דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

רצוא ושוב

משתמש חדש
1. קודם כל - אם האטנט 40 עובד טוב למה לשנות ?
2. האם ניסיתם אטנט רגיל לפעמיים ביום?
כי לפעמים התרופות שהם שיחרור מושהה לא על כולם מחזיקות מעמד ויש תופעות ממש לא נעימות בהמשך היום
בעוד כשלוקחים פעמיים ביום , יש פיק נוסף במהלך היום שעוזר להמרצה נוספת.
3. כמו שציינו קןדם, אין בדברים האלה פסיקות חד משמעיות, אבל ויואנס ידועה כתרופה מאוד טובה עם יחסית הכי פחות תופעות לוואי.
אחרי תקופה קצרה קלטתי ש XR 40 גם משאיר אותי מוסח, וגם מקשה עלי להירדם. וגם
לא ניסיתי אטנט רגיל פעמיים ביום (האמת היא שנוירולוג נתן לי בעבר מרשם כזה, אבל לא כתב "החלפת טיפול" או כל הערה שהיא. אז בבית מרקחת סירבו לתת לי כל עוד לא חלף חודש מהקניה הקודמת. כשעבר חודש, המרשם כבר לא היה בתוקף...)
אני רק שואל; אני יודע שויואנס 70 עובד בשבילי, אלא שהוא גורם למתח ואפקט קצת שטוח. אם אתעקש להעלות ל 80, מה יותר סביר שיקרה? יותר דריכות/פחות? אין לי דרך לבדוק זאת בלי מרשם מתאים.
היום למשל לקחתי אטנט XR 10 (שאמור להיות מקביל לויואנס 50 :rolleyes:) אחרי שעתיים נמאס לי והוצאתי מהמחבוא את אוצרי ה(כמעט) אחרון: ויואנס 70 מ"ג וראה איזה פלא; פתאום, מה שהיה אמור לקרות, פשוט קרה (כעבור שעה וחצי).
@אוראורית , האם תוכלו להמליץ על רופא מתאים שמשרת מבוטחי לאומית/בהסדר/החזר?

נערך לאחרונה ב:

אוראורית

משתמש מקצוען
אחרי תקופה קצרה קלטתי ש XR 40 גם משאיר אותי מוסח, וגם מקשה עלי להירדם. וגם
לא ניסיתי אטנט רגיל פעמיים ביום (האמת היא שנוירולוג נתן לי בעבר מרשם כזה, אבל לא כתב "החלפת טיפול" או כל הערה שהיא. אז בבית מרקחת סירבו לתת לי כל עוד לא חלף חודש מהקניה הקודמת. כשעבר חודש, המרשם כבר לא היה בתוקף...)
אני רק שואל; אני יודע שויואנס 70 עובד בשבילי, אלא שהוא גורם למתח ואפקט קצת שטוח. אם אתעקש להעלות ל 80, מה יותר סביר שיקרה? יותר דריכות/פחות? אין לי דרך לבדוק זאת בלי מרשם מתאים.
היום למשל לקחתי אטנט XR 10 (שאמור להיות מקביל לויואנס 50 ) אחרי שעתיים נמאס לי והוצאתי מהמחבוא את אוצרי ה(כמעט) אחרון: ויואנס 70 מ"ג וראה איזה פלא; פתאום, מה שהיה אמור לקרות, פשוט קרה (כעבור שעה וחצי).
@אוראורית , האם תוכלו להמליץ על רופא מתאים שמשרת מבוטחי לאומית/בהסדר/החזר?
לא מכירה רופא שעובד בהסדר עם לאומית
אבל בכל מקרה, רק לידיעה,
אין מרשם ל 80 מג בויואנס.
המינונים הם 30 50 70 .
בחו"ל יש כבר 100 מג , בארץ עוד לא נותנים.
.

יאנגית

משתמש צעיר
אין לי מושג אם זה חוקי או לו, במשך שנתיים קיבלתי 2 חבילות כל חודש

רצוא ושוב

משתמש חדש

אוראורית

משתמש מקצוען
אפשר לכאורה לרשום 30 + 50 ולהגיע ל 80
לא בטוח שזה יעיל .
נשמע אמנם מצחיק ולא הגיוני
אבל כשלקחתי שתי אטנט של 10 זה ממש לא עשה לי טוב.
כשלקחתי 20 זה היה מצויין.
לא סביר לא הגיוני אבל ככה זה בתרופות הללו אין לדעת .
לכן לדעתי כל המשחקים עם זה, הם קצת בעייתים.
זו דעתי בכל אופן

א. כהנא

משתמש מקצוען
מישהו מכיר פרופסור מרק וייזר לאבחון הפרעת קשב במבוגרים?
הוא שווה את המחיר שהוא לוקח? (2500 ש"ח לפגישת ייעוץ ראשונית)

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
לא מכירה רופא שעובד בהסדר עם לאומית
אבל בכל מקרה, רק לידיעה,
אין מרשם ל 80 מג בויואנס."י יוזמות שלי להציע לרופא איזה תרופה לקחת אין סיכוי
המינונים הם 30 50 70 .
בחו"ל יש כבר 100 מג , בארץ עוד לא נותנים.
.
כמה נקודות חשובות. בעקבות רצף ההודעות האחרונות. בתור חבר די חדש (לאבחון הרשמי כמובן, לא במהות) במועדון היוקרתי של קש"ר. (שנה בלבד)
- משום מה נראה שיש שמרגישים שהתרופות הם איזה משחק - נבקש את זה ואח"כ את זה. התייחסות כזאת מרחיקה מהשגת היעד והוא איזון מושלם. וכן אני מאמין שיש בהחלט אפשרות כזו.
דבר ראשון והחשוב ביותר בעיניי הוא רופא קבוע ומומחה באמת. לא רופא משפחה שמתמחה גם בזה וגם לא נוירולוג שמתעסק בזה (אם כי ודאי שזה עדיף מהאפשרות הראשונה וישנם גם נוירולוגים שמצויינים בזה). אלא כמו שלא ניקח רופא שיניים שיודע גם לנתח בעין. גם כאן נעדיף פסיכיאטר. (כן פסיכיאטר . יש רבים שנבהלים לחשוב על הרעיון לקבוע תור לפסיכיאטר זה זכותם אבל אם כך כדאי דבר ראשון לטפל בזה....) ודווקא פסיכיאטר שעיקר התמחותו בקש"ר במבוגרים.
כנראה שקשה להשיג את זה בקופה ואין ברירה אלא לשלם פרטי. מדובר בתהליך הרפואי שאולי הוא הכי הכי גורלי בחייכם ועל דברים פשוטים יותר מקובל לקחת פרטי. זה יעלה כסף אבל מנסיון זו השקעה כדאית מאוד כי אפי' במישור הכספי טיפול תואם יחזיר את עצמו בכסף מהר מאוד.
ב- מדובר בתהליך ארוך של חיפוש ותהייה עם שינויים רבים שעשוי להתפרס על פני שנים.
אבל כל שלב צריך את הלמידה וההסתגלות שלו ורק אח"כ מגיע שלב המסקנות והמסקנות שיגיע אליהם מומחה בעל נסיון עשויות להיות מפתיעות מאוד ושונות מהמושכל הראשון.
אני לדוגמא בשנה האחרונה הספקתי להחליף מרשמים 5 פעמים.
כיום לוקח וויוואנס 100 מ"ג. שהגיע אחרי תקופה שלקחתי 70 מ"ג והגעתי לביקור עם תלונה שנראה שזה חזק מדי (מתח ערנות מוגברת וכדו') ואחרי בחינת הדברים הפסיכיאטר הורה דווקא שהסיבה היא לא מינון גבוה אלא הפוך נמוך מידי וראה זה פלא דווקא כשהעלתי את המינון היה שיפור גדול מאוד הפך דעת בעלי בתים שלי. ועוד חזון למועד אולי נגדיל בהמשך עוד יותר. אם זה היה נעשה במסגרת הקופה ועל בסיס יוזמות שלי לבקש מרשם כזה או אחר אין סיכוי שהייתי מגיע לתוצאה הזו. כי כל תרופה ותופעות הלוואי האפשריות שלה וצריך הבנה עמוקה של המנגנון המוחי והנפשי יחד כדי להגיע בעז"ה למסקנות הנכונות.
ולתמהים אכן המינון המקסימלי בארץ הוא 70 אבל יש אפשרות להגדיל מבירור שלי בחלק מהקופות זה קצת יותר קשה אבל אפשרי ותלוי גם ברוקח שנפלתם עליו וכדאי למצוא רוקח קבוע שמכיר ולא יעשה סקנדל כל פעם מחדש (גם אתם מרגישים כל פעם אחרי שממשתם את המרשם כאילו שדדתם איזה בנק..?)
לסיכום מדובר בתהליך ארוך שצריך להעשות בהרבה סלנות ואורך רוח ובעיקר לנסות שוב ושוב לשפר ולא לעצור ולומר יש לי שיפור זה מספיק לי כי בזה אתם חוזרים על הטעות שהובילה רבים לפספס שנים רבות עד שבכלל נגשול לאבחון. עצירה באמצע הדרך היא בדיוק אותו דבר.
וכמובן כמובן קודם כל דבר תפילה מעומק הלב לסייעתא דשמיא.
בהצלחה.

רצוא ושוב

משתמש חדש
@הקטן שבאריות
ראשית: הרציונל של ה"משחק" הזה הוא שהרופאים הבינוניים שלא משקיעים בלמידה עצמית, ספרות עדכנית ומקווה נייעס של רופאים עושים בדיוק את זה. וההתמדה במרוץ לרופא הטוב הוא משימה מכשילה עבור אנשי הקשב, בפרט אם הרופא עצמו קצת רחפן ולא שולח קבלות/לא ניתן להשגה בין הפגישות/אומר לך: לא תלך בלי שנקבע מועד לפגישה נוספת אבל ברגע האמת גם הוא שוכח.
לענ"ד גם רופאים טובים לא יודעים מה תהיה התגובה של אדם ספציפי לתרופה/ מינון זה או אחר. ועל כן, מי שיש לו יעדים מדידים שאותם הוא רוצה להשיג מהטיפול, למה שלא ינסה? מה גרם לפסיכיאטר שאליו הלכתי לנטוש את הריטלין LA ב30 ולא להעלות, לעבור לויואנס ולא לנסות קונצרטה? מי שמצליח להגיע לרופא טוב בתדירות סבירה, סבבה לו ואיישר חילו. אבל מי שנתקע אצל רופאי ראש קטן שאינם יודעים דת ודין, לא תחסום בדישו.
התדע, שבע שנים לפני שאובחנתי בצורה טובה, הלכתי לנוירולוג קופ"ח. ביקשתי נוירולוג מומחה לADHD. עזוב את זה שה"אבחון" היה תשאול בן שתי דקות ומבחינתו אין לי ADHD. ורק בעקבות תוצאות מוקסו שעשיתי על דעת עצמי הוא הסכים לרשום ריטלין SR, גם זה רק לחודש, בכפוף להולטר אקג ועוד.
הוא אמר לי: ריטלין זה לא טיפול, אנשים בארה"ב בני 30 הולכים ברחוב ונופלים מתים בגלל מתילפנידאט...:oops:
אתה יכול לקחת אותו לתקופה קצרה, בשום אופן לא יותר משנה. בסוף הוא רצה שאחזור על ההולטר אקג... הקרדיולוג שאליו הופניתי עזב את הקופה ואני נואשתי וחזרתי לתוהו ובוהו לשבע שנים נוספות.
שנית: האם תוכל לפרט מה צריך לעשות כדי לקבל יותר מ70 מ"ג ויואנס
לקחתי 70, עבד מעולה למשך פחות מ12 שעות, הגביר עצבנות/דריכות והשטחה רגשית. ובאיזשהו מקום יצא שכרו בהפסדו מבחינת מצב רוח והתנהלות בין אישית
(פעם אחת בלעתי בהיסח הדעת 2 קפסולות=140... איזה כיף היה לגלות שאני יכול להיות עירני ונמרץ גם בערב...
אמנם לא נרדמתי כמעט בלילה, אבל היה שווה.)
שלישית. אשמח להמלצתך על פסיכיאטר מנוסה ויצירתי כאשר דיברת.

נערך לאחרונה ב:

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
@הקטן שבאריות
ראשית: הרציונל של ה"משחק" הזה הוא שהרופאים הבינוניים שלא משקיעים בלמידה עצמית, ספרות עדכנית ומקווה נייעס של רופאים עושים בדיוק את זה. וההתמדה במרוץ לרופא הטוב הוא משימה מכשילה עבור אנשי הקשב, בפרט אם הרופא עצמו קצת רחפן ולא שולח קבלות/לא ניתן להשגה בין הפגישות/אומר לך: לא תלך בלי שנקבע מועד לפגישה נוספת אבל ברגע האמת גם הוא שוכח.
לענ"ד גם רופאים טובים לא יודעים מה תהיה התגובה של אדם ספציפי לתרופה/ מינון זה או אחר. ועל כן, מי שיש לו יעדים מדידים שאותם הוא רוצה להשיג מהטיפול, למה שלא ינסה? מה גרם לפסיכיאטר שאליו הלכתי לנטוש את הריטלין LA ב30 ולא להעלות, לעבור לויואנס ולא לנסות קונצרטה? מי שמצליח להגיע לרופא טוב בתדירות סבירה, סבבה לו ואיישר חילו. אבל מי שנתקע אצל רופאי ראש קטן שאינם יודעים דת ודין, לא תחסום בדישו.
התדע, שבע שנים לפני שאובחנתי בצורה טובה, הלכתי לנוירולוג קופ"ח. ביקשתי נוירולוג מומחה לADHD. עזוב את זה שה"אבחון" היה תשאול בן שתי דקות ומבחינתו אין לי ADHD. ורק בעקבות תוצאות מוקסו שעשיתי על דעת עצמי הוא הסכים לרשום ריטלין SR, גם זה רק לחודש, בכפוף להולטר אקג ועוד.
הוא אמר לי: ריטלין זה לא טיפול, אנשים בארה"ב בני 30 הולכים ברחוב ונופלים מתים בגלל מתילפנידאט...:oops:
אתה יכול לקחת אותו לתקופה קצרה, בשום אופן לא יותר משנה. בסוף הוא רצה שאחזור על ההולטר אקג... הקרדיולוג שאליו הופניתי עזב את הקופה ואני נואשתי וחזרתי לתוהו ובוהו לשבע שנים נוספות.
שנית: האם תוכל לפרט מה צריך לעשות כדי לקבל יותר מ70 מ"ג ויואנס
לקחתי 70, עבד מעולה למשך פחות מ12 שעות, הגביר עצבנות/דריכות והשטחה רגשית. ובאיזשהו מקום יצא שכרו בהפסדו מבחינת מצב רוח והתנהלות בין אישית
(פעם אחת בלעתי בהיסח הדעת 2 קפסולות=140... איזה כיף היה לגלות שאני יכול להיות עירני ונמרץ גם בערב...
אמנם לא נרדמתי כמעט בלילה, אבל היה שווה.)
שלישית. אשמח להמלצתך על פסיכיאטר מנוסה ויצירתי כאשר דיברת.
מסקנת הסוגיא (בבא מציעא צ) שכאשר היתה אוכלת ומתרזת וחסמה לא עובר על איסור לא תחסום שור בדישו מכיוון שזה רק כשזה לטובתה אבל כאשר זה מקלקל יכול לחסום..........
זה נראה שהבעיה של הרופאים הבינוניים שדיברת עליהם היא שגם הם טופלו אצל רופא בינוני כמותם ועצרו באמצע הדרך. אז אם אתה לא רוצה להיות כמותם אל תחזור על הטעות שלהם;)
נכון שרופא טוב אינו נביא ולא בן נביא אלא אדרבה התנאי הראשון הוא ענוה שמבין שהוא לא כל יכול ולכן פתוח לחפש ולמצוא את הפתרון. וכמו שכתבתי זה תהליך של שנים.
הדוגמא שנתתי עלי אם הייתי עוסק בחיפוש עצמי אין סיכוי שהייתי חושב על כזה דבר.
כעקרון וויואנס במינון נכון לא אמור לגרום למתח ועצבנות. לפי מה שהסביר לי הפסיכיאטר. אלא ההפך כאשר המנגנון המוחי לא מאוזן עד הסוף המתח נובע מחוסר יכולת להביא את הביצועים המוחיים לפעילות תקינה ומהנסיון להלחם בזה (אולי קצת בבחינת כי תראה את הארץ ושמה לא תבוא).
מעניין שאצלי הוא שם מעצמו לב לתופעה פיזית שעלולה לנבועה מנערווים קלים שכלל לא חשבתי לקשר את זה וראה זה פלא שבועיים אחרי הגדלת המינון שמתי לב שבאורח פלא זה נעלם מעצמו.
באופן כללי מבוגרי הקש"ר שמאובחנים בבגרות מסגלים לעצמם שיטות מופלאות של השרדות. וכנראה שאחת מהם היא התחושה שמתח קשור לריכוז ותפוקה. מתח מתפרש אצלנו בטעות כגורם שמסייע בעמידה במטלות ומשכך לפעמים אנחנו מביאים אותו עלינו בלי משים כאשר אנו מתקרבים לדד ליין. מתח ממש לא בהכרח הוא תופעת לוואי כימית של התרופה(תובנה מופלאה זו היא עוד דוגמא לעדיפות של פסיכאטר דווקא מכיוון שיש לו הבנה גם במבנה הנפשי).
בנוגע ל100 מ"ג הוא הוציא לי שני מרשמים (אחד ל70 ואחד ל30) ובנוסף מכתב לקופה שמסביר את הרקע לזה ואת נסיונות הטיפול הקודמים.
יש רוקחים שאמרו שצריך יותר מזה ולהעביר את זה לאישור בדרג בכיר יותר בקופה אבל מצאתי רוקח שטוען שזה מספיק והוא מספק לי את זה. במחשב של הקופה זה עובר שניהם בהנחה בלי שום בעיה.
אני מטופל באופן אישי אצל דר' אבי יקיר בירושלים וב"ה מרוצה מאוד מצורת החקירה והבדיקה. ובמיוחד מהשאיפה להגיע לתוצאה מושלמת. (המחיר שלו לא בשמיים ודאי ביחס למקבילים שלו). ההמלצה שלי היא על סמך היכרות אישית בלבד אין לי ידע מעבר לכך, הגעתי אליו בעקבות המלצה של חבר טוב.
קיבלתי חשק אחרי התיאור שלך לנסות גם אני את הטעות שלך ולקחת 140 סתם בשביל הכיף אבל כמו שאמרתי העירנות המוגברת היא לא בהכרח תופעה ברוכה. (כשהגדלתי ל100 מ"ג אחד השינויים היו שאני נרדם יותר בקלות לנמנום צהריים (נמנום לא שינה בכל זאת זה הגזמה לצפות לישון ממש תחת וויואנס) ודרך אגב לטענתו גם חוסר שינה (פחות מ7 שעות) הוא פגיעה ביעילות של הטיפול ולוקח אנרגיות מיותרות מה שגם עלול ליצר מתח).
וואי חשפתי את עצמי יותר מדי. אבל אולי לא נורא הגיע הזמן להחשף. מעניין יהיה לראות את תגובות המכרים שלי. חצי מהם יהיה בהלם מוחלט ויגידו שזה לא יתכן. והחצי השני יגידו - האמת תמיד חשבתי בכיוון הזה .- נראה לי שהחצי השני מורכב גם הוא בעיקר מקבוצת הלא מאובחנים... נקודה למחשבה.

קולמוס בודד

משתמש רשום
אני לוקח ריטלין 10 עם מרשם למעלה משנתיים
בעקבות תקלה אוכל להוציא רק בעוד חודש ואזלה התרופה
מי שיודע על מקום בו ניתן להשיג ללא מרשם כל סוג באזור ירושלים שיכתוב בבקשה
דחוף!!!!!!

אבא של משה

משתמש רשום
לא בדקתי אם המליצו כבר באשכול
אבל, למבוגרים (וגם לילדים) שווה לנסות את תוכנת הד אקטיב של גד דואר,
אחרי נסיון קרוב של שניים מבני משפחה מורחבת (מעל גיל 20),
הם טוענים שיש תוצאות
המחיר גם לא גבוה בשביל לבדוק
בהצלחה מרובה!
מה נשמע איתם
באמת מרוצים?

Yerushalaim

משתמש חדש
שלום, אשמח לייעוץ
הספקתי לעבור בתקופה קצרה לא מעט עם תרופות
כל אחת ירדה מהפרק בגלל ת"ל אחרות
ניסיתי בינתיים הכל חוץ מפוקלין (פיקולין? לא זוכרת איך קוראים לזה בדיוק)
בינתיים הכי נורמלי היה אטנט 10 מ"ג, מה שנתן לי בערך 5 שעות טובות באמצע היום, זה מספיק לי בשביל לשרוד יום עבודה
לאחרונה שמתי לב שאני לא לוקחת את האטנט כי אין לי כוח לתופעות הלוואי (מזכירה שזו היתה התרופה עם הכי פחות תופעות...). כל יום יש לי תירוץ אחר למה אני לא באמת צריכה לקחת היום. היום יש לי פגישות - אז יותר קל להתרכז, לא צריך. היום אין לי פגישות - אז אני לא ככ צריכה להיות במיטבי, לא צריך
וכן הלאה.
אני קצת מיואשת. נוכחתי לראות כמה טוב זה עושה לי ואיך זה מקפיץ את הביצועים שלי, אבל אני לא מסוגלת כל בוקר מחדש לגרום לעצמי במודע לכאבי ראש, חוסר תיאבון, התשה נוראית שמחריפה מאז שמסתיימת ההשפעה ועד שאני הולכת לישון...
ונורא חבל לי, כי אני מרגישה שהביצועים שלי בינוניים ויודעת שהם יכולים להיות מצויינים +.
יש באמת סיכוי להגיע לאיזון שלא גורם לתופעות בכלל? יש למישהו עצות איך להשתכנע לקחת בכל זאת? זה נכון בכלל להמשיך לצרוך את התרופה אם אני מרגישה שאני לא רוצה לקחת אותה כי היא לא עושה לי טוב?
אני מטופלת כרגע ע"י רופא משפחה המתמחה בקש"ר - מאד מקצועי ומנוסה בנושא.
יש עניין לנסות נוירולוג? יש להם רקע טוב יותר בהתאמת טיפול?
פסיכיאטר?

21228

משתמש צעיר
שלום, אשמח לייעוץ
הספקתי לעבור בתקופה קצרה לא מעט עם תרופות
כל אחת ירדה מהפרק בגלל ת"ל אחרות
ניסיתי בינתיים הכל חוץ מפוקלין (פיקולין? לא זוכרת איך קוראים לזה בדיוק)
בינתיים הכי נורמלי היה אטנט 10 מ"ג, מה שנתן לי בערך 5 שעות טובות באמצע היום, זה מספיק לי בשביל לשרוד יום עבודה
לאחרונה שמתי לב שאני לא לוקחת את האטנט כי אין לי כוח לתופעות הלוואי (מזכירה שזו היתה התרופה עם הכי פחות תופעות...). כל יום יש לי תירוץ אחר למה אני לא באמת צריכה לקחת היום. היום יש לי פגישות - אז יותר קל להתרכז, לא צריך. היום אין לי פגישות - אז אני לא ככ צריכה להיות במיטבי, לא צריך
וכן הלאה.
אני קצת מיואשת. נוכחתי לראות כמה טוב זה עושה לי ואיך זה מקפיץ את הביצועים שלי, אבל אני לא מסוגלת כל בוקר מחדש לגרום לעצמי במודע לכאבי ראש, חוסר תיאבון, התשה נוראית שמחריפה מאז שמסתיימת ההשפעה ועד שאני הולכת לישון...
ונורא חבל לי, כי אני מרגישה שהביצועים שלי בינוניים ויודעת שהם יכולים להיות מצויינים +.
יש באמת סיכוי להגיע לאיזון שלא גורם לתופעות בכלל? יש למישהו עצות איך להשתכנע לקחת בכל זאת? זה נכון בכלל להמשיך לצרוך את התרופה אם אני מרגישה שאני לא רוצה לקחת אותה כי היא לא עושה לי טוב?
אני מטופלת כרגע ע"י רופא משפחה המתמחה בקש"ר - מאד מקצועי ומנוסה בנושא.
יש עניין לנסות נוירולוג? יש להם רקע טוב יותר בהתאמת טיפול?
פסיכיאטר?
אולי כדאי לך לנסות ויואנס אני אישית גם לקחתי לא מעט דברים ולא התחברתי אבל לויואנס ממש התמכרתי לגמרי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה