דרוש מידע 50_50

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עכשיו אני תוהה לעצמי איך לא התפתחה סצנה סביב השם של דידי התינוקת.....
:)
דמיינתי את אמא; צומחת פרא במישורים מצהיבים. ליבי הכה שורש, דרש שאעשה משהו. ביררתי כמה עולה כרטיס טיסה לקניה, התחלתי למלא את המקפיא. לא הייתה לי שום כוונה להיות היא, לנטוש את אבי וללי מאחוריי בלי לוודא שהם בסדר.
אבי אסר עלי לאבד שפיות. הזכיר שעומדת להיות לנו עוד תינוקת, זה ממש לא הזמן לטוס, לחפש.

(מתוך פרק 51)

אסתיס

משתמש מקצוען
בוודאי שבקה יודעת, זה גם מופיע לאורך כל הסיפור. כשתקראי את הספר השלם, מאמינה שתמצאי את העקבות שפיזרתי. כל מיני משפטים שבקה אומרת על אמא שלה בלשון עבר, ולא רק. ואמא שלה לא השאירה צוואה. לא התכוונה למות :). היא השאירה מכתב שמאשים את בקה במסאי מארה. המוות הפך את המכתב לסוג של צוואה, אבל במקור, זה היה רק מכתב.
משמע שהיינו צריכות לדעת על זה, ובכל אופן פיספסנו..

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לפי האופי של האבא הוא לא היה מנסה לתת גט לאמא.
זו נקודה שהייתה קצת תמוהה לי בסיפור, עד שהבנתי פה שהאמא מתה.
היינו הך!
לא נשמע בסיפור שלאמא היה צורך בבעל, ולא בילדים שילדה, כך שאבא של בקה בכל אופן נשאר בלעדיה
בין עם תסכים לקחת גט ובין אם לאו..

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
דמיינתי את אמא; צומחת פרא במישורים מצהיבים. ליבי הכה שורש, דרש שאעשה משהו. ביררתי כמה עולה כרטיס טיסה לקניה, התחלתי למלא את המקפיא. לא הייתה לי שום כוונה להיות היא, לנטוש את אבי וללי מאחוריי בלי לוודא שהם בסדר.
אבי אסר עלי לאבד שפיות. הזכיר שעומדת להיות לנו עוד תינוקת, זה ממש לא הזמן לטוס, לחפש.

(מתוך פרק 51)
מפרק זה מובן שאיבדו אם האמא קשר ובקה רוצה למצוא אותה.
לא מתפרש שהיא מתה.
אגב איפה זה מאסי ארה... איך שקוראים לזה

שיג ושיח

משתמש מקצוען
מפרק זה מובן שאיבדו אם האמא קשר ובקה רוצה למצוא אותה.
לא מתפרש שהיא מתה.
אגב איפה זה מאסי ארה... איך שקוראים לזה
זה מלפני הלידה השניה, לא עכשיו.
ואני לא מאמינה שהיא קראה למימי ע"ש האמא
בקה לא היתה עומדת בהנצחה תמידית כזו...
אז למה באמת סבתא בילבי לא עשתה בלגן על השם?
(זוכרת שהיא לא התרגשה מהמחווה של בקה לקרוא ע"ש אמא שלה, אבל לא מעבר לזה)

אבואלה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית

(מתוך פרק 51
תודה שאת מנווטת אותנו בסבך...
אבל באמת איך קראו לאמא שלה?
(כשיצא הספר לאור נהיה בקיאות יותר, נוכל לדפדף אחורה וקדימה, עכשיו אנחנו קצת תלושות, במיוחד נשים כמוני שמשיגות עיתונים בזליגה מחברות...)

HennyS

משתמש מקצוען
היינו הך!
לא נשמע בסיפור שלאמא היה צורך בבעל, ולא בילדים שילדה, כך שאבא של בקה בכל אופן נשאר בלעדיה
בין עם תסכים לקחת גט ובין אם לאו..
נכון, אבל איך שהאבא הצטייר, הוא בכלל לא היה מנסה. כנראה היה מנסה לרדוף אחריה שוב, לא להתנתק ממנה.

naama m

משתמש פעיל
(מסאי מארה היא שמורת טבע גדולה השוכנת בדרום־מערב קניה, אפריקה.
שמורת הטבע מסאי מרה (Masai Mara) נמצאת בפינה הדרום מערבית של קניה, בסמוך לגבול עם טנזניה. הפארק הוא תמונה מדויקת של אפריקה כפי שמתוארת בסרטים הוליוודיים - עדרים של זברות וחיות טרף בעקבותיהם נוהרים צפונה בלהקות, עדרי באפלו חוצים את נהר ה-מרה בפראות בין קרוקודילים, היפופוטמים ועופות דורסים.
שמורת מסאי מרה מאפשרת מפגש כמעט אחרון עם סוואנה שהמערכת האקולוגית בה מתפקדת בשלמות. מסאים יחפים, לבושי אדום, עדיין מתהלכים בה בחופשיות ובאומץ בין שפע חיות הבר, שחלקן טורפים שאין לזלזל בהם.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה