רק רבינו

משתמש פעיל
המקרים האלה הם גבוליים, בגלל שהאוטובוס עצר ופתח דלתות.
צריכה להיות סיבה טובה ומספקת לשאלה - למה לא עלית על האוטובוס?
וכאן צריך להוכיח שהיתה מניעה לעלות, לדוגמא עגלת קניות/ילדים/בעיה פיזית/רחוק מאוד מתחנה וכו'.
אבל זה באמת גבולי והשופט יכול להחליט שאין פה עילה לתביעה וזה יכול גם להגיע להוצאות משפט לתובע.
לכן הייתי ממליץ שלא לתבוע על מקרה כזה לבד אלא לצרף אותו יחד עם מקרים נוספים ואז מקסימום תצליחו.
בכל מקרה כדאי לתבוע על כמה מקרים יחד.

אותו דבר גם לגבי זה:

המקרה הזה מאוד גבולי. יש סיכוי טוב שהשופט כן יקבע שבאחריותך היה להיות מרוכז מתי יבוא האוטובוס.
לכן לא כדאי לתבוע רק על מקרה אחד מהסוג הזה.
דווקא לחברה עצמה כן כתבתי בתלונה שאני דורש מהם 1500 שקל פיצוי וכתבתי שאם לא ישלמו לי אנני אלך לבית משפט. מעניין מה יצא מזה אבל כנראה שלא יביאו לי שום דבר

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מה הכוונה 'תביעות מהסוג הזה'? איזה סוג? אינני מתמצאת בזה. במקרה עליו שמעתי - גם היה מדובר בת''ק.
תביעות מהסוג הזה הכוונה לתביעות נגד הפרות בתחבורה הציבורית.
ת"ק היא שם כולל לסוג ההליך, שהוא מהיר, קצר, ללא עו"ד וכו'. אפשר לתבוע בו על מגוון של דברים אלא שברובם אכן מדובר בדברים שאסור ללכת לתבוע בערכאותיהם אלא רק לפי דין תורה.
לכן, זה לא שמותר לתבוע בת"ק, אלא שבמקרים כגון הפרות בתח"צ מותר לתבוע בערכאות כולל ת"ק.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
דווקא לחברה עצמה כן כתבתי בתלונה שאני דורש מהם 1500 שקל פיצוי וכתבתי שאם לא ישלמו לי אנני אלך לבית משפט. מעניין מה יצא מזה אבל כנראה שלא יביאו לי שום דבר
אתה יכול להתלונן גם למשרד התחבורה ולראות מה הם יגידו

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
יש תופעה חצופה למדי בבני ברק
שבמוצ"ש האוטובוסים העירוניים עוקפים אוטובוסים בינעורוניים
ובורחים ....
יש מה לעשות בנידון?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
יש תופעה חצופה למדי בבני ברק
שבמוצ"ש האוטובוסים העירוניים עוקפים אוטובוסים בינעורוניים
ובורחים ....
יש מה לעשות בנידון?
להתלונן לחברה ולמשרד התחבורה ולהגיש תביעות.
מקרים כאלה עלולים להיות גבוליים, אבל אם תופעה שחוזרת על עצמה ובפרט אם יש עדויות וכו'. ובפרט אם משרד התחבורה יסכים שהיתה פה הפרה יש בהחלט על מה לתבוע.
חשוב שיהיה לכם את השעה של האירוע הקו המיקום ואת קווי האוטובוסים שהוא עקף וכדאי מאוד גם את מספרי הרישוי (הכי חשוב של העוקף).

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
התלונן לחברה ולמשרד התחבורה ולהגיש תביעות.
מקרים כאלה עלולים להיות גבוליים, אבל אם תופעה שחוזרת על עצמה ובפרט אם יש עדויות וכו'. ובפרט אם משרד התחבורה יסכים שהיתה פה הפרה יש בהחלט על מה לתבוע.
חשוב שיהיה לכם
הבעיה שזה קורה בזמנים שאין מצלמות
וגם לרב האנשים ברחוב אין
והם פשוט עושים את זה פעם אחר פעם
אין איך לתעד מספר אוטובוס

לפעמים אנחנו אפ' יורדים לכביש כדי לעצור את האוטובוס שמאחורי והוא פשוט מריץ...

אז דוקא שלחתי לחברת דן תלונה
הם שלחו לי מענה שרואים שהוא אוטומטי
בכלל בלי זיקה לתלונה

פניות הציבור של משה"ת
לא פעל

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
שימו לב -

רק אושר!

משתמש מקצוען
שאלה- אני רוצה לתבוע רק לא יודעת את מי, אשמח לחוות דעתכם----
אתמול בלילה 11 (אוטובוס אחרון)חיכיתי לאוטובוס שעובר בזבוטינסקי ליד בני ברק וזו התחנה היחידה ליד בני ברק!
הגעתי לתחנה וגיליתי שהכל חסום והקדימו את התחנה כמה מאות מטר קדימה (לא הופיע על זה שום מידע במוביט/אתר תחבורה...
הלכתי לשם אך לא הופיע מספר הקו שבו הייתי צריכה לנסוע והסדרנים טענו שהקו לא עובר שם ושהם לא יודעים איפה וכו---(אתם הסדרנים, למה שמו אתכם פה??? )ניסו לברר לא ככ הצליחו
אחד טען שהוא יכנס לבני ברק אחד שהוא יעבור לתחנה הבאה בגהה וכו
רצתי לתחנה הבאה (גהה) כאשר פקיד של תחב"צ בטלפון טען שהתחנה אחרי שהוא יכנס לבני ברק תהיה בגבעת שמואל
הלכתי לשם תוך שאני תופסת אוטובוס וכו
כך במשך שעה וחצי כל פקיד טוען משהו אחר (האוטובוס כן יצא/לא יצא/עבר/לא עבר)ואני מקיפה את כל בני ברק בהליכה!!!
שום מידע לא הופיע באתרי התחבורה ציבורית! (תכלס אין לי מושג איפה האוטובוס נסע,לדעתי הוא פשוט דילג על כמה תחנות)
ב12 וחצי קרסתי באיזה תחנה כשכולי כואבת מהליכה/ריצה כבר- ואמרתי לבעלי שאין ברירה יעיר את התינוקת! ויבוא לבני ברק
הגעתי לבית ב2 בלילה... במקום 12 ורבע
היום לא יכולתי להזיז את עצמי מרוב כאבים כל הגוף שלי כואב!
אני רוצה לתבוע-לא רק על הדלק אלא על העוגמת נפש המטורפת שהיתה לי!

את מי אני תובעת? ואיפה?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
הבעיה שזה קורה בזמנים שאין מצלמות
וגם לרב האנשים ברחוב אין
והם פשוט עושים את זה פעם אחר פעם
אין איך לתעד מספר אוטובוס
הכי חשוב זה מיקום, שעה ופרטי אוטובוס. בדרך כלל מספר הקו מספיק, בגלל שהחברה ומשרד התחבורה יכולים לזהות את האוטובוס לפי המיקום והשעה.
אבל מאוד כדאי לקחת גם מס' רישוי, אפשר לעשות את זה בקלות ע"י צינתוק, כלומר לרשום את מס' האוטובוס ולצנתק כך יש לכם את פרטי האוטובוס והשעה (את המיקום קל לזכור) ובהזדמנות קרובה (לפני שיימחק) להגיש תלונה או לרשום את הפרטים במקום שיישמר עד הגשת התלונה.
גם מס' רישוי חלקי מספיק, למשל באוטובוסים ישנים עם 7 מספרים, אפשר לזכור רק את שלושת המספרים האמצעיים.
פניות הציבור של משה"ת
לא פעל
אפשר להגיש את התלונה למשרד התחבורה עד חודשיים מהמקרה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שאלה- אני רוצה לתבוע רק לא יודעת את מי, אשמח לחוות דעתכם----
אתמול בלילה 11 (אוטובוס אחרון)חיכיתי לאוטובוס שעובר בזבוטינסקי ליד בני ברק וזו התחנה היחידה ליד בני ברק!
הגעתי לתחנה וגיליתי שהכל חסום והקדימו את התחנה כמה מאות מטר קדימה (לא הופיע על זה שום מידע במוביט/אתר תחבורה...
הלכתי לשם אך לא הופיע מספר הקו שבו הייתי צריכה לנסוע והסדרנים טענו שהקו לא עובר שם ושהם לא יודעים איפה וכו---(אתם הסדרנים, למה שמו אתכם פה??? )ניסו לברר לא ככ הצליחו
אחד טען שהוא יכנס לבני ברק אחד שהוא יעבור לתחנה הבאה בגהה וכו
רצתי לתחנה הבאה (גהה) כאשר פקיד של תחב"צ בטלפון טען שהתחנה אחרי שהוא יכנס לבני ברק תהיה בגבעת שמואל
הלכתי לשם תוך שאני תופסת אוטובוס וכו
כך במשך שעה וחצי כל פקיד טוען משהו אחר (האוטובוס כן יצא/לא יצא/עבר/לא עבר)ואני מקיפה את כל בני ברק בהליכה!!!
שום מידע לא הופיע באתרי התחבורה ציבורית! (תכלס אין לי מושג איפה האוטובוס נסע,לדעתי הוא פשוט דילג על כמה תחנות)
ב12 וחצי קרסתי באיזה תחנה כשכולי כואבת מהליכה/ריצה כבר- ואמרתי לבעלי שאין ברירה יעיר את התינוקת! ויבוא לבני ברק
הגעתי לבית ב2 בלילה... במקום 12 ורבע
היום לא יכולתי להזיז את עצמי מרוב כאבים כל הגוף שלי כואב!
אני רוצה לתבוע-לא רק על הדלק אלא על העוגמת נפש המטורפת שהיתה לי!

את מי אני תובעת? ואיפה?
זה מקרה די הזוי ומטורף עם עגמת נפש גדולה.
אבל זה דורש קצת עבודה כי לכאורה יש כאן כמה גופים מעורבים - חברת התח"צ, משרד התחבורה, הרשות המקומית, משטרת ישראל וכו'.
דבר ראשון תשלחי תלונות למשרד התחבורה ולחברת התח"צ. תפרטי במדוייק את המסלול והמיקומים שעברת, כולל מספרי ומיקומי תחנות, את הטלפונים שעשית למי ומה אמרו לך, ותראי מה התגובות שלהם. יתכן ותצטרכי לפנות אליהם שוב בגלל תשובות חלקיות וכו'.
בעקרון יש כאן לכאורה עילה רצינית לתביעה גם של בעלך שהיה צריך לבוא ולאסוף אותך בשעה מאוחרת עם תינוקת (אם כי לא תביעה בסכום גבוה כי הם יוכלו לטעון למה לא לקחת מונית במקום להביא את בעלך).
אבל יחד עם זאת יש כמה שאלות שצריך לברר - מתי הועברה התחנה? אם היא הועברה כבר לפני שנה, ואת זכרת מלפני שנה וחצי שיש שם תחנה, יתכן והם פרסמו בזמנו על שינוי התחנה או מסלול הקו.
צריך לבדוק את מסלול הקו אולי הוא השתנה בעבר. לפי מה שכתבת יש סיכוי שהוא לא יצא או דילג. היה אמור להיות יותר מאוטובוס אחד בזמן הזה?
בקיצור, תעשי סדר איפה את היית, איפה האוטובוס היה אמור להיות, מי אמר לך מה, תשלחי תלונות לחברה ולמשרד התחבורה ותראי מה התגובות.
דבר אחד ברור - צריך לעשות סוף לדברים האלו.

רק אושר!

משתמש מקצוען
זה מקרה די הזוי ומטורף עם עגמת נפש גדולה.
אבל זה דורש קצת עבודה כי לכאורה יש כאן כמה גופים מעורבים - חברת התח"צ, משרד התחבורה, הרשות המקומית, משטרת ישראל וכו'.
דבר ראשון תשלחי תלונות למשרד התחבורה ולחברת התח"צ. תפרטי במדוייק את המסלול והמיקומים שעברת, כולל מספרי ומיקומי תחנות, את הטלפונים שעשית למי ומה אמרו לך, ותראי מה התגובות שלהם. יתכן ותצטרכי לפנות אליהם שוב בגלל תשובות חלקיות וכו'.
בעקרון יש כאן לכאורה עילה רצינית לתביעה גם של בעלך שהיה צריך לבוא ולאסוף אותך בשעה מאוחרת עם תינוקת (אם כי לא תביעה בסכום גבוה כי הם יוכלו לטעון למה לא לקחת מונית במקום להביא את בעלך).
אבל יחד עם זאת יש כמה שאלות שצריך לברר - מתי הועברה התחנה? אם היא הועברה כבר לפני שנה, ואת זכרת מלפני שנה וחצי שיש שם תחנה, יתכן והם פרסמו בזמנו על שינוי התחנה או מסלול הקו.
צריך לבדוק את מסלול הקו אולי הוא השתנה בעבר. לפי מה שכתבת יש סיכוי שהוא לא יצא או דילג. היה אמור להיות יותר מאוטובוס אחד בזמן הזה?
בקיצור, תעשי סדר איפה את היית, איפה האוטובוס היה אמור להיות, מי אמר לך מה, תשלחי תלונות לחברה ולמשרד התחבורה ותראי מה התגובות.
דבר אחד ברור - צריך לעשות סוף לדברים האלו.
בהחלט היה הזוי
זו היתה חסימה ספציפית ביום רביעי, משהו חד פעמי לחלוטין ולא היה כתוב באתר כלום!
זה אוטובוס יחיד באזור הזמן הזה ואחרון!
עשו עבודות בכביש (הסדרנים היו רק עם אפודים צהובים כזה כנראה מטעם משרד התחבורה) והעבירו את כל הקווים כמה מטרים קדימה חוץ משלי... כששאלתי את הסדרן הוא אמר לי אם האוטובוס יעבור פה נעצור אותו אבל או שלא יתנו לו לעבור או שהוא נכנס לבני ברק...

לדעתי האוטובוס כן יצא רק דילג כיון שבאזור 12 ומשהו שהתקשרתי היה פקיד שאמר שהוא באמצע המסלול.

יש מצב לקישור איפה מתלוננים במשרד התחבורה ולחברת קווים?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בהחלט היה הזוי
זו היתה חסימה ספציפית ביום רביעי, משהו חד פעמי לחלוטין ולא היה כתוב באתר כלום!
זה אוטובוס יחיד באזור הזמן הזה ואחרון!
עשו עבודות בכביש (הסדרנים היו רק עם אפודים צהובים כזה כנראה מטעם משרד התחבורה) והעבירו את כל הקווים כמה מטרים קדימה חוץ משלי... כששאלתי את הסדרן הוא אמר לי אם האוטובוס יעבור פה נעצור אותו אבל או שלא יתנו לו לעבור או שהוא נכנס לבני ברק...

לדעתי האוטובוס כן יצא רק דילג כיון שבאזור 12 ומשהו שהתקשרתי היה פקיד שאמר שהוא באמצע המסלול.

יש מצב לקישור איפה מתלוננים במשרד התחבורה ולחברת קווים?
קווים
לחפש שם צור קשר/שירות לקוחות/פניות

משרד התחבורה

כדאי לפרט להם כמה שיותר. לפי התשובות יהיה אפשר לדעת אם ואת מי ניתן לתבוע.
כדאי גם לשמור צילומי מסך של אתר קווים, אם לא מופיע שם השינוי של התחנות וכו'.

שושני1

משתמש צעיר
האם שייך להגיש על המקרים הנ"ל תביעה?(כותבת בקיצור מבלי לתאר כאן את כל עוגמת הנפש...)
1. אוטובוס ראשון של השעה 7 בערב, במוצש דילג על התחנות- והאוטובוס של השעה הבאה היה אוטובוס עירוני קטן(נסיעה בינעורינות) ועולו עליו לפחות 100 איש, כאשר חלק נותרו בתחנה. איכשהו אנחנו עלינו- והרגשנו כמו סרדינים. אנשים אחד על השני - כפשוטו- מזודות על אנשים, עגלות וכו'. האוטובוס לא סחב ולכן הגיע בחצי שעה לפחות איחור לב"ב.
2. אוטובוס לצפון מב"ב, יוצא פעם בשעתיים, ניסינו לעלות לאוטו של ההשעה 21:00(מוצש), חיכינו בתחנה השלישית,
ורק ב21:30 עבר אוטובוס אחד, מלא ולא עצר בתחנה.
כאשר התקשרנו למוקד, הודיעו ששלחו תגבור, שיצא ב21:40 והגיע גם כמעט מלא לתחנה השלישית...
עלינו עם המזוודות לאוטובוס כי תא המטען היה מלא, לאחר שחיכינו מעל שעה עם טפינו הקטנים ובתחנה חיכו מעל 50 איש... המוווני אנשים נשאר בב באותו מוצש כנראה...
ובמקום להגיע ב22:30 הביתה הגענו קרוב ל 00:00...

האם יש מה להגיש על כך תביעה?

(רק לציין שאני לא עובדת, כך שאין לי אובדן שעות עבודה, רק אובן שפיות, תסכול וילדה חולה מהקור ששרר בתחנה...)

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
1. אוטובוס ראשון של השעה 7 בערב, במוצש דילג על התחנות
אם נסע במסלול שונה מהמסלול המקורי ללא אישור סדרן או שוטר זאת עבירה על תנאי הרישיון ומהווה לכאורה עילה לתביעה, אם הוא עבר בתחנה אך לא העלה נוסעים מכיוון שלא היה מקום - זו אינה עילה לתביעה למיטב ידיעתי
- והאוטובוס של השעה הבאה היה אוטובוס עירוני קטן(נסיעה בינעורינות) ועולו עליו לפחות 100 איש, כאשר חלק נותרו בתחנה. איכשהו אנחנו עלינו- והרגשנו כמו סרדינים. אנשים אחד על השני - כפשוטו- מזודות על אנשים, עגלות וכו'. האוטובוס לא סחב ולכן הגיע בחצי שעה לפחות איחור לב"ב.
להתלונן על עומס נוסעים, זה לפחות יועיל לפעמים הבאות

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם שייך להגיש על המקרים הנ"ל תביעה?(כותבת בקיצור מבלי לתאר כאן את כל עוגמת הנפש...)
1. אוטובוס ראשון של השעה 7 בערב, במוצש דילג על התחנות- והאוטובוס של השעה הבאה היה אוטובוס עירוני קטן(נסיעה בינעורינות) ועולו עליו לפחות 100 איש, כאשר חלק נותרו בתחנה. איכשהו אנחנו עלינו- והרגשנו כמו סרדינים. אנשים אחד על השני - כפשוטו- מזודות על אנשים, עגלות וכו'. האוטובוס לא סחב ולכן הגיע בחצי שעה לפחות איחור לב"ב.
2. אוטובוס לצפון מב"ב, יוצא פעם בשעתיים, ניסינו לעלות לאוטו של ההשעה 21:00(מוצש), חיכינו בתחנה השלישית,
ורק ב21:30 עבר אוטובוס אחד, מלא ולא עצר בתחנה.
כאשר התקשרנו למוקד, הודיעו ששלחו תגבור, שיצא ב21:40 והגיע גם כמעט מלא לתחנה השלישית...
עלינו עם המזוודות לאוטובוס כי תא המטען היה מלא, לאחר שחיכינו מעל שעה עם טפינו הקטנים ובתחנה חיכו מעל 50 איש... המוווני אנשים נשאר בב באותו מוצש כנראה...
ובמקום להגיע ב22:30 הביתה הגענו קרוב ל 00:00...

האם יש מה להגיש על כך תביעה?
(רק לציין שאני לא עובדת, כך שאין לי אובדן שעות עבודה, רק אובן שפיות, תסכול וילדה חולה מהקור ששרר בתחנה...)
אם נסע במסלול שונה מהמסלול המקורי ללא אישור סדרן או שוטר זאת עבירה על תנאי הרישיון ומהווה לכאורה עילה לתביעה, אם הוא עבר בתחנה אך לא העלה נוסעים מכיוון שלא היה מקום - זו אינה עילה לתביעה למיטב ידיעתי

להתלונן על עומס נוסעים, זה לפחות יועיל לפעמים הבאות
לגבי אי העלאת נוסעים בגלל עומס - ישנו נוהל המחייב את חברות התח"צ במידה ולא פעלו על פיו בהחלט יש עילה לתביעה.
על פניו זה נראה שיש עילות לתביעה בשני המקרים. אם כי לא כדאי להגיש רק עליהם אלא לצרף מקרים נוספים.
גם בזבוז זמן הוא עילה לתביעה ולא רק פגיעה בעבודה וכו'.
כרגע כדאי לפנות לחברה ולמשרד התחבורה ולראות את התגובות.

יעקב אהרן רויד

משתמש רשום
לפני כשנה וחצי חיכיתי בחיפה לאוטובוס לירושלים, כשעה וחצי והוא לא עבר, זה אז חום אדיר וגם שהפסדתי לימודים, עד שהלכתי לכמה תחנות קודמות מרחק הליכה של עשרים דקות ושם חיכיתי לעוד אוטובוס עוד כחצי שעה, (סה"כ חיכיתי 2.5 שעות)
אני זוכר את התאריך האם אפשר עוד לעשות משהו? ולהדריך?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לפני כשנה וחצי חיכיתי בחיפה לאוטובוס לירושלים, כשעה וחצי והוא לא עבר, זה אז חום אדיר וגם שהפסדתי לימודים, עד שהלכתי לכמה תחנות קודמות מרחק הליכה של עשרים דקות ושם חיכיתי לעוד אוטובוס עוד כחצי שעה, (סה"כ חיכיתי 2.5 שעות)
אני זוכר את התאריך האם אפשר עוד לעשות משהו? ולהדריך?
אם יש לך תאריך שעה ומיקום זה מספיק. אם פנית לחברה/משרד התחבורה זה יעזור.
דפדף למעלה באשכול ותראה הדרכות בעניין. אם צריך אשמח לעזור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה