איזה ספר קריאה מומלץ לקניה?

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;n5008085:
ואני לא מוצאת אותו אצלי בבית! כל הזמן משאילים ולא מחזירים...
יוזרית, תחפשי טוב (לאור החיים יש אפשרות לבדוק במחשבים שלהן בכל הסניפים והם מצאו לי ספרים נדירים ככה). ספר מעולה.
יעל רועי היא אמנית בכתיבה, יש לה ספרים שאכן משאירים אותך עם הפה פתוח ושולחים אותך לקרוא את הספר עוד כמה פעמים ולהבין מה היא רצתה להגיד בעצם. אבל עצם הכתיבה ועצם המסרים שלה- יוצאי דופן. את חלום על המגבעת מאמינה שתאהבי גם. (אליגוריה נוספת שלה, מופלאה, מתפרסמת בילדים של משפחה. מחכה שתצא כבר).

חלום על המגבעת???? עיתון ילדים???? מחכה שייצא??? הוא יצא לפני מיליון שנה ואצלנו בספריה ציבורית הוא בקטגוריה "למבוגרים בלבד", והוא גם לא אליגוריה....
תבדקי שנייה איך קוראים לאליגוריה בהמשכים ב'ילדים', שנדע לאיזה ספר לצפות.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פנינה ריימו;n5007141:
ביום שישי שאלתי וענו לי כאן "הנורמלי האחרון"
אני אישית אהבתי את "ריח הדבש"- עלילה מורכבת בשביל לקצר אבל מקורית ובוגרת ועם זאת מותחת!!!

מי כתב\ה את ריח הדבש?

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלישקף;n5008097:
חלום על המגבעת???? עיתון ילדים???? מחכה שייצא??? הוא יצא לפני מיליון שנה ואצלנו בספריה ציבורית הוא בקטגוריה "למבוגרים בלבד", והוא גם לא אליגוריה....
תבדקי שנייה איך קוראים לאליגוריה בהמשכים ב'ילדים', שנדע לאיזה ספר לצפות.

תחזרי שוב למה שכתבתי. כתבתי ליוזרית שהיא תאהב את חלום על המגבעת, וכתבתי בסוגריים שכרגע מתפרסמת אליגוריה נוספת של רועי במשפחה. יותר טובה מכל האליגוריות האחרות שלה, בעיניי.

אתי שיף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איזו אלגוריה?
היא כותבת כעת את "חמש עשרה ומעלה" לא? (משו כזה.. לא זוכרת את השם בדיוק)

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדעתי את צריכה להכנס לחנות ספרים ולשאול את המוכרת.
אני לא יודעת אם ההמלצות כאן הן אינטרסנטיות או שזה פשוט טעם של אנשים אבל קניתי כמה ספרים לפי ההמלצות כאן וממש התאכזבתי.

ואם את כן בקטע של המלצות מכאן:) מצטרפת להמלצות על ספריה של רותי קפלר. ספרים שכיף לקרוא אותם שוב ושוב.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גרפיקהil;n5008116:
לדעתי את צריכה להכנס לחנות ספרים ולשאול את המוכרת.
אני לא יודעת אם ההמלצות כאן הן אינטרסנטיות או שזה פשוט טעם של אנשים אבל קניתי כמה ספרים לפי ההמלצות כאן וממש התאכזבתי.

ואם את כן בקטע של המלצות מכאן:) מצטרפת להמלצות על ספריה של רותי קפלר. ספרים שכיף לקרוא אותם שוב ושוב.

זה פשוט עניין של טעם.
יש ספרים שכולם יסכימו שהם יפים או לא יפים.
אבל ברוב הספרים - מדובר בטעם אישי.

שירי הופמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תחנות מאד יפה.
גם ספריה של יעל רועי, כמו שכתבו פה.
את רוצה דווקא ספר חדש?
כי לחוי רוזנברג יש ספרים מדהימים.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;n5008104:
תחזרי שוב למה שכתבתי. כתבתי ליוזרית שהיא תאהב את חלום על המגבעת, וכתבתי בסוגריים שכרגע מתפרסמת אליגוריה נוספת של רועי במשפחה. יותר טובה מכל האליגוריות האחרות שלה, בעיניי.

אופס, נכון. חשבתי שהסוגריים הם פירוט לגבי החלום על המגבעת.

מיכל.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י userit;n5007967:
לא מוצאת את מחלק התמונים בחנויות!!

יכול להיות שנגמרה המהדורה.
הספר "לפרוש כנפים" של מ.קינן היה פעם במבצעים של 10 שקל באור החיים וכשנזכרתי, טיפהלה באיחור , שאני רוצה לקנות אותו לא היה להשיג בשום מקום(!)
עד שהיא הוציאה מהדורה חדשה.
גם מחלק התמונים היה במבצעים האלו לא מזמן ולכן יכול להיות שפשוט נגמר הסטוק..
ובקשר לספר עצמו- אני באופן אישי ממליצה ואוהבת אותו מאד-מאד (מאד!), אבל מכירה הרבה שממש לא מתחברים. לתשומת לבך:)

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מרשי;n5008120:
זה פשוט עניין של טעם.
יש ספרים שכולם יסכימו שהם יפים או לא יפים.
אבל ברוב הספרים - מדובר בטעם אישי.

אכן כן.
אבל כציבור שאמון על נקיון כפיים ולבב הייתי מצפה שאם את (לא את דווקא, כן?) קרובת משפחה של הסופרת, היה נאה מצידך לכתוב לצד ההמלצה על הספר ה"מדהים" - גילוי נאות: מדובר באחותה של הסופרת.
לצערי, ההמלצות כאן על מוצרים / ספרים / בעלי מקצוע מהמעגל שלנו, לא שוות הרבה.
זה לא חייב להיות שכל המלצה היא שקרית אבל לפחות מצריך בדיקה לעומק. מנסיון.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גרפיקהil;n5008222:
אכן כן.
אבל כציבור שאמון על נקיון כפיים ולבב הייתי מצפה שאם את (לא את דווקא, כן?) קרובת משפחה של הסופרת, היה נאה מצידך לכתוב לצד ההמלצה על הספר ה"מדהים" - גילוי נאות: מדובר באחותה של הסופרת.
לצערי, ההמלצות כאן על מוצרים / ספרים / בעלי מקצוע מהמעגל שלנו, לא שוות הרבה.
זה לא חייב להיות שכל המלצה היא שקרית אבל לפחות מצריך בדיקה לעומק. מנסיון.

לגבי המלצות על מוצרים ובעלי מקצוע את צודקת.
אבל לגבי ספרים - לא זכור לי שראיתי פה אי פעם המלצה על ספר שהוא ממש לא מוצלח.
בדרך כלל, גם אם אני אישית לא נהניתי מהספר,
יכולתי להבין שיש אנשים שנהנו ממנו מאד.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמה אחיות יש לסופרת אחת?
לדעתי זה תחום שאפשר יותר לסמוך בו על המלצות- שהן כנות! לא שהן מתאימות גם לך!

הוליווד

משתמש צעיר
בעקבות ההמלצות בפורום קניתי את הספר "אנוכי מבקש" של ר.קפלר וממש התאכזבתי.
אני לא יודעת לאיזה קהילה חסידית משתייכת הסופרת, אם בכלל... אך התיאורים רחוקים ותלושים מהמציאות.
כאחת שמשתייכת לחסידות גדולה ומכירה את שאר החסידויות - הסיפור כולו מנותק לגמרי מן המציאות.
(אם יש מושג של "הגבלה" תיאורטית על אברך להיות מהנדס/אדריכל או מה שלא יהיה, אז נראה לי יותר בציבור ה"בני תיירה" הליטאים, ולא בקהילות החסידיות, שם אפשר למצוא מגוון בעלי מקצוע המשתייכים לחסידות וזה לא פוגע במעמדם או בשמם בכלל, לא כמו בציבור הליטאי שחיים ב"שחור לבן", או שאתה "בן תורה" כל היום או שאתה "בעל מלאכה")
אולי אולי אולי יכול תיאור החצר החסידית המסוגרת והשמרנית להתאים לנטורי קרתא, אך כלל וכלל לא לשאר החסידויות בארץ.
במהלך הקריאה הרגשתי כמו אינדיאני שקורא ספר שנכתב על השבט שלו, ע"י אחד שלא מכיר את השבט ולא את סגנון חייו בכלל.
גם כל הקטעים על הקבצנים מעוררים בחילה ולא ממש מעניינים. לא יודעת ממה התלהבו הממליצים מהספר.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלישקף;n5008082:
כן! יעל רועי!!!!!! איך שכחתי. לדעתי כל הספרים שלה יפים.
אחד היפיייייים הוא "שוב" שלה.
וכמובן האליגוריות - מחלק התמונים ומחנה הקיץ של אדון הוא.
בסגנון דומה יש את לוחמי התמורות (ארז משה דורון)
עוד ספר בניחוח היסטורי יפה - המסע אל קצה הארץ (דבורי רנד)

וואו איזה "סגנון" זה
לא כל אחד מתחבר ולא בכל גיל

הדסה גולד

משתמש מקצוען
אם את שואלת אותי איזה ספר היה הכי מוצלח שקראתי בעשור האחרון (וקראתי הרבה מאוד!)
זה יהיה ----- ------- ------
מהללאל!!!!!
משום מה הוא לא מופיע כאן בהמלצות
אולי כי יצא לא לאחרונה
אבל לדעתי - אם מקבלת המתנה לא מכירה - זה לוקח בגדול !!!!!

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
נכתב ע"י הוליווד;n5009364:
אני לא יודעת לאיזה קהילה חסידית משתייכת הסופרת, אם בכלל... אך התיאורים רחוקים ותלושים מהמציאות.
כאחת שמשתייכת לחסידות גדולה ומכירה את שאר החסידויות - הסיפור כולו מנותק לגמרי מן המציאות.
(אם יש מושג של "הגבלה" תיאורטית על אברך להיות מהנדס/אדריכל או מה שלא יהיה, אז נראה לי יותר בציבור ה"בני תיירה" הליטאים, ולא בקהילות החסידיות, שם אפשר למצוא מגוון בעלי מקצוע המשתייכים לחסידות וזה לא פוגע במעמדם או בשמם בכלל, לא כמו בציבור הליטאי שחיים ב"שחור לבן", או שאתה "בן תורה" כל היום או שאתה "בעל מלאכה")
אולי אולי אולי יכול תיאור החצר החסידית המסוגרת והשמרנית להתאים לנטורי קרתא, אך כלל וכלל לא לשאר החסידויות בארץ.
במהלך הקריאה הרגשתי כמו אינדיאני שקורא ספר שנכתב על השבט שלו, ע"י אחד שלא מכיר את השבט ולא את סגנון חייו בכלל.
גם כל הקטעים על הקבצנים מעוררים בחילה ולא ממש מעניינים. לא יודעת ממה התלהבו הממליצים מהספר.

קצת מצחיק לכתוב על ספר שהתיאורים שלו רחוקים ותלושים מהמציאות, בלי לברר קודם איזו עבודת הכנה עשתה הסופרת לפני כתיבת הסיפור, על מה התבססה במהלך הכתיבה שלה, ומה הרקע האישי שלה.
(מזכיר לי שפעם קיבלתי שפכטל ממישהי על סיפור שכתבתי. היא טענה שהוא לא אמין והזוי ולא יכול לקרות בחיים. והיא הייתה כל כך כעוסה ונחושה בדעתה, שאפילו לא העזתי לספר לה שהסיפור הזה היה מיני אוטוביוגרפיה שלי...). באופן כללי, ובלי קשר לספרים, כדאי לזכור שהכל יכול לקרות בחיים האלה.

ומותר לא לאהוב ספר. מותר גם לכתוב את זה בפורומים כלליים.
מומלץ לוותר על סופרלטיבים כמו 'מעוררים בחילה', שהם תלויי טעם אישי לגמרי.

גילוי נאות: הסופרת חברה טובה שלי. לעניות דעתי, אנוכי מבקש הוא יצירת מופת אדירה.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י הוליווד;n5009364:

לא מדובר בספר על הגבלה מצד ההשתייכות הקהילתית כמו מצד ההשתייכות המשפחתית המכובדת בתוך הקהילה.
נראה לי די הגיוני שיכול להיות שנכד של הרב'ה לדוגמא לא יכול להיות אדריכל בעוד חסיד ממוצע מהשורה יכול בהחלט.
הספר הזה הוא אחד מהאהובים עלי , ואני מאד מאד ביקורתית בספרים (חצי מהספרים שהמליצו פה ממש לא אהבתי).
קראתי אותו יותר מפעם אחת.
הוא כתוב היטב, מביא לידי ביטוי מאבקים פנימיים מרתקים, אין בו טעויות (אולי זה מצחיק לציין את זה, אבל כמעט כל ספר שאני קוראת אני מוצאת 4 שגיאות איות, 3 שגיאות לוגיות ועוד כמה פרטים חסרי הגיון, אז זה יוצא דופן בנוף הספרות החרדית) ויש לו הרבה יותר ממסר אחד.

גילוי נאות: לא מכירה את רותי קפלר בכלל (אם כי בהחלט היה מעניין אותי להכיר אותה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה