דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

Chani!

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ברור.
לא עומד לי מול העיניים את הסיבה לזה,
האמת שזה מטריד אותי כבר מהרגע שהוא נולד...

טאבו

משתמש סופר מקצוען
היו שם סלנגים ממש לא בסגנון של הספר,
כמו הילד שהונח על מפתן דלתו של אלרון שאומר "לא קוראים לי, אני בא לבד".
היה לזה קטע קצת מעניין...
עד עכשיו הסדרה עסקה בחברה הגבוהה של כוזר שבה סלנגים הם מחוץ לתחום כמובן,
לעומת זאת עכשיו הספר עסק בעם עצמו (ב90% מבני כוזר שלא זכו שמשרתים יעירו אותם בבוקר בעדינות וישאלו האם ערבה עליהם שנתם;)),
כשעוסקים בעם הגיוני יותר להשתמש במבטא שלו.

ואם תשאלו אותי, יותר מוזר שבספרים הקודמים פשוטי העם דברו בשפה גבוהה

נערך לאחרונה ב:

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
לא קראתי את כל התגובות,
אבל מעניין אותי לדעת למה זרעוני חרדל זה איום על חייו של רעואל?
בתרבות הקווארית שליחת זרעוני חרדל מהווה איום על המקבל,
בהולדת רעואל אחת המתנות שנשלחו היא גרזן ההטלה של קאה הי, וצדפה בה 17 זרעוני חרדל.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
זו הייחודיות של הספרים.
לגמרי, זה מוסיף קסם לספר
אבל ניסיתי להסביר שהפלא הוא על פשוטי עם שמדברים בשפה גבוהה ולא על אלו שמדברים בסלנג.

ואם הבחירה של הסופרת נעשתה מתוך מחשבה אז אולי היא פשוט חשבה שהספר עוסק בפשוטי עם ולכן כדאי לדבר בשפה שלהם כדי שיהיה אמין יותר (השערה שלי).

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
ואם הבחירה של הסופרת נעשתה מתוך מחשבה אז אולי היא פשוט חשבה שהספר עוסק בפשוטי עם ולכן כדאי לדבר בשפה שלהם כדי שיהיה אמין יותר (השערה שלי).
אבל לא כל כך הגיוני שהסלנג של היום תואם לסלנג של ימי כוזר...

Chani!

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
רק לי היה חסר המשפטים הללו:
"בטוב תלין וברחמים תקיץ"
"והמברך יתברך מאוצר מתנת חינם"?

היה גם קטע שאיסתרק אומר פתגם ששווה לחיות חיים שלמים בשביל לעזור ליהודי אחד,
זה אימרה ידועה של הבעש"ט, ולא כ"כ תואם זמן....

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אמש סיימתי לקרוא את הספר המדהים הזה!
הכתיבה משובחת ביותר
עלילה מרתקת וממגנתת!

הספר הזה, וליתר דיוק - היחס לאיסתרק בספר ובסדרה
גרם לי לחשוב כמה אנו צריכים לירא את הקב"ה
שהרי הוא אינו מלך העשוי בשר ודם, ומולך על ארץ אחת...
אלא מלך מלכי המלכים!!!!

כמה קשה בדורינו להבין את זה...
כאשר אין לנו השגה אפילו מזה מלך בשר ודם...
כל מה שאנו מכירים, זה התבדחויות והתלוצציות
על ראשי ממשלה שמתחלפים פעם בארבע שנים...

תודה מיה, על התובנה הזאת :)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
או שכן או שלא,
לדעתי לא חייב את כל הדמויות, מספיק שמיכאל היה מצטרף גם ואז גם היינו פוגשים את מיכאל שאחרי בבל ואת הקשר בין האחים וזה גם יכל להיות רפרנס למסע באיסתרק.
והזוג המתוק אולה ואונמר שהיו מוסיפים כל אחד ואופיו להתפתחות העלילה.
משהו שיאפשר/ ימנע/ ירכך/ יתקן את החטיפה שיתן ביטוי לתיחכום החוכמה האומץ והנחישות שלה.
אולה עם כל אופיו ישפיע על המאבק להשיב אותו.
ויש עוד דמויות שהיה מאד מוסיף אם היינו רואים אותם פעילים במערכה.
מה עם הלה- האמא! איך היא מגיבה לזה שהבן שלה נחטף ותוכד' יולדת בן נוסף מוקדם ובעלה לא לצידה.
זה לא משמעותי בכלל לקביעת עתיד כוזר ביחס למאבק האחרון?
לא יודעת קצת גדול עלינו להתאפק ולהיות ממוקדים ענינים רק לסיום הטוב. הם מידי אהובים עלינו הדמויות עלינו שאפשר לא לדעת מה עובר עליהם.

יש לי עוד הרבה שאלות ודי מפתיעות לגבי הספר,לא ברור לי באמת למה זזה שם ופנתה לאפיק חד למרות שלקחה דמויות מוכרות ודי סגרה מעגלים.
אבל איסתרק? לא מכירה אותו בכלל משהו מהותי השתנה בו והוא נשמע קצת יומרני ולוקח סיכונים בשביל האקשן.
מה זה מלך יוצא ככב בלי פלוגות אזרחיות שתמיד ברקע על כל צרה שלא תבוא? רק הוא והמשרת הצמוד שלו? הגזימו לגמרי.
זה יומרני שאף אחד לא יזהה אותו.
וכשזה אכן קרה וזיהו שמנים הביטחון שאף אחד לא יהרוג אותו שם. פדהאל.דיזר. אלרון.
מרגיש לי ממש לא מקצועי.

המוות בסוף נשמע קצת מפונטז וחסר מציאות. זה נכון שפדהאל לקח בחשבון שאולי לא יצליח
אבל איך מסתדר שהוא קפץ על יוסף ובדיוק עליו ומשם תפס אותו וזרק את עצמו איתו ללמטה. ממש לא מסתדר לי בהגיון איך זה אפשרי.
צריך להיות זריז מאד בכדי למנוע חיילים שיתפסו אותו. ובכלל, לקפוץ מהמערב? איזה סוג מעקה זה? בסרטי דרמה ופנטזיה זה מסתדר יפה מאד . בספר לדעתי לא כל כך.

עד כאן לסיבוב זה.
סליחה שלא התאפקתי עד לעמוד האחרון,
ובכל זאת עד כאן כן.;)
מענין מאד מה שכתבו כאן.
תודה

נערך לאחרונה ב:

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וחוץ מזה אגב,
הספר מהמם כל כך.
ממיס אפילו!
יש משהו כל כך...ממ...פשוט וחמים כשמדברים על פשוטי העם.
איזה חמוד טורנאל, אה?
איזה מעניין הוא דיזר.
והילדים הקטנים של יפאם.
והמוכרים.
והמלך עצמו שיורד לרמתם באומנות כזו.
והספר עצמו- עם כל הביקורת שעליו...
מביא משהו חי כל כך וחיוני!

ועזבו אתכם...
מה היו נותנים עוד כמה פרקים מלאי תיאורים על הנעשה בארמון בזמן חטיפתו של הנסיך?
כלום חוץ ממריחת זמן בולטת.
כלום חוץ מעודף פרקים מציקים.

אי אפשר לחזור על אותם הצלחות שוב ושוב.
כבר קראנו על המלך כשהוא עטור כתר מלכות וגלימה מרשימה.
כבר קראנו על נער עזוב ואסופי שעובר דרך. כבר נקלענו לרגשות שלו והסתבכנו בהם עד תום, ונהנו ודי.
כבר קראנו על המלחמה המתיש---ההה
הארווווכההה
כבר קראנו.

הספר הזה בא במקום.
אהבתי!
ממש.

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
יכול להיות שכבר דיברו על זה, לא קראתי את כל ה38 עמודים (ויש מצב שאני אעשה לפחות חלק מזה כי באמת מעניין אותי לדסקס על הסדרה הזאת עד 120.)
אבל..
אני היחידה שחושבת שהקטע עם שאול היה מיותר? ממש מיותר?
עם כל הכבוד לזה שאיש אינו מוגן, ושקנאה מקלקלת וכו' ושדברים כאלה באמת קורים,לצער הרב, -זה לא היה יותר מדי? עד דיאלידאן? ולפגוע ביוזבד בהמשך כאילו הוא מעולם לא באמת אהב אותו והקשר היה חד צדדי?!
במיוחד שעד כה לא היה אזכור כזה באופיו של שאול! רק בפדאהל הבנאדם התהפך..
(אולי זה היה מהלך שנועד לתת יתר אמפתיה ליוזבד- שאישותו בוקרה וקוטלה בנמרצות?)

--ועל השיחה הגורלית של טורנאל עם פדאהל...
כל כך לא הסכמתי עם האמירה שכביכול הצדיקה את החשדנות ואי הקבלה של השונה! כמובן שיש בזה מן הצדק, וחייבים להיות זהירים, אבל--
אנשים טובים, (פדאהל, טורנאל במקרה שלנו, ואנשים צדיקים עם טיפה קושי או מוזרות בחיים האמיתיים) באמת נפגעים מהתנהגות זו של ה"נורמלים", וזה ככ עצוב לפעמים כשרואים שלפעמים אותם השונים והמוזרים הם אנשים שבדכ עובדים קשה יותר ורמתם הרוחנית גבוהה יותר מאותם ה'נורמלים'.
למישהו
--איסתרק?! לתוך שטח האויב? לתוך הארמון של דיאלידאן?? זה לא ילדותי עד כדי חוסר אחריות..?
אם הם מילא הגיעו עם הילד כבר לארמון, והרי ידוע שיוסף, נכון לכרגע, לא מתכנן להרוג אותו, --לא חכם יותר לחזור לארמון, (שאגב, מה קורה שם בנתיים שבשעת חירם כזו המלך לא נמצא?) כמו בן אדם ולתכנן משהו יציב ומוצלח הרבה יותר? ולהשאיר אישה לבד(לבד עם הצוות, אבל עדיין לבד) בכזה מצב..... הילד הנוסף היה הכרחי..?!

אם כל הקיתונות הללו(יש עוד, זה בטח יהיה בסיבוב ב' אין מצב שהקפתי הכל.. חח), אין סידרה מוצלחת יותר מהסדרה הזו!
ולטעמי אין עוד כתיבה בציבור החרדי (לכתיבה מהציבור הכללי אני לא במיוחד מתכננת להחשף) שמגיעה לרמת הכתיבה של מ.קינן. נקודה. (בסוגריים-ומאלה שכן נחשפו- עדיין הרמה היא בין הגבוהות)
והסדרה והדמויות, בנויות כל-כך טוב!! באומנת וגאונות של ממש

איזה כיף שאלרון כיכב! ("לץ היית ולץ נשארת"), ונאיתן, למרות שהסכמתו להצעתו של אלרון בסוף הספר נשמעה קצת כבגידה מוסרית אם להשוות על פי אופיו של נאיתן יד כה, במיוחד לאחר שהצהיר שאין מאושר ממנו שהוא זוכה לעבוד את איסתרק יום יום, והמחשבה על כך משמחת אותו כל פעם מחדש.

ותודות על איזכורם של אולה ואונמר.. אם כי היה נחמד לשמוע עליהם קצת יותר, במיוחד אחרי שכל כך אהבנו אותה בספר איסתרק.. אבל ניחא, היה הרבה במה לטפל...
כמובן שאין על איסתרק והבנתי שאני לא היחידה שלא היתה לה סבלנות לקרוא את הקטעים שקוטעים את רצף ההתרחשות בתחומו של איסתרק... הקרבה אל העם היתה מעניינת, ורמזיו העבים ואזהרותיו של נאיתן גם כן.. גם המפגש עם דיזר והממלכתיות שבשליפת החרב והצמדתה לגרונו של זה בשליטה וללא פחד...
חושבת שזה פשוט כיף לקרוא שהוא בערך מושלם, למרות שלטענתו היה בנערותו סרפד של ממש..

מהצד היה נחמד שליאה התאוששה והפכה לאישה בסדר, וגם הלה, שלפני כן יצאה די מעצבנת.. תודה גם שהשידוך בין רנה למנרם נעשה סוף כל סוף!! (ובסוגריים- מישהו זוכר את נרמה סטרזיאן? היא פשוט נעלמה עם מותו של המלך רעואל בספר איסתרק אבל זה כבר נחלת העבר ופחות חשוב)

דרך אגב שזה ממש לא אגב!, הזינוק של פדאהל היה- ההגדרה שלי לזה היא- מגניב! למרות שזה פחות הסתדר לי עם הדמות, לא חשבתי שיהיה לו את האומץ. (קצת הססן מדי?) היתי יותר מלבישה את הפעולה הזו על דיזר(אחלה דמות!) או אלרון.

יש לי עוד כל כך הרבה מה לומר על זה!!!!!! וגם מה על מה שאמרתי כאן יש לי להוסיף. אני כנראה אעשה זאת בהמשך..
זו סידרה חובה. מדהימה.

והכי חשוב,
לדעתי היא ממש חייבת להוציא איזה ספר אפילוג שיסגור את הקצוות בצורה בריאה, ולא מהירה ומסחררת כמו שקרה..
ואני סומכת עליה בעיניים עצומות שהוא יהיה מעניין.
--והתנצלות בפני כל מי שנאלץ לקרוא את המגילה הככ ארוכה הזאת:alien:

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
דרך אגב שזה ממש לא אגב!, הזינוק של פדאהל היה- ההגדרה שלי לזה היא- מגניב! למרות שזה פחות הסתדר לי עם הדמות, לא חשבתי שיהיה לו את האומץ. (קצת הססן מדי?) היתי יותר מלבישה את הפעולה הזו על דיזר(אחלה דמות!) או אלרון.
היא הייתה חייבת לתת לו את התפקיד המרשים הזה
כי בלעדיו, פשוט אין ספק שפדאהל מיותר.
האמת שציפיתי למעשי גבורה מרשימים יותר של דיזר ( בשביל קצת להיזכר באייל גלבוע....;))

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה