דודי אהרן

משתמש צעיר
אני קיבלתי באופנים הללו מחברות התח"צ יותר מ-10,000 ש"ח
ככל שהם ישלמו יותר הם ישתפרו יותר!

אני גם רוצה לקבלללללללללללללללללללל

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מצורפת התגובה שקיבלתי מדן, האם זה עדיין עילה לתביעה? או שזה אמור להיות מספק עבורי?
צפה בקובץ המצורף 1307560
אם מדובר במשהו שחוזר על עצמו, אני אישית לא הייתי מסתפק בזה.
אדרבה, מתוך הדברים של דן עולה שיש צדק בדבריך - "צר לנו על שאירע" וכו' זה מוכיח שהטענות שלך צודקות. ולדעתי פיצוי של 50 ש"ח הוא לא מספק, אלא אם כן אתה רוצה לתת להם צ'אנס.
לגבי הטענה שלהם על פקקים וגוש דן וכו' היא לא רלוונטית, הפקקים במקומות האלה ידועים מראש ומחובתם היה להיערך לזה אלא אם כן קרה משהו חריג. יש גם פסיקות לדוגמא בעניין, אם יש צורך אני אצרף אותם בל"נ.

חחח

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
יש לי אוסף של כ5/6 פניות על אי ביצוע נסיעה החל משנת 2019 שהגשתי עליהן תלונה למשרד התחבורה ונענתי שהחברה נקנסה.
איך אני ממשיכה מפה?
והאם תלונות מ2019 עדיין רלוונטיות?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק אני רואה שאתה מתמצא..
אספתי הרבה מאד תלונות על קוים
על רובם כבר קיבלתי תשובה ממשרד התחבורה שתלונתי מוצדקת וכו'
מה אני עושה עם זה הלאה?
פניתי לאירגון 15 דק' שאמרו לי שישלחו לי מהיעוץ המשפטי הסבר מה לעשות
לא חזרו אלי
איפה אני מוצאת דוגמא של כתב תביעה שאוכל להעתיק ורק לשנות את הפרטים? (כך עושים את זה?)
וכן לדעת - כמה אני יכולה לבקש?
לגבי 15 דקות, לא פעם הם שולחים תשובות בשבת....
כנראה אז יש להם יותר פנאי לעסוק בזה

זה ממש לא מסובך להגיש תביעה קטנה. צריך לכתוב בתחילה את פרטי התובעים, ואז במלל חופשי, מסודר, מתומצת ולא מתלהם את תיאור המקרים. אין טופס מובנה לזה ומה שתגישו יהיה טוב (יש טופס רשמי אותו צריך למלא ולהגיש יחד עם התביעה אבל לעיקר התביעה אין צורך במשהו מיוחד כאמור.
יש באשכול הזה הדרכה איך להגיש את התביעה בנט המשפט. אם יש צורך אשמח לעזור.

פרידא

משתמש מקצוען

זה ממש לא מסובך להגיש תביעה קטנה. צריך לכתוב בתחילה את פרטי התובעים, ואז במלל חופשי, מסודר, מתומצת ולא מתלהם את תיאור המקרים. אין טופס מובנה לזה ומה שתגישו יהיה טוב (יש טופס רשמי אותו צריך למלא ולהגיש יחד עם התביעה אבל לעיקר התביעה אין צורך במשהו מיוחד כאמור.
ממש תודה
כמה אפשר לבקש?
על 20 פעמים- חלק לא יצא, וחלק יצא ולא עצר בתחנה.

פרידא

משתמש מקצוען

כדאי לי לחכות עד שאני אקבל את התשובות מכל הפניות שפניתי למשרד התחבורה?

פרידא

משתמש מקצוען

אין לך איזו דוגמא להביא לי?
אפילו בשביל לראות איך נראה כתב תביעה..

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
יש לי אוסף של כ5/6 פניות על אי ביצוע נסיעה החל משנת 2019 שהגשתי עליהן תלונה למשרד התחבורה ונענתי שהחברה נקנסה.
איך אני ממשיכה מפה?
והאם תלונות מ2019 עדיין רלוונטיות?
עדיין רלוונטיות, למרות שהחברה יכולה לטעון שאין לה כבר את הנתונים וכו'.
הכי מומלץ זה להוסיף גם אירועים טריים ולכתוב שהחלטתם לקום ולעשות מעשה על המחדלים המתמשכים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ממש תודה
כמה אפשר לבקש?
על 20 פעמים- חלק לא יצא, וחלק יצא ולא עצר בתחנה.
20 מקרים אמורים להגיע לסכום גדול, אם כי יתכן והשופט/ת ייתן פחות ממה שתתבעו.
לגבי הסכום, זה מאוד משתנה בעיקר בגלל הכתוב פה:
כדי לענות על זה צריך כמה פרטים נוספים -
1. כמה אוטובוסים היו אמורים לעבור בזמן הזה? ככל והיו אמורים להיות יותר אוטובוסים שלא הגיעו בזמן המדובר זה מחמיר את התלונה.
2. האם ששת המקרים היו סמוכים? אם זה 6 מקרים בחודש אחד זה הרבה יותר חמור מ-6 מקרים בחצי שנה וכדאי לציין את זה בכתב התביעה (אמנם גם אם זה איחור פעם בחודש אפשר בהחלט לתבוע, אבל אם זה תכוף זה מחמיר).
3. האם היו עוגמות נפש חמורות יותר מעצם בזבוז הזמן? אפילו דברים כמו זמן איכות עם המשפחה וכו' כדאי לתאר בכתב התביעה כדי להראות את הקושי שהיה עם האיחורים (לכתוב בצורה עניינית שמתארת את עגמת הנפש, בלי התבכיינות והתלהמות) ככל והיו דברים נוספים כגון איחור למשהו חשוב וכו' כדאי לציין ולפעמים גם לדרוש יותר בגין אותו מקרה.
4. אם מדובר בתחנת המוצא או קרוב אליה זה גם נתון שכדאי לציין אותו. דן יכולה להתנער ולהגיד שאין לה שליטה על הפקקים שבמהלך הנסיעה וכו', לכן ככל שזה יותר קרוב לתחנת המוצא הזמן אמור להיות מדוייק יותר. ובכל מקרה עיכובים של חצי שעה כמו שאתה מתאר זה מוגזם.

בכל מקרה על כל איחור של חצי שעה ללא עגמת נפש מיוחדת הייתי דורש 300-500 ש"ח, וככל שהאיחור גדול יותר וככל שבמשך הזמן הזה היו אמורים לעבור אוטובוסים נוספים שלא הגיעו הייתי מעלה את הסכום, כך על איחור של שעה הייתי מבקש 800-1000 ש"ח, ואם היה מדובר ב-5 אוטובוסים שלא יצאו הייתי מעלה עוד יותר.
ככלל, צריך לזכור שהסכום שאנחנו תובעים הוא לא בהכרח הסכום שנקבל. לכן כדאי שהוא יהיה מעט גבוה כדי שיהיה אפשר "לרדת ממנו", ומצד שני בשום אופן לא לדרוש סכומים מופרזים, הרבה שופטים שונאים את זה, וכל השאר לא אוהבים את זה.
אשמח לעזור עוד במידת הצורך.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
כדאי לי לחכות עד שאני אקבל את התשובות מכל הפניות שפניתי למשרד התחבורה?
מומלץ ולא חובה בכלל
מקסימום אחרי שהם יגישו כתב הגנה, אפשר יהיה לצרף לכתב התשובה לכתב ההגנה את תשובות משרד התחבורה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
יעזור לי מאד
תודה רבה על כל התשובות

זה לא חייב להיות מאוד מדוייק. מה שחשוב זה שבתחילת המסמך יהיו פרטים אישיים: שמות מלאים, כתובת, וכדאי גם דוא"ל. וגם סכום התביעה (יכול להופיע ככותרת: תביעה על סך "0000" ש"ח)
לאחר מכן מלל חופשי של העניין

רותי.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני מנסה להגיש תביעה נגד חברת תחב"צ, בבימ לתביעות קטנות,
אבל נתקעת בשלב של הנתבע המערכת דורשת מספר זיהוי ואין לי מושג מה רוצים ממני האופציה הזו חסומה ,
כלומר אא ללחוץ עליה - לא מגיב!
@שואל כעניין תוכל לעזור לי בבקשה,
אגב תודה על הצפת הענין.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני מנסה להגיש תביעה נגד חברת תחב"צ, בבימ לתביעות קטנות,
אבל נתקעת בשלב של הנתבע המערכת דורשת מספר זיהוי ואין לי מושג מה רוצים ממני האופציה הזו חסומה ,
כלומר אא ללחוץ עליה - לא מגיב!
@שואל כעניין תוכל לעזור לי בבקשה,
אגב תודה על הצפת הענין.
אפשר לבדוק במדריך המצורף, יש שם עמוד עם פרטי חברות התח"צ, אם עדיין לא הסתדרת אשמח לעזור

א נ

משתמש פעיל
שלום !!
התלוננתי לאגד על אי ביצוע נסיעה נסיעה ביום שישי באוטובוס האחרון ! אבל הם משקרים בגסות !!

תגובה של אגד
יתרה מכך, מבדיקה שערכנו ב-GPS (מערכת מעקב צי רכב) עולה כי האוטובוס יצא מתחנת המוצא בהתאם ללוח הזמנים שפורסם לציבור, בשעה 14:40:00 ועצר בתחנה בה המתנת בשעה 14:47:16 ופתח דלתות למשך 27 שניות לקליטת נוסעים.

תגובה של משרד התחבורה
פנייתך נבדקה מול נתוני הביצוע של מפעיל התחבורה הציבורית במערכות המשרד, והוחלט להעבירה
להתייחסות המפעיל במסגרת הליך האכיפה המנהלי.

1. משרד התחבורה מסכים איתי שלא הייתה נסיעה או לא ?
2.יש על מה לתבוע ?
יש לי רק עוד מקרה אחר על אי עצירה בתחנה של אוטובוס ועליו אגד הסכימו והתנצלו !
@יוסי ב.ק

אהרן כהן

משתמש רשום
@יוסי ב.ק תודה על הארת העניין.
איך מגיעים לנתונים אמיתיים מתי באמת האוטובוס יצא (חיפשתי באיפה בוס ומצאתי רק לאוטובוסים של היום, לא מתאריכים קודמים]. וכן, אוטובוס לשעה מסוימת שלא יצא [בבירור, אני בתחנה שניה כמאתיים מטר מהראשונה, ללא פקקים], ועליתי לקו אחר פחות נח 6 דק' אחרי, מחשש שהוא לא יצא, לא עקבתי אם בסוף יצא, זה קרה כמה פעמים בפחות מחודש, האם זו עילה לתביעה? וכן אוטובוסים לא מתוחזקים [חלק מלחצני העצור שבורים, אחת הדלתות לא נפתחת - מעכב בכל תחנה, כסאות שבורים וכו'] זה עילה לתביעה מצידי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה