USA

משתמש חדש
בהחלט
זה נקרא נזק שאינו ממוני. בעבר היתה נטייה של בתי משפט לת"ק לתת סכומים מאוד גדולים על דברים כאלה (סכומים של 4 ספרות), כיום הרבה שופטים נותנים סכומים של מאות שקלים.
כדאי להגיש על כמה מקרים יחד, גם כדי שהסכום שתובעים ישתלם, גם כדי שהשופט יתרשם שמדובר במשהו שיטתי, וגם בגלל שלפעמים החברה יכולה להוכיח שהיה מקרה של "כח עליון" כמו פקק לא צפוי וכו' ואז יתכן ולא תקבלו פיצוי או פיצוי נמוך משמעותית.
כשתובעים על כמה מקרים הסיכוי שהחברה תוכיח שבכולם היה משהו לא צפוי הוא נמוך מאוד ואז מקסימום תקבלו פיצוי על שאר המקרים.
גם איחור של רבע שעה ואפילו עשר דקות אפשר לתבוע, בפרט אם נגרם נזק משמעותי או שהאיחורים הם עכביים.
היי אני בתהליך של הגשת תביעה לחברת דן
אשמח אם תענה לי על כמה שאלות:
1. הגשתי תלונה לדן לפני בערך שבוע ולא ענו לי, האם לחכות לתשובה או שאפשר כבר להתחיל בתביעה?
2. כמה כסף לתבוע אם מדובר בדרך קבועה שאני עושה חזור מהעבודה מתל אביב לכיוון רמת גן ומדלקים על אוטובוסים באופן קבוע יש לי הסרטות הוכחות משש פעמים שחיכיתי בין חצי שעה לשעה ומשהו + קבלות של שתי מוניות שלקחתי.
תודה רבה רבה

ברקוני

משתמש צעיר
אני הגשתי 2 תביעות בבית משפט על חברת קוים על דברים שקרו די מזמן אבל בגלל שבזמנו הגשתי תביעה למשרד התחבורה והיה-מענה ממשרד התחבורה שאכן לא יצא אוטובוס אז היה לי את הפרטים המדויקים
תוך שבוע מפתיחת התביעה פנו אלי מקוים וטרטרו את השכל שארד מהתביעה והם נתנו לי על כל תביעה 1200 שקל על פשרה שאני לא אגיש את התביעה
תוך כמה זמן הכסף מגיעה לחשבון????
(והגשתי תלונה לחברת קוים לפני הרבה זמן ועכשין הם חזרו אליי עם תגובה הזויה
שלום רב ,

מפאת הזמן שחלף אין באפשרותנו להמשיך בבדיקת פנייתך,

להבא אוכל להמליץ לך לפנות אלינו קרוב יותר למועד.

נשמח לעמוד לרשותך בכל עת,

בברכת נסיעה טובה ובטוחה.)
פשוט סתם חצופים
רק מלתבוע הם יבינו שא"א לשחק עלינו

zipi1000

משתמש מקצוען
אשמח לדעת האם ניתן לפתוח תביעה על נושא זה:
חיכינו מעל שעה לאוטובוס מקרית ספר לבני ברק
ואף אוטובוס לא יצא
תגובת חברת קווים:
הריני לעדכנך כי עקב עומסי תנועה כבדים בתוך בני ברק נוצרו שיבושים בלוחות הזמנים והנהגים נאלצו לסטות ממסלולם .
ייתכנו תקלות מסיבות שונות כפי שקורה בשירותים מורכבים דומים לצערנו, כידוע תקלות אלו אינן בשליטתנו ולצערנו אין באפשרותנו להודיע על כך מראש.
יש סיכוי להוציא מהם משהו?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
1. הגשתי תלונה לדן לפני בערך שבוע ולא ענו לי, האם לחכות לתשובה או שאפשר כבר להתחיל בתביעה?
כדאי לחכות לתשובה מדן וגם לשלוח תלונה למשרד התחבורה משתי סיבות:
1. על כל תלונה שתימצא מוצדקת הם ייקנסו (אמנם על אי יציאה של אוטובוס הם נקנסים אוטומטית, אבל אם יש גם תלונה הם מקבלים תוספת קנס).
2. התשובות יכולות לחזק את התביעה. אם דן ומשרד התחבורה לא יכחישו את הטענות שלך, זה רק מחזק את הטענות ותוכל להשתמש בזה כהוכחה.
גם אם הם יכחישו חלק מהטענות שווה לתבוע בכל אופן ולהתעקש שלא הגיע האוטובוס, בתנאי שבתביעה יש כמה מקרים, כך שמקסימום הם יוכיחו שחלק מהטענות לא נכונות אבל ישלמו על השאר.
בכל מקרה זאת רק ההמלצה שלי, ואתה יכול כבר להגיש את התביעה ולצרף את התשובות של דן ומשרד התחבורה בהמשך בתשובה לכתב ההגנה.
2. כמה כסף לתבוע אם מדובר בדרך קבועה שאני עושה חזור מהעבודה מתל אביב לכיוון רמת גן ומדלקים על אוטובוסים באופן קבוע יש לי הסרטות הוכחות משש פעמים שחיכיתי בין חצי שעה לשעה ומשהו + קבלות של שתי מוניות שלקחתי.
כדי לענות על זה צריך כמה פרטים נוספים -
1. כמה אוטובוסים היו אמורים לעבור בזמן הזה? ככל והיו אמורים להיות יותר אוטובוסים שלא הגיעו בזמן המדובר זה מחמיר את התלונה.
2. האם ששת המקרים היו סמוכים? אם זה 6 מקרים בחודש אחד זה הרבה יותר חמור מ-6 מקרים בחצי שנה וכדאי לציין את זה בכתב התביעה (אמנם גם אם זה איחור פעם בחודש אפשר בהחלט לתבוע, אבל אם זה תכוף זה מחמיר).
3. האם היו עוגמות נפש חמורות יותר מעצם בזבוז הזמן? אפילו דברים כמו זמן איכות עם המשפחה וכו' כדאי לתאר בכתב התביעה כדי להראות את הקושי שהיה עם האיחורים (לכתוב בצורה עניינית שמתארת את עגמת הנפש, בלי התבכיינות והתלהמות) ככל והיו דברים נוספים כגון איחור למשהו חשוב וכו' כדאי לציין ולפעמים גם לדרוש יותר בגין אותו מקרה.
4. אם מדובר בתחנת המוצא או קרוב אליה זה גם נתון שכדאי לציין אותו. דן יכולה להתנער ולהגיד שאין לה שליטה על הפקקים שבמהלך הנסיעה וכו', לכן ככל שזה יותר קרוב לתחנת המוצא הזמן אמור להיות מדוייק יותר. ובכל מקרה עיכובים של חצי שעה כמו שאתה מתאר זה מוגזם.

בכל מקרה על כל איחור של חצי שעה ללא עגמת נפש מיוחדת הייתי דורש 300-500 ש"ח, וככל שהאיחור גדול יותר וככל שבמשך הזמן הזה היו אמורים לעבור אוטובוסים נוספים שלא הגיעו הייתי מעלה את הסכום, כך על איחור של שעה הייתי מבקש 800-1000 ש"ח, ואם היה מדובר ב-5 אוטובוסים שלא יצאו הייתי מעלה עוד יותר.
ככלל, צריך לזכור שהסכום שאנחנו תובעים הוא לא בהכרח הסכום שנקבל. לכן כדאי שהוא יהיה מעט גבוה כדי שיהיה אפשר "לרדת ממנו", ומצד שני בשום אופן לא לדרוש סכומים מופרזים, הרבה שופטים שונאים את זה, וכל השאר לא אוהבים את זה.
אשמח לעזור עוד במידת הצורך.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני הגשתי 2 תביעות בבית משפט על חברת קוים על דברים שקרו די מזמן אבל בגלל שבזמנו הגשתי תביעה למשרד התחבורה והיה-מענה ממשרד התחבורה שאכן לא יצא אוטובוס אז היה לי את הפרטים המדויקים
תוך שבוע מפתיחת התביעה פנו אלי מקוים וטרטרו את השכל שארד מהתביעה והם נתנו לי על כל תביעה 1200 שקל על פשרה שאני לא אגיש את התביעה
תוך כמה זמן הכסף מגיעה לחשבון????
כדי להבין - סיכמתם על פיצוי והם עדיין לא שילמו? כמה זמן עבר? הם סיכמו על תאריך להעברת הכסף?
(והגשתי תלונה לחברת קוים לפני הרבה זמן ועכשין הם חזרו אליי עם תגובה הזויה
שלום רב ,

מפאת הזמן שחלף אין באפשרותנו להמשיך בבדיקת פנייתך,

להבא אוכל להמליץ לך לפנות אלינו קרוב יותר למועד.

נשמח לעמוד לרשותך בכל עת,

בברכת נסיעה טובה ובטוחה.)
פשוט סתם חצופים
כמה זמן אחרי המקרה שלחת את הפניה? אם תובעים על המקרה המדובר כדאי לצרף את התשובה הזאת.
רק מלתבוע הם יבינו שא"א לשחק עלינו
כמה שזה נכון.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אשמח לדעת האם ניתן לפתוח תביעה על נושא זה:
חיכינו מעל שעה לאוטובוס מקרית ספר לבני ברק
ואף אוטובוס לא יצא
תגובת חברת קווים:
הריני לעדכנך כי עקב עומסי תנועה כבדים בתוך בני ברק נוצרו שיבושים בלוחות הזמנים והנהגים נאלצו לסטות ממסלולם .
ייתכנו תקלות מסיבות שונות כפי שקורה בשירותים מורכבים דומים לצערנו, כידוע תקלות אלו אינן בשליטתנו ולצערנו אין באפשרותנו להודיע על כך מראש.
יש סיכוי להוציא מהם משהו?
יש סיכוי טוב, אבל כדאי להזהר.
אם אכן היו עומסי תנועה בגלל אירועים חריגים כגון הפגנות לא צפויות/תאונה/אירוע פתאומי אחר, לא כדאי לתבוע אלא אם כן מדובר בנזק גדול במיוחד שאז כדאי לבדוק בזהירות את המקרה.
למעלה באשכול הביאו את המקרה הבא:
לא רוצה להחליש אף אחד,

אבל מקרה מהיום

תביעה נגד אגד על אוטובוס בינעירוני שלא הגיע,
שבוע לפני הדיון התקשר הנציג של אגד והציע פשרה של 700 ש"ח

התובע התעקש על 1000 ש"ח
הלכו לבית משפט
בית המשפט דחה את התביעה וגם דפק 150 הוצאות משפט לתובע :cry::cry::cry:

צפה בקובץ המצורף 1268930
מה שקרה שם זה שאגד הוכיחו שהיתה תאונת דרכים שגרמה לשיבושי תנועה והם מצידם רצו לפצות את התובע ב-700 ש"ח (התביעה היתה על 1000), לאור הדברים הללו השופט דחה את התביעה.

מה שכדאי לעשות - זה לפנות למשרד התחבורה (במידה ולא עברו חודשיים מהמקרה) ולראות מה התגובה שלהם. למשרד התחבורה קווים לא יכולים למכור שקרים (האמת שהם יכולים רק שזה יותר קשה להם) והם צריכים להוכיח שהיו פקקים חריגים, במידה ומשרד התחבורה יענה שהפנייה הועברה לבדיקת אכיפה (אפשרות להטיל קנס) כנראה שהפקקים לא הצדיקו את האיחור (במידה ובכלל היו פקקים) ואתם יכולים לתבוע.
דבר נוסף שאפשר לעשות (במקביל לתלונה למשרד התחבורה) זה לפנות שוב לקווים ולכתוב להם שאתם לא מקבלים את הטענה על פקקים ומתכוונים לתבוע אותם ולראות מה תהיה התגובה.
אפשר גם בכל אופן להגיש תביעה על מקרים נוספים שנראים מוצדקים, כך שגם אם קווים יוכיחו שהיו פקקים חריגים לפחות תרוויחו את שאר המקרים.
על איחור לא מוצדק של למעלה משעה אפשר לקבל סכום יפה, בפרט אם הייתם כמה בני משפחה יחד. והכי חשוב - זאת הדרך שלנו לגרום שנקבל תחבורה ציבורית טובה יותר.

USA

משתמש חדש
כדאי לחכות לתשובה מדן וגם לשלוח תלונה למשרד התחבורה משתי סיבות:
1. על כל תלונה שתימצא מוצדקת הם ייקנסו (אמנם על אי יציאה של אוטובוס הם נקנסים אוטומטית, אבל אם יש גם תלונה הם מקבלים תוספת קנס).
2. התשובות יכולות לחזק את התביעה. אם דן ומשרד התחבורה לא יכחישו את הטענות שלך, זה רק מחזק את הטענות ותוכל להשתמש בזה כהוכחה.
גם אם הם יכחישו חלק מהטענות שווה לתבוע בכל אופן ולהתעקש שלא הגיע האוטובוס, בתנאי שבתביעה יש כמה מקרים, כך שמקסימום הם יוכיחו שחלק מהטענות לא נכונות אבל ישלמו על השאר.
בכל מקרה זאת רק ההמלצה שלי, ואתה יכול כבר להגיש את התביעה ולצרף את התשובות של דן ומשרד התחבורה בהמשך בתשובה לכתב ההגנה.

כדי לענות על זה צריך כמה פרטים נוספים -
1. כמה אוטובוסים היו אמורים לעבור בזמן הזה? ככל והיו אמורים להיות יותר אוטובוסים שלא הגיעו בזמן המדובר זה מחמיר את התלונה.
2. האם ששת המקרים היו סמוכים? אם זה 6 מקרים בחודש אחד זה הרבה יותר חמור מ-6 מקרים בחצי שנה וכדאי לציין את זה בכתב התביעה (אמנם גם אם זה איחור פעם בחודש אפשר בהחלט לתבוע, אבל אם זה תכוף זה מחמיר).
3. האם היו עוגמות נפש חמורות יותר מעצם בזבוז הזמן? אפילו דברים כמו זמן איכות עם המשפחה וכו' כדאי לתאר בכתב התביעה כדי להראות את הקושי שהיה עם האיחורים (לכתוב בצורה עניינית שמתארת את עגמת הנפש, בלי התבכיינות והתלהמות) ככל והיו דברים נוספים כגון איחור למשהו חשוב וכו' כדאי לציין ולפעמים גם לדרוש יותר בגין אותו מקרה.
4. אם מדובר בתחנת המוצא או קרוב אליה זה גם נתון שכדאי לציין אותו. דן יכולה להתנער ולהגיד שאין לה שליטה על הפקקים שבמהלך הנסיעה וכו', לכן ככל שזה יותר קרוב לתחנת המוצא הזמן אמור להיות מדוייק יותר. ובכל מקרה עיכובים של חצי שעה כמו שאתה מתאר זה מוגזם.

בכל מקרה על כל איחור של חצי שעה ללא עגמת נפש מיוחדת הייתי דורש 300-500 ש"ח, וככל שהאיחור גדול יותר וככל שבמשך הזמן הזה היו אמורים לעבור אוטובוסים נוספים שלא הגיעו הייתי מעלה את הסכום, כך על איחור של שעה הייתי מבקש 800-1000 ש"ח, ואם היה מדובר ב-5 אוטובוסים שלא יצאו הייתי מעלה עוד יותר.
ככלל, צריך לזכור שהסכום שאנחנו תובעים הוא לא בהכרח הסכום שנקבל. לכן כדאי שהוא יהיה מעט גבוה כדי שיהיה אפשר "לרדת ממנו", ומצד שני בשום אופן לא לדרוש סכומים מופרזים, הרבה שופטים שונאים את זה, וכל השאר לא אוהבים את זה.
אשמח לעזור עוד במידת הצורך.
ראשית תודה לך על המענה,
1. אמורים לעבור כל רבע עשה אוטובוס שזה אומר בשעה איחור דילוג על ארבעה אוטובוסים.
2. ששת המקרים סמוכים ואם אמשיך לתעד יהיה לי עוד... זה פשוט קבוע שמדלגים על אוטובוסים
3. מעולה!! היה באמת הרבה עוגמת נפש
4. מעולההה, טוב שאתה כותה לי את זה כי באמת יחסית קרוב לתחנת המוצא
תודה רבה רבה

avi++

משתמש מקצוען
לפני חצי שנה ניסיתי לעלות עם אורגן לאוטובוס בינעירוני והנהג לא הסכים להעלות אותי וגם קם מהמקום כנראה כדי לתקוף אותי, פניתי לחברה והודיעו ש"בבירור שנערך עם הנהג עלה כי הוא התנהג בצורה מקצועית ואדיבה" (??????!!!!!)
וגם ציטטו איזה חוק שאומר שאם אין הפרעה לשאר הנוסעים אפשר להעלות את המטען, לא ברור עדיין מה הגדר המדויק בין מפריע ללא מפריע, הם מסרבים לתת פיצוי, הבעיה שזה קרה לפני חצי שנה ונזכרתי לטפל בזה רק עכשיו, יש סיכוי למשהו?

050

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
שמעו סיפור.
הבחור שלי כל בוקר ב6וחצי עולה לאוטובוס עירוני בירושלים, הוא חצי ישן ועולה עם כוס קפה שלא מספיק לשתות בבית....
יש נהג אחד השבוע שפשוט לא הסכים לו לעלות עם הכוס קפה לאוטובוס :mad::rolleyes:
צעק עליו שהאוטובוס זה לא בית קפה ואמר לו לרדת
בפעם הראשונה הבן שלי נבהל קצת ואמר לנהג, אוקיי אני אשפוך את זה בפח שממוקם ממש ליד התחנה, הבחור שופך והנהג פשוט סוגר את הדלתות ונוסע-----------
בפעם הבאה כבר יש לו יותר אומץ והוא מתווכח איתו ומאיים בתביעה אבל זה לא מפריע לנהג להתעקש שירד עם הכוס קפה מהאוטובוס......

זה הזוי ממש :unsure:
במיוחד שהוא קם כל כך מוקדם בשביל לסוע לישיבה כל בוקר וזה רק האוטובוס הראשון בסדרת אוטובוסים שהוא צריך להספיק כדי להגיע בזמן.........

שלחתי תלונה לאגד, מה עוד אפשר לעשות?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לפני חצי שנה ניסיתי לעלות עם אורגן לאוטובוס בינעירוני והנהג לא הסכים להעלות אותי וגם קם מהמקום כנראה כדי לתקוף אותי, פניתי לחברה והודיעו ש"בבירור שנערך עם הנהג עלה כי הוא התנהג בצורה מקצועית ואדיבה" (??????!!!!!)
וגם ציטטו איזה חוק שאומר שאם אין הפרעה לשאר הנוסעים אפשר להעלות את המטען, לא ברור עדיין מה הגדר המדויק בין מפריע ללא מפריע, הם מסרבים לתת פיצוי, הבעיה שזה קרה לפני חצי שנה ונזכרתי לטפל בזה רק עכשיו, יש סיכוי למשהו?
מבחינת הזמן זה לא בעיה.
השאלה היא מבחינת העלאת האורגן לאוטובוס. יש איזה עניין עם העלאת מטען וכו', צריך לבדוק את זה.
בכל מקרה אפשר (ומומלץ) לצרף את זה יחד עם מקרים אחרים (שבטוח קרו למי שמשתמש בתח"צ).

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שמעו סיפור.
הבחור שלי כל בוקר ב6וחצי עולה לאוטובוס עירוני בירושלים, הוא חצי ישן ועולה עם כוס קפה שלא מספיק לשתות בבית....
יש נהג אחד השבוע שפשוט לא הסכים לו לעלות עם הכוס קפה לאוטובוס :mad::rolleyes:
צעק עליו שהאוטובוס זה לא בית קפה ואמר לו לרדת
בפעם הראשונה הבן שלי נבהל קצת ואמר לנהג, אוקיי אני אשפוך את זה בפח שממוקם ממש ליד התחנה, הבחור שופך והנהג פשוט סוגר את הדלתות ונוסע-----------
בפעם הבאה כבר יש לו יותר אומץ והוא מתווכח איתו ומאיים בתביעה אבל זה לא מפריע לנהג להתעקש שירד עם הכוס קפה מהאוטובוס......

זה הזוי ממש :unsure:
במיוחד שהוא קם כל כך מוקדם בשביל לסוע לישיבה כל בוקר וזה רק האוטובוס הראשון בסדרת אוטובוסים שהוא צריך להספיק כדי להגיע בזמן.........

שלחתי תלונה לאגד, מה עוד אפשר לעשות?
לגבי הקפה יתכן ואין מה לעשות.
אבל על זה שהוא לא המתין לו זה כבר לא תקין אבל לא הייתי תובע רק על מקרה כזה כי הוא יכול להיות גבולי.

USA

משתמש חדש
מצורפת התגובה שקיבלתי מדן, האם זה עדיין עילה לתביעה? או שזה אמור להיות מספק עבורי?
‏‏צילום מסך (1).png

פרידא

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק אני רואה שאתה מתמצא..
אספתי הרבה מאד תלונות על קוים
על רובם כבר קיבלתי תשובה ממשרד התחבורה שתלונתי מוצדקת וכו'
מה אני עושה עם זה הלאה?
פניתי לאירגון 15 דק' שאמרו לי שישלחו לי מהיעוץ המשפטי הסבר מה לעשות
לא חזרו אלי
איפה אני מוצאת דוגמא של כתב תביעה שאוכל להעתיק ורק לשנות את הפרטים? (כך עושים את זה?)
וכן לדעת - כמה אני יכולה לבקש?

פ.נ

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק אני רואה שאתה מתמצא..
אספתי הרבה מאד תלונות על קוים
על רובם כבר קיבלתי תשובה ממשרד התחבורה שתלונתי מוצדקת וכו'
מה אני עושה עם זה הלאה?
פניתי לאירגון 15 דק' שאמרו לי שישלחו לי מהיעוץ המשפטי הסבר מה לעשות
לא חזרו אלי
איפה אני מוצאת דוגמא של כתב תביעה שאוכל להעתיק ורק לשנות את הפרטים? (כך עושים את זה?)
וכן לדעת - כמה אני יכולה לבקש?
פנית למבקר המדינה??
זה הכי חשוב

פ.נ

משתמש מקצוען
אין לי זמן להתעסק עם זה. וזה לא מעניין אותי.
מעניין אותי פיצוי שאולי אני אקבל על עוגמת הנפש שהיתה לי
חבל מאוד זה עניין של כמה דקות
פשוט להגיש טופס מכוון
כלל בחיים חובה להגיש תלונה למבקר המדינה בנוסף לכל התלונות שמגישים לאגד ומישרד התחבורה וכו
תגיש יחזרו אליך וגם נותן לכם אפשר אחר כך להמשיך בתביעה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה