איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בלת"ק
מי שהולך לזכות במחיר למשתכן
שווה לו לקחת משכנתא עם הריבית שעולה כל הזמן ?
מה ההבדל בין קונה במחיר למשתכן לבין קונה דירה רגילה מבחינת הריביות?
תמיד צריך לעשות חישוב כלכלי לפני ולבדוק שזה מתאים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בלת"ק
מי שהולך לזכות במחיר למשתכן
שווה לו לקחת משכנתא עם הריבית שעולה כל הזמן ?
בוודאי. מחיר למשתכן זה משהו שלא היה ולא יהיה, רק שוטה מוותר על מתנות משמיים.

הייתי היום במרכז שיכון ובינוי בקרית שדה התעופה כשהתחילו להגיע זוגות רבים ביניהם גם חרדים, לבחור את דירותיהם. אם יתאפשר לי אספר מה עשינו שם למען עמישראל, אבל מה שבטוח זה שכל מי ששמע לנו ונרשם שם וזכה, זכה במתנה אדירה, זה דברים שלא ייאמנו. עוד יסופר לדורות הבאים איך המדינע חילקה לנו דירות בחצי חינם ואנחנו עוד התלבטנו אם לקחת...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מה ההבדל בין קונה במחיר למשתכן לבין קונה דירה רגילה מבחינת הריביות?
תמיד צריך לעשות חישוב כלכלי לפני ולבדוק שזה מתאים.
גם אם הריבית תעלה ל10% (פשיטת רגל של המדינה כמעט) עדיין הרווח כל כך גדול שזה עדיין שווה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
שמתי לב למשהו מעניין שכל אלה שאומרים שמחירי הדירות ימשיכו לעלות.
זה אותם אנשים ששכנעו בזמנו
  1. לרכוש בדורות עילית
  2. לרכוש קרקעות ברומניה
  3. להכנס לפרמידה / שיווק רשתי (משקה אנרגיה שמי ששותה מזה מספיק לו לישון 4 שעות בלילה או מטהר מים ב16000 ש"ח שמי משתמש עם זה לא רואה רופא וכו')
סיפר לי מתווך אמש שהוא לא יודע להכריע במחלוקת הפוסקים, אז הוא מצדד בשניהם:

כשהוא מדבר עם המוכר הוא מראה לו את הטור שלי שהמחירים עומדים לרדת וכדאי למכור מהר בשיא.

וכשהוא מדבר עם השוכר הוא מראה שרוב המומחים אומרים שעוד חודש יעלה בעוד מאה אלף שקל וכדאי לקנות מהר...

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הו, הבעיה שהרב סורוצקין מהכולל או אפילו הרב סורוצקין מהחינוך העצמאי טרם הודיעו כי הם מגדילים בהתאמה את המילגה או המשכורת בסכום זהה.

תעדכנו אותי כשזה יקרה, אני כאן ממתין.
וזה רק ההתחלה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם אם הריבית תעלה ל10% (פשיטת רגל של המדינה כמעט) עדיין הרווח כל כך גדול שזה עדיין שווה.
אני מקווה שאתה מבין את ההשפעות על הכלכלה בכלל, ועל הנדל"ן בפרט, כשבשוק המשכנתאות הריביות יהיו 10%.
זה אומר שבפק"מ יוכלו לקבל באזור 7% לשנה, ושהחזרי המשכנתא יהיו כ"כ גבוהים שככל הנראה מחירי הדירות יקרסו כמו מגדל קלפים.
סך ההחזר על משכנתא בגובה 1,200,000 ש"ח יהיה כמעט 3,800,000 ש"ח. [במשכנתא ל30 שנה]
אתם עדיין חושבים שההשקעה הזאת תהיה שווה???

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
בוודאי. מחיר למשתכן זה משהו שלא היה ולא יהיה, רק שוטה מוותר על מתנות משמיים.
אבל חשוב ללכת בעיקר על המקומות שוועד הדיור החרדי ממליץ.
ולא על ירושלים ובני ברק ששם הסיכוים מאוד נמוכים.

אני מקווה שאתה מבין את ההשפעות על הכלכלה בכלל, ועל הנדל"ן בפרט, כשבשוק המשכנתאות הריביות יהיו 10%.
זה אומר שבפק"מ יוכלו לקבל באזור 7% לשנה, ושהחזרי המשכנתא יהיו כ"כ גבוהים שככל הנראה מחירי הדירות יקרסו כמו מגדל קלפים.
סך ההחזר על משכנתא בגובה 1,200,000 ש"ח יהיה כמעט 3,800,000 ש"ח.
בכמה יעלה ההחזר החודשי אם הריבית תעלה ל 5%.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
סליחה על הבורות, יש איזה צפי לתקרה שאליה הריבית תגיע? בתחזית הכי פסימית?
ז"א שבן אדם יוכל להגיד לעצמו עד כאן יכולתי לחשוב על קניית דירה עם משכנתא בגובה X , ומכאן כדאי שארפה?
לפני כעשרים שנה זה היה יותר מ10%.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
סך ההחזר על משכנתא בגובה 1,200,000 ש"ח יהיה כמעט 3,800,000 ש"ח.
כבר היינו בעבר ב15% ומעלה ואף אחד לא מת. בשנים האחרונות (ממשלת ביבי לפיד בנט) היינו כבר לדעתי בסביבות ה5% ולא התמוטט כלום. זה אכן יוצר קושי אבל לא קטסטרופה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אבל חשוב ללכת בעיקר על המקומות שוועד הדיור החרדי ממליץ.
ולא על ירושלים ובני ברק ששם הסיכוים מאוד נמוכים.

בכמה יעלה ההחזר החודשי אם הריבית תעלה ל 5%.
אנשים קונים בגלל שנותנים להם משכנתא, הם לא באמת מחשבים את הריביות כשהם לוקחים את המשכנתא, כל יועץ יספר לכם איך אנשים שמים דגש על המהירות שלו, על הביצועים ואפילו על החיוך, ואת הריביות שלו כמעט לא בוחנים....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
D

Deleted member 64624

אורח
כבר היינו בעבר ב15% ומעלה ואף אחד לא מת. בשנים האחרונות (ממשלת ביבי לפיד בנט) היינו כבר לדעתי בסביבות ה5% ולא התמוטט כלום. זה אכן יוצר קושי אבל לא קטסטרופה.
לא דומה,
כשהיה 15 אחוז (לפני 25 שנה) לא לקחו משכנתא סתם,
ובוודאי שלא בסכומים של מיליון פלוס
ומה שכן קצת לקחו היה משכנתא מוזלת בערבות המדינה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אנשים קונים בגלל שנותנים להם משכנתא, הם לא באמת מחשבים את הריביות כשהם לוקחים את המשכנתא, כל יועץ יספר לכם איך אנשים שמים דגש על המהירות שלו, על הביצועים ואפילו על החיוך, ואת הריביות שלו כמעט לא בוחנים....
וגם אם רואים ריביות זולות,
אבל אצל הרבה יועצים מדובר במסלולים צמודי מדד או בהרבה מדי פריים.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הייתי היום במרכז שיכון ובינוי בקרית שדה התעופה כשהתחילו להגיע זוגות רבים ביניהם גם חרדים, לבחור את דירותיהם. אם יתאפשר לי אספר מה עשינו שם למען עמישראל, אבל מה שבטוח זה שכל מי ששמע לנו ונרשם שם וזכה, זכה במתנה אדירה, זה דברים שלא ייאמנו. עוד יסופר לדורות הבאים איך המדינע חילקה לנו דירות בחצי חינם ואנחנו עוד התלבטנו אם לקחת.
העניין הוא שאלו שקנו במחיר למשתכן לקחו משכנתא גבוהה מאד,מה שאומר שהמשכנתא עכשיו תתייקר להם מאד

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
סתם שאלה - למה שהריבית תעצור משקיעים?
נניח אני בתור משקיע אקנה עכשיו דירה עם משכנתא דפוקה וריביות הזויות ותוך שנה - שנתיים כשהריביות ירדו אני אעשה מחזור. ויקבל הצעה פצצה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
סתם שאלה - למה שהריבית תעצור משקיעים?
נניח אני בתור משקיע אקנה עכשיו דירה עם משכנתא דפוקה וריביות הזויות ותוך שנה - שנתיים כשהריביות ירדו אני אעשה מחזור. ויקבל הצעה פצצה
השאלה היא למה את חושבת שבעוד שנה שנתיים הריביות ירדו?
כשהתחזיות של בנק ישראל וכלכלנים בכירים שהם ימשיכו לעלות בשנים הקרובות?
ועד שהם ירדו בחזרה יש סיכוי רציני מאד שמחיר הדירה שתקני יהיה שווה הרבה פחות.

אפיפית

משתמש פעיל
אם הם יכולים לקבל בבנק את אותו רווח בלי סיכונים - למה שישארו עם דירה?

ינקוביץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
יש נקודה נוספת שלפי דעתי תגרום לירידת מחירים בשוק הדירות.
לפי מה שנראה לי חלק גדול מעליות המחירים המטורפות שראינו בשנה האחרונה היא בגלל תוכנית מחיר למשתכן. רוב הדירות שנבנו ב-6 השנים האחרונות נמכרו לזכאים במסגרת במחיר למשתכן, וכיון שכך הדירות האלה לא נמצאות בשוק הדירות למכירה (כן, אני יודע שחלק מהאנשים מכרו את הדירות בשחור, אבל עדיין אלו מיעוט). מה שהוביל לכך שעל אף שנבנו אלפי דירות בבית שמש המחירים רק עלו בצורה מטורפת.
לפי מה שבדקתי בעוד כחצי שנה הולך לעבור 7 שנים מההגרלות הראשונות של מחיר למשתכן, שאז הזוכים של הגרלות אלו יכולים למכור את דירתם. הדבר הזה יגרום לפי דעתי לירידה או לפחות למיתון במחירי הדיור.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
יש נקודה נוספת שלפי דעתי תגרום לירידת מחירים בשוק הדירות.
לפי מה שנראה לי חלק גדול מעליות המחירים המטורפות שראינו בשנה האחרונה היא בגלל תוכנית מחיר למשתכן. רוב הדירות שנבנו ב-6 השנים האחרונות נמכרו לזכאים במסגרת במחיר למשתכן, וכיון שכך הדירות האלה לא נמצאות בשוק הדירות למכירה (כן, אני יודע שחלק מהאנשים מכרו את הדירות בשחור, אבל עדיין אלו מיעוט). מה שהוביל לכך שעל אף שנבנו אלפי דירות בבית שמש המחירים רק עלו בצורה מטורפת.
לפי מה שבדקתי בעוד כחצי שנה הולך לעבור 7 שנים מההגרלות הראשונות של מחיר למשתכן, שאז הזוכים של הגרלות אלו יכולים למכור את דירתם. הדבר הזה יגרום לפי דעתי לירידה או לפחות למיתון במחירי הדיור.
כל מילה מדוייקת. למעט העניין של המוכרים בשחור כי הם בודדים שבבודדים, המדינע חסמה כמעט כל אפשרות כזאת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה