איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
"אמר רב יהודה אמר רב ארבעים יום קודם יצירת הולד בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני לפלוני בית פלוני לפלוני שדה פלוני לפלוני"
בת פלוני = שידוך.
בית פלוני = דירה.
שדה פלונית = פרנסה.
יש על זה 'השגחה' מיוחדת.
יפה מאד.
כתוב שם שזה לא יהיה בשכירות של 20 שנה ואח"כ דירה בדימונה??
כי אני לא הצלחתי לראות שכתוב שם שכל אחד יקבל דירה במרכז.

lizi_g

משתמש פעיל
לכל משפחה יש כמה וכמה אחים ואחיות.
הם יתאמצו לסייע לבן-משפחה כדי שלא יפסיד את דירתו.
לגבי דירה שניה, איני חושב שזה כל-כך בטוח.
לרוב למי שיש דירה שניה הוא לא צריך את העזרה של האחים והאחיות אלא אם כן הוא גם נעזר בהם ברכישה.........

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
גם אם הפורום הזה לא דיבר על מכירת דירה,
יש מצב שהוא הצליח לשכנע רבים לחכות עם קניית דירה,
והשאלה אם זה גורם תועלת או נזק,
כי עדיין אחרי כל הסברות רוב הסיכויים שמחירי הדירות ימשיכו לעלות ברחבי הארץ,
כי המציאות חזקה מהכל והמציאות היא שבחיים מחירי הדירות לא ירדו,
וצריך לקרות משהו מאד דרמטי כדי שזה יקרה
לא ראיתי שמדברים בשום מקום בתקשורת על אפשרות של ירידת מחירים
אם היה צד רציני שירד פרוג לא היה המקום היחיד שמנייס על זה.
הערה מצויינת

ברצוני לחדש לך כי אני לא רק כותב איפה לא לקנות דירות אלא גם איפה כן לקנות.

למשל, בהגרלות של מחיר למשתכן, לאו דוקא הגרלות אלא אפילו דירות שנותרו מאחור כמו בירוחם. כל מה שיש לא משנה מה הכל לחטוף.

היום למשל ביליתי כמה שעות טובות (ביחד עם ידידי צבי לנדו מביתר) בעמידה בכניסה למקום בחירת הדירות בבן שמן (אחיסמך) על מנת לשכנע בעלי חזות חרדית לבחור דירות עד קומה 4 (המטרה שגם אם לא יגורו נוכל למצוא להם שוכרים) לשמחתי הצלחנו עם כמה עשרות, לצערי לא עם כולם.

איפה עוד לקנות?

נתיבות החדשה למשל. אתמול בלילה עשינו כנס יפה בבני ברק, לפני זה עלינו לביתו של הגרי"ג ואח"כ עשינו כנס בהשתתפות הגרש שטיינמן, עם עשרות רבות מרוכשי הדירות בשכונה.

במקום הוכרז על הקמת כולל, ויש גם ראש כולל, הגאון רבי יצחק סגל שליט"א יהודי מורם מעם, שאין לי ספק שעוד תשמעו עליו רבות. הוא מקים במקום כולל (יש נדיב שעומד מאחוריו).

מומלץ מאוד לרכוש שם או לשכור. המחירים שם למשל לדעתי רק יעלו.

יש איפה לקנות, רק צריך לפקוח עיניים ולחפש.

בוקר מואר

משתמש מקצוען
כשנולד ילד הפרנסה שלו הגיעה איתו.
"בא זכר לעולם בא ככרו בידו"
הגמרא מדברת רק על ילד ולא על ילדה.
ובנוסף- ילד לא בהכרח מביא איתו עוד תקציב לבית.

לצערנו- אנחנו לא חיים בדור המדבר, ולא יורד לחם מן מהשמים.
רבים טועים כאילו כוונת הגמרא היא שכל ילד זכר נוסף מביא איתו תוספת תקציבית למשפחה.
וזה לא נכון.
כוונת הגמרא לרוב המפרשים היא על כך שזכר נולד כבר עם מזל הפרנסה שלו, לטוב או למוטב. ואצל נקבה זה תלוי בבעלה או אביה)

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני גר במודיעין עילית, אמנם חדש כאן, רק 26 שנים, אבל מספיק זמן בשביל להכיר עיר קטנה כזו. לפחות לגבי מודיעין עילית אני כותב יודע מה אני כותב בדרך כלל.
עו"ד רוזנבלט מה שכתבתי לא כוון אליך - אלא לאותו אחד שחלק עליך

אפיפית

משתמש פעיל
יפה מאד.
כתוב שם שזה לא יהיה בשכירות של 20 שנה ואח"כ דירה בדימונה??
כי אני לא הצלחתי לראות שכתוב שם שכל אחד יקבל דירה במרכז.
אתה יכול לכתוב את זה גם על פרנסה
שלא כולל מעדנים ובגדים מחנויות יקרות
בדירה בריכוזים חרדיים יש סיבה של רוחניות מוסדות טובים וכוללים ברמה אחרת - מה שאין כן ברמת חיים גבוהה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כשנולד ילד הפרנסה שלו הגיעה איתו.
"בא זכר לעולם בא ככרו בידו"

לעומת זאת על דירה לא ראיתי במקורות שהקב"ה הבטיח לכל אדם שיקבל דירה משלו במרכז, וגם לא ראיתי שמובטח לו שהוא יוכל לעמוד בהחזרי משכנתא גבוהים כל שיהיו.
יש סיפור שהחבורתא שלי סיפר לי אתמול
שאחד הגיע לרב שטיינמן ואמר לו שמבקשים על הבת שלו 500 אלף שקל
והוא מפחד להתחייב כי זה יעשה לו כאבי לב
אז הרב שטיינמן ענה לו
שגם שהבת שלך תישאר רווקה
זה יגרום לך לכאבי לב

מציע לך לספר את הנקודה של הדירות במרכז לראשי הישיבות של היום
כי תאכלס כולם מבינים שהמצב מעוות אבל המציאות עולה על כל דימיון

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
חרדים יודעים לחסוך מאד מאד, לדוגמא לשלם על קו תקשורת פחות מ20 ש"ח וכו', וילד חדש כמובן לא עולה 1000 ש"ח ובוודאי לא כשהוא נולד (מטרנה וטיטולים קצבת ילדים מכסה).
ילד לא עולה 1000 שקל???
רק המעון עולה 1000 שקל בערך
על מה אתה מדבר

וגם לחוסכים זה יהיה באזור ה600 שקל
עוד לפני תרופות טיטולים מטרנות בגדים ועוד

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

סכום משכנתא ממוצעת הכפיל את את עצמו ב-6 שנים!
אין לנו שום כלים למדוד דברים כמו אם יצליחו להחזיק מעמד או חדלות פרעון על בסיס העבר.
וממילא גם נושאים כמו עליית או ירידת מחירי הדירות.
גם המשכורות עלו
כמות הילדים שבאו לעולם ירדו לצערנו
המשרות שבנות היום מחפשות הם משרות של הייטק יותר מפעם
ובכלל עולם המכללות מגוון ועשיר בגלל הסיבות הללו

קושי כלכלי יגרום בהכרח לאחד מהשניים
א.לקריסה כלכלית ולכניסה למעגל העוני
ב.יצירתיות חשיבה איך למנף את המצב לטובתי

כמובן בלי להכליל אבל ניתן לראות בחוש הרבה מאוד אנשים שהלחץ גורם להם למצוא
רעיונות מדהימים
א. איך לחסוך
ב.איך להרוויח יותר

ויש לי על זה מלא דוגמאות

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שימו לב לחלק המודגש בכתבה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
נניח תשואה ממוצעת על דירה היא ב3-5 אחוז.
כלומר כדי להפסיד מהשקעה בנדלן, מחירי הדיור צריכים לרדת ביותר מ 5% כל שנה.
ניקח דוגמא בה מחירי הדיור יורדים ב 20%. זה סכום 0 עם 4 שנות שכירות. וזה רק אם מסתכלים על ירידות. כלומר לטווח הרחוק, כל עוד לא תמכור בירידה, לא באמת תוכל להפסיד.
אני יוצא כמובן מנק הנחה שהנכס תמיד מושכר.
אבל נסו להבין את הכוונה הכללית שלי.

לכן למה שמשקיעים יפסיקו להשקיע גם במחירים המטורפים של עכשיו?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
ניקח דוגמא בה מחירי הדיור יורדים ב 20%. זה סכום 0 עם 4 שנות שכירות. וזה רק אם מסתכלים על ירידות. כלומר לטווח הרחוק, כל עוד לא תמכור בירידה, לא באמת תוכל להפסיד.

כי משקיעים לוקחים משכנתא
והריביות עליה גבוהות מאוד
מה שאפי השכירות כבר בקושי מכסה

מישמשית

משתמש מקצוען
יש נקודה נוספת שלפי דעתי תגרום לירידת מחירים בשוק הדירות.
לפי מה שנראה לי חלק גדול מעליות המחירים המטורפות שראינו בשנה האחרונה היא בגלל תוכנית מחיר למשתכן. רוב הדירות שנבנו ב-6 השנים האחרונות נמכרו לזכאים במסגרת במחיר למשתכן, וכיון שכך הדירות האלה לא נמצאות בשוק הדירות למכירה (כן, אני יודע שחלק מהאנשים מכרו את הדירות בשחור, אבל עדיין אלו מיעוט). מה שהוביל לכך שעל אף שנבנו אלפי דירות בבית שמש המחירים רק עלו בצורה מטורפת.
לפי מה שבדקתי בעוד כחצי שנה הולך לעבור 7 שנים מההגרלות הראשונות של מחיר למשתכן, שאז הזוכים של הגרלות אלו יכולים למכור את דירתם. הדבר הזה יגרום לפי דעתי לירידה או לפחות למיתון במחירי הדיור.
הטענה הדמגוגית הזאת שעולה שוב ושוב בכל פורום אפשרי היא טענה אווילית מאין כמותה
כי הרי מה יעשו המוכרים...........
בל נשכח שזה הדירה היחידה שלהם
כי זה תנאי הסף שלהם לזכאות
אתם באמת רואים את כל האלו שזכו בדירות במרכז מוכרים ועוברים לפריפריה.....
חלומות באספמיה.....

ציפי ציפי

משתמש רשום

ב-100% הון עצמי אתה יכול להיות צודק

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לכל המדיינים פה ואומרים לכאורה סברות חזקות
רצוני לומר לכם שלמדתי קורס משכנתאות
ובשיעור הראשון המורה (שהוא לא חרדי)
אמר שאחוז החזרי המשכנתאות בציבור החרדי הכי קטן בארץ
כלומר כאלו שלא מצליחים לעמוד בתשלומים זה הציבור החרדי הוא הכי קטן
כלומר שהם מצליחים יותר מהחילונים

בניגוד לכל ההיגיון
אני בכלל שואל שאלה פשוטה איך היום המצב מחזיק מעמד
איך אברך שמקבל אולי 2000 שקל ואשתו עוד 10 אלף (וגם זה לא תמיד)
עם הרבה ילדים מצליחים להחזיק מעמד עם משכנתא כולל ביטוחים חיים ודירה גז מים חשמל ארנונה ועד בית
מוסדות לימוד אוכל ביגוד רפואה תקשורת ועוד ועוד

הרי אין לזה כל כך תשובה
אז את אותה תשובה שאתם נותנים היום תיתנו גם על החזר חודשי של עוד 1000 שקל בחודש

רק לציין כשלמשפחה נולד ילד
אף אחד לא אומר ווואו עכשיו הוא לא יוכל לעמוד בהחזרי המשכנתא
(ילד זה יותר מ1000 שקל בחודש על דרך כלל)
אז מה בדיוק ההבדל

אם תבואו בטענות של בועה של הייטק בעיה בשוק העבודה
סגרים של קורונה
אלו באמת טענות חזקות מאוד

אבל עליית הריבית נראה לי באמת לא רציני
אם אתה כזה בעל אמונה למה אתה צריך בכלל דירה שניה

מישמשית

משתמש מקצוען
לך אני אפילו לא עונה
במחילה
אם אחד ימכור את דירתו בגלל המלצתך
ויחכה לירידות...
מקווה שלא תיתן את הדין
כמה נמוך אתה יכול עוד לרדת ....
מדובר בעסקן יקר שביקרים מהיחידים שמנסים באמת !!!!! לעזור לזוגות הצעירים ושום אינטרס או רבב לא דבק בו (וב"ה מצליחים....מה שאפשר בכל אופן)
כל מטרתו (אפילו על חשבון פרנסתו אולי ...כפי הנראה ממסעותיו ברחבי הארץ למטרות אלו....)היא לסייע בלי שום תשלום ותגמול לציבור החרדי
תראה לי עוד עסקן או חבר כנסת אחד שעשה רבע ממה שהוא פעל והמריץ (עד כמה שידו יכולה להגיע.....)בנוגע למצוקת הדיור
שנים ישבו חברי הכנסת והעסקנים וחוץ מפטפוטים בעלמא לצערנו לא ראינו אותם עושים ולו דבר אחד בעניין
(היה אולי איזה דבר או שניים שכן ניסו לקדם אבל גם זה לא עלתה בידם ע"ע שפיר וכד')
להיפך היו חברי כנסת שרק הרסו מה שכבר כן היה ולא צריך להזכיר את שמם הם ממילא כבר חצי מחוץ לכנסת
אז תעשה לנו טובה שלא נצטרך בכל הודעה שלך (שוב ושוב ושוב...)לשים לב לדלג מהר להודעה הבאה שלא להיתקל בזלזול המביש שלך בחוות דעתו שאגב רבים רבים רוצים לשמוע אותה....
זכותך להביע את דעתך מהניק האנונימי שבחרת לחסות בצילו
אבל זכותינו היא גם למחות בך נמרצות על הצורך שלך לזלזל שוב ושוב בדעתו (שאגב היא לא בצורה אנונימית)
ודי לדמגוגיה שלך שחוזרת על עצמה כל הזמן
גם @עו"ד נתן רוזנבלט לא אמר לאף אחד למכור את דירתו
אלא רק לחכות עם הקניה ורבים וטובים חושבים כך

ובקשה אחרונה
תחסוך ממני את התגובה שלך
אני בכל מקרה מן הסתם לא אטרח להשיב לה

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה