיווך) ברחוב נתיבות המשפט 54 3 חדרים עם מרפסת סוכה לא באדמה, 2500 ש"ח שזה כמו עפולה רק בלי השכן הרוסי מלמעלה והערבי מלמטה.

עוד שאלות? שמחתי לעזור.

נ.ב. להבא, אני לא צריך להביא לכל דבר מקורות וראיות, ואתה לא צריך לפקפק באמינות הזולת. אתה יכול להביע את דעתך ("אני חושב ש...) זה יותר מכובד ומכבד.
1.לגבי הכנסה לנפש כתבתי שזה נתון שיכול להיות הגיוני [ועדיין עיון בנתונים מגלה שלא בדיוק פחות מכל הערבים מדובר בישובים מעל 50,000
2. מדובר בוילה של 250 מ"ר על מגרש!!! של 450 ויחי ההבדל הגדול מדובר לדעתי בפער של מליון שקל בהשוואה
3. אתה כתבת שמחיר יחידה כזאת הוא 1800 אני כתבתי מינימום 2500 ואכן זה מה שמצאת באזור כמעט הכי ישן בעיר
כשאדם הנושא תואר עו"ד ומתיימר להיות איש מקצוע בתחומו הנתונים צריכים לבוא אם מקורות משא"כ ניק אנונימי בפרוג שאנשים לא מייחסים לו משקל רציני.

ללא מטרה

משתמש רשום
תפתח עניין חדש תמצא 70 יחידות בגודל 45-60 במחירים של 1800-2300
ועוד מבחר על תחנות האוטובוסים, זה התחיל לעקוף את המודעות על תכשירי הפלאים...
בדגש על יחידות נורמליות ובגלל שיש לי כמה כאלה ובבנין שלי יש עוד כמה כאלה, אני יודע מה המחיר [לא פחות מ2500] ואין מצב! שיחידה נורמלית עומדת אפילו יום ריקה!

ממששהה

משתמש פעיל
פרסום וקופי
לפי מה שבדקתי בעוד כחצי שנה הולך לעבור 7 שנים מההגרלות הראשונות של מחיר למשתכן, שאז הזוכים של הגרלות אלו יכולים למכור את דירתם. הדבר הזה יגרום לפי דעתי לירידה או לפחות למיתון במחירי הדיור
כבר כמה חודשים שכל האלו כבר פירסמו את דירותיהם כי לחתום חוזה כבר אפשר

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בדגש על יחידות נורמליות ובגלל שיש לי כמה כאלה ובבנין שלי יש עוד כמה כאלה, אני יודע מה המחיר [לא פחות מ2500] ואין מצב! שיחידה נורמלית עומדת אפילו יום ריקה!
אין לי מושג באיזה עיר אתה גר (אולי נצרת עילית ?) אני חזרתי לפני שעה מסיבוב דירות לבן שלי שמתחתן
אז ככה .
דירה ברשבא 3 חדרים חדשה 84 מטר 2900
דירה ברמבם 3 חדרים כחדשה 3000
דירה בחזון דוד 3 חדרים 3000
מדובר ברחובות מבוקשים מאוד

יחידות בלי סוף !!!! 45+ בסביבות 2000-2200 וזה היפות
ה"מעוכות" 1500-1800
ראיתי גם יחידה 70 מ"ר כיוון אוויר אחד יפהפיה שרצה 2500 ובלי שאגיד כלום ירד לי 2300 רק שאקח !

אגב , אני מתקשר לדירות שפורסמו לפני חודשיים !!
לא שמעתי פעם אחת את המשפט "לא רלוונטי"

כדאי שתתעדכן כי אין לך שמץ מושג מה הולך עכשיו .
אתה חי בלפני שנה .....

כמו הרוח

משתמש מקצוען
Prime_225.jpg
Prime_3.jpg

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
1.לגבי הכנסה לנפש כתבתי שזה נתון שיכול להיות הגיוני [ועדיין עיון בנתונים מגלה שלא בדיוק פחות מכל הערבים מדובר בישובים מעל 50,000
2. מדובר בוילה של 250 מ"ר על מגרש!!! של 450 ויחי ההבדל הגדול מדובר לדעתי בפער של מליון שקל בהשוואה
3. אתה כתבת שמחיר יחידה כזאת הוא 1800 אני כתבתי מינימום 2500 ואכן זה מה שמצאת באזור כמעט הכי ישן בעיר
כשאדם הנושא תואר עו"ד ומתיימר להיות איש מקצוע בתחומו הנתונים צריכים לבוא אם מקורות משא"כ ניק אנונימי בפרוג שאנשים לא מייחסים לו משקל רציני.
1. לגבי ההכנסה לנפש - לא רציתי להביא את המקור ממש, כי לדעתי זה לא ראוי שפורום חרדי יפנה לעיתונים חילוניים, אבל מכיון שאתה מפקפק אני מצטט למשל מתוך כלכליסט (העתק הדבק משחר אילן, אמנם הנתונים לא מהשנה ממש אך איני חושב שיש הבדל מהותי): "השכר הנמוך ביותר נמדד אצל השכירים תושבי מודיעין עילית (5,727 שקל), ביישוב הבדואי בִּיר הַדַּאג' בנגב הצפוני (5,761 שקל) ובעמנואל שבשומרון (5,925 שקל). כך עולה מנתוני הכנסה לפי ישוב שמפרסם היום מנהל המחקר והתכנון של הביטוח הלאומי." כן כן, אנחנו נמוכים מכל הערבים ואפילו מעמנואל...

2. לא הבנתי את השאלה. קח דוגמא נוספת: האיש הזה למשל (0544519787 - אני נותן לך מספרי טלפונים של מודעות, אין לי מושג מי מאחורי זה) מוכר דירה (לא וילה ולא קוטג', אמנם מדורגים) של 292 מטר בשדי חמד ב3,5 מש"ח, לפי זה וילה פרטית על מגרש של חצי דונם עם נוף פסטורלי (לא כמו נודע ביהודה, כפר האורנים יושבת על ראש ההר) צריכה לעלות לפחות 5.5 -6 מש"ח. אם זה לא אומר שקרית ספר יקרה יותר משם יחסית, איני יודע מה כן ישכנע אותך.

3. אני כתבתי שאפשר להשיג ב1800 ואני עומד מאחורי זה. אתה הוספת עוד תנאים ולכן העלית את המחיר ל2500.

ועכשיו לעיקר: אתה רוצה להתעקש על זוטות? זכותך. אני לא! אני, ולדעתי רוב חברי הפורום מעדיפים לעסוק בעיקר.

ועוד נ.ב. קטן: דווקא בגלל שאתה יושב מאחורי ניק עלום שם ואני כאן גלוי וידוע, מצופה ממך ליותר עדינות בבואך להטיל ספק באמינות הזולת.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אין לי מושג באיזה עיר אתה גר (אולי נצרת עילית ?) אני חזרתי לפני שעה מסיבוב דירות לבן שלי שמתחתן
אז ככה .
דירה ברשבא 3 חדרים חדשה 84 מטר 2900
דירה ברמבם 3 חדרים כחדשה 3000
דירה בחזון דוד 3 חדרים 3000
מדובר ברחובות מבוקשים מאוד

יחידות בלי סוף !!!! 45+ בסביבות 2000-2200 וזה היפות
ה"מעוכות" 1500-1800
ראיתי גם יחידה 70 מ"ר כיוון אוויר אחד יפהפיה שרצה 2500 ובלי שאגיד כלום ירד לי 2300 רק שאקח !

אגב , אני מתקשר לדירות שפורסמו לפני חודשיים !!
לא שמעתי פעם אחת את המשפט "לא רלוונטי"

כדאי שתתעדכן כי אין לך שמץ מושג מה הולך עכשיו .
אתה חי בלפני שנה .....
אני גר במודיעין עילית, אמנם חדש כאן, רק 26 שנים, אבל מספיק זמן בשביל להכיר עיר קטנה כזו. לפחות לגבי מודיעין עילית אני כותב יודע מה אני כותב בדרך כלל.

אגב, דירה של 70 מטר יפהפיה ב2300 זה שיא שאפילו אני לא הכרתי. רק לציין ש70 מטר חדשה בצפת ובחיפה היא כמעט דירה לגבירים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
היה שווה להדגיש את כל האותיות בהודעות שלכם בשביל דרמה של 150₪ בחודש?
הנושא הוא לא רק על החזרי המשכנתא שעלו לפי ריבית הפריים,
אלא שמשכנתאות חדשות שהבנקים נותנים בתקופה האחרונה הם הרבה יותר גבוהות בכל המסלולים לעומת משכנתאות שנלקחו הך לפני חצי שנה.
וזה ימשיך ויעלה בתקופה הקרובה עוד ועוד.
ולכן מי שכבר יש לו משכנתא זה סיפור אחד.
אבל מי שלוקח עכשיו ובעתיד הקרוב משכנתא זה סיפור אחר לחלוטין, ואצלו ההתייקרות של המשכנתאות זה נזק הרבה יותר גדול!!

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
שימו לב
מדובר על שליש פריים
וזה לא כולל את העליה הקודמת של 0.25
זה שאותיות מודגשות זה לא מפחיד יותר
1)כל מי שיש לו שכל בקודקודו לא לקח שתי שליש פריים
באופן אישי שתי משכנתאות בחצי שנה האחרונה שתיהם שליש
2)בוא נגיד שכן, בשביל 300₪ זה כן שווה?
ההדגשה איננה על האותיות אלא על המגמה, אם בחודש שעבר זה עלה ב120 החודש עוד 150 (=270 סה"כ) אז איפה זה יחזיק עוד חצי שנה?! בשביל כמה לדעתך כן יהיה שווה לדבר?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה