פתיחת עסק: עוסק זעיר? עוסק מורשה?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מה התהליך? מה עדיף? מה הזכויות והחובות לכל סוג עסק?
אני ירוקה לגמרי בעניין. אשמח לכל עזרה.

כרגע אני לא מבוססת עדיין, אין לי מושג כמה הכנסות אוכל לקבל בשנה. האם נתון זה אמור להשפיע על ההחלטה שלי איזה סוג עסק לרשום לעצמי?

BA59787

משתמש רשום
עסק פטור הוא הכי פשוט וגם הכי זול, אין מע"מ על ההכנסות ועלות לרואה חשבון היא רק בגין הגשת דוחו"ת שנתיים.
לעומת עסק מורשה שחייב במע"מ 17% על ההכנסות, ולכן גם חייב בהגשת דוחו"ת למע"מ אחת לחודשיים, עובדה המייקרת את עלות ניהול החשבונות.
עסק מורשה מוגבל לעוסקים שמחזור ההכנסות ברוטו אינו עולה על משהו כמו 99500 ש"ח לשנה.

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מה התהליך? מה עדיף? מה הזכויות והחובות לכל סוג עסק?
אני ירוקה לגמרי בעניין. אשמח לכל עזרה.

כרגע אני לא מבוססת עדיין, אין לי מושג כמה הכנסות אוכל לקבל בשנה. האם נתון זה אמור להשפיע על ההחלטה שלי איזה סוג עסק לרשום לעצמי?

תמיד כדאי להיות זהירים ולהתחיל עם עוסק פטור, ברגע שהגעת לתקרה מדווחים למע"מ ומשנים את זה לעוסק מורשה ואת הפטור מקבלים על החלק שהיה עד התקרה. אם נפתח התיק כעוסק מורשה אין אפשרות לתקן את זה ולשנות לעוסק פטור לאחר מכן.
יש סוגי עיסוקים, בעיקר במקצועות החופשיים (כלומר, מתן שירות מקצועי בתחומים שונים) שאין אפשרות לפתוח בהם תיק כעוסק פטור אלא מראש רק עוסק מורשה, יש רשימה מפורטת של העסקים המחוייבים בכך בחוק, אם העסק אינו אחד מהם - אין סיבה לפתוח עוסק מורשה (לפעמים הרושם שנוצר מכך שהעוסק הוא עוסק מורשה חשוב לעסק, זה מוכיח על עסק מבוסס בעל מחזור פעילות גבוה ויוצר רושם אמין יותר, אבל זה באמת בשלב מתקדם יותר ולצרכי הרשמת לקוחות בלבד)
וזה קישור להסבר על פתיחת תיק באתר מע"מ: https://taxes.gov.il/Vat/Pages/Guides/guidenewbusiness.aspx#GovXParagraphTitle4

בהצלחה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה