כללי תחרות מסרים קצרה - לחברי הפורום בלבד

קופי סנטר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
א. איך זה שאף אחד לא הזכיר פה את הכסא הנמוך???

ב. כל מה שהועלה פה זה צחוק על חשבון הטורקים ושאנחנו ננצח, אבל אם נדבר על הסברה נכונה, הרי שכשרוצים לשכנע את השני שהצדק בידינו צריכים (כמה שזה לא נעים...) לשדר "מסכנות" ואמורים לעשות קריקטורה שתבטא את האבסורד הגדול בנקודות להלן -

ישראל מוקפת מחבלים שמכים בה השכם וערב ללא רחם.

מדינות בעולם וטורקיה בראשם שולחים תמיכה ועידוד לטרור (שמתנקם בנו בסוף חלילה), עם ספינות שלא ברור מה בתוכם (ע"ע קארין A ועוד).

ישראל בעדינות שאין כמותה מנסה בסה"כ "לסנן" את המשלוח.

מותקפת בספינה עד מוות.

מגנה על עצמה וחייליה.

ומתגנה ע"י כל המדינות.

ודרך אגב, למי שחי יותר מידי טוב, וקצת שכח, אז תזכורת: חברה! קחו א"ז באיזי! אנחנו בסה"כ עדיין בגלות! והדרך לצאת ממנה היא לא בהכרח דרך ההסברה...

איש קטן

משתמש צעיר
קופי, זה היה הבריף של הרשל'ה, מה לעשות.

וזה גם אמור להרגיע את "הסתר פנים", שהחלה להתלהב מהרוח הציוני הנושבת כביכול בין השורות, חברים, שום רגשות ציוניים, זה בסה"כ בריף מבריק אשר תוכנו מנוגד עקרונית לדעת חלק מחברי הפורום (אני מניח), אך כבעלי מקצוע יש לנו חשיבה רחבה, ואנו יכולים ואף רוצים ומעוניינים לבצע בריף מנוגד לחשיבה המקובעת שלנו.

אל תוציאו את זה מעבר לפרופורציות ולגבולות הללו.

כמעצבים (נוירוטיים) אנו אמורים ללכת אך ורק לפי הבריף. בין אם אנו מסכימים לתוכן הבריף, ויתר על כך אם לא נמצא קווי דמיון של חשיבת הבריף לחשיבה "הישרה" שלנו. האתגר חשוב לנו מאוד במקצוע הזה. (ולעניינינו, נבצע את הבריף הנוכחי, גם אם נחשוב שמדינתנו הינה מדינת "מרמרה").

- - -

כך למשל, "קימפנתי" (עה?) בעבר, פרוייקט שעודד את ההמונים להמשיך בעישון סיגריות, מה לעשות שזה היה הבריף, ועוד בתקופת השיא, תקופת מלחמת העולם השלישית נגד מעשני הסיגריות, התקופה שבה הושיבו את כל המעשנים בכלוב שקוף בנתב"ג (עד עצם היום הזה), התקופה שבה החליטו ב"משפחה" להפסיק לפרסם מודעות מסוגרתיים, (כנראה שזה היה התירוץ התורן, גיי ווייס), התקופה שבו קיללו את המעשנים, יותר מאשר מקללים היום את משתמשי קורל. (בדיוק).

זה היה לפני המון המון שנים, תלמידי מגמה לפרסום ביצעו עבודת גמר, כאשר הבריף ביקש לעודד את העישון, הנהלת בית הספר נתנה משום מה רשות לכל העולם וזוגתו להשתתף בשליחת הצעות קריאייטיביות על הענין (באינטרנט), וכך להיכנס לתחרות כחברים מן המנין. אינני זוכר במדויק את הסלוגן ששלחתי להם אז, [בכ"ז, כ-7 שנים זה המון, אולי "שער" יועיל בטובו להעלותו באוב], אבל הארט שקשקשתי היה כדלהלן: צינורות ענק מתנוססות אל-על באיזור תעשייה צפוף, ופולטות עשן מזהם נוראי, שחור משחור, לידם בקטן, בפיצי - ביחס לתעשיות הענק - עומד לו אדם אינטלגנטי, ומעשן את המרלבורו שלו בניחותא.

האמירה הייתה חדה כתער: תפסיקו לבלבל לנו ת'המוח על כך שהעישון מזהם לנו את הקישקעס, העשן המזהם שנפלט מכל התעשיות הללו הורסות לנו אותם ממילא. (תוסיפו את הפילטר שבסיגריה וכו'). מאז ש'עבודת הגמר' (יעאני, לא למדתי שם, ואין לי מושג מי הם) - לקח את המקום השני בתחרות, התחלתי לעשן...

(אמרתי, וואלה, יש כאן היגיון, אגזוז אחד של "האמר" מרעיל אותי כמו 'סטוק' סיגריות שלם. ומי מדבר על אגזוז כפול של ה"פרייארים", וה'פגז' של הסמנטריילר.. אז מה, ממילא נמות, וכמו שההרעלה ההמונית של התעשיות = מליוני הרכבים אינה מצדיקה חבישת מסיכת אב"כ בסתם יום חול שאחרי סדאם, כן לא יהיה בכוחם של כל מקטרגי ה"פפירוס" לחסול ת'ההנאה העילאית: של ההתעמקות בדף גמרא בעזרת סיגריה...).

כלל ברזל במכללות ללימודי קופירייטינג ומקצועות הפרסום: מתלמיד שלא "מעז" לבצע בריף נגד דעתו המקובעת - לא יצמח הפרסומאי הבא...

- - -

ולסיכום, פנייה נרגשת להאקר הטורקי:

רגע לפני שאתה עושה לנו מה שעשית לנו פעם, דע לך, קודם כל, שהרייטינג של פרוג עלה פלאים מאז שניסית לעקור לנו את השיניים, זכות זו בוודאי תלווה אותך לעד, זכות שימנע את מותך כ'שאהיד', ואגב, צ'ק התמלוגים ממתין לך במשרדי פרוג החדשים.

אך בעיקר, מוחאמד, אני רוצה להעביר לך מסר חד-משמעי: פרוג הינו אתר מקצועי נטו, ואינו מעורב בסכסוך הישראלי-פלסטיני. הבריף הזה שנכתב על ידי יהודי יקר, אינו מעיד על ציוניותו, גם אם כמה ציונים ינסו לתרגם זאת כך, תשמע לי, זה בדיוק כמו הבריף שמעודד עישון סיגריות, ובשבילך, בריף שמעודד שתיית אלכוהול, לאאללה. אין בינו ובינינו לבין "שייטת 13" ולא כלום. זה לא אנחנו.

היה "שלום".

...........

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י איש קטן;400886:

ולסיכום, פנייה נרגשת להאקר הטורקי:
אך בעיקר, מוחאמד, אני רוצה להעביר לך מסר חד-משמעי: פרוג הינו אתר מקצועי נטו, ואינו מעורב בסכסוך הישראלי-פלסטיני. הבריף הזה שנכתב על ידי יהודי יקר, אינו מעיד על ציוניותו, גם אם כמה ציונים ינסו לתרגם זאת כך, תשמע לי, זה בדיוק כמו הבריף שמעודד עישון סיגריות, ובשבילך, בריף שמעודד שתיית אלכוהול, לאאללה. אין בינו ובינינו לבין "שייטת 13" ולא כלום. זה לא אנחנו.

...........

הטורקי הממוצע והקטן לא יודע אפילו מה זה "בריף". גם אם הוא מכנה את עצמו "האקר"...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י קופי סנטר;400880:
א. איך זה שאף אחד לא הזכיר פה את הכסא הנמוך???

ב. כל מה שהועלה פה זה צחוק על חשבון הטורקים ושאנחנו ננצח, אבל אם נדבר על הסברה נכונה, הרי שכשרוצים לשכנע את השני שהצדק בידינו צריכים (כמה שזה לא נעים...) לשדר "מסכנות" ואמורים לעשות קריקטורה שתבטא את האבסורד הגדול בנקודות להלן -

ישראל מוקפת מחבלים שמכים בה השכם וערב ללא רחם.

מדינות בעולם וטורקיה בראשם שולחים תמיכה ועידוד לטרור (שמתנקם בנו בסוף חלילה), עם ספינות שלא ברור מה בתוכם (ע"ע קארין A ועוד).

ישראל בעדינות שאין כמותה מנסה בסה"כ "לסנן" את המשלוח.

מותקפת בספינה עד מוות.

מגנה על עצמה וחייליה.

ומתגנה ע"י כל המדינות.

ודרך אגב, למי שחי יותר מידי טוב, וקצת שכח, אז תזכורת: חברה! קחו א"ז באיזי! אנחנו בסה"כ עדיין בגלות! והדרך לצאת ממנה היא לא בהכרח דרך ההסברה...

לדעתי לישראל אין כל דרך לנצח בהסברה וזה מהסיבה הפשוטה שרוב המדינות וגופי התקשורת (שאנו נתקלים בהם לפחות) מקיים בהידור את ההלכה.
(עשיו שונא ליעקב)

וכיוון שאנו באים להעבירם על ציווי קונם אין לנו סיכוי, באשר דתיים אדוקים הם בזה....

ולא נותר אלא להתנהג באומץ וגבורה, ולהשבית כל אויב ומתנקם בעז"ה בורא כל הנותן עז לעמו. וה' יראנו נפלאות.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י איש קטן;400886:

...כבעלי מקצוע יש לנו חשיבה רחבה, ואנו יכולים ואף רוצים ומעוניינים לבצע בריף מנוגד לחשיבה המקובעת שלנו.

אל תוציאו את זה מעבר לפרופורציות ולגבולות הללו.

כמעצבים (נוירוטיים) אנו אמורים ללכת אך ורק לפי הבריף. בין אם אנו מסכימים לתוכן הבריף, ויתר על כך אם לא נמצא קווי דמיון של חשיבת הבריף לחשיבה "הישרה" שלנו. האתגר חשוב לנו מאוד במקצוע הזה. (ולעניינינו, נבצע את הבריף הנוכחי, גם אם נחשוב שמדינתנו הינה מדינת "מרמרה").

- - -

כך למשל, "קימפנתי" (עה?) בעבר, פרוייקט שעודד את ההמונים להמשיך בעישון סיגריות, מה לעשות שזה היה הבריף, ועוד בתקופת השיא, תקופת מלחמת העולם השלישית נגד מעשני הסיגריות, התקופה שבה הושיבו את כל המעשנים בכלוב שקוף בנתב"ג (עד עצם היום הזה), התקופה שבה החליטו ב"משפחה" להפסיק לפרסם מודעות מסוגרתיים, (כנראה שזה היה התירוץ התורן, גיי ווייס), התקופה שבו קיללו את המעשנים, יותר מאשר מקללים היום את משתמשי קורל. (בדיוק).

זה היה לפני המון המון שנים, תלמידי מגמה לפרסום ביצעו עבודת גמר, כאשר הבריף ביקש לעודד את העישון, הנהלת בית הספר נתנה משום מה רשות לכל העולם וזוגתו להשתתף בשליחת הצעות קריאייטיביות על הענין (באינטרנט), וכך להיכנס לתחרות כחברים מן המנין. אינני זוכר במדויק את הסלוגן ששלחתי להם אז, [בכ"ז, כ-7 שנים זה המון, אולי "שער" יועיל בטובו להעלותו באוב], אבל הארט שקשקשתי היה כדלהלן: צינורות ענק מתנוססות אל-על באיזור תעשייה צפוף, ופולטות עשן מזהם נוראי, שחור משחור, לידם בקטן, בפיצי - ביחס לתעשיות הענק - עומד לו אדם אינטלגנטי, ומעשן את המרלבורו שלו בניחותא.
...

כלל ברזל במכללות ללימודי קופירייטינג ומקצועות הפרסום: מתלמיד שלא "מעז" לבצע בריף נגד דעתו המקובעת - לא יצמח הפרסומאי הבא...
...........

אני אינני מסכים כלל.
עבודה גרפית ופירסומית היא מדיה משפיעה.
וכיוון שאנו בני אדם בעלי עקרונות ושכל ישר, וממילא הולכים לאורה של תורה.
איננו יכולים בשו"א לבצע כל עבודה עם כל מסר! אתה משפיע על הציבור! ובאיזו רשות תשפיע לרעה? ובפני מי תיתן את הדין על הנזקים?!

ולכסף כידוע יש ריח.(וחשבון פתוח בשמים...)

צוות

משתמש רשום
...

בואו לא נשכח שמדובר בעבודה מאד פנימית ומצומצת של חברי הפורום בלבד
אז לכו על הבריף...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום!

דברתי על העיקרון, לא על הרגע.

איש קטן

משתמש צעיר
אליעזר, דיברתי על בריף שבעבודת גמר, בריף שניתן בדרך של לימוד, ולא בריף בעבודה היום-יומית, שאז כמובן אלך עם החשיבה שלי, ובוודאי עם העקרונות שלי.

מקווה שהובנתי

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איש קטן;400886:
- - -

האמירה הייתה חדה כתער: תפסיקו לבלבל לנו ת'המוח על כך שהעישון מזהם לנו את הקישקעס, העשן המזהם שנפלט מכל התעשיות הללו הורסות לנו אותם ממילא. (תוסיפו את הפילטר שבסיגריה וכו'). מאז ש'עבודת הגמר' (יעאני, לא למדתי שם, ואין לי מושג מי הם) - לקח את המקום השני בתחרות, התחלתי לעשן...

(אמרתי, וואלה, יש כאן היגיון, אגזוז אחד של "האמר" מרעיל אותי כמו 'סטוק' סיגריות שלם. ומי מדבר על אגזוז כפול של ה"פרייארים", וה'פגז' של הסמנטריילר.. אז מה, ממילא נמות, וכמו שההרעלה ההמונית של התעשיות = מליוני הרכבים אינה מצדיקה חבישת מסיכת אב"כ בסתם יום חול שאחרי סדאם, כן לא יהיה בכוחם של כל מקטרגי ה"פפירוס" לחסול ת'ההנאה העילאית: של ההתעמקות בדף גמרא בעזרת סיגריה...).

...........
מזכיר את הסיפור הידוע על אותו ערבי זקן שרצה לנום לתומו את תנומת הצהריים וילדי הרחוב איוו לעצמם את המגרש שתחת חלונו לזירת ההתגוששויות שלהם. כל נסיונותיו לצעוק עליהם "קישטא" עלו בתוהו עד שעלה במוחו רעיון כביר: "ילדים", צעק אליהם (ולא עליהם), "רוצו לשוק! מחלקים שם תאנים חינם אין כסף!"
כל הילדים שמטו מידיהם איש-איש את אבניו/אגרופניו/רוגטקותיו (אל תמחק את המיותר, אין כזה) ושעטו השוקה, אחריהם מיהרו כל דיירי הרחוב ובעקבותיהם נהרה כל העיר.
שמע מיודענו הזקן, התנער משק השינה שלו ורץ גם הוא: מה, מחלקים תאנים בחינם והוא יפסיד?!!!!!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אושר;401101:
מזכיר את הסיפור הידוע על אותו ערבי זקן שרצה לנום לתומו את תנומת הצהריים וילדי הרחוב איוו לעצמם את המגרש שתחת חלונו לזירת ההתגוששויות שלהם. כל נסיונותיו לצעוק עליהם "קישטא" עלו בתוהו עד שעלה במוחו רעיון כביר: "ילדים", צעק אליהם (ולא עליהם), "רוצו לשוק! מחלקים שם תאנים חינם אין כסף!"
כל הילדים שמטו מידיהם איש-איש את אבניו/אגרופניו/רוגטקותיו (אל תמחק את המיותר, אין כזה) ושעטו השוקה, אחריהם מיהרו כל דיירי הרחוב ובעקבותיהם נהרה כל העיר.
שמע מיודענו הזקן, התנער משק השינה שלו ורץ גם הוא: מה, מחלקים תאנים בחינם והוא יפסיד?!!!!!

הסיפור הזה מסביר היטב איך הערבים בהתחלה ממציאים שקרים ואח"כ מאמינים בהם בעצמם.

אליעזר2

משתמש צעיר
קריקטורה אקטואלית

אני עוד לא צייר (מחפש מורה לציור)
ויצא לי משהו אקטואלי
מקוה שתבינו
כל הזכויות שמורות לפרוג ולהרשל'ה שבזכותם
אנחנו מתקדמים ללא הרף
תודה לכולם

קבצים מצורפים

• קריקטורה אקטואלי טורקיה copy.jpg
    KB 517.4 · צפיות: 9

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כפי שאמרו רבים לפני, לדעתי אין טעם לנסות להסביר את עצמנו (כי אף אחד לא יקשיב לנו) וכן אין טעם להראות לעולם כמה הוא צבוע (כי הוא יודע את זה, וזה לא מפריע לו).
מה שכן נותר לנו - זה פשוט מאד להתנצל ולבקש סליחה...

קבצים מצורפים

• 1.jpg
    KB 244.6 · צפיות: 13

איש קטן

משתמש צעיר
לאור תגובה שהתקבלה במסר פרטי, אני חש צורך להבהיר:

להלן ההודעה של חבר נכבד:

חששתי להעליב אז כתבתי מפורם בקיצור, ברשותך אכתוב לך את דעתי במלואה. שלא בפרהסיה.

כתבת: "כלל ברזל במכללות ללימודי קופירייטינג ומקצועות הפרסום: מתלמיד שלא "מעז" לבצע בריף נגד דעתו המקובעת - לא יצמח הפרסומאי הבא..."

אני אינני מסכים כלל.
עבודה גרפית ופירסומית היא מדיה משפיעה.
וכיוון שאנו בני אדם בעלי עקרונות ושכל ישר, וממילא הולכים לאורה של תורה.
איננו יכולים בשו"א לבצע כל עבודה עם כל מסר! אתה משפיע על הציבור! ובאיזו רשות תשפיע לרעה? ובפני מי תיתן את הדין על הנזקים?!

ולדעתי זה יותר חמור מאשר קיוסק למשל שמוחר דברים אסורים כמו סגריות, כי לקיוסק יש טענה- אם לא אני..יהיה אחרים. אך כידוע פרסומאי טוב מפיק קמפיין טוב ויחודיי.
אין לו תחליף זהה, הוא יחודי.
כל פרסומאי וגרפיקאי שמסייע לדבר אסור תורם לותרומה יחודית משלו.

ולכסף כידוע יש ריח.(וחשבון פתוח בשמים...)

(ויותר מזה המציאות מוכיחה, רק עשית פרסומת למשהו, נגד דעתך, ומיד נשתנתה דעתך, והתחלת לעשן (הסברה רעועה, שאלת עליה רופאים?! והרי יש חובת השתדלות? ונשמרתם מאד)השתכנעת מהרעיון שהמצאת נגד דעתך!!!...

אבקש מחילה על הטון התקיף קצת".

ע"כ

ולתגובתי:
קודם כל, אני לא רואה בהערות - ההעלבה, תפסיקו עם זה.

ולעניינינו, כל דבריי ניסובו על בריף בעבודת גמר, בריף שמשפשף לך את הראש, בריף שאמור להוציא ממך את המיטב, בריף שאמור להרגיל אותך לעבוד בעיקר לפי הראש של "האחר". ובמקרה הזה, הראש של הלקוח.

במגמות לפרסום "מתבזבז" חלק גדול מהזמן, על התרגולים הללו, לפעמים פוסלים לך רעיונות, לא בגלל שהם אינם טובים, אלא בכדי שתלמד "לוותר" על רעיון, ולזרוק לפח דברים גם אם הם טובים, ולפתח חשיבה חדשה מזווית הפוכה לחלוטין. וכל זה בכדי ללמד את התלמיד לחשוב מעבר לחשיבה שלו, לחשוב מתוך הראש של הלקוח.

ולצורך זה, בריף "נורמלי" לא יעשה את העבודה. כי אם אתה מתחבר למוצר לזה רעיונית ואידיאולוגית, מי יאמר שתוכל להבריק קופי מעניין כאשר החשיבה שלך לא תהיה שווה לחשיבה שהמוצר משדר.

ולכן, נוהגים בהרבה מאד מהמקרים, לבחור בריף מטורף כעבודת גמר, נגד החשיבה האנושית הסטנדרטית.

דבריי על העישון והסיגריה, באו בראש ובראשונה לחדד את המסר שכאשר רוצים לתרגל קופי, עדיף לתרגל אותו על משהו מנוגד לחשיבה הרגילה. והבריף ה"מטורף" של הרשלה, להרוג טורקי ולנוח, עונה לצרכים הללו.

בפועל, אני אישית אצמד לאידיאולוגיה שלי, ולא אנסה לשווק מוצרים פסולים.

ובכל זאת, במשרד פרסום, לא תתקבל אם תתחיל להתנות תנאי עקרונות ואידיאולוגיה, שם תתבקש לשווק סיגריות, ולא יועילו התירוצים.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
בלי צחוק, תראו מה הכיתוב על האוניה....

קבצים מצורפים

• מרמריס.jpg
    KB 128.1 · צפיות: 10

אליעזר2

משתמש צעיר
מסר קצר וברור

אם הערבים יניחו את נשקם - לא יהיה טרור בעולם
אם היהודים יניחו את נשקם - לא יהיה יהודים בעולם

קרדיט: לא שלי ולא ידוע היוצר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה