מופעי תרבות "אינטערן" "איבערן"- הצגות באידיש

מצב
הנושא נעול.

חסידויסית

משתמש מקצוען
תביאי ביישפילן!
חוץ מיזה שיש המון מילים שאין להם תרגום באידיש
לפרגן......................................??????????????
איך אומרים את זה באידיש?
פארגינען.
אותה מילה בדיוק!
מה זה אומר עלינו? [ספציפית המילה הזאת:):):)]
נראה לי שהסיפור הפוך... המילה המקורית היא פארגינען, והגניבה היא בעברית- לפרגן.
כל הפוסל... וגו'

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
גם אני:(

היחיד שלגמרי הבנתי את הקטע של סענדער ומוישה איצ'ה, זה באיבערן בילד.
כי אז פשוט הבנת מצוין אידיש או שהקטע היה יותר פשוט?
אידיש ירושלמי הוא מתוק מאוד. עם כל הסלנגים שבכלל משבחים אותו,
מתוק מאד כשחיים אותו מלידה ומבינים אותו מצוין.
כאחת שנולדה לאידיש חסידית ופשוטה לקח לי קצת זמן לעכל את האידיש הירושלמית.
אם אבא שלי היה מדבר אתנו באידיש ירושלמית עוד הייתי דוברת ככה, הבעיה היא שאתנו הוא מדבר אידיש רגילה לחלוטין!

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כי אז פשוט הבנת מצוין אידיש או שהקטע היה יותר פשוט?
כי זה היה יותר פשוט.

כשראיתי את ההצגה הזו פעם ראשונה לא הבנתי כמעט כלום, חוץ מטאטי.
ובילד שלפני כן גילו שזה תמונה.

הבנתי את הסיפור מהתפאורה, הטונים וההבעות דיבור.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמו להשפריץ מ שפריצ'ן וצימר לחדר אירוח
צימר לחדר אירוח זה נכון, אבל שפריצן לדעתי מגיע מלהשפריץ ולא להפך.
כמו ששמעתי מישהי אומרת ער פלויטעט! (הוא פולט)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה