השקעות קניית דירה להשקעה בזמן מלחמה כדי .?

סבא ישראל

משתמש מקצוען
אגב כמו ילד אני מגלה כל יום משהו חדש רק תגידו לי מה אני מפספס
הציעו לי דירת תמא והציעו לי דירה בפינוי בינוי נשמע על פניו הדבר הכי טוב שיכול לקרות ואסביר

דירת פינוי בינוי אתה מקבל דירה חדשה לגמרי!! מה שאין כן בתמא שסך הכל נוסף חדר או ממד
דירת פינוי בינוי כאמור הדירה חדשה לחלוטין במגדל יוקרתי מאוד [20 קומות] מה שמבטיח בדגש על מבטיח !! עליית ערך משמעותית הרבה יותר מתמא
דירת פינוי בינוי מקבלים שכירות מובטחת מהקבלן עד לתקופת האיכלוס בשונה מתמא שצריך להשכיר או במחיר ממש זול כי אנשים לא מעונינים לגור באתר בניה
לכאורה הכל נוצץ
אה וכשחתי
ישנה עסקה של פינוי בינוי ב 1.7 שכאשר המגדל היה מוכן הדירה תעלה מינימום 2.4
מה אני מפספס למה כל האנשים לא קופצים על זה
כמה זמן לוקח פינוי בינוי ?

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ניכנסתי לאתר וראיתי השקעות בחול ברוסיה וכאלה
הכמות של האנשים שנפלו בדברים מהסוג הזה הספיקה לי כדי להבין שעדיף משהו בסגנון אחר
כרגע היא משווקת בארץ ויש לה פרוייקטים מצויינים
אני רציתי להשקיע אצלה אבל בינתיים אנחנו קצת בעייתים מבחינת היציבות הכלכלית לטווח ארוך אז אנחנו בהמתנה
הם עושים ניתוח ואפיון לכל קליינט ואם לא משתלם לא ימליצו לקנות
בעז"ה כשיתאפשר לי אשקיע דרכה
שווה לדבר ולברר

אביגדור חיים

משתמש רשום
בלי קשר לויכוח האם כדאי לקנות עכשיו דירה ראשונה
לקנות דירה נוספת להשקעה בארץ לא רווחי כרגע ולא רק בגלל המס רכישה של 8%
עיקר ההפסד יהיה כשתרצה למכור את הדירה שאתה גר בה כרגע תצטרך לשלם 25% מס שבח ממה שהדירה עלתה
[ולא בטוח שתצליח למכור בקלות את הדירה הנוספת קודם בלי להפסיד הרבה כסף, ואתה לא באמת יודע מתי ואיך תרצה/תצטרך לשדרג דיור]
אתה יכול לחכות שנה וחצי ואז אין לך מס שבח
ואתה מקבל שכירות לבנתיים

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אתה טועה ידידי אם עבר שנה וחצי ממתי שהדירה ראויה למגורים אז אין מס שבח על המכירה
החל מ-2014, אם מוכר הדירה החזיק בזכות על הדירה במשך 18 חודשים לכל הפחות לפני המכירה, ומדובר בדירתו היחידה, הוא יזכה לפטור ממס שבח. בעגה המקצועית נקרא מצב כזה מס שבח דירה יחידה. בתיקון מצוין גם כי אם למוכר דירה כלשהי יש זכות בשיעור קטן משליש מדירה נוספת, הוא יכול ליהנות מפטור מלא על מס השבח.

רמיזא

משתמש מקצוען
אגב כמו ילד אני מגלה כל יום משהו חדש רק תגידו לי מה אני מפספס
הציעו לי דירת תמא והציעו לי דירה בפינוי בינוי נשמע על פניו הדבר הכי טוב שיכול לקרות ואסביר

דירת פינוי בינוי אתה מקבל דירה חדשה לגמרי!! מה שאין כן בתמא שסך הכל נוסף חדר או ממד
דירת פינוי בינוי כאמור הדירה חדשה לחלוטין במגדל יוקרתי מאוד [20 קומות] מה שמבטיח בדגש על מבטיח !! עליית ערך משמעותית הרבה יותר מתמא
דירת פינוי בינוי מקבלים שכירות מובטחת מהקבלן עד לתקופת האיכלוס בשונה מתמא שצריך להשכיר או במחיר ממש זול כי אנשים לא מעונינים לגור באתר בניה
לכאורה הכל נוצץ
אה וכשחתי
מה שידוע עסקאות היכ טובות בשוק היום זה פינוי בינוי, אבל צריך לבדוק את העיסקה עם מומחה לפינוי בינוי לפני זה.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

השאלה האם הדירה במתחם שהתבע כבר אושרה או שרק חתמו על הסכמים ולא מתקדם כ"כ?
מנין לך שהדירה תעלה 2.4 מ'?
האם זה מה שקבלנים מוכרים דירות באיזור כיום או שאתה מסתמך על עליית ערך?

אנשים חוששים מהרבה דברים, שלא יהיה אישור תבע ושלא יהיה רוב חתימות דרוש
לכן חשוב לבדוק היטב באיזה שלב נמצא המתחם
כתבתי כאן בענין:

כמו כן חשוב לבדוק האם יש התכנות כלכלית למתחם
יש כאלו שנופלים בזה, דוגמאות כתבתי כאן:

שלגון

משתמש צעיר
קח בחשבון שבהנחה שהכל ממשכנתא ואין לך הון עצמי, ההחזרים החודשיים עד שהדירה תהיה מוכנה יעמדו על מינימום 8,500 ש"ח, לא כל אחד יכול לעמוד בזה.

מנחם אקרמן

משתמש רשום

כתבתי כאן בענין:

תודה על התשובה המפורטת לשאלתך
לפי מה שבררתי יש היתר בניה מה שאומר שזה לאחר בחירת חברת יזמות וחתימות מכל הדיירים והקבלן כבר משלם בפועל שכירות[הדיירים פונו מהבניין כבר ]
אני יודע שהדירה תעלה 2.4 כי דירה עכשיו כזאת אם אותם נתונים כמו 20 במגדל 4 חדרים זה העלות

• תודה
Reactions: szn

מנחם אקרמן

משתמש רשום
קח בחשבון שבהנחה שהכל ממשכנתא ואין לך הון עצמי, ההחזרים החודשיים עד שהדירה תהיה מוכנה יעמדו על מינימום 8,500 ש"ח, לא כל אחד יכול לעמוד בזה.
נכון לכן ציינתי בתחילת הפוסט שהון עצמי אין לי בכלל אבל יכולת החזר גבוה יחסית כן יש מה גם ששכחת שהקבלן משלם שכירות עד האיכלוס והוא כבר משלם בפועל כלומר אם אני רוכש את הדירה אני מקבל כבר 3500 שח מה שאומר שזה 8500 פחות 3500 שזה 5000 שח
שזה עדיין סכום לא מבוטל אבל זה לא 8500 שח

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לפי מה שבררתי יש היתר בניה מה שאומר שזה לאחר בחירת חברת יזמות וחתימות מכל הדיירים

תכתוב לי במייל את הרחוב ואנסה לבדוק האם זה באמת כך zpc5060 @ gmail.com

[הדיירים פונו מהבניין כבר ]

אם באמת הדיירים כבר פונו מהבנין לכאו' א"א לקחת משכנתא על הדירה הישנה
וגם לעשות העברה בטאבו צריך אישור של הבנק המלווה
לכן צריך לברר היטב מול העו"ד דיירים האם אפשר למכור בשלב כזה.

אדם הראשון

משתמש צעיר

כתבתי כאן בענין:

כתבת יפה!
וזה ממה נפשך אם יש חתימות והטרקטור כבר מוכן לעלות על הקרקע ועוד 3-4 שנים יש לך דירה אף אחד לא ימכור לך דירה כזו במחיר שוק אלא המחיר של הדירה יהיה מתומחר בהתאם
ואם אין חתימות חוזה סופיות וכו אלא רק היתכנות דברים כאלה יכולים לקחת עשרות שנים בלא גוזמא
דרך אגב גם אם יש חתימות של כל השכנים ובנוסף יש חוזה ראשוני מול היזם [לא חוזה סופי אלא חוזה שיהזם יפנה לעיריה וכו כלומר בשלב הראשוני של התהליך] זה לא מחייב שהפרויקט יצא לדרך אני מכיר המון בנינים שעברו את התהליך הנ"ל ועברו כמה שנים טובות ושום דבר לא התקדם
מי שיש לו קצת ידע בתחום אולי יכול לתת חוו"ד אם יש סיכוי להתקדם צריך ידע כלפי השווי של הפרויקט ליזם .התנהלות העיריה הספציפית שבה ממוקם הנכס [יכול להיות אותו פרויקט בדיוק שעיריה אחת תאשר ועיריה אחרת לא תאשר]
אני זוכר שלפני עשור חברה שפירסמה בעיתונות החרדית שהיא הולכת לקחת שכונה ישנה ולקנות את הדירות ולעשות שם פינוי בנוי[שכונה שאני מכיר באופן אישי] ולבנתיים לא זז שם כלום אני לא מאשים את החברה יכול להיות שהיה להם כונות טובות אבל שורה תחתונה עד היום לא התקדם שם כלום

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
דרך אגב גם אם יש חתימות של כל השכנים ובנוסף יש חוזה ראשוני מול היזם [לא חוזה סופי אלא חוזה שיהזם יפנה לעיריה וכו כלומר בשלב הראשוני של התהליך] זה לא מחייב שהפרויקט יצא לדרך אני מכיר המון בנינים שעברו את התהליך הנ"ל ועברו כמה שנים טובות ושום דבר לא התקדם

הזמן הטוב לקנות דירה זה במתחם שיש כבר הליך של שינוי תבע (עדיף לסוף ההליך)
כמובן שיש רוב דרוש ושיש היתכנות כלכלית למתחם.

ברגע שיש כבר הליך שינוי תבע סיכוי מאוד נמוך שלא יאושר.
התנהלות העיריה הספציפית שבה ממוקם הנכס

בהחלט חשוב עיריה שמקדמת
למשל י-ם אחת העיריות הכי מקדמות בארץ
יש עשרות מתחמי פינוי בינוי בשלבי תבע ובשלבי היתר וחלק בהריסה ובניה.

תוך 10-20 שנה י-ם תראה כמו ת"א, הכל מגדלים 30-40 קומות...

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@מנחם אקרמן אני ממליץ לך ללכת ליעוץ מקצועי.
מישהו לא תלוי, שלא מרוויח שקל מזה שהוא ידחוף לך דירה. (החבר שלך עד כמה שהוא חביב ודואג לך, הוא משוחד).
תשלם כמה אלפי או אפילו עשרות אלפי ש"ח על יעוץ, ותצא עם עסקא בטוחה שבעז"ה תניב לך רווח גדול.

רק אציין שיש בשוק המון עסקאות שנראות קוסמות, אבל הם ממש רחוקות מלהיות כאלו.

מנחם אקרמן

משתמש רשום
@מנחם אקרמן אני ממליץ לך ללכת ליעוץ מקצועי.
מישהו לא תלוי, שלא מרוויח שקל מזה שהוא ידחוף לך דירה. (החבר שלך עד כמה שהוא חביב ודואג לך, הוא משוחד).
תשלם כמה אלפי או אפילו עשרות אלפי ש"ח על יעוץ, ותצא עם עסקא בטוחה שבעז"ה תניב לך רווח גדול.

רק אציין שיש בשוק המון עסקאות שנראות קוסמות, אבל הם ממש רחוקות מלהיות כאלו.
בהחלט אסור לצאת למהלך כזה ללא יעוץ
סתם משתף על עסקה מעניננת
דירה באשקלון קרקע מחולקת ל2 מכניסה 6000 שח בעלות מיליון שח
[אני יליד אשקלון מכיר את העיר] האזור שם די בסדר
השכירות מהדירה מכסה את המשכנתא [החזר משכנתא של כ 5000 שח ]
מה גם שזה מקום מיועד לפינוי בינוי שני ציפורים במכה כלומר הדי4רה בעוד כ 10 שנים תהיה שווה הרבה יותר עקב הפינוי בינוי
נשמע מעניין לא ?

רמיזא

משתמש מקצוען
בהחלט אסור לצאת למהלך כזה ללא יעוץ
סתם משתף על עסקה מעניננת
דירה באשקלון קרקע מחולקת ל2 מכניסה 6000 שח בעלות מיליון שח
[אני יליד אשקלון מכיר את העיר] האזור שם די בסדר
השכירות מהדירה מכסה את המשכנתא [החזר משכנתא של כ 5000 שח ]
מה גם שזה מקום מיועד לפינוי בינוי שני ציפורים במכה כלומר הדי4רה בעוד כ 10 שנים תהיה שווה הרבה יותר עקב הפינוי בינוי
נשמע מעניין לא ?
אפשר פרטים ?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה