שבוע השבעה על גדו"י וההרוגים ◄◄

יוסף צבי

משתמש פעיל
אולי כבר לא מעניין

אבל קבלתי עכשיו במייל הסרטה מרגשת מאוד

קבצים מצורפים

• מרנן הרבנים ואזנר ויוסף.mov
    10.5 MB · צפיות: 17

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י אסתיג;1584527:
מצאתי לי במה לפחות חלקית כדי להביע את התרעומת שהביעה אחותי ניישטאדט, האלמנה מאלעד.
העניין הוא שפרסום ההקלטה של בנה מנחם אבלים אצל משפחת גרבר, עורר הדים נרחבים בקנה מידה עולמי ובלתי משוער כלל.
עולם קטן.
עצם העניין כלל לא אכפת לה - לאחר מחשבה, כי היא מודעת לעוצמה ולכוח שאשנים שואבים מדברי ילד יהודי תמים ויתום, במיוחד שזה לא היה מתוכנן ומתוזמן, אלא ספונטני ויש דברים שהם לא בשליטתנו.
מה כן?
בעקבות הסיפור הזה, כתבו עליהם בכל העיתונים החרדיים .
עיתון עיתון ודורשיו ומפרשיו.
ישנם עיתונים שהתבטאו בעדינות ללא טיוח וניפוח
אך הגדיל לעשות יומון גדול ומפורסם אשר גיבב שקרים על גבי שקרים המביישים ממש את המשפחה החשובה והמתמודדת.
- הם סיפרו על בכי תמרורים של הילד בעת ניחומו, בעוד שהילד עמד בגבורה ללא דמעה אחת.
- סיפרו על שהאלמנה לא יודעת מעתה מה תעשה בפטירת מוטי שכאילו היה כל משענם בעניין תיקוני הבית.
- סיפרו על פגמים בבית בצורה שגורמת לחשוב כביכול הבית היה מוזנח ובלתי מתוחזק , כביכול רק מוטי תיקן ואם לא הוא ... בעוד שבעלה תיקן כל העת את כל הפגמים בבית באופן שוטף.
- כתבו שהוא תיקן להם בשעות לא שעות, בעוד שזה מעולם לא קרה. מה, היא הזמינה אותו בשעות כאלה???
סופרים, הזהרו בעטכם ומקלדתכם!
אל תנפחו. אל תוסיפו נופך. אל תוסיפו תבלינים מיותרים. על תזרו מלח על הפצעים!
בכל מקרה, הדברים כתובים כלשונם פחות או יותר מעל גבי העיתון ובטוח שלפחות אי מי קרא אותם.
דברי אלו, משקפים את הרגשתה הגרועה של האלמנה העצובה והשבורה בלאו הכי.

אם שיתפתי מצד אחד של המטבע, אמשיך ואשקף גם את צידה השני של אותה מטבע.
לאחר פרסום התגובה שלי באשכול זה, על כל תגובותיו המזדהות, קיבלתי פניה אישית מניק מסוים המבקש שהכתב מעוניין ליצור קשר ולנסות לתקן את העוול שנגרם .
מסרתי וקבלתי פרטים.
אציין שהכתב לא נח ולא שקט עד שהנושא הגיע לפתרונו השלם ובעז"ה גם לתיקונו.
ההתייחסות הייתה מידית ועניינית, מלאת חרטה והתנצלות.
את התוצאה תקבלו ותראו בעיתון הנ"ל במדורו של הכתב הנ"ל.
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל
תאמין גם שאפשר לתקן
הלוואי!

zahav1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אסתיג;1590674:
לאחר פרסום התגובה שלי באשכול זה, על כל תגובותיו המזדהות, קיבלתי פניה אישית מניק מסוים המבקש שהכתב מעוניין ליצור קשר ולנסות לתקן את העוול שנגרם .
מסרתי וקבלתי פרטים.
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל
תאמין גם שאפשר לתקן
הלוואי!

עוד תועלת של האתר פרוג!!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתיג;1590674:
מסרתי וקבלתי פרטים.
אם אתה מאמין שאפשר לקלקל
תאמין גם שאפשר לתקן
הלוואי!
אני מאוד מקווה שהכתב למד לקח לא לכתוב דברים בלי לוודא שזה אמת ולא לנפח מזבוב לפיל ואם אין חדשות לייצר אותם לבד

yaffab

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חנון;1590817:
אני מאוד מקווה שהכתב למד לקח לא לכתוב דברים בלי לוודא שזה אמת ולא לנפח מזבוב לפיל ואם אין חדשות לייצר אותם לבד

מודה ועוזב ירוחם.

yaffab

משתמש מקצוען
גשו למוסף של המודיע וקראו את ההתנצלות של כתב השורות, מופיעה שם גם תמונתו של הנפטר.
דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב...

מרדי

משתמש רשום
עכשיו קראתי את ההתנצלות ולדעתי היא מאד מכובדת ומכבדת. לא מאמינה שאפשר למצוא דברים כאלה במגזרים אחרים. הוא לא הסתפק בשתי שורות יבשות. ממש הביע חרטה גדולה.
וכאן המקום לומר שדוקא הכתב הזה תמיד כותב על הצד החיובי, כל הכתבות שלו מעידות על אהבת ישראל וראיית הטוב. אני קוראת קבועה שלו כבר הרבה שנים ונהנית בכל שבוע מחדש. (ולא, אין לי שום קשר אליו...)

ורציתי להוסיף עוד נקודה למחשבה:
בסך הכל היתה לו נפילה, מרוב שהוא רצה להספיד את הנפטר ז"ל כהלכה, יצאה שגיאה תחת מקלדתו ובלי משים הוא גרם בטעות לפגיעה ברגשותיהם של המשפחה השניה.
האם כולנו לא נכשלנו באותה צורה בדיוק, אבל בדיוק? מרוב רצון להפיס את דעתם של הנפגעים קטלנו את הכתב שדוקא מקפיד מאד להיות בסדר.

והתופעה הזו חוזרת על עצמה פה בפורום פעמים רבות. מרוב רצון לעודד על הלקוח המרגיז / הבוס הנצלן - נשמעות פה תגובות כמו: נוכל / אטום / גנב.
בסך הכל לא שמענו את הצד השני ואני בטוחה שהרבה אנשים יצאו פה נפגעים. צריך להזהר מאד בתגובות כי אין תחליף לעוצמת הפרסום של פרוג! ומילה שיצאה א"א להחזיר!

טוב, לא אקטול אתכם על הקטילה כי לא נגמור את שרשרת הקטילות...

yaffab

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרדי;1592055:
עכשיו קראתי את ההתנצלות ולדעתי היא מאד מכובדת ומכבדת. לא מאמינה שאפשר למצוא דברים כאלה במגזרים אחרים. הוא לא הסתפק בשתי שורות יבשות. ממש הביע חרטה גדולה.
וכאן המקום לומר שדוקא הכתב הזה תמיד כותב על הצד החיובי, כל הכתבות שלו מעידות על אהבת ישראל וראיית הטוב. אני קוראת קבועה שלו כבר הרבה שנים ונהנית בכל שבוע מחדש. (ולא, אין לי שום קשר אליו...)

ורציתי להוסיף עוד נקודה למחשבה:
בסך הכל היתה לו נפילה, מרוב שהוא רצה להספיד את הנפטר ז"ל כהלכה, יצאה שגיאה תחת מקלדתו ובלי משים הוא גרם בטעות לפגיעה ברגשותיהם של המשפחה השניה.
האם כולנו לא נכשלנו באותה צורה בדיוק, אבל בדיוק? מרוב רצון להפיס את דעתם של הנפגעים קטלנו את הכתב שדוקא מקפיד מאד להיות בסדר.

והתופעה הזו חוזרת על עצמה פה בפורום פעמים רבות. מרוב רצון לעודד על הלקוח המרגיז / הבוס הנצלן - נשמעות פה תגובות כמו: נוכל / אטום / גנב.
בסך הכל לא שמענו את הצד השני ואני בטוחה שהרבה אנשים יצאו פה נפגעים. צריך להזהר מאד בתגובות כי אין תחליף לעוצמת הפרסום של פרוג! ומילה שיצאה א"א להחזיר!

טוב, לא אקטול אתכם על הקטילה כי לא נגמור את שרשרת הקטילות...

את צודקת מאד, ועצם העובדה שכתבת את הדברים מעידה על סף רגישות גבוה שלך.
הלוואי שנראה תמיד מעלת חברינו ולא חסרונן...

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קטילה חלילה

להלן הכתבה שלו ומכתב ההתנצלות כפי ששלח אלי למייל.
לגבי מי שהעירה על קטילה ופגיעה חוזרת, לא הכל נכון וצודק, כי פגיעה באלמנה היא עצמה קטלנית. לא אני מחליטה זאת.
באשכול הפותח שלי בנושא , לא כתבתי לא שם עיתון ולא שם כתב חלילה.
מי שהבין במי המדובר קרא מעצמו את הדברים בעיתון והדברים הנ"ל צרמו לו גם.
הכתב עצמו לא האמין לשגגה שיצאה מתחת ידיו ועשה כל שלאל ידו כדי לתקן את המעוות. הוא לא חשב על קטילה אלא רק על תיקון ועשה זאת בהחלט בצורה מיטבית ומרבית.
לכן פתחתי שוב את הנושא כדי לתת במה והזדמנות לאותו כתב ואף אמרתי לו זאת.
לא כל ביקורת ובפרט אם מרומזת, קוטלת.
אמנם יש מקום לתיקון באשכולות בהם מאפשרים לעצמם אנשים חברי הפורום לשלוח חיצים לכל כיוון ובכל צורה ללא סייג וגדר כלשהם. לפעמים בבוטות יתר. לא תמיד לצורך אמיתי ותועלתי.
כאן לעומת זאת, רק בעקבות ההתכתבות הנ"ל הבין הכתב את הפגיעה והצורך החשוב בתיקון ורק כך בא העניין על פתרונו ותיקונו.
תארו לעצמכם שלא היה קורה שום דבר כאן, והאלמנה חלילה הייתה נשארת עם קפידה עליו, על אף שהיא איננה כזאת אבל מילים כתובות מחלחלות ומותירות רישומן בלב , גם אם המוח סולח, הלב אינו שוכח.
אבל כעת, עם כל ההתנצלות ותיקון הרושם בעיני הקוראים, ברור שלא תיוותר שום קפידא חלילה והכל על מקומו יבא בשלום.
הקובץ גדול מידי אני רואה שאין לי אפשרות לשלוח את כל הכתבה בפידיאף.

מרדי

משתמש רשום
אסתיג,
חלילה לא התכוונתי לומר שאת קטלת, את באמת הבעת זאת בכאב רב כבת משפחה וממש לא בכוון של קטילה. באמת גם לא נתת שום רמז איפה זה הופיע ומאד התפעלתי מזה.
התכוונתי לתגובות שבאו אח"כ על תביעה וכו' (כולל התגובה שלי)
ולעצם הדיון - לכל אלו שהגיבו קשות על כאבך המוצדק יאמר ברורות: ביקורת בלי להזדהות היא גם כן סוג של קטילה, ארור מכה רעהו בסתר.

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כל הכבוד לכתב על האומץ להתנצל כל כך יפה
זה מאד מכבד אותו סך הכל כולנו בנ"א וכולנו טועים היופי זה כשמכירים בכך ומתקנים
רואים שהוא אדם בעל שאר רוח
וכל הכבוד גם לעיתון שעומד מאחוריו

פיגי ו.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מיהו אותו כתב אגדי, שזוכה כאן לכל התשבחת הזו?
אגב, גמני מאד התרשמתי מהצורה המכובדת בהודאה בטעות, לאחר שקראתי את האשכול.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
קראתי את ההתנצלות וממש התפעלתי.
הכתב - מקצועי מאד וותיק מאד, כתבותיו בד"כ רואות רק את הכיוון החיובי. ובהתנצלות לא חס על כבודו וכתב ממש מעמקי לבבו. הרגשתי שהוא העלה אצלי את המוניטין שלו בכמה אחוזים. יישר כח וירבו כמותו.
(ד"א כשקראתי את הכתבה בשעתו - בכלל לא התעמקתי בפרטים כמו שהובאו כאן, ולא כ"כ ראיתי כיוון שלילי, רק לאחר הקריאה כאן - ראיתי שיכלו להבין זאת בצורה שונה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה