דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מישהו ניסה את השיטה של גד דואר- תוכנת מחשב לאימון של כ 10 דקות ביום לאורך זמן שמשפרת את התפקודים המוחייים ומגיעים גם להורדת מינון וכו?

יורם של

משתמש פעיל
מישהו ניסה את השיטה של גד דואר- תוכנת מחשב לאימון של כ 10 דקות ביום לאורך זמן שמשפרת את התפקודים המוחייים ומגיעים גם להורדת מינון וכו?

בתוכנה של דואר הם אומרים שזה עוזר על בסיס יומי (כל יום שאתה משתמש בו זה עוזר לך) ובתוכנה השני (הילדים שלנו) הם אומרים שבד"כ אחרי שימוש של 3 חדשים שוב אין צורך.
הכל לפי דברי הנציגים שענו לי.........

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
דבר ראשון, חבר'ה, ממש נהניתי לקרוא את כל השיח המלא בערך העצמי הזה אחרי יום שלא הייתי פה... זה חשוב מאוד, בפרט למי שיש לו הפרעת קשב, שלא יערבב בין ההפרעה לחיים הרגילים. תשוויצו חופשי ותמשיכו להיות גדולים מהחיים!!!
אפרופו, ידוע שהפרעת קשב נוצרת ממחסור של דופמין במח... יש אנשים שיש להם רגיל, אבל המוח שלהם גדול ולכן זה לא מספיק!!! ובכלל, ידוע שהקש"ר לרוב יותר חכמים מכולם. אז תמשיכו להשוויץ חבר'ה! כולנו גאונייייים!!!!! :geek:
דבר שני, מה זה למען ה' השיטה הזו של גד דואר? דומני שדיברו עליה כמה פעמים באשכול הזה, מישהו יכול להסביר לי מה זה??? זה כמו נוירופידבק?

רוצה מאוד

משתמש רשום
חלילה וחס לא באתי להלחיץ אף אחד, ולא לאיים.
הקצת מתח והחרדה שהויואנס נותן,
גרם לכך שזה נשמע כ'תחזית קודרת'.
סה"כ כתבתי ליהודי יקר, שרק לאחרונה עלה למינון מקסימלי של ויואנס,
ומרוב אופוריה מעוניין שלכולם יהיה טוב כמוהו,
והוא בטוח שכל מה שצריך בשביל להרגיש כמוהו,
זה למצוא זמן לפגישה עם המומחה.
שקורה לפעמים שההתחלה כיפית,
וההמשך קצת פחות...
ואגב, אני מאמין שתמיד למומחה יש מה לעזור...
(ובאווירת ה 'אלול' שהתרגשה על הפורום ביממה האחרונה:
כמובן תפילות...)
אה... אפטמינים - זה החומר הזה של האטנט והויואנס שעושה לנו כ"כ טוב!

רוצה מאוד

משתמש רשום
אשמח מאוד לשמוע בעיקר מהקטן באריות ומהבחורציק
האם שמעתם מהמומחה, האם לדעתו בד"כ מגיעים לאיזון וזה מחזיק שנים רבות קדימה,
או שאחר זמן צריך לעלות מינון, ולא תמיד זה אפשרי.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
נשמע מפחיד ..

אפשר לפרט .
מה זה אפטמינים ?
מה הפעולה שהם יעשו ?
עוד כמה שנים זה יבא ?
האמת אין לי מושג אבל מצאתי בהמכלול הסבר מאוד פשוט וקליט
"לאמפטמין מרכז כיראלי אחד בלבד ולכן מופיע בשתי תבניות אופטיות פעילות – איזומר ימני (-dextro או d-) ואיזומר שמאלי (levo- או I-). כיום השימוש באיזומר השמאלי של אמפטמין לטיפול תרופתי ב-ADHD הוא בתערובת של מלחים יחד עם תערובת אננטיומרים של אמפטמין (MES-amphetamine), שמכילה ביחס של 1:3 אמפטמין איזומר ימני: אמפטמין איזומר שמאלי. הרכב זה נמכר הן בתצורת שחרור מידי והן בתצורת שחרור מושהה. ריכוז השיא בפלזמה הוא לאחר 3 שעות מנטילת הכדור, נתון שאינו משתנה בין האיזומרים."
נראה לי שבאופריית הגאונות והקילויים הנוספים של המוח שלנו מאוד פשוט להבין.
בכל מקרה נראה לי ש"רוצה מאוד" קצת יותר מתמצה בזה.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
אם שאלת את זה כנראה לא הקשבת עד סוף ה"שמועס". (לא נורא, כי גם אם לא באתי לחזק אלא את עצמי זה כבר שווה......)
השאלה להבנתי פחות רלוונטית כיוון שמהתחלה ברור לי שהתהליך הוא מתמשך, גם אם בהמשך לא יהיה כ"כ אינטנסיבי. אבל שינוים והתאמות אמורים להיות כל הזמן וכמו שלהבדיל חולה לב לא שואל האם התרופה תתאים בעוד כך וכך שנים אלא מחכה בסבלנות. בדיוק כך זה כאן -לא מאמין שיש זבנג וגמרנו.
בכל מקרה לא נראה לי שיש נסיון רב למדע כיצד מגיב מוח בן 90 ומעלה ל100 מ"ג וויואנס.
אנחנו רק בהתחלה כנראה שרק בעוד שנים ייפתחו מרפאות חדשות המסונפות למחלקות הגריאטריה - של רופאים המתמחים בקש"ר בקשישים.

בחורציק עם ADHD

משתמש רשום
(גם לא בהפרשים של יום...)
סתם לידיעה, משך הזמן שהחומר עוזר ומשך הזמן שהוא נשאר בגוף - זה ממש לא אותו זמן. [יכול לקחת לו גם שלושה ימים עד שהוא יוצא מהגוף].
(לא סביר להניח, כי אחרי הכל מי אם לא אתם מתאימים לעשות כאלה דברים "גאוניים" שבטוח יצליחו ורק בטעות לא...)
אני חושב שבד"כ זה הפוך [אצלי לפחות]. לעשות דברים "גאוניים" שבטוח לא יצליחו [וכולם בטוחים שנפלתי על המוח], ורק בטעות הם כן...
בלת"ק חלקי
איזו רופא ממולץ למבוגרים , לצורך בדיקת החלפת תרופה/מינון?
כמובן, אבי יקיר...
באופן נקודתי צריך למצוא דוגמא אחרת כי וויוואנס ורעב לא כ"כ הולכים יחד.....).
(y) אגב, כשהרופא רשם לי ויואנס הוא הציב לי שלושה 'עוגנים' במהלך היום [כלומר, שלושה נקודות שאקפיד עליהם בשעה שיועדה להם, ביציבות]. 1. השעה של לקיחת הכדור. 2. השעה של השינה. 3. השעה של הארוחת בוקר. [איך הוא אמר לי, הכדור עלול לעשות שלא תרגיש צורך לאכול, ואתה אחרי צום של לילה... אז באמת כדאי לשים לב לזה.]
לגופם של דברים דברי אמורים בעיקר לגישה שא"א להתכחש אליה שקיימת אצל רבים מדי (לאו דווקא כאן בפורום הזה)שמתייחסים לתהליך בצורה קצת חובבנית. עיקר העניין הוא להבין שמדובר על תהליך עומק משמעותי וארוך ובלתי נגמר. ושצריך להבין שכך הם הדברים ולהתייחס לזה בהתאם.
אמת לאמיתה. כך גם אני הייתי שנתיים [א ב ו ד ו ת] עם אטנט 'כי זה עוזר לי'. ולא ידעתי שעוד שנתיים הלכו לי 'לפח' ברמה מסויימת.
אין בגישה הזו שום סתירה למסירת המודעה בתחילת דברי אלא אדרבה הבנה של תפקידנו ולעשות את הכל מתוך זעקה למקור שהוא בעל כל הכוחות כולם ששם אותנו בעולם גשמי שבו אנחנו צריכים ללמוד וללמד את עצמנו לעשות רצונו. וכחלק מזה אנו מחוייבים לעשות כל השתדלות להגיע למקסימום.
אין שום הבדל בן לחפש לבחור ישיבה טובה שתתאים לו ולתכונותיו ואף אחד לא יגיד שאנו מתפללים לרה"ג מורנו רה"י שליט"א וכו' וכו' אלא מבינים שזו חובה רוחנית כנ"ל בעניין הזה.
אויש נו, ברור. ברור. התכוונתי רק לשים לב ללשון ולניסוח...
עד כאן האריכות בשלב הדימדומים שבין הריבאונד של אתמול להתנוצצות הוויואנס החדשה של היום.
תכל'ס... אחד הדברים שעדיין לא התרגלתי אליהם [ואני חושב שגם הסביבה שלי] זה לשוני שלי בין השעות של הכדור לשעות של בלי. כשאני עם, ההודעות שלי [לדוגמה] בד"כ מסודרות, הגיוניות, מחושבות, ענייניות. כשאני בלי, נכנסים לי ווארטים ושארפים ומשחקי מילים ושילובי ביטויים וכו'...
דבר ראשון, חבר'ה, ממש נהניתי לקרוא את כל השיח המלא בערך העצמי הזה אחרי יום שלא הייתי פה... זה חשוב מאוד, בפרט למי שיש לו הפרעת קשב, שלא יערבב בין ההפרעה לחיים הרגילים.
זה לא בהכרח קשור אחד לשני. כלומר, תמיד ידעתי שאני גאון, ולמרות זאת - או בגלל זאת - הערך והדימוי העצמי שלי היו ממש בשפל. [תחשוב שאני מגיל 0 יודע שיש לי פוטנציאל אדיר וכו' וכו' כעתירת מחנכַי וכו', ובפועל אני מתוסכל ברמות שאני לא מממש את הפוטנציאל הזה. איך אמר לי המשגיח בישיבה קטנה - בחיוך וברוח טובה. היה לי קשר טוב איתו - "בסוף עוד יקראו לך בטלֶן!" ואני-מה-אני-יכול-לעשות. לא היה לי שמץ שאני באמת לא יכול...]
מה זה אפטמינים ?
אמפטמינים. החומר שבאטנט. בויואנס זה ליסדקסאמפטמין [שילוב של ליזין ודקסאמפטמין. ה'דקסאמפטמין' זה החומר שבאמפטמין - מה שמסייע לריכוז וכדלהלן, וה'ליזין' הוא מה שמתפרק ממנו כשהם מגיעים לדם ולמעשה 'מדליק' את החומר הפעיל. כך שעד שהתרופה לא מגיעה לדם - החומר הפעיל עדיין לא 'נדלק'. וזה בגדול היתרון המשמעותי של הויואנס.]
בקצרה,
האמפטמין [והדקסאמפטמין] מביא להעלאה ברמת הדופמין, הנוראפינפרין והנוראדרנלין שבמוח, מה שמסייע לקשב והריכוז.
האמפטמין גם משחרר עוד דופמין, וגם מעכב את הספיגה החוזרת שלו.
מקווה שהייתי ברור ומובן.
לא שאלתיו. אמורה להיות לי מחר שיחה איתו. אולי אשאל..
האמת אין לי מושג אבל מצאתי בהמכלול הסבר מאוד פשוט וקליט
"לאמפטמין מרכז כיראלי אחד בלבד ולכן מופיע בשתי תבניות אופטיות פעילות – איזומר ימני (-dextro או d-) ואיזומר שמאלי (levo- או I-). כיום השימוש באיזומר השמאלי של אמפטמין לטיפול תרופתי ב-ADHD הוא בתערובת של מלחים יחד עם תערובת אננטיומרים של אמפטמין (MES-amphetamine), שמכילה ביחס של 1:3 אמפטמין איזומר ימני: אמפטמין איזומר שמאלי. הרכב זה נמכר הן בתצורת שחרור מידי והן בתצורת שחרור מושהה. ריכוז השיא בפלזמה הוא לאחר 3 שעות מנטילת הכדור, נתון שאינו משתנה בין האיזומרים."
נראה לי שבאופריית הגאונות והקילויים הנוספים של המוח שלנו מאוד פשוט להבין.
בכל מקרה נראה לי ש"רוצה מאוד" קצת יותר מתמצה בזה.
מה הבעיה. האמפטמין מורכב משתי 'צדדים' שהם דומים - אך שונים. הם שיקוף אחד של השני, אבל הפוכים. כלומר, כמו שיד ימין ויד שמאל נראות אותו דבר - אבל הם 'שיקוף' אחת של השניה [כמו תמונת מראה] ולכן בפועל אם נשים אותם אחת-על-השניה הם לא יחפפו במלואם, כך גם שני ה'צדדים' של האמפטמין. וכעת, אחד הצדדים משפיע יותר חזק על המוח. אז בתרופה שמים יותר ממנו [יחס של 1:3 כאמור]. זה בערך מה שכתוב בהנ"ל...

אבא של משה

משתמש רשום
הילד שלי התחיל אבל במקביל לקח גם ריטלין אז ירדנו מזה
לא כל קולט בדיוק איך זה אמור להשפיע...

אבא של משה

משתמש רשום
ההצלחה של הילד בריטלין כל כך משמעותית
שלא כל בא לי לקחת סיכון וניסויים על הורדות מינון וכדו'

אבא של משה

משתמש רשום
אני באופן אישי ,
מתי שאני "תחת כדור" = טוב ונעים לי
שאני מרגיש את החומר במוח = הנאה [אחרי הכל זה פשוט סמים ]
כך שתמיד מאוד מאוד בא לי .[אם תיתן לי 1000 ש"ח בשביל שאני לא יקח יום אחד כדור . אני לא יסכים....]

[אני כותב את . כי אין סיבה שגם אתה לא תרגיש כמוני ,
ואולי אתה צריך תרופה אחרת ?]
מזדהה לגמרי

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
אני גן חושב שהרבה אנשים שחושבים..שהם לא צריכים ריטלין...צריכים ועוד איך...
מה שבטוח שהחיים שלהם והסובבים ישתנו ללא הכר...
והרבה אנשים שחושבים שהם כ ן צריכים ריטלין והם לא... אפילו יותר.

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
זה לא בהכרח קשור אחד לשני. כלומר, תמיד ידעתי שאני גאון, ולמרות זאת - או בגלל זאת - הערך והדימוי העצמי שלי היו ממש בשפל. [תחשוב שאני מגיל 0 יודע שיש לי פוטנציאל אדיר וכו' וכו' כעתירת מחנכַי וכו', ובפועל אני מתוסכל ברמות שאני לא מממש את הפוטנציאל הזה. איך אמר לי המשגיח בישיבה קטנה - בחיוך וברוח טובה. היה לי קשר טוב איתו - "בסוף עוד יקראו לך בטלֶן!" ואני-מה-אני-יכול-לעשות. לא היה לי שמץ שאני באמת לא יכול...]
:cry:
זה בפוטנציאל... פה נכנסת הבעיה...
מצוי אצל אנשים עם קש"ר.
טוב שאתה יודע להעריך את עצמך!!!

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
:cry:
זה בפוטנציאל... פה נכנסת הבעיה...
מצוי אצל אנשים עם קש"ר.
טוב שאתה יודע להעריך את עצמך!!!
מקור???
את אלה שצריכים כבר למדתי לזהות. בגדול הם מרוכזים כולם פחות או יותר באותו אזור בבית המדרש.
אבל ההיפך מניין?
דרך אגב בליל שבועות זה זמן מצויין לאבחון - לראות אותם מגיעים לבית המדרש חדורי תשוקה והתלהבות ואז לראות אח"כ כל 10 דקות את המבטים הנואשים לכיוון השעון .........
מזדהים אם התחושה הזו???

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
מקור???
את אלה שצריכים כבר למדתי לזהות. בגדול הם מרוכזים כולם פחות או יותר באותו אזור בבית המדרש.
אבל ההיפך מניין?
דרך אגב בליל שבועות זה זמן מצויין לאבחון - לראות אותם מגיעים לבית המדרש חדורי תשוקה והתלהבות ואז לראות אח"כ כל 10 דקות את המבטים הנואשים לכיוון השעון .........
מזדהים אם התחושה הזו???
ידוע שהיום ממהרים "לחלק" כדורים בחיידרים ובבתי הספר. אני מתפלא שזה חדש לך!!!

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
ידוע שהיום ממהרים "לחלק" כדורים בחיידרים ובבתי הספר. אני מתפלא שזה חדש לך!!!
חדש לי שמה ש"ידוע" הוא הופך לנתון ברור.
הלוואי והייתי זוכה בגיל ילדות ש"יחלקו" לי כדורים.
בכל מקרה לאלה מילדי שזקוקים לזה. אני משתדל לא למנוע את הזכות הזו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה