דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

יהודי תמים

משתמש רשום
יש דבר שקצת הפריע לי בסוף הספר,
שאיסתרק מוכן להתאבד בכזאת קלות.
הוא יהודי! יש איסור להתאבד!
איך בכזאת קלות הוא מתעלם מזה?

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה אין את השיקול הזה?
איזה שיקול, שזה אסור?
לא כתוב שם אף שיקול של איסתרק כמעט. וזה דיי מובן לי...
אם מיה הייתה מתחילה לפרט את כל השיקולים של איסתר זה היה יוצא קטע ארוך מאוד של מחשבות שהיה הורס את המתח שבקטע.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
יש דבר שקצת הפריע לי בסוף הספר,
שאיסתרק מוכן להתאבד בכזאת קלות.
הוא יהודי! יש איסור להתאבד!
איך בכזאת קלות הוא מתעלם מזה?
מותר לסכן את חייך בשביל חיים של מישהו אחר
וזה לא מוות בטוח
ובכל מקרה החיילים של דיאלידן היו הורגים אותו
(למרות שאולי זה דווקא טיעון נגד - למה הוא צריך לקפוץ בעצמו אם ממילא יהרגו אותו?)
אמנם שאול ויונתן עשו את זה - אבל זה כדי שלא יפלו ביד פלשתיעם
אבל לאיסתרק זה רק מוריד כבוד כשהוא קופץ ולכאורה עדיף לו לא לקפוץ.

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
ו?
איפה כתוב שזה מותר?
למה אין את השיקול הזה?
נכון כי יש את העניי של חייך קודמים... מצד שני לא תעמוד על דם רעך...
אבל יכול להיות זאת סוגיה מסובכת מידי מכדי להעלות אותה על הכתב כשמדובר בנקודת השיא של הספר...

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא זוכרת את המשפט אפילו...
נניח לזה בהתחשב שמסתבר שגם את עוסקת בכתיבה...
עוסקת בקריאה

(האמת, אחרי שקראתי כמה ספרים שזקוקים נואשות לעריכה לשונית והגהה, שוקלת הסבת מקצוע... ואל תגלו למורות שלי... עם השגיאים שהיו לי ביסודי...)

Chani!

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עוד משהו קטנטן שהפריע לי- זרעוני החרדל שנשלחו בברית של רעואל. מה היה איתם? זה נראה כאילו מיה קינן רצתה לפתח את העלילה בכיוון של איום על רעואל מצד ידרת, שתלה רמז בשביל זה, ובסוף החליטה שעדיף להרוג את ידרת ולוותר על הנקמה- אבל שכחה להוריד את הרמז שהיא שתלה בהתחלה...
לא קראתי את כל התגובות,
אבל מעניין אותי לדעת למה זרעוני חרדל זה איום על חייו של רעואל?
לא זוכרת במדויק, אבל היו פעמים כאילו הרגשתי איזו שהיא נימה סלנגית משתחלת למילים. משהו טכני ורגיל כזה.
היו שם סלנגים ממש לא בסגנון של הספר,
כמו הילד שהונח על מפתן דלתו של אלרון שאומר "לא קוראים לי, אני בא לבד".
היה לזה קטע קצת מעניין...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה