שבוע השבעה על גדו"י וההרוגים ◄◄

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מצאתי לי במה לפחות חלקית כדי להביע את התרעומת שהביעה אחותי ניישטאדט, האלמנה מאלעד.
העניין הוא שפרסום ההקלטה של בנה מנחם אבלים אצל משפחת גרבר, עורר הדים נרחבים בקנה מידה עולמי ובלתי משוער כלל.
עולם קטן.
עצם העניין כלל לא אכפת לה - לאחר מחשבה, כי היא מודעת לעוצמה ולכוח שאשנים שואבים מדברי ילד יהודי תמים ויתום, במיוחד שזה לא היה מתוכנן ומתוזמן, אלא ספונטני ויש דברים שהם לא בשליטתנו.
מה כן?
בעקבות הסיפור הזה, כתבו עליהם בכל העיתונים החרדיים .
עיתון עיתון ודורשיו ומפרשיו.
ישנם עיתונים שהתבטאו בעדינות ללא טיוח וניפוח
אך הגדיל לעשות יומון גדול ומפורסם אשר גיבב שקרים על גבי שקרים המביישים ממש את המשפחה החשובה והמתמודדת.
- הם סיפרו על בכי תמרורים של הילד בעת ניחומו, בעוד שהילד עמד בגבורה ללא דמעה אחת.
- סיפרו על שהאלמנה לא יודעת מעתה מה תעשה בפטירת מוטי שכאילו היה כל משענם בעניין תיקוני הבית.
- סיפרו על פגמים בבית בצורה שגורמת לחשוב כביכול הבית היה מוזנח ובלתי מתוחזק , כביכול רק מוטי תיקן ואם לא הוא ... בעוד שבעלה תיקן כל העת את כל הפגמים בבית באופן שוטף.
- כתבו שהוא תיקן להם בשעות לא שעות, בעוד שזה מעולם לא קרה. מה, היא הזמינה אותו בשעות כאלה???
סופרים, הזהרו בעטכם ומקלדתכם!
אל תנפחו. אל תוסיפו נופך. אל תוסיפו תבלינים מיותרים. על תזרו מלח על הפצעים!
בכל מקרה, הדברים כתובים כלשונם פחות או יותר מעל גבי העיתון ובטוח שלפחות אי מי קרא אותם.
דברי אלו, משקפים את הרגשתה הגרועה של האלמנה העצובה והשבורה בלאו הכי.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתיג;1584527:
מצאתי לי במה לפחות חלקית כדי להביע את התרעומת שהביעה אחותי ניישטאדט, האלמנה מאלעד.
העניין הוא שפרסום ההקלטה של בנה מנחם אבלים אצל משפחת גרבר, עורר הדים נרחבים בקנה מידה עולמי ובלתי משוער כלל.
עולם קטן.
עצם העניין כלל לא אכפת לה - לאחר מחשבה, כי היא מודעת לעוצמה ולכוח שאשנים שואבים מדברי ילד יהודי תמים ויתום, במיוחד שזה לא היה מתוכנן ומתוזמן, אלא ספונטני ויש דברים שהם לא בשליטתנו.
מה כן?
אך הגדיל לעשות יומון גדול ומפורסם אשר גיבב שקרים על גבי שקרים המביישים ממש את המשפחה החשובה והמתמודדת.
- הם סיפרו על בכי תמרורים של הילד בעת ניחומו, בעוד שהילד עמד בגבורה ללא דמעה אחת.
- סיפרו על שהאלמנה לא יודעת מעתה מה תעשה בפטירת מוטי שכאילו היה כל משענם בעניין תיקוני הבית.
- סיפרו על פגמים בבית בצורה שגורמת לחשוב כביכול הבית היה מוזנח ובלתי מתוחזק , כביכול רק מוטי תיקן ואם לא הוא ... בעוד שבעלה תיקן כל העת את כל הפגמים בבית באופן שוטף.
- כתבו שהוא תיקן להם בשעות לא שעות, בעוד שזה מעולם לא קרה. מה, היא הזמינה אותו בשעות כאלה???
בכל מקרה, הדברים כתובים כלשונם פחות או יותר מעל גבי העיתון ובטוח שלפחות אי מי קרא אותם.

באמת מצער.
לא קראתי שום כתבה בשום עיתון ואין לי מושג איזה יומון הוא המדובר, אבל בדר"כ כתבה שמגובבים בה ניפוחים מוגזמים ושקרים שיטחיים, זה ניכר עליה. הקוראים, לפחות אלא שמעט שכל בקודקודם, רואים, מגחכים ועוברים הלאה.

כ"כ קשה לחשוב שעם הנסיון הענק שהיא מתמודדת איתו, היא צריכה עוד תוספת כאבי לב מיותרים מהצד.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אסתיג;1584527:
עולם קטן.
מה כן?

את ראית בעצמך את הכתבה?

(בעיתון השבועי שאליו אנו מנויים אמנם כתבו בגליון השבועי על זה, אבל בכלל לא בצורה כמו שאת מתארת, כתוב שם דברים לאשורם ולמשל כתוב שהמשפחה המתאבלת בכתה ולא הילד).

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אחותי קראה ואף אבי שליט"א, שממש צרם להם מה שהיה כתוב שם והיא זו שאמרה לי דברים אלו

מרדי

משתמש רשום
בכתבה אכן כתבו על זה בצורה מאד לא נעימה, כמו שכתבת. גם לי זה צרם כי בסרטון הילד דוקא היה מאד חזק, חמוד כזה...
אבל ככה זה עיתונים...

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ככה זה עיתונים למי שקורא היום ושוכח מחר,
אבל אשה אלמנה זו שחשה כביכול בין השורות ניתן להסיק שהבית לא היה מתוקן, בעוד שבעלה דאג תמיד לכל זה ,
כאילו אבדה משענתה התחזוקתית בהילקח מוטי ז"ל זה לא עובר לה ליד האוזן, אלא חודר ללב...

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רק תביעה תעשה סוף לדברים כאלו - חד וחלק.

yaffab

משתמש מקצוען
תקריאי בבקשה לאחותך היקרה את מילותי:
העיתונים מרבים במלל, הם סופרים מילים וצריכים למלא כתבות, אבל תמונה אחת שווה אלף מילים, נכון?
ראינו את הילד שלך, את התום והאמונה, את העוצמה בכל מילה, את החינוך הערכי והטהור.
ראינו בהסרטה ילד חי ושמח, רחוק מהתאוריה של ילד יתום.
ילד כזה, גדל רק לצד אמא שמשדרת חוסן ותמיכה, אמת ואמונה.
שה' יתן לך כח להמשיך לגדל את ילדיו לתורתו ולאהבתו מתוך שמחה ואמונה.

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yaffab;1584619:
תקריאי בבקשה לאחותך היקרה את מילותי:
העיתונים מרבים במלל, הם סופרים מילים וצריכים למלא כתבות, אבל תמונה אחת שווה אלף מילים, נכון?
ראינו את הילד שלך, את התום והאמונה, את העוצמה בכל מילה, את החינוך הערכי והטהור.
ראינו בהסרטה ילד חי ושמח, רחוק מהתאוריה של ילד יתום.
ילד כזה, גדל רק לצד אמא שמשדרת חוסן ותמיכה, אמת ואמונה.
שה' יתן לך כח להמשיך לגדל את ילדיו לתורתו ולאהבתו מתוך שמחה ואמונה.

עדיין......
מה זה "צריכים למלא כתבות"???
על חשבון אנשים? ובפרט יתום ואלמנה?

זה לא תירוץ! העולם הזה הוא לא הפקר.
זה מעשה חמור מאד!
ולצערנו זו לא פעם ראשונה. היו הרבה מקרים דומים לזה בעבר.

yaffab

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גרנולה;1584622:
עדיין......
מה זה "צריכים למלא כתבות"???
על חשבון אנשים? ובפרט יתום ואלמנה?

זה לא תירוץ! העולם הזה הוא לא הפקר.
זה מעשה חמור מאד!
ולצערנו זו לא פעם ראשונה. היו הרבה מקרים דומים לזה בעבר.

בוודאי שלא באתי לגונן על העיתונים והעיתונאים.
אבל תוספת זעם? זה מה שיעזור לדעתך לאלמנה?
וזה שהיו מקרים רבים ודומים בעבר, ינחם אותה?

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תביעה לא תעזור ואין על מה,
גם לי זה צרם, כאילו נצלו אותו באמצע הלילה,
צריך לפנות למערכת העיתון, ולבקש שהמשפחה רוצה לכתוב הבהרה שזה לא נכון מה שהעיתון כתב, או לחילופין שמערכת העיתון תתנצל בפני הקוראים על הדברים הלא מדויקים שכתבו.

מרדי

משתמש רשום
במילים "ככה זה עיתונים" לא התכוונתי חלילה למזער את הכאב שאחותך חשה.
התכוונתי להביע את היחס המסויג שלנו, הקוראים, לתשפוכות המלל האלו (וזה די מזכיר את האשכול שדן בכתיבה הסופרלטיבית בכתבות על גדו"י - הסכמתי שם עם הרבה מהדברים שנכתבו)

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yaffab;1584627:
בוודאי שלא באתי לגונן על העיתונים והעיתונאים.
אבל תוספת זעם? זה מה שיעזור לדעתך לאלמנה?
וזה שהיו מקרים רבים ודומים בעבר, ינחם אותה?

לא כל כך הובנתי.

תוספת זעם בהחלט לא תעזור.
ומקרים דומים בעבר גם לא ינחמו, אלא רק יוכיחו ש: די, כמה אפשר להתעלל באנשים???
זה איסור בין אדם לחברו, וצריך לעשות לזה סוף.

אם יפנו למערכת העיתון ויבקשו התנצלות ע"ג העיתון, הטעות תובהר, ובפעם הבאה, העורך / כתב לא יכתוב כל כך מהר מה שבא לו.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרנולה;1584640:
אם יפנו למערכת העיתון ויבקשו התנצלות ע"ג העיתון, הטעות תובהר, ובפעם הבאה, העורך / כתב לא יכתוב כל כך מהר מה שבא לו.
מה שווה התנצלות של כמה שורות בסוף העיתון אחרי כתבת גדולה ומפורטת? הרושם כבר נעשה. (אני לא קוראת עיתונים ואין לי מושג באיזו כתבה מדובר)

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarigold5;1584652:
מה שווה התנצלות של כמה שורות בסוף העיתון אחרי כתבת גדולה ומפורטת? הרושם כבר נעשה. (אני לא קוראת עיתונים ואין לי מושג באיזו כתבה מדובר)

זה יתן מינימום של כבוד ופיצוי לנפגעים ולנפטר ז"ל.
זו דרך מקובלת. גם ברשת באתרי חדשות.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרנולה;1584657:
זה יתן מינימום של כבוד ופיצוי לנפגעים ולנפטר ז"ל.
זו דרך מקובלת. גם ברשת באתרי חדשות.

זה סתם ניסיון לצאת מזה בכבוד.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
גם אני קראתי בעיתון ונדהמתי מהעיוות.
זה מוגזם לפי כל קנה מידה!
כדאי לשלוח מכתב לעיתון והעתק לכתב עצמו (הוא לא כזה אנונימי)

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarigold5;1584659:
זה סתם ניסיון לצאת מזה בכבוד.

????
אני לא מבינה?!? עדיף להשאיר את המידע מסתובב כך לנצח? שידברו שטויות על בנ"א שנפטר? על אשתו ובנו?
צריך לעצור את השמועות לגלות את האמת לקוראים!

אני לא רואה בזה "נסיון...." כי אם ההתנצלות באה בצורה מקצועית, אנשים מתייחסים ברצינות והכל יחזור על מקומו בשלום.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתיג;1584527:
עולם קטן.
מה כן?
עצוב מאוד!
גם אני ראיתי את הקליפ והתרגשתי מהאמונה של הילד שניכר שגדל בחממה ומדבר עם כזה אמונה כאילו היה בן אדם מבוגר
רואים גם איזה סבא וסבתא ואיזה סבא רבא יש לו
היה מי שאמר: גם את הצרות של השני לא מפרגנים :mad:

גלידה

משתמש מקצוען
קראתי בשבת בלילה באחד העיתונים הגדולים ונהנתי מאד שהם כתבו יפה ומשקף אמיתי,
למחרת בסעודה שלישית קראתי אצל אמא שלי בעיתון השני וממש הייתי בהלם,
אני ממש מרגישה מה שאת אומרת - זה היה רשום בצורה ממש מגעילה ומכוערת, ויצאתי עם הרגשה רעה, והיום את כותבת בדיוק את מה שחשבתי, בדיוק על כל הפרטים שכתבת.
אני מאמינה שכל מי שראה את הסרטון, קולט עד כמה לא יפה היתה הכתבה ההיא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה