קייס סטאדי על מעטפת פרסום שנבנתה במשך שנתיים / סיפור בעשרה המשכים כולל שיתופים סודיים משולחן העבודה :) /// פרק ז'

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כאן הפרקים הקודמים:
פרק א', ובו סופר איך התחיל הכל
פרק ב', ובו סופר על השוקולדים שנגמרו והספיר שנצנץ

פרק ג', ובו סופר על הלוגו שפרש כנפיים
פרק ד', ובו סופר על מיתוג שהושלם וטוויסט מהדהד
פרק ה', ובו סופר על הציפורים שכבר לא יפרשו כנף
פרק ו', ובו סופר על מסע חדש ולוגו מלוטש

---
פרק ז',
ובו יסופר איך ב"ה יצאנו סופית מהמבוך והגענו אל היעד-

יש לנו לוגו!

תודה לה', שרה אהבה והתחברה.

שוב עצרתי לתחנת ליטוש, והפעם שרה היתה שותפה מלאה. עיגלנו פינות, הזזנו, הגדלנו, שינינו... קבלו הצצה חלקית לתיקיית התהליך:

ליטוש לוגו חדש.JPG

אחרי חשיבה גם טיפלנו בסלוגן וסיכמנו על 'ייעוץ מס וחשבונאות',

עוד דיוקים כמעט אינסופיים כדי שהכל יעמוד פיקס...:

לוגו חדש- תהליך.JPG

ו-סופסוף יכולנו לברך על המוגמר בס"ד.

ככה ייראו פניו החדשות של המותג:

לוגו חדש.png

מוקאפ-ללוגו-חדש.png

אין לי זמן להתרגש...

חייבים לעבור מהר הלאה, לפיתוח שפת מותג ויצירת מעטפת עיצובית מלאה.

אגב, חשוב לי לציין שהשלב הזה בתהליך הוא אחד המכריעים והמשמעותיים בעיניי.

יש לקוחות שלא מספיק מבינים מה הטעם להשקיע כל כך הרבה בכרטיס הביקור או בחתימת מייל ממותגת, ולמה בעצם אי אפשר להסתפק בלוגו וזהו. חשבנו, ניתחנו, בנינו אסטרטגיית מיתוג, בחרנו לוגו ואפילו הזענו על ליטוש סבלני. מספיק, לא?

אז זהו, שלא.

לצאת לעולם עם לוגו בלבד, זה כמעט כמו לייצר תוכנית אדריכלית מושלמת לדירת החלומות שלכם, כולל רשימת חומרים נבחרים, גוון צבע מדויק לקיר ודגם ספציפי למרצפות, ו- להשאיר אותה לנמנם במגירה. לא חבל?

פריטי המיתוג והניירת שנעצב על בסיס שפת המותג, הם בנמשלנו הביצוע המעשי של תוכנית המגירה ששרטטנו בקפדנות.

למעשה, ייצור שפת מותג זו הדרך שלנו ליישם את המיתוג ולהטמיע אותו בתודעת הלקוחות.

לכל אורך הדרך, החל מההיכרות הראשונית של הלקוחות עם העסק ועד שיסיימו את תהליך הרכישה, הם יפגשו בפריטי המיתוג, והם אלו שייצרו להם חווית צריכה מושלמת, הרמונית ומגובשת וישקפו להם את ערכי המותג שכל כך חשוב היה לנו לשדר בלוגו.

שפת המותג מתפקדת ממש כמו שפה לכל דבר, עם כללי דקדוק וחוקיות משלה: צבעים, פונטים, צורניות ספציפית...

חשוב לא פחות שהיא תהיה אחידה ותדבר באותו טון לאורך כל הדרך.

לצורך העניין, נסו לדמיין איך תרגישו אם באמצע הפגישה שאתם מנהלים עם עורך הדין, דובר העברית המשובחת, הוא יעבור פתאום לשוחח במנדרינית עתיקה (לא שיש לי מושג אם קיימת כזו שפה בכלל :p )
ככה בערך נראה מותג שמדבר בשפה מאולתרת ולא עקבית, וזה לא משנה אם יש באמתחתו לוגו מושלם על בסיס אסטרטגיה לתפארת.

זו היתה סתם הארת אגב שהתארכה..., חוזרת לסיפורנו.

התחלנו עם כרטיס ביקור.

כזכור, שרה בעניין של השבחות דפוס ודברים יפים שמעצבות אוהבות :)

אני בודקת אופציה של חיתוך צורני, כשה-S שממוקמת בחלל הלבן של האלמנט תהיה חלולה, כדי להדגיש את הרעיון העיצובי למי שבמקרה לא הבין.

הבעיה היא שמהצד השני מתקבלת צורה די חסרת משמעות...

מנסה לחשוב על משפט בנושא דרך/ יציאה ממבוך, שישתלב עם הצורניות המפותלת ויופיע בחלקו האחורי של הכרטיס.

אופציות שונות עולות ויורדות, ובסופו של דבר דבורי כהן האלופה מעניקה לנו את הניסוח המושלם: יוצאים מהמבוך, מתחילים לחסוך. זה בדיוק זה. גם תכנון מקצועי, גם חיסכון כלכלי, גם יציבות, ביטחון ובהירות.

כך אני מתכננת את הכרטיס, רואים את החיתוך מהצד האחורי?:

מוקאפ-לכרטיס-ביקור--חיתוך-צורני.png

אבל כשאני עוברת לשלב ההפקה ופונה לבית דפוס כדי לבקש הצעת מחיר, מתברר שהייתי יצירתית מדי... בלתי אפשרי לבצע חיתוך קטן כל כך בצורה מדויקת, ואין מנוס אלא לרדת מהרעיון.

יושבת על עיצוב מחודש. משפט המחץ כבר נשאר איתנו כמובן:

מוקאפ-לכרטיס-ביקור-חדש.png

הפעם בחרנו בהשבחת דפוס של לכה סלקטיבית על חלק מהכרטיס.
יצא מושלם ממש ב"ה, חבל שאין לי תמונה של התוצר להראות... אבל בכל מקרה זה לא דומה לכרטיס פיזי שממכר ללטף :)

המשכנו לבלאנק:

מוקאפ-לבלאנק-חדש.jpg

ולפתק תזכורת:

מוקאפ-לדף-ממו-חדש.jpg

חתימת מייל מונפשת:

חתימה.gif

ושלט כניסה:

הדמיה-לשלט-חדש.png

זהו, הגענו אל היעד! תודה לה', למותג של שרה יש שם ונראות, שפה מדויקת ומעטפת עיצובית מושלמת.

הגיע הזמן להתחיל לספר עליו לעולם.

עם הרבה אדרנלין ומרץ אני עוברת לתכנון קמפיין ההשקה בעיתונות, כיף להגיע לשלב הזה אחרי התהליך היסודי והמורכב שעברנו. וכאן חייבת לשתף בקוריוז הזוי ובלתי אפשרי שבטח מימיכם לא שמעתם, והאמת שאפילו ללקוחה לא סיפרתי עליו עד היום.

מסתבר שבאמת היו אנרגיות באוויר, אש, ואיכשהו בסוף גם כבאים פיזיים ואמיתיים לגמרי נכנסו לתמונה--- על כל זה בפרק הבא :)

המשך יבוא בשבוע הבא אי"ה >>>

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...