שיתוף - לביקורת קשקשתי את זה פעם

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אהבתי את הרעיון
זה ממש עבודת המידות על הגאווה של הכותב.ת המוכשר.ת...
ואם מסכמים שאפשר קצת להתפרע, קחו את זה,
דליתי אותו מאיזו תיקייה שכוחה במחשב, באומץ לב גמרתי אותו,
ועכשיו אני מנסה להבין מה בכלל התכוונתי לומר בו...

כל אישה
ובחורה
או שמנה
צריכה קצת
סוכר
ופחמימה

כל טעות
ופשלה
או תאונה
צריכה קצת
כתף
ואשמה

כל פטפוט
ושיחה
או ממתינה
צריכה קצת
קבין
ושמיעה

כל יצירה
ושיר
או תמונה
צריכה קצת
כפיים
ובמה

כל מוזרה
ומיוחדת
או שונה
צריכה קצת
חיבוק
ונחמה

כל אחת
ואת
או אני הקטנה
צריכה קצת
שעות
ושינה

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כאדם שעשוי ממילים, קשקושים יש לי לאינסוף.
הרוב נמצאים אי שם בשולי מחברות, קבלות ואלף דפים אחרים.
אחפש משהו מוקלד.

הַגִּידָה לִּי
שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי;
הִגִּידָה לִי
שֶׁאֹהַב
איכשהוא זה נגע בי... תודה על כך.
אהבתי את הרעיון
זה ממש עבודת המידות על הגאווה של הכותב.ת המוכשר.ת...
ואם מסכמים שאפשר קצת להתפרע, קחו את זה,
דליתי אותו מאיזו תיקייה שכוחה במחשב, באומץ לב גמרתי אותו,
ועכשיו אני מנסה להבין מה בכלל התכוונתי לומר בו...

כל אישה
ובחורה
או שמנה
צריכה קצת
סוכר
ופחמימה

כל טעות
ופשלה
או תאונה
צריכה קצת
כתף
ואשמה

כל פטפוט
ושיחה
או ממתינה
צריכה קצת
קבין
ושמיעה

כל יצירה
ושיר
או תמונה
צריכה קצת
כפיים
ובמה

כל מוזרה
ומיוחדת
או שונה
צריכה קצת
חיבוק
ונחמה

כל אחת
ואת
או אני הקטנה
צריכה קצת
שעות
ושינה
מזכיר לי קשקוש עתיק שלי:

טעו האנשים שטענו, שהאכילה היא רגשית, ואחריתה - מרה.
כי הנפש היא הבוכה, וכלים לגוף - אין.
על כן יגדיל מגדליו עד תבוא השלווה.

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
העתק הדבק
מפתיחה חדשה של קובץ וורד במחשב
שווה לפתוח על זה אשכול?;)
אני רק שואל...

למה אני אוהב חורף?

האם בגלל שהוא זה שעושה את הקיץ לכל כך יפה?

אז למה אני אוהב קיץ?

האם לא בגלל שהוא הדבר היחיד שגורם לי לחכות לחורף...

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
העתק הדבק
מפתיחה חדשה של קובץ וורד במחשב
שווה לפתוח על זה אשכול?;)
אני רק שואל...

למה אני אוהב חורף?

האם בגלל שהוא זה שעושה את הקיץ לכל כך יפה?

אז למה אני אוהב קיץ?

האם לא בגלל שהוא הדבר היחיד שגורם לי לחכות לחורף...
חזק!

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא יודעת אם זה ארוך מידי, אבל זה קטע מותחל שכתבתי פעם מהאמצע על איזו אפוקליפסה או משהו בסגנון שיצר איזה אדם ושמו באדו (?!) בהשראת אתגר מתח בהמשכים שהיה כאן, אני אוהבת את מה שיצא אבל זה לא קשור לכלום, אז אל תשאלו שאלות כי אין לי תשובות :)

באדו?

הוא רק הוריד את המסכות. קורע את הכיסויים מעל פניהם של בני האדם ומאלץ אותם להפנות עיניים קפואות אחד אל השני. סליחה. קרחונים.

אדם לאדם זאב. איש לאיש חרב נוצצת. אישה לאישה – מלחמה.

האנשים נלחמו. כמו חיות. נשפו באפם כמו משוגעים.

אבל הג'ונגל שרד.

מה זה שרד? הוא בעט, צווח, מגלגל את עצמו על האדמה ויורה לכל עבר. בזעם הוא צבע את השמים, בחייתיות הפך את האדמה לאבק שחור ובאדישות קרה הוא דרך על המתים.

האנשים, אלו שנשארו, שאריות שרופות וטרוטות עיניים, ניסו לאסוף את השברים ולחבר את העולם מחדש.

אבל הרשת קרסה מזמן. לוקחת איתה אל התהום העמוק אחדים ואפסות, שערים לוגיים וגבישים מתנדנדים, משאירה את היקום ערום כביום היוולדו. ובלעדיה החל העולם חווה מחדש את תקופת ימי הביניים, אלא שהפעם ידעו האנשים מה הם הפסידו.

הוא מתנשף. בשקט ממש. לוח העץ קר ועקום והאצבעות שלו קפואות.

"זוז", ממליץ לו האיש בשחור, מושך כפפה עבה על ידו. "זוז מהר. לפני שתיגמר לי הסבלנות".

הוא זז. כלומר הוא ממש משתדל לזוז. אבל הבוץ עמוק ורטוב, והנעליים שלו הופכות כבדות עם כל פסיעה נוספת.

יש הילה סגולה הלילה. או שאולי מישהו החליט לשחק עם התאורה של הכוכבים. כך או כך, הענפים הקטנים הנדרסים תחת רגליו נדמים לו כזוהרים.

זה שדה ענק. שחור כפחם ודומם כאילו צופים בהם אלפי מתים. לא כאילו. אולי באמת הם צופים.

פעם היה שם דשא ירוק רך. פעם ישבו מסביב אוהדים שואגים. עשרות שנים לפני רקדו שם בני האדם לצליליו של המנון.

במקום בו לגמה האנושות אושר. במקום בו צווח הקהל את ליבו. באותו מקום בדיוק החל עתידה השרוף לבעור.

'נקודת עולם' כינו המדענים את המאורעות הללו במרחב-זמן. ובטח כמה פילוסופים, לו היו נותרים כאלו על פני האדמה, היו נהנים לעסוק בעובדה כי למעט נקודות הזמן השונות היה הווקטור התלת ממדי שלהן זהה במדויק.

אולי אם היה אלכס מהטיפוסים המתחננים היה מוותר על שאריות כבודו האבוד, משפיל את עיניו, קורס על ברכיו ומתחנן לרחמים.

אבל הוא לא הטיפוס הזה. מעולם לא היה. ובכל מקרה לו נראה לו כי לאיש הגבוה שמאחוריו תשנה העובדה הזאת. להפך, אולי הוא אף ישתמש בדמעותיו כדי לשטוף את ידיו המלוכלכות בבוץ.

אז הוא ממשיך ללכת. ראשו זקוף, כתפיו נוקשות, ועיניו שורפות.

אם זה היה סיפור ההיתי רוצה לקרוא אותו.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אגב זה באמת אשכול בול בשבילי
מסוג האלה שרוב הכתיבות שלי (לא שירים)
הם לא גמורים...

אהה ועוד משהו
האשכול הזה חתיכת השראה.
הלא גמור הזה ששולחים-
נותן פתח לעוד , למחשבה.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אלך לי יחפה על חוף ומים,
ריחות מלוחים יסעירו את עיניי.
סביב יאירו כוכבי שמיים
היאירו את שבילי דמעות שעל פני?

מסוג התחלות השירים שרציתי להמשיך ושכחתי, מקווה שהוא יפה גם כך ;)

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אגב זה באמת אשכול בול בשבילי
מסוג האלה שרוב הכתיבות שלי (לא שירים)
הם לא גמורים...

אהה ועוד משהו
האשכול הזה חתיכת השראה.
הלא גמור הזה ששולחים-
נותן פתח לעוד , למחשבה.
איזה כיף!
זאת הייתה הכוונה שלי.
וגם יש משהו מיוחד דווקא ברעיונות הגולמיים שזורקים על הדף לפני הליטוש, יש בהם את הנקודה הפנימית של הרעיון.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ודיו יוצא
נשפך
כמים
בורא מציאות
ויצרים
הזכיר לי את זה:

החיים בנויים תגים
מילים
אותיות
משפטים

הם יוצרים הכל
מֵחַיִּים
ובלי מילים
כאין

עדר רחלים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אשכול גאוני! הנה משהו שקשקשתי פעם וכנראה אני לא אגמור אף פעם. מקווה שהאורך בסדר:

"אמא", עצרתי אותה ליד הדלת של הבית, "מה זה חרש?".

"זה מישהו שלא שומע", הסבירה לי אמא במהירות ורצה להוציא את שימי מהמעון.

שומע, זאת מילה שאני לא מכיר...

הלכתי לפתוח את המילון השחור, הוא בטוח יודע.

קְלִיטַת צלילים באמצעות האוזניים, האזנה...

אוף, לא עזרת בכלום... התעצבנתי עליו וסגרתי אותו בטריקה. יותר מידיי מילים לא מובנות...

"אבא, מה זה לשמוע?", סימנתי לו את המילה החדשה ברגע שהוא נכנס הביתה.

"זה משהו שקשור לאוזניים", אבא סימן לי, ראיתי שהוא מסתבך, "אנשים ששומעים, יכולים לתקשר ביניהם גם אם הם לא רואים את האדם שמולם".

"הבנתי", הנהנתי בראש, למרות שלא הבנתי כלום, איך אפשר לסמן למישהו שלא רואה אותך?

לפעמים אני רואה את אבא מצמיד את הפלאפון שלו לאוזן ומזיז את השפתיים, כששאלתי אותו מה הוא עושה, הוא רק חייך חיוך עצוב ושתק.

אני לא אוהב שאבא עצוב, אז הפסקתי לשאול, למרות שאני ממש לא מבין.

עדר רחלים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נזכרתי בעוד אחד:

עיניים נפקחות, חושך.
אני מנסה למצמץ, לסגור ולפתוח שוב.
והחושך נשאר, כמו לועג למאמצי.
אני מעבירה את היד על העיניים, ומרגישה משהו שמכסה אותן.

"היא התעוררה!", מצלצל באוזניי קול נרגש ולא מוכר.
"מה יש לי על העיניים?", לחשתי בשקט, החושך הזה הפחיד אותי.
"זו תחבושת", קול עמוק ניסה להרגיע אותי, ולא כל כך הצליח.

"מה קרה לי בעיניים?, אני בבית רפואה?", שאלתי את שתי השאלות שהכי בערו לי, הרגשתי כמו בתוך חלום משונה.
"את נפצעת בתאונה", הסביר בעל הקול העמוק, שכבר הבנתי שהוא הדוקטור.

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
עוד משהו
..קטע ללא התחלה וללא סוף..
[[נראלי סגנון הכתיבה כיוון לחקות קצת את מ. קינן]]

"צריך לדאוג גם לנשים ולילדים שנשארו בכפר". דיוויד הרים את עיניו מעם הטפסים האינסופיים, שפמו הצהוב חייך במבוכה מול עיניו הסוקרות של מרק דווידסון. "אני אגיד לך למה, מרק, אל תסתכל עלי ככה. יש המון אנשים שנלקחו גם בלי הרבה הכנה מוקדמת. לי אישית ידוע על אישה צעירה שנשארה בבית בהתראה של חמש דקות, עם ארבעה ילדים עד גיל חמש, ועוד תינוק קטן בן שבוע. אי אפשר להפקיר אותם כך".

"ברור שאי אפשר". מרק הניף את הבלורית שלו אחורה. "רק שאתה הוא לא זה שצריך לדאוג לכך, סֵיר".

"רק מי?" דיוויד הרים את גבותיו בתמיהה. "יש כאן כל כך הרבה פעילים שיעשו את העבודה? אם כן, איפה הם?!"

מרק נדנד את אצבעו בחומרה. "אתה יודע שאנחנו כאן לבד, אדוני". הוא שתק לרגע. "אני מתכוון לומר, שהאנשים כאן מנצלים יותר מידי את טוב ליבך".

"הם מסכנים", הוא נד בראשו. "ככה נקלעו לאימי המלחמה בלי כל כוונה זדונית – "

"תמיד היהודים נקלעים לאימי מלחמה". מרק קטע אותו. "זה היה ככה מאז ומעולם, אדוני".

"ואם כן?" תהה דיוויד. "מה זה אומר, מרק יקירי? האם לכן דם יהודי נשפך אינו מרעיד את ליבך?"

מרק משך את כתפיו. "לא את זה אמרתי, אדוני". הוא השפיל לרגע את מבטו, שלף סיגריה מצחינה מכיס מכנסיו והדליק אותה בעזרת מצית קטנה, אחר כך נאנח, שאף את העשן לקרבו והעלה על פניו ארשת חביבה.

"למה שלא נקום ונלך? מול גדודי הצבא הווייטנאמי אפילו אתה, המפקד, חסר אונים. הם לוחמי גרילה בדומה לפרטיזנים משנות – כוונתי, סבא שלך – "

"מרק!"

"אני מתנצל, אדוני".

דיוויד קם והסיט את כסאו. "אני יוצא לכפר. אם מישהו יבוא תגיד שאחזור בערב".

"אני בא איתך, אדוני".

דיוויד העיף מבט מופתע. "מה פתאום בא? יש לך כאן עבודה רבה! ואל תשכח שאתה ממלא כאן את תפקיד המארח, מרק!"

"אני מאבטח, המפקד". מרק צעד אחרי דיוויד בפסיעות מלאות נחישות. "אני מצטרף אליך לדרכך לכפר".

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אשכול גאוני! הנה משהו שקשקשתי פעם וכנראה אני לא אגמור אף פעם. מקווה שהאורך בסדר:

"אמא", עצרתי אותה ליד הדלת של הבית, "מה זה חרש?".

"זה מישהו שלא שומע", הסבירה לי אמא במהירות ורצה להוציא את שימי מהמעון.

שומע, זאת מילה שאני לא מכיר...

הלכתי לפתוח את המילון השחור, הוא בטוח יודע.

קְלִיטַת צלילים באמצעות האוזניים, האזנה...

אוף, לא עזרת בכלום... התעצבנתי עליו וסגרתי אותו בטריקה. יותר מידיי מילים לא מובנות...

"אבא, מה זה לשמוע?", סימנתי לו את המילה החדשה ברגע שהוא נכנס הביתה.

"זה משהו שקשור לאוזניים", אבא סימן לי, ראיתי שהוא מסתבך, "אנשים ששומעים, יכולים לתקשר ביניהם גם אם הם לא רואים את האדם שמולם".

"הבנתי", הנהנתי בראש, למרות שלא הבנתי כלום, איך אפשר לסמן למישהו שלא רואה אותך?

לפעמים אני רואה את אבא מצמיד את הפלאפון שלו לאוזן ומזיז את השפתיים, כששאלתי אותו מה הוא עושה, הוא רק חייך חיוך עצוב ושתק.

אני לא אוהב שאבא עצוב, אז הפסקתי לשאול, למרות שאני ממש לא מבין.
וואו!
ממש הייתי רוצה לקרוא את ההמשך של זה
מיוחד ממש!

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
זה היה לפני שנה. הייתי ניק טרי שהרגע התקבל לקהילת כתיבה. והנה, צץ לו אתגר. שלחתי קטע, ואז החלפתי. אז, קבלו את הקטע הראשון. אין להפיץ!:eek:

כולם רואים אותי כמובן מאליו. זה חסרון, אך גם מעלה, כי אם לא הייתי כ"כ שימושי, המובן מאליו כלל לא היה מובן.

אני מכיר את כולם גם מהזוויות הפחות נעימות שלהם, והם מכירים את הפנימיות שלי כעל כף ידם.

טוב זה לא אני שמעניין אותם , נראה לי שהתוכן שלי הוא המעניין, כמו בדרן כזה, קצת מבאס אבל גם זה מעלה, לפחות כך אני מקבל יחס.

טוב, יחס, לא הייתי קורה לאחד שמגיע למישהו, מסתכל על מה שאין בו, ובמקום לעזור לו, להכניס בו קצת טוב, נושף בעצבים ומסתובב לאחוריו.

אבל העובדה שחמש דקות אחר כך הוא בא לבדוק אותי שוב, זה אומר שהוא דואג לי לא?

רגע, אבל שוב הוא נושף בעצבים ומסתובב לאחוריו, טוב הרבה שכל אין לו, הוא לא יודע שאם הוא לא ידאג לתוכן שלי, אז התוכן לא יתעדכן, מה יעזור להסתכל עליי כל חמש דקות תעשה משהו.

אנשים זה עם מוזר, במשך היום לא משנה איזה קולות אני יעשה אפס יחס, בלילה קול טיפ-טיפה חזק או מוזר שאני משמיע, הוא קופץ מהמיטה, מסתכל עליי בעיניים של "אה זה אתה, עוד קול אחד ואני גורם שלא תוכל להשמיע יותר שום קול".

ודאי שאלתם את עצמכם באיזה זוויות פחות נעימות אני מכיר אנשים, אני אקצר ואומר, לא הייתם רוצים לראות את הפרצוף שלכם, אחרי שגנבתם פרוסת עוגה מהעוגה של שבת בארבע לפנות בוקר. שודדי תכשיטים נראים הרבה פחות מפוחדים ומבוהלים ממכם! אני אחסוך ממכם עוד סיטואציות שלכם, לוקחים ומחזירים את אותו מוצר ארבע פעמים, ואומרים לעצמכם בכל לקיחה רק זה וזהו, ואחרי חצי דקה עיניים דומעות ופה מלחשש 'אבל הדיאטה'.

בתקווה שתלמדו מהביקורת...

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
@-חיה- זה אשכול כייפי במיוחד!

הנה עוד משהו בהשראת אחד האתגרים כאן...

הדם נטף על מצחו של ראנו בטיפות גדולות וכהות. כיסה את פניו, הרטיב את לחייו ולכלך את חולצתו.

משהו התערבל לו בבטן, בוצי וחמוץ. בזעף הוא מחה את פניו מהרטיבות האדמדמה שעליהן וירק בקשת גדולה אל האדמה.

"כלל ראשון", אמר קול מבין הצלליות השחורות שמאחוריו, "תבחר מיקום בתבונה לפני שאתה מתחיל לירות, אחרת הדם של הקורבן יעשה לך יופי של נקמה".

ראנו קפץ, גופו הסתובב במהירות אל מקור הקול.

גבר גבוה עמד שם. שערו הארוך התנופף ברוח הקלילה.

חמים היה אותו לילה אבל האוויר היה נקי וצלול. מאחורי קו העצים אפשר היה לשמוע את הים מתלחשש ומעליהם נמנם בשלווה הירח.

"הוא רצה להרוג אותי", לחש ראנו וידו רעדה על הקנה השחור, המוצק. "רצה להרוג אותי ואני אפילו לא יודע למה".

האיש, גבוה ולבוש חולצה רחבה שקצותיה פרומים לא ענה, רק כיווץ את עיניו וסקר אותו ארוכות. "אתה לא משתמש בזה הרבה נכון?"

ראנו השפיל את עיניו אל ידו. זה היה רובה ציד ארוך ומשופשף שכרגע הצביע על האדמה.

הוא משך בכתפיו.

"נו", נאנח האיש, וידו הימנית שפשפה את אפו. "אתה רוצה לאכול משהו, אתה?"

ראנו הביט בגופה, הגופה - גבר מזוקן ומגודל בהתה בו. מתחתיה התפשטה צללית כהה וגדולה.

"כן", הוא אמר בשקט והלך אחרי האיש הגבוה.

מדורה קטנה בערה קרוב לחוף, מגודרת באבנים קטנות שהחליקו המים והזמן.

"אני בכלל לא מכיר אותך", אמר ראנו וקירב את ידיו אל האש.

"גם אני לא מכיר אותך", גילה האיש הזדהות ונענע את שערו. "תחזיק את השיפוד קרוב יותר".

ראנו קירב את הדג קרוב יותר ללהבות.

"אתה פה הרבה זמן?", הוא שאל, ריסיו מושפלים אל העפר התחוח שלרגליו.

"הרבה זה ענין יחסי", חשף מיטיבו שיניים צהובות. "זה תלוי בכמה גורמים".

ראנו שתק, בין בגלל שלא ידע מי הם הגורמים מהם צריך האיש כמה, ובין בגלל שהרוח בדיוק נשאה אל אפו את ריחו של הדג הנצלה.

"מאיפה באת?", התעניין פתאום הגבר וסובב קצת את השיפוד שלו.

"פורטוגל". אמר ראנו וגעגוע מלוח צרב את הירוקת שבעיניו. "איפה שהשמש זורחת על החופים כמעט כל השנה".

"אה", הפטיר האיש וסקר במבט חדש את פניו השחומות. "ג'וליאנו. מדריד".

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה