איזה ספר קריאה מומלץ לקניה?

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י הוליווד;n5009364:
בעקבות ההמלצות בפורום קניתי את הספר "אנוכי מבקש" של ר.קפלר וממש התאכזבתי.
אני לא יודעת לאיזה קהילה חסידית משתייכת הסופרת, אם בכלל... אך התיאורים רחוקים ותלושים מהמציאות.
כאחת שמשתייכת לחסידות גדולה ומכירה את שאר החסידויות - הסיפור כולו מנותק לגמרי מן המציאות.
(אם יש מושג של "הגבלה" תיאורטית על אברך להיות מהנדס/אדריכל או מה שלא יהיה, אז נראה לי יותר בציבור ה"בני תיירה" הליטאים, ולא בקהילות החסידיות, שם אפשר למצוא מגוון בעלי מקצוע המשתייכים לחסידות וזה לא פוגע במעמדם או בשמם בכלל, לא כמו בציבור הליטאי שחיים ב"שחור לבן", או שאתה "בן תורה" כל היום או שאתה "בעל מלאכה")
אולי אולי אולי יכול תיאור החצר החסידית המסוגרת והשמרנית להתאים לנטורי קרתא, אך כלל וכלל לא לשאר החסידויות בארץ.
במהלך הקריאה הרגשתי כמו אינדיאני שקורא ספר שנכתב על השבט שלו, ע"י אחד שלא מכיר את השבט ולא את סגנון חייו בכלל.
גם כל הקטעים על הקבצנים מעוררים בחילה ולא ממש מעניינים. לא יודעת ממה התלהבו הממליצים מהספר.

ההוכחה שלכל אחד טעם אחר, אני מאוד אהבתי ואני מכירה עוד הרבה שממש אהבו

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי כל הסדרה של ממלכה במבחן- איסתרק, מהלהלל ויוזבד - מדהימים, ואני מחכה שיצא כבר פדהאל...
וגם אני מאוד ביקורתית, מפריע לי שפה פשוטה, טעויות וכו'....
אם מישהי כאן יכולה לומר לי איזה מהספרים המומלצים הם בסגנון הזה?

רחלי טל

משתמש מקצוען
קראתי לאחרונה את הספר "ימים בלי תכלת" של תמר מור.
הוא אחד הספרים המעולים שקראתי לאחרונה!
מרתק, ערכי, הדילמות והתהיות של הגיבורים מוצגות בצורה יפהפיה, הכתיבה קולחת.
נהניתי ממנו מאד.
גילוי נאות לחוששות;): אין לי שום מניות בספר, הכרות עם הסופרת, בני ביתה ,חמותה או גיסתה. אין לי אפילו ידיעה קלושה מי זו. (אולי משיהי יודעת- תמר מור זה שם אמיתי או שם עט?)

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י רחלי טל;n5009560:
נהניתי ממנו מאד.
גילוי נאות לחוששות;): אין לי שום מניות בספר, הכרות עם הסופרת, בני ביתה ,חמותה או גיסתה. אין לי אפילו ידיעה קלושה מי זו. (אולי משיהי יודעת- תמר מור זה שם אמיתי או שם עט?)

אני גם נהניתי ממנו. וכנ"ל לגבי הגילוי הנאות :)

אנונימית בפרוג

משתמש פעיל
נכתב ע"י פרוגיוזר;n5009569:
אני גם נהניתי ממנו. וכנ"ל לגבי הגילוי הנאות :)

כנ"ל. ספר מדהים.
תמר מור זה שם עט, לא זוכרת את השם האמיתי אבל נראה לי שהוא לא כ"כ סודי

גם הסדרה של ממלכה במבחן (איסתרק, מהללאל, יוזבד) - מעולה. בפעם הראשונה פחות נהניתי, הייתי צריכה ממש להחזיק ראש עם השמות המסובכים מי נגד מי
אבל בפעם השניה קולטים את היופי.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
16 משולשים באוויר- אח!! איזה ספר מדהים!!
כל כך רציתי יותר- ספר פיצוץ, רוצו לקנות!!
הנורמלי האחרון- יצירת מופת!!
יש לי חופשה מהעבודה בתשעת הימים- אחפש ספרים נוספים...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נהניתי ממנו מאד.

ממליצה בחום, ודווקא מתוך הכרות עם הסופרת. (אין קשר דם...)
סגנון מופלא, מחליק, נהדר.
עלילה העוסקת בעניינים רגישים באומנות, ועם כתפיים רחבות חינוכיות. (הספר לא נוטף חינוכיות, הוא פשוט אחראי)

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י שריונה;n5009599:
16 משולשים באוויר- אח!! איזה ספר מדהים!!
כל כך רציתי יותר- ספר פיצוץ, רוצו לקנות!!
הנורמלי האחרון- יצירת מופת!!
יש לי חופשה מהעבודה בתשעת הימים- אחפש ספרים נוספים...

תוכלי לפרט בשתי מילים (ואפילו יותר) על ה2 הראשונים? מי כתב ומה בגדול הסגנון והעלילה?
תודה!

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
הראשון חיברה תמר מור. מסופר על ילדת אספרגר וההתמודדות שלה בחברה ובחיים בכלל
השני חיברה צביה ברנבוים ובו מסופר על חיי משפחה בארה''ב של תחילת המאה ה20 עם כל
ההתמודדויות הרוחניות וסיפור חייהם האמיתי.
הספרים הללו איכותיים מאד למרות שאין בהם מתח או דרמה מסוימת.

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
נכתב ע"י בקליינע;n5007550:
מה שהופך את ספריה של רותי קפלר לספר חובה בכל בית זה התובנות והמסקנות העוצמתיות המגיעות מהספרים שלה
בשונה מספר קלאסי שיש בו עלילה,התרחשות ובאיזה שהוא שלב הספר פשוט נגמר..
הספרים של ר. קפלר מלווים את הקורא לאורך זמן ומשאירים לו הרבה מאד חומר למחשבה..
מומלץ בחום!

מצטרפת לכל מילה
החוויה היא לקרא אותו בפעם העשרים!
התרפיה שלי בכל שבת.

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
נכתב ע"י הוליווד;n5009364:
בעקבות ההמלצות בפורום קניתי את הספר "אנוכי מבקש" של ר.קפלר וממש התאכזבתי.
אני לא יודעת לאיזה קהילה חסידית משתייכת הסופרת, אם בכלל... אך התיאורים רחוקים ותלושים מהמציאות.
כאחת שמשתייכת לחסידות גדולה ומכירה את שאר החסידויות - הסיפור כולו מנותק לגמרי מן המציאות.
(אם יש מושג של "הגבלה" תיאורטית על אברך להיות מהנדס/אדריכל או מה שלא יהיה, אז נראה לי יותר בציבור ה"בני תיירה" הליטאים, ולא בקהילות החסידיות, שם אפשר למצוא מגוון בעלי מקצוע המשתייכים לחסידות וזה לא פוגע במעמדם או בשמם בכלל, לא כמו בציבור הליטאי שחיים ב"שחור לבן", או שאתה "בן תורה" כל היום או שאתה "בעל מלאכה")
אולי אולי אולי יכול תיאור החצר החסידית המסוגרת והשמרנית להתאים לנטורי קרתא, אך כלל וכלל לא לשאר החסידויות בארץ.
במהלך הקריאה הרגשתי כמו אינדיאני שקורא ספר שנכתב על השבט שלו, ע"י אחד שלא מכיר את השבט ולא את סגנון חייו בכלל.
גם כל הקטעים על הקבצנים מעוררים בחילה ולא ממש מעניינים. לא יודעת ממה התלהבו הממליצים מהספר.

אני לא בטוחה שסופרת אמורה להתאים את ההתנהלות בסיפור בדיוק למציאות. היא יכולה להיות בדוגמאות אחרות ושונות.
יש מספיק דוגמאות למושגים שבחסידויות שונות מסתכלים עליהם כלא מקובל והכוונה היתה בדיוק לזה, גם אם הדוגמא אצלינו היא אחרת.
חוץ מזה שמותר גם לציבור הליטאי לקרוא ולהתחבר אפילו שמסגרת הסיפור היא בחברה החסידית(ואלי דווקא בגלל זה)

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נהניתי ממנו מאד.

לדעתי הוא מאכיל את המסר במצקת. לא בכפית.
לא התחברתי בכלל.

וסליחה מראש מהסופרת אם היא מסתובבת פה.

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י צליל בגיל;n5009742:
אני לא בטוחה שסופרת אמורה להתאים את ההתנהלות בדיוק למציאות היא יכולה להיות בדוגמאות שונות
יש מספיק דוגמאות למושגים שבחסידויות שונות מסתכלים עליהם כלא מקובל והכוונה היתה בדיוק לזה.
חוץ מזה שמותר גם לציבור הליטאי לקרא ולהתחבר אפילו שמסגרת הסיפור היא בחברה החסידית(ואלי דווקא בגלל זה)

"מותר גם לציבור ליטאי לקרא ולהתחבר..."
זהו, שרק ציבור ליטאי, יכול להתחבר לספר הזה, דהיינו מישהו שלא חווה חיים אותנטיים בקהילה חסידית.
נראה שרוב הממליצות על הספר הן ליטאיות.
ומי שכתבה על על עבודות שטח ותחקירים לפני הכתיבה - אז זה מראה שהסופרת היתה צריכה לעמול קשה כדי לקבל רקע מהווי חיים שאינה מכירה, ורואים את זה כ"כ בסיפור!

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י הוליווד;n5009965:
זהו, שרק ציבור ליטאי, יכול להתחבר לספר הזה,
דהיינו מישהו שלא חווה חיים אותנטיים בקהילה חסידית. כנראה שרוב הממליצות על הספר הן ליטאיות.
כל אלו שדנתי איתם על הספר והם חסידיים ואף ממשפחות מיוחסות כמו... (שכחתי כבר את השם שבסיפור) לא גמרו לצחוק על הספר והפינטוזים שבו...
ומי שכתבה על על עבודות שטח ותחקירים לפני הכתיבה - אז זה מראה שהסופרת היתה צריכה לעמול קשה כדי לקבל רקע מהווי חיים שאינה מכירה, ורואים את זה כ"כ בסיפור! כמו שאני למשל אכתוב עלילה על חייזרים מהמאדים.

מה רואים בסיפור - שהסופרת לא חוותה חיים אותנטיים בקהילה חסידית? שהיא הייתה צריכה לעמול קשה כדי לקבל רקע מהווי חיים שאינה מכירה?
אני לא בטוחה שמותר לצחוק ככה בתשעת הימים...

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י הוליווד;n5009965:
זהו, שרק ציבור ליטאי, יכול להתחבר לספר הזה,

תזכרי תמיד שטעם הוא דבר אישי.

כאחת שמנויה על קהילה חסידית גדולה ונכבדה, התחברתי לספר במיוחד והוא בין הספרים הנקראים ביותר אצלי.
כנ"ל בסביבתי החסידית למדי.
כך שלא כל העולם נמצא במשבצת בזווית שלך.
ויש אנשים שעושה להם טוב להתחבר פעם אחת לפחות בספר עם אלו שתמיד דורכים עליהם ועוברים על פניהם.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י userit;n5007538:
אפשר לקפוץ על האשכול?

רק ממש לאחרונה התוודעתי לספריה של יעל רועי, אחרי שקניתי את מחנה הקיץ של אדון הוא בעקבות המלצות חמות כאן בפורום- והוא גם עלה 30 שקלים בלבד באיזה מבצע.
אחרי שהתלהבתי עמוקות, הלכתי לקנות לי עוד אחד שלה. עליו כבר שילמתי 70 ₪ (!) ולא התלהבתי כלל. הופתעתי כל כך מהמילה 'סוף' שבסיום הסיפור מכיון שמבחינתי עדין לא התרחש שום דבר...
לכן אשמח לשמוע פירוט ממה שמכיר את ספריה - כדי לקנות לי אחד מוצלח!
אני הייתי מהמר שקראת את החלום על המגבעת.
כתוב כל כך טוב, ובכל זאת לא מתרחש בו כלום.

​​

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ליטאית ולא קראתי את הספר- רק מעלה השערה,
לפעמים לא נעים לנו שמסתכלים עלינו דווקא מזווית חיצונית, שבתוך הקבוצה פנימה אנחנו לא טורחים להגדיר ולקרא לה בשם.

על כל פנים, חייבת לומר שבנורמלי האחרון הדמות שהכי פחות התיישבה אצלי היא איציק (איציק, נכון?)- הרווק החסידי לא התנהג כמו רווק חסידי. אם הוא היה ליטאי הוא היה מושלם מבחינתי- אבל חסיד הוא פשוט לא היה.
גם בעלי שקרא את הספר בהמלצתי הנלהבת, פסק לבסוף שהכותבת בהכרח ליטאית...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;n5009984:
אני הייתי מהמר שקראת את החלום על המגבעת.
כתוב כל כך טוב, ובכל זאת לא מתרחש בו כלום.

​​

א. חייבת להודות על סקירות הספרים המצויינות שהובילו אותי לבדוק על מה המהומה.
ב. את הספר הזה אף פעם לא קראתי. באחד שקראתי יש תיאור דמויות נפלא, אבל פשוט לא קורא איתן כלום. אני אולי מדי שבלונית- אבל ככזו, הוא אכזב אותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה