מופעי תרבות "אינטערן" "איבערן"- הצגות באידיש

מצב
הנושא נעול.

טאטע זיסער

משתמש חדש
אידיש היא לא כזאת שפה טהורה,
מ'קען מייינען,
הקללות הכי הרסניות הם באידיש.
קללות הרסניות יש בכל שפה, כאילו שחסר משהו בעברית...
אידיש היא שפה טהורה בגלל שעל פי רוב משתמשים בה (רוב משתמשיה) לדיבורים קדושים וטהורים.

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
זיי האבן געהאסרט ווייל די אונטערן חבריא האט זיך נישט פונקטליך צוגעשטעלט צו כל מיני זאכן וואס מנהלים האבן מן הסתם, נישט זייער ליב געהאט:)
מען רעדט אויך אז לאנגזאם פעלדמאן עקטן נישט אויב סאיז א לייוו הוקאפ סאו....
איך ווייס נישט צו סאיז אמת.
מילא לאנגזאם נו.... אבער פעלדמאן ער מאכט זיך אצדיק....

יהודי חמוד

משתמש צעיר
מי שצוחק על פעלדמן מוזמן לשמוע את השמועסן שלו על שב"ק בקול מבשר כנראה שהוא יותר מלאנגזאם אפי' שלא נראה
ומי שדיבר על קללות באידיש כמובן שזה שקר וזה השתרש כך כי ראשי המדינה באו ממשפחות אידיש וכשהם התעצבנו יצא להם ברגש הטבעי את שפת אם וזה שיש מיעוט מינורי של איזה סרט אחד לא מוריד אותו מקדושתו הרבה ע"פ כל השפות האחרות

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
מי שצוחק על פעלדמן מוזמן לשמוע את השמועסן שלו על שב"ק בקול מבשר כנראה שהוא יותר מלאנגזאם אפי' שלא נראה
ומי שדיבר על קללות באידיש כמובן שזה שקר וזה השתרש כך כי ראשי המדינה באו ממשפחות אידיש וכשהם התעצבנו יצא להם ברגש הטבעי את שפת אם וזה שיש מיעוט מינורי של איזה סרט אחד לא מוריד אותו מקדושתו הרבה ע"פ כל השפות האחרות
בחיים לא הקשבתי לקול מבשר, חשבתי שזה רק לארה"ב (ועדיין חושבת)
כל הניקים שכותבים כאן אתם מארה"ב?
קללות יש באידיש שעוד הגיע מאירופה....

מיט א פרישקייט!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עובדה שהוא משחק...
והוא היה ילד פלא עד האונטערמישן.

מה זה הסרטון?
זה באמת מוזר...
איך מרשים לו מהישיבה?
בחיים לא הקשבתי לקול מבשר, חשבתי שזה רק לארה"ב (ועדיין חושבת)
כל הניקים שכותבים כאן אתם מארה"ב?
קללות יש באידיש שעוד הגיע מאירופה....
זה ממש לא רק של ארצות הברית...
לא נראה לי שמישהו פה באמת מארצות הברית כולם באמת מקשיבים לקול מבשר בלי קשר...

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
זה באמת מוזר...
איך מרשים לו מהישיבה?

זה ממש לא רק של ארצות הברית...
לא נראה לי שמישהו פה באמת מארצות הברית כולם באמת מקשיבים לקול מבשר בלי קשר...
מצב הישיבות בארה"ב לא הכי......

מענין. קודם שיהיה לי זמן, אח"כ אקשיב.......

מיט א פרישקייט!

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מצב הישיבות בארה"ב לא הכי......

מענין. קודם שיהיה לי זמן, אח"כ אקשיב.......
בהצלחה.
מסובך הקו הזה...
אני אישית מקבלת במייל כל יום עידכונים מה קורה ואיזה ראיונות חדשים יש אם אני רוצה אני מורידה את הקובץ....לא מנסה להסתדר שם....

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
בהצלחה.
מסובך הקו הזה...
אני אישית מקבלת במייל כל יום עידכונים מה קורה ואיזה ראיונות חדשים יש אם אני רוצה אני מורידה את הקובץ....לא מנסה להסתדר שם....
חמוד, עובד עם מיילים, אבל התוכן בקו?!
למי זה מתאים? נשים? גברים?
גיל?

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מי אחראי לזה???? זה לא פייר שבגלל שאנחנו בישראל לא יהי לנו אונטערן!
אולי מארגנים משו? מישהו מכיר את אחד המארגנים???
אם לאנשים שגרים שם אין שידור חי ובקושי הצליחו להשיג כרטיסים, אז למה שיעשו בארץ??
אידיש היא לא כזאת שפה טהורה,
מ'קען מייינען,
הקללות הכי הרסניות הם באידיש.
תמיד הקללות באידיש נשמעות יותר עדינות ולא רק בגלל שבד''כ הנמען לא מבין את הקללה...;)
מילא לאנגזאם נו.... אבער פעלדמאן ער מאכט זיך אצדיק....
העלאאא! מילא די מנהלים פארשטיין נישט.
אבער פעלדמאן ליינט זייער גוט אידיש...

ואני ממש נהנית מהדו שיח פה.
אולי צריך לפתוח אשכול מיוחד באידיש, כמו שיש רק לדוברי אנגלית.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
טוב... אבל נראה לי פחות מתאים לאידיש הירושלמי, חצי מהדברים אני לא אבין......
אם את דוברת אידיש ירושלמית שורשית אז אולי באמת פחות מתאים.
למרות שזו בעיקר אידיש אמריקאית מתובלת בכמויות אנגלית.

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
אם את דוברת אידיש ירושלמית שורשית אז אולי באמת פחות מתאים.
למרות שזו בעיקר אידיש אמריקאית מתובלת בכמויות אנגלית.
גם ככה את באונטערן אני מפספסת הרבה בדיחות.

צ'אלמרית גאה

משתמש פעיל
וואו, אף פעם לא חשבתי על זה.
אבא שלי עוד דובר אידיש ירושלמית עם כל הסלנגים, אני ממש לא מתיימרת.
בקושי מבינה...
אידיש ירושלמי הוא מתוק מאוד. עם כל הסלנגים שבכלל משבחים אותו,

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה