דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

חיה רוז

משתמש רשום
חסר לי מאד תיאור של הסדר הנוקשה שצריך איסתרק לנקוט למול כל הנכבדים שבגדו בו עם דיאלידן (העמוד הירוק, אולי?!) ולכל העמך - להעמיד אותם במקומם הראוי להם......
מדובר על כ50 אחוז מהעם... כן?
איסתרק לא צריך שחצי מהעם יסתובבו עם בטן מלאה מינימום כמו פדהאל, מקסימום כמו טורס וחבריו.
המטרה של איסתרק אמורה להיות שיקום האמון.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נראה לי שכסוף הסיכסוך - מתאים יותר שאיסתרק יפיל את עצמו על דיאלידן, שניהם יצנחו למטה, ובדרך איסתרק יקפד את ראשו של דיאלידן...ואז יגידו שזה מועתק משרלוק הולמס...
אבל למה הוא אמור לאבד את עצמו ואת כל ממלכתו? למי זה טוב?

RUSI10

משתמש מקצוען
מדובר על כ50 אחוז מהעם... כן?
איסתרק לא צריך שחצי מהעם יסתובבו עם בטן מלאה מינימום כמו פדהאל, מקסימום כמו טורס וחבריו.
המטרה של איסתרק אמורה להיות שיקום האמון.
ברור!
100% מהעם חייבים לדעת שיש שלטון חוק ואיסתרק הוא המלך. ללא עוררין. גם אם נוקטים ביד קשה כלפי הסוררים.

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
באמת, משהו קרה ל'אנשים הפשוטים' והטובים. כשזה קורה בתוך אתיל, זה מאכזב,
וסתם ככה יש הרגשה של הרבה בלאגן ואי יציבות שלטונית- ההתנהגות הזו של האנשים חופשית מדי, ובכל מהומה- "זה בשליטה, הכל יסתדר" זה נקרא להסתדר..? טוב, אולי הוא נקט בצעדים שאיננו מודעים אליהם. ייתכן. לפי המתקבל איסתרק אדם חכם מאד, (אם כי היינו מצפים מהחוכמה הזו לאבטח קצת יותר את הנסיך כשהאיומים על חייו מחריפים, ומבחוץ קצת קשה לעשות את זה..)
הספר ספר טוב. מאוד. אבל יש הרבה חורים..

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הוא מוסר נפשו למען בנו, ו - כמה מפתיע!!! הוא ניצל - בדיוק כמו פדהאל!!
והממלכה עצמה מה איתה? הרי בתוכנית של יוסף זה לגדל את בנו לחיים כמו שהוא רוצה. אז מה הוא מרויח שבנו חי?
ולמה מותר לו להפקיר את המדינה שלו? אין לו אחריות כלפיה?

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
לדעתי הספר מאוד מפוזר ולא הולך לכיוון אחיד.

בגדול ה500 עמודים הראשונים די מיותרים, זה לא שהיתה בסוף סגירת קצוות מדהימה שהצדיקה את קיומם.
לדוג' טורנאל - הייתי בטוחה שכל הדמות שלו מוחזקת כ"כ הרבה זמן כדי לחשוף בגידה בסוף - אבל הוא פישל בגדול.
גדעון ואביהוד - התאדו.
ויש עוד כל מיני פגישות מיותרות וכיווני עלילה שנעלמים פתאום (כמה תיאורים על הילד הפצוע שהובא לאלרון! ובסוף מי זה ומה התרומה שלו לעלילה? כלום).
בנוסף הפריעה לי החולשה הבולטת של "כוזר האמיתית".
-כל אנשי נציבות הפנים שהקורא פוגש הם מושחתים ו/ או משתפי פעולה עם האויב. במינון לא הגיוני.
-כל הארץ מלאה בתאים דיאלידנים שלא מטופלים, כולל באתיל עצמה.
(מידי פעם מוזכר שכוזרי אמיתי לא מתנהג ככה, ובכוזר הרוב נאמנים למלך איסתרק, אבל חוץ מהאמירות האלו אין לזה שיקוף בספר.)
-הקלות שבה כמעט התנקשו במלך (הלבלר שטורנאל עצר - שגם לא ברור בדיוק מה הוא תכנן לעשות ואיך זה נחשף), הקלות שבה הנסיך נחטף, הקלות שבה דיזר היה אמור לרצוח את המלך.
הכל שם קל מידי ונגיש מידי ולא באמת מטופל ומושגח.

ועוד משהו זניח יותר: לא הגיוני בעיני שמתנקש בודד, מוכשר ומוצלח ככל שיהיה, אך ללא שום הכשרה צבאית או בכלל שייכות למסגרת כלשהי אי פעם בחייו, הופך פתאום למפקד העליון של הצבא.

שורה תחתונה: נהניתי מ300 העמודים האחרונים :) ההפי אנד מאוד מובן אחרי מה שמיה חטפה לאחר מותו של יקוואל ובהתחשב בכך שזהו הספר האחרון בסדרה.

רינתיה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא היה לכם מוזר העניין עם יוזבד והאיבוד זיכרון?:unsure:
היא הזכירה את הדבר רק במשפט אחד,
ואין צורה יותר הגיונית (במיוחד הטווח איבוד הזיכרון- מאז שיצא מבבל...:)) בשביל לסיים עם יוזבד בצורה הכי טובה שאפשר?

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אנשים טובים, (פדאהל, טורנאל במקרה שלנו, ואנשים צדיקים עם טיפה קושי או מוזרות בחיים האמיתיים) באמת נפגעים מהתנהגות זו של ה"נורמלים", וזה ככ עצוב לפעמים כשרואים שלפעמים אותם השונים והמוזרים הם אנשים שבדכ עובדים קשה יותר ורמתם הרוחנית גבוהה יותר מאותם ה'נורמלים'.
חושבת שהדמות של טורנאל באה ללמד אותנו משהו על אנשים שנראים לנו שונים או מוזרים. על ההסתכלות שלנו עליהם. (ככל הנראה גם זוהי מטרתה בספר) אהבתי אותו מאד! הוא נגע לליבי מאד, כמה שהוא תמים וגם כל כך לא תמים.. וחכם הרבה הרבה יותר ממה שהו נראה
הילד של אלרון, נו במאת, לזרוק אותו בהתחלה ואז להזכיר אותו דרך אגב בסוף..?-
מסכימה עם כל מילה של במבה נוגט
נוסף הפריעה לי החולשה הבולטת של "כוזר האמיתית".
נכון!! נראה לי זה היה ממש נחוץ להראות את הרוב הנכבד של האנשים הטובים. לפחות לא היתה אווירה שכולם מושחתים

כן, העניין עם הזכרון זה כמו לברוח מההתמודדות של יוזבד.. (שסבל די הרבה, יש לציין) מה שהיה מבאס זה העובדה שאיסתרק החליק מהר מדי על ההסתרה של אולה!
אני היחידה שרציתי שהוא ממש יכעס עליו..:devilish:?

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
והצדק ליקוואל איפה הוא :mad:
באמת מבאס!! שזה בא רק כשאיסתרק בטוח ומשוכנע שכוונותיו היו טובות.. מה בטוח?? משוכנע?? תוכיחו תאמת!
במיוחד שאזיל ההוא רמז שיש בידו מידע שמוכיח את זהותו (ושהוא נמנע מפעולות לא מוסריות)

אנה 433

משתמש פעיל
כי חלקים פה ושם ממש לא יכולים לשקף את הסדרה בכללל!!
גם אם תקראי שלושרבע ספר עדיין לא חושבת שיש מה לדון...
כמו שלוקח לך כמה עמודים טובים באיסתרק בשביל להכנס לזה...
חחח, משחקי הכס זה אחד הספרים המפורסמים והנמכרים בעולם, כמה שתגידו לא תצליחו לשנות את זה...

אנה 433

משתמש פעיל
דווקא המייל שלה מאוד מפורסם, יש לה קבוצת תפוצה רצינית

קראת או לא קראת, לא הבנתי?
חוץ מזה כמו שמשהו סיפר לך את העלילה בפרטים כללים משהו גם יכול לספר לה.
יכול להיות שהיא שמעה את הרעיון הכללי ונסחפה בעלילה והחליטה לכתוב משהו בסגנון בקווים כלליים.
אני עצמי לא קראתי לא את הדוגמאות שהבאת וגם אף אחד לא סיפר לי מה הן כוללות, אז אני לא יכולה להשוות ביניהם ולהסכים איתך או לא.
מה שכן, נראה לי שמיה טיפה יותר איכותית מלכתוב עלילה מועתקת, ואם ההצלחה שלה עולה לאחרים לראש זה בעיה שלהם.
אין לי מה לומר חוץ משמי שקרא יבין, נמאס לי להגיב כל הזמן בעניין הזה.

אנה 433

משתמש פעיל
סליחה אבל בתור מה בדיוק?
את מכירה אותי? אני מכירה אותך?
ההנחה ההגיונית שלי ושל אנשים כאן היא שכדי לטעון משהו מסוים בנחרצות צריך להסתמך על עובדות ולא על שמועות וחצאי סיפורים.
אני מסתמכת לחלוטין על עובדות, אבל אני לא יכולה לשכנע משהו נכון את מי שלא רוצה לשמוע את העובדות...
אם למישהו יש מייל שלה, אז שיגיד ואני פשוט אשאל אותה ישירות ואגיד לכם את תגובתה בעניין

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ועוד משהו זניח יותר: לא הגיוני בעיני שמתנקש בודד, מוכשר ומוצלח ככל שיהיה, אך ללא שום הכשרה צבאית או בכלל שייכות למסגרת כלשהי אי פעם בחייו, הופך פתאום למפקד העליון של הצבא.
במיוחד שהוא רק בן 16-17,
ככה הבנתי מקריאת הספר, כי עברו 10 שנים מאז שחיסל את הכלב של הסולטאן בגיל 6 שמתוכן עבר הכשרה של 5 שנים.
מקווה שאני טועה ופספסתי משהו בחישוב הגיל שלו.

אסתר שין

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
השאלה שהכי מציקה לי-( במבט קר על הסיפור)היא שהרי פאר, לאחר שיוסף נרצח - יכול היה בקלות להרוג את איסתרק ובנו, ולקבל את השליטה החוקית על כוזר כולה. מדוע,( חוץ מהסיבה שהספר אמור להסתיים בהפי אנד) במקום זאת הוא וויתר לו על השלטון בתקווה שאיסתרק יואיל בטובו לתת לו תואר זניח?

פאר לא טיפש עד כדי כך!
כל ימיו היה צמוד לכללים ולחוקים ועל פיהם- הוא זה שאמור למלוך.

RUSI10

משתמש מקצוען
והממלכה עצמה מה איתה? הרי בתוכנית של יוסף זה לגדל את בנו לחיים כמו שהוא רוצה. אז מה הוא מרויח שבנו חי?
ולמה מותר לו להפקיר את המדינה שלו? אין לו אחריות כלפיה?
אם הוא הורג את יוסף ביחד איתו - יש לממלכה שלו יותר סיכויים מאשר אם הוא נופל לבד למטה, כמו שדרש יוסף...
אבל עזבי, זו סתם ספקולציה..............

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
לא נשכח שאצל איסתרק יש את מיכאל שאמור לדאוג לעיניינים אם הוא לא יחזור.. המלחמה לא תסתיים אם איסתרק ימות, הערכים של כוזר האמיתית- האנשים שם לא יסכימו לוותר ככ מהר
אם היא הייתה מפתחת את פאר יותר זה היה יותר מסתדר ולא הפכפך ופתאומי
ובתחילית הספר פאר טיפש. אוהו טיפש. רק אחכ הוא מתחיל להבין לאילו חוקים הוא באמת אמור להצמד ואיפה הטעות שלו. שוב, הדמות לא פותחה מספיק בספר, וזה היה די נדרש לאור העובדה שהוא עשה צעד כזה משמעותי!

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
בסך הכל הצעד שלו מנע כל כך הרבה בלגן ומלחמות ופשוט הביא את השלום והשקט לכולם, כל צעד אחר היה גורר עוד מלחמות,
והי, הסדרה אמורה להסתיים, לא..?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה