דרוש מידע תמ"א 38 אשמח לעזרה

אשת חיל 2

משתמש רשום
יש לנו דירה בתמ"א היא עכשיו 3.5 חדרים
אחרי תמ"א היא תהיה 5.5 חדרים ומרפסת
כרגע אנחונו משכירים אותה למשפחה בסכום ממש זעום מכיוון שהיא באמצע תמ"א וממש קשה לחיות שם
בעוד תקופה היא כבר תהיה 5.5 חדרים,
אנחנו רוצים לעלות להם את המחיר של השכירות כי הדירה כבר הרבה יותר גדולה
הם לא מוכנים, טוענים שעד שאין טופס 4 לחדרים והמרפסת הם לא יכולים להיכנס לגור שם
אז לא רוצים לשלם יותר,
מי יודע האם זה נכון שלא נכנסים לגור לפני טופס 4?
ואם כן נכנסים אז בכמה מקובל לעלות את המחיר?

אשמח לתשובה מהמבינים של פרוגגג

קיה סיד

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
רובי עונה ש....
1675973354761.png

יש לנו דירה בתמ"א היא עכשיו 3.5 חדרים אחרי תמ"א היא תהיה 5.5 חדרים ומרפסת כרגע אנחונו משכירים אותה למשפחה בכמה אנחנו ממש קשה לחיות שם בעוד תקופה היא כבר תהיה 5.5 חדרים, רוצים לעלות להם את זה. יודע של השכירות כי הדירה המחיר הרבה יותר גדול הם לא מוכנים, טוענים שעד שאין טופס 4 לחדרים והמרפסת הם לא יכולים להיכנס לגור שם אז לא רוצים לשלם יותר, אם זה נכון שלא נכנס לגור לפני טופס 4? לעלות את המחיר?
robot-avatar.702efde7fab65ee21ef1.png

נכון שדיירים לא יכולים לעבור דירה עד לחתימה על המסמכים הרלוונטיים (כגון טופס 4). עם זאת, עדיין ניתן להעלות את שכר הדירה לאחר ביצוע השינויים בנכס. כאשר מחשבים את גובה שכר הדירה שישבות, יש לקחת בחשבון גורמים שונים במיקום, שווי שוק וגודל הדירה. כדי שהשוכר לא יגבה יותר מדי, מומלץ לחשב את שכר הדירה לפי שווי שוק עדכני.

אשת חיל 2

משתמש רשום
רובי עונה ש....צפה בקובץ המצורף 1311258

יש לנו דירה בתמ"א היא עכשיו 3.5 חדרים אחרי תמ"א היא תהיה 5.5 חדרים ומרפסת כרגע אנחונו משכירים אותה למשפחה בכמה אנחנו ממש קשה לחיות שם בעוד תקופה היא כבר תהיה 5.5 חדרים, רוצים לעלות להם את זה. יודע של השכירות כי הדירה המחיר הרבה יותר גדול הם לא מוכנים, טוענים שעד שאין טופס 4 לחדרים והמרפסת הם לא יכולים להיכנס לגור שם אז לא רוצים לשלם יותר, אם זה נכון שלא נכנס לגור לפני טופס 4? לעלות את המחיר?

נכון שדיירים לא יכולים לעבור דירה עד לחתימה על המסמכים הרלוונטיים (כגון טופס 4). עם זאת, עדיין ניתן להעלות את שכר הדירה לאחר ביצוע השינויים בנכס. כאשר מחשבים את גובה שכר הדירה שישבות, יש לקחת בחשבון גורמים שונים במיקום, שווי שוק וגודל הדירה. כדי שהשוכר לא יגבה יותר מדי, מומלץ לחשב את שכר הדירה לפי שווי שוק עדכני.
אני אשלח את זה לשוכרים...
אפילו הרובוט מסכים איתנו

קיה סיד

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
1675973625346.png

מה עושים לשוכר שלא מוכן להעלות את התשלום? להעיף אותו? הוא לא פראיייער

לא, לא כדאי פשוט להעיף שוכר שלא מוכן להעלות את שכר הדירה. דרך הפעולה הטובה ביותר היא לעבוד עם השוכר, מה שעשוי להיות כרוך במשא ומתן על שינויים בהסכם השכירות הנוכחי שלהם או מתן תמריצים עבורו להישאר. אם לא ניתן לפתור את המצב בדרכי שלום ובידידות, ייתכן שיהיה צורך לנקוט בצעדים משפטיים.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אבל עכשיו ברצינות!!!!!!!!
הגיוני מאוד לא לעלות את השכר דירה עד שהקבלן לא פותח את החדרים (כי הרי הם לא משתמשים בזה)
ברוב הפריוייקטים פותחים לפני טופס 4
תבדקי מולם או מול הקבלן מתי הוא פותח ומאז לעלות את השכירות

chichichi

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
העבודות בבנין הסתימו? מאד תלוי מה מצב העבודה בבנין
יש הרבה עבודות, רעש , הפסקות חשמל, מים, גז,, חסר סורגים או מדרגות וכו'
גם אחרי שהתווספו עוד 2 חדרים......

שופרא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה לא נכון!
אני גרה בתמ"א
וכבר שנה אנחנו בתוך החדרים החדשים והמרפסות
והבנין לא בכיוון לקבל טופס 4
לדיירים כאן בשכירות העלו את המחיר
אומנם לא למחיר המלא כי העבודות בחדר המדרגות ובפיתוח סביבתי עדיין לא נגמרו ומקשים על החיים קצת
אבל הבית בתוכו כבר הושלם וגרים בו כרגיל

אשת חיל 2

משתמש רשום
העבודות בבנין הסתימו? מאד תלוי מה מצב העבודה בבנין
יש הרבה עבודות, רעש , הפסקות חשמל, מים, גז,, חסר סורגים או מדרגות וכו'
גם אחרי שהתווספו עוד 2 חדרים......
לא הסתימו העבודות אבל בקרוב כבר יסיימו לבנות את החדרים
השאלה שלי האם לעלות את המחיר לפני שמסתיימות העובדות בגלל שהדירה היא כבר 5.5 חדרים

chichichi

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כאחת שגרה בתמ"א. ב"ה אחרי...
לדעתי כל עוד יש עבודות, אין להעלות תא המחיר,
המחיר של לגור בבנין תמ"א הוא לא באמת מתקרב למחירים ששוכרים משלמים...
וחוץ מהרעש, לכלוך, הפסקות חשמל למיניהם שכבר כתבתי,
יש ביקורי פתע של פועלים ב 7:00 בבקר חוץ מהביקורים המוזמנים שגם הם לא בזמן....(וגם בימים של פיגועים...).
שהייה של פועלים בבנין עד שעות מאוחרות..
רק כניסה של המפקח בניה לראות את הנזילה, ורק התקנה של דלת הממ"ד ורק לשים סורג, זה לא רק...
זה פשוט נון סטופ לחיות את התמ"א. אתם לא מופסדים.... המחיר של לגור בתמ"א הוא נמוך.... והוא שווה פחות!!!!!

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
לא הסתימו העבודות אבל בקרוב כבר יסיימו לבנות את החדרים
השאלה שלי האם לעלות את המחיר לפני שמסתיימות העובדות בגלל שהדירה היא כבר 5.5 חדרים
לגור בבנית תמא זה סיוט מההגדות
אני חושב לחכות אם העלאה לפחות עד לפתיחת החדרים ומאוד הגיוני ומוסרי לחכות עד לסיום הבניה והלכלוך (ולא עד טופס 4 שלפעמים לוקח עוד חצי שנה...)

אסתושי

משתמש מקצוען
ברור שאם משתמשים בחדרים האלו אז הם צריכים לשלם כמה שמשלמים על דירה 5.5 חדרים באמצע תמ"א

אשת חיל 2

משתמש רשום
איך אני יכולה לסדר את זה בחוזה
זה לא משהו מוגדר
לכתוב שעלים את המחיר כשמסתימות העבודות?

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אני קניתי אותה וכרגע יש שם שוכרים שמוכנים להישאר עד סוף התמ"א
אנחנו צריכים לעשות איתם חוזה חדש
ואנחנו לא יודעים מה לכתוב בו
אני מבין שהם שם כי המחיר הוא זול, וברגע שיעלה המחיר כי התמא מסתיימת אז הם עוזבים.... ואתם אמורים להיכנס לשם
ואם תעלי להם באמצע תמא אז הם יעזבו קודם, ואת הרי לא תרצי להיכנס לשם באמצע תמא
אם הבנתי נכון אז אני חושב שלא כדאי לך לעלות את המחיר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה