התייעצות שמעתי שבביתר עילית בניינים הולכים לקרוס שמעתם מזה גם?

מצב
הנושא נעול.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אם שילמו מראש למי שצריך לא תעזור שום הלשנה
רק בית משפט יוכל לעזור
אבל זה בדיוק הבעיה
מי שפונה לבית משפט הרבנים יוצאים נגדו והוא פשוט נשרף בעיר

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הסיבה שיצאו נגדו היתה כי הוא פנה לבית משפט לאחר שבית הדין סירב לעזור

ותבררו את הסיפור לפני שתגידו שהוא 'לא הסכים לבנות כלום' -זה קרה אחרי שכבר בנו שם המון
שקר!
הבנין הזה הוא מול ביתי לשעבר,
והוא הבנין היחיד שלא בנו והוסיפו עליו כלום...
אפשר לראות א"ז עכשיו הבנין השני או השלישי בפרוייקט של טרקלין..

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני שמעתי גם (מאחד מבעלי הדירות האלו)
בפרויקט החדש באבא שאול מול נטעי מאיר
קנו שם חסידים את כל הקומות העליונות וביום שיכנסו לדירות הם מוסיפים 2-3 קומות.
אין 3 קומות על דיברתי!
אין בנין בביתר שזה לא ככה וכל מי שקונה דירה בעיר הזו יודע שככה זה,
וגם הוא עצמו בונה על זה שיוכל להרחיב בעתיד...
תלוי אם זה מוגזם או לא מוגזם,
מי שגר בעיר מבין את הניאואנסים מה הזוי ומה יותר הגיוני..

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הבנין הזה הוא מול ביתי לשעבר,
והוא הבנין היחיד שלא בנו והוסיפו עליו כלום...
אני באמת לא מספיק מכירה את הסיפור, זה הכל מה שסיפרו לי.
אבל האם לדעתכם כל אחד חייב לאשר לכל השכנים שלו לבנות?

לי ידוע שהרב אדלר אמר שלא חייבים ומותר לומר לא (כל מקרה לגופו)

והרבה פעמים הבנייה גורמת לשכנים נזק, אבל זה לא מעניין את מי שרוצה להרחיב

אם הוא יילך לבית משפט באישור הרבנים,
הם לא ישרפו אותו
הוא ניסה ללכת לבית דין ולא עזרו לו (זה מה שאמרו לי)

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני לא נכנס לדיון הלכתי אבל בביתר זה ברור שזה המצב ויש לזה גם תוקף הלכתי למנהג המקום ומי שלא רוצה שיקנה בצור הדסה!
אין בנין בביתר שזה לא ככה וכל מי שקונה דירה בעיר הזו יודע שככה זה,
וגם הוא עצמו בונה על זה שיוכל להרחיב בעתיד...

גימפעל

משתמש מקצוען
אני באמת לא מספיק מכירה את הסיפור, זה הכל מה שסיפרו לי.
אבל האם לדעתכם כל אחד חייב לאשר לכל השכנים שלו לבנות?

והרבה פעמים הבנייה גורמת לשכנים נזק, אבל זה לא מעניין את מי שרוצה להרחיב

הוא ניסה ללכת לבית דין ולא עזרו לו (זה מה שאמרו לי)
היו מודעות מבית הדין בביתר על השכן הזה שהוא מסרב לדין תורה,
כלומר הזמינו אותו והוא לא רצה להגיע לבית דין והלך לערכאות (בית משפט)
ואגב, השכן הזה חפר חלל מתחת לבית שלו.

גימפעל

משתמש מקצוען
אני שמעתי גם (מאחד מבעלי הדירות האלו)
בפרויקט החדש באבא שאול מול נטעי מאיר
קנו שם חסידים את כל הקומות העליונות וביום שיכנסו לדירות הם מוסיפים 2-3 קומות.

היסודות של הבניין לא בנויים להחזיק כל כך הרבה.
אבל אין עם מי לדבר. לדיירים שבונים לא אכפת - הם ממילא מתכוונים למכור הכל תוך כמה שנים,
ומי שמלשין עושים לו את המוות, כך שהוא ודאי לא רוצה להתערב. :(
קודם כל מה זה קשור ל'חסידים' ? ומה משנה המגזר של הרוכשים ?

דבר שני היום הקבלנים מקבלים מרכז למספר מוגבל של יח"ד, וכדי למקסם את הרווחים הם בונים מראש פנטהוז עם תוכנית הוספת קומה נוספת על הגג וחלוקת הדירה ל3,
אז הטענה שהיסודות והתשתיות לא בנויים היא לא נכונה במקרים אלו.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היו מודעות מבית הדין בביתר על השכן הזה שהוא מסרב לדין תורה,
כלומר הזמינו אותו והוא לא רצה להגיע לבית דין והלך לערכאות (בית משפט)
ואגב, השכן הזה חפר חלל מתחת לבית שלו.
וואו
אני באמת לא מכירה את הסיפור מספיק

אבל אם מוציאים על מישהו מודעות כאלו (ולא משנה בדיוק על מה משמיצים אותו)
אז אני בטח לא אלך להלשין על שכן שבונה בלי אישורים. העירייה בביתר לא אכפת לה, ומי שמלשין לבית משפט זה מה שקורה לו.
ואגב אם היה הולך לדין תורה הם ודאי היו מכריחים אותו להסכים, אז אני מבינה למה הוא לא הלך (לא שאני אומרת שזה בסדר, אבל אפשר להבין)
קודם כל מה זה קשור ל'חסידים' ? ומה משנה המגזר של הרוכשים ?

דבר שני היום הקבלנים מקבלים מרכז למספר מוגבל של יח"ד, וכדי למקסם את הרווחים הם בונים מראש פנטהוז עם תוכנית הוספת קומה נוספת על הגג וחלוקת הדירה ל3,
אז הטענה שהיסודות והתשתיות לא בנויים היא לא נכונה במקרים אלו.
לא אמרתי שהמגזר משנה, ממש לא. זה פשוט קבוצה גדולה מחסידות מסוימת שעושה את זה כקבוצה, זה הכל

וזה בכלל לא דירות פנטהאוז, ולא מדובר פה על תוספת של קומה אחת על הגג, אלא לפחות שתיים
והיסודות של הבניינים ממש לא מתוכננות לפי התוכניות של הקונים.
ואי אפשר לומר שבגלל שבמקרים מסוימים קבלנים בונים יסודות חזקים אז אין את הבעיה הזאת, ברור שלא כולם עשו את זה

גימפעל

משתמש מקצוען
וואו

אז אני בטח לא אלך להלשין על שכן שבונה בלי אישורים. העירייה בביתר לא אכפת לה, ומי שמלשין לבית משפט זה מה שקורה לו.
ואגב אם היה הולך לדין תורה הם ודאי היו מכריחים אותו להסכים, אז אני מבינה למה הוא לא הלך (לא שאני אומרת שזה בסדר, אבל אפשר להבין)

לא אמרתי שהמגזר משנה, ממש לא. זה פשוט קבוצה גדולה מחסידות מסוימת שעושה את זה כקבוצה, זה הכל

וזה בכלל לא דירות פנטהאוז, ולא מדובר פה על תוספת של קומה אחת על הגג, אלא לפחות שתיים
והיסודות של הבניינים ממש לא מתוכננות לפי התוכניות של הקונים.
ואי אפשר לומר שבגלל שבמקרים מסוימים קבלנים בונים יסודות חזקים אז אין את הבעיה הזאת, ברור שלא כולם עשו את זה
את לא יודעת פרטים (היתממות ?) ויודעת פרטים מדוייקים על מגזר הרכושים ועל השיטות שלהם ועל מספר הקומות שהם מוסיפים ?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
את לא יודעת פרטים (היתממות ?) ויודעת פרטים מדוייקים על מגזר הרכושים ועל השיטות שלהם ועל מספר הקומות שהם מוסיפים ?
זה אותו חסידות מהסיפור בC,
הם רוכשים יחד דירת גג,
ומוסיפים עוד דירה מעל בטאבו משותף,
ולכן הסיפור בC היה כזה מרתיח כי הם בה"כ רצו להוסיף קומה,
ולא היה מדובר באחד שבונה מעליו ומסתכל לו לחלונות או משהו דומה...

גימפעל

משתמש מקצוען
וואו

זו לא השמצה,
כשתובעים מישהו לדין תורה והוא לא מגיע כמה פעמים, מוציאים כתב סירוב,
אגב, התנהלו איתו בכפפות של משי, לא התירו לפרסם הכתב סירוב רק לאחר תקופה ארוכה שסירב שוב ושוב.

והבית דין של ביתר הוא לא כמו ההשמצות שלך מקפיד מאוד על תשלום לשכנים רוב הדיינים משתמשים בטבלה של בית הדין בביתר שהיה ראשון ליזום טבלה מסודרת של שווי הגג ותשלום לוועד בית עבור יחידות.

ומה לעשות אנחנו שומרי תורה ומצוות ומחוייבים לדין תורה גם כשלא נוח לנו,
ואם בית דין היו מחיייבם אותו אז זו ההלכה.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הוא הבנין היחיד שלא בנו והוסיפו עליו כלום...
אפשר לראות א"ז עכשיו הבנין השני או השלישי בפרוייקט של טרקלין..
עברתי שם עכשיו (אפשר לרוץ ולבדוק במצלמות אבטחה;)),
ושני הבניינים השני והשלישי בפרוייקט של טרקלין ב C',
נראים כמו בשעת לידתם אין שום תוספת לא מהצד ולא על הגג,
כנראה שהרשע הזה גם מטיל את חיתתו על הבניין שלידו...

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אתה מערבב שתי סיפורים. אני לא יודעת פרטים על הסיפור של ההוא שהשמיצו אותו בגבעה C.
אני כן יודע פרטים על אלו שמתכננים לבנות באבא שאול. זה לא קשור אחד לשני

ומה לעשות אנחנו שומרי תורה ומצוות ומחוייבים לדין תורה גם כשלא נוח לנו,
ואם בית דין היו מחיייבם אותו אז זו ההלכה.
חס ושלום לא אמרתי שלא חייבים ולא אמרתי שמותר ללכת לבית משפט. עניתי לכל אלו שאמרו שחייבים להלשין על אלו שבונים שלא כחוק בביתר. הסברתי שזה מה שקורה למי שמלשין. וכתבתי לגבי הפנייה שלו לבית משפט כי זה מה שאנשים הציעו פה לעשות, וזה מה שקרה למי שעשה את זה.
ולא אמרתי שזה בסדר שהוא לא הלך- אמרתי שהבנתי אותו כי הם לא היו עוזרים לו. לא אמרתי שזה בסדר

עברתי שם עכשיו (אפשר לרוץ ולבדוק במצלמות אבטחה;)),
ושני הבניינים השני והשלישי בפרוייקט של טרקלין ב C',
נראים כמו בשעת לידתם אין שום תוספת לא מהצד ולא על הגג,
כנראה שהרשע הזה גם מטיל את חיתתו על הבניין שלידו...
אתה לא יכול לומר על אדם דברים רעים כי 'כנראה'

גימפעל

משתמש מקצוען
חס ושלום לא אמרתי שלא חייבים ולא אמרתי שמותר ללכת לבית משפט. עניתי לכל אלו שאמרו שחייבים להלשין על אלו שבונים שלא כחוק בביתר. הסברתי שזה מה שקורה למי שמלשין. וכתבתי לגבי הפנייה שלו לבית משפט כי זה מה שאנשים הציעו פה לעשות, וזה מה שקרה למי שעשה את זה.
ולא אמרתי שזה בסדר שהוא לא הלך- אמרתי שהבנתי אותו כי הם לא היו עוזרים לו. לא אמרתי שזה בסדר
עשרות תלונות בביתר מטופלות כפי החוק,
יש כמה פקחי בניה בביתר שידיהם צלאות עבודה,
לא כל תלונה של שכן מוצדקת ולא כל צרות עין היא סכנה לבניין.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה