דרוש מידע עזרה לתלמידה שרוצה להקפיד בצניעות מעבר לנהוג בבית

מצב
הנושא נעול.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
להרים טלפון לאמא ולדבר איתה בעדינות על הענין. להסביר לה כמה היא זכתה, באיזה זכות מיוחדת הבת שלה ככה רוצה להתחזק, וכמה היא צריכה להיות מאושרת מהענין.

ואם האמא לא מתלבשת לפי רוח בית יעקב (אישה שהולכת בחצאית בדיוק בברך זה נגד ההלכה לכל הדעות)
לא ברור לי למה ביה"ס לא מתערב בענין, מה אין להם תקנון שהאמא חתמה עליו?

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אפשר להתקשר לאמא למטרה אחרת,
למשל לארגן ערב חברותי, או סיבה אחרת,
דרך אגב לפתוח בשיחה,
להגיד שהבת מאוד עדינה,
לשמוע מה יש לאמא להגיד,
ואז להשחיל משפט קצר שיהיה לאמא מודעות
לצורך של הבת שלה.
כי יש בנות בעלות נפש עדינה שרוצות מאוד להתלבש בעדינות וצניעות,
בדרך הזאת האמא תפנים מעצמה שכדאי לה להרגיש את הבת שלה ולבוא לקראתה.
וכל זאת כמובן בלי שהיא תוותר על סגנון וטעם אישי ומראה תואם.
(יש הרבה מה להעלות בנושא כמו למשל טעם אישי בגיל ההתבגרות, לכבד דעה
של ילד שמעצב אישיות, לתת לו כיוון אבל גם מרחב, לא להעיר על מה שלא חובה
(הולך לשני הכיוונים - גם על התנערות מעול וגם על הגזמה)
אולי זו יכולה להיות חלק מתכנית פאנל שאלות שמתאים להרבה אמהות בגיל הזה.

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בלת"ק.

לדעתי.
אם הילדה אמרה לאמא ואמא התעקשה.
היא יכולה לבוא לאמא מהקטע הרגשי.

אני מתביישת, כי כל הילדות הולכות עם חצאית אמצע, וזה מה שמקובל בכיתה. ורק אני לא כמו כולם. ואני מרגישה שונה ומוזרה. ואני מנסה להסתיר, ולהאריך את החצאית שלא ישימו לב.

מול כזה טיעון, בד"כ אמהות נמרחות...

מרחבית

משתמש מקצוען
בדיוק זה הבעיה שלה שבקנית בגדים היא מנסה לרמז לה שהיא רוצה יותר ארוך/סגור וכדו' והיא באה לשאול אותי מה מותר לה לעשות מצד כיבוד הורים
למה שיהיה אסור לה לבקש בצורה מכובדת איזה בגדים היא רוצה ללבוש?
אם אין לה אפשרות לקשר פתוח עם האמא - זה דבר אחד, שלא מתחיל ולא נגמר בלבוש.

אם באמת החשש הוא מצד כיבוד הורים - צריך לשאול רב, כדי שתדע בבירור מה כלול בכיבוד הורים ומה לא. זה חשוב מאוד גם לדברים אחרים ולהמשך החיים.
וכל צורה של התערבות מבחוץ - תפגע באמא פי כמה וכמה! ודאי כאשר מדובר שהילדה אפילו לא בקשה! רק רמזה!

נערך לאחרונה ב:

פודרה המלך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נגשה אלי היום תלמידה בכיתה ז ושאלתה בפיה שאמא שלה קונה לה בגדים שהיא יודעת שאינם לפי כל כללי הצניעות המינימלים (אמצע ברך וכדו') והיא רוצה להקפיד יותר וניסתה לרמז לאמא שלה והיא לא הבינה או לא התייחסה מה לעשות איך לבקש את זה ממנה?
כמובן שראשית כל הבעתי את כל הערכותי אליה על זה ואמרתי לה שאחשוב על כך ואגיד לה
אשמח לקבל עצות איך לעזור לה
כל ורה ישמח שהילד שלו רוצה להיות יותר טוב ממנו רק צריך לדעת איך עושים את זה בכבוד ועדינות

מרחבית

משתמש מקצוען
ומה היה אם הילדה חושבת שהבגד מכוער? שונאת את הצבע שלו? את הדוגמא? אבל אמא שלה אוהבת?
האם גם היו כותבים שיש בעיה שהילדה רוצה אחרת מהאמא?
האם גם היו חושבים שהיא צריכה לקנות דבר כזה וללבוש אותו בשם 'כיבוד הורים'?
ועד איזה גיל?

יש בעיה שחלק ממה שבאמת נכלל בכיבוד הורים ובמורא הורים - לא מיישמים. לא מודעים מספיק לפרטים.
מצד שני - כוללים במצווה היקרה הזו דברים שלא שייכים.

נערך לאחרונה ב:

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
ילדה בכיתה ז אמורה למצוא לאט לאט את טעמה בבגדים ולהתנתק מהטעם של אמא שלה. לטוב ולמוטב!!!
אמא שלא נותנת בגיל הזה מרחב, זאת סגולה לפיצוץ בסיבוב.

אולי כדאי שתבקש ללכת לקנות עם חברות בגדים

קרעפט

משתמש מקצוען
נראה שהתפיסה של התלמידה קצת מוטעית ברור שאם היא תלך בגישה שהאמא לא צנועה והיא כן רוצה ללכת בצניעות זה יתפרץ בצורה לא טובה ומכאן החשש שלה לשים על השולחן את הדברים

מה שחשוב לחדד לתלמידה שכל אמא גם אם היא מודרנית תשמח ותעריך אם הבת תרצה להתלבש יותר צנוע ממנה
וחז''ל כבר אמרו אין אדם מתקנה בבנו
וגם לחדד שגם אם היא הולכת בצניעות היא לא אמורה להרגיש או לחשוב שהיא יותר טובה מאמא שלה
(גם אם זה נכון באמת (ולא ניכנס) היא לא צריכה להעסיק את מחשבתה בזה אלא אני הולכת בצניעות כי זה רצון ה' וזהו)
והכל אחרי כוונת הלב

סקרנית...

משתמש צעיר
שתלבש גרביונים מכותנה,
ואז אורך החצאית פחות משמעותי, אם הוא לא מעל הברך.

מתכנתנת בכירה

משתמש פעיל
נגשה אלי היום תלמידה בכיתה ז ושאלתה בפיה שאמא שלה קונה לה בגדים שהיא יודעת שאינם לפי כל כללי הצניעות המינימלים (אמצע ברך וכדו') והיא רוצה להקפיד יותר וניסתה לרמז לאמא שלה והיא לא הבינה או לא התייחסה מה לעשות איך לבקש את זה ממנה?
היום הולך מידי מקסי אז אולי שתנסה בדרך הזאת...

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

אני אספר לך סיפור שתוכלי לספר לה כדי לתת לה כח:

אני מורה בבית ספר שמתעסק באוכלוסיית קרוב, דרך התלמידים והתלמידות אנחנו נכנסים למשפחות ויוצרים קהילה מתחזקת. בית ספר מדהים!
תלמידה שחינכתי לפני כמה שנים התמודדה עם מצב מאד מאוד מורכב,
ההורים התגרשו על בסיס חזרה בשאלה חדה מצד האבא,
חתך ועזב את העיר, הוא לא רצה להתגרש אבל המצב היה בלתי אפשרי.
הבית התפרק בכל המובנים, הילדים התחילו לחיות פתאום חיים של מתח מהרגע הבא, הם נשמו את הלחץ הכלכלי, את הריחוק והמתחים בן ההורים, את המי-יודע-מה-יקרה-מחר וגם את המתח התורני,
האבא משך חזק חזק שהילדים יתחילו לרדת, האמא היתה חלשה מאוד והתלמידה שלי נאלצה להבין שמה ששלה - נשאר לה, וכל מה שלא הלך.
פתאום היא עמדה במבחנים בלתי אפשריים,
היא הייתה נוסעת לאבא שלה לשבת, הוא עלה במעלית, הוא הדליק טלוויזיה, הוא דיבר בטלפון, הוא בישל להם אוכל, הוא לקח אותם לים, כמובן לחוף המעורב.
אחרי תקופה הזויה היא שיתפה אותי בקושי, עבדנו קשה לגלות מה היא באמת רוצה, היא הבינה שהיא אחראית לחיים שלה בהמון מובנים, ילדה בת 9!!!
בסוף השנה היא בחרה מעצמה להחליף לטלפון כשר,ף שברה קבל עם ובית ספר את הסמרטפון.
זה היה יום מרגש. כל כך התפללתי שהעצמה הזו תשאר בתוכה תמיד.
חצי שנה אחר כך היא קיבלה על עצמה ללכת רק עם חצאיות, היא באה לספר לי שהיא ביקשה מסבתא שלה לצאת איתה לקנות חצאיות יפות כדי שלא יהיה לה קשה מידי.
במהלך הזמן היא פיתחה עם אבא שלה שפה מאוד מחוברת ונעימה גם סביב הבחירות שלה,
ממקום מאוד יציב אבל כמו שנכון לגשת לאבא, מלמטה, היא הגיעה איתו להבנות,
הוא עולה במעלית עם כווווווולם - והיא במדרגות (קומה אחת, אבל לא זו הפואנטה!)
הוא קונה לה מיץ ענבים ובזמן הקידוש סוגר את הטלוייזיה,
כשיוצאים לים היא לובשת רק חצאית וחולצה עם שרוול.
תשמעו, אני כותבת ומתרגשת שוב. זה עוצמות נדירות.

ברוך ד' התלמידה שלך לא עומדת בכזה מצב.
אבל היא לא יכולה לקנות לבד בגדים וגם לא להסתכסך עם אמא שלה בשום אופן.
זו אמא שלה והיא חייבת בכבודה.
אני חושבת שנכון לכוון שיח פתוח, שתוכל לבוא ולומר לה,
אמא, אני מאוד מעריכה אותך, אין לי ביקורת על מה שאת עושה. אין לי זכות שתהיה לי.
אני בבית ספר לומדת כל מיני דברים והם חשובים לי. הייתי רוצה לעשות שינוי, ללבוש ארוך יותר, למשל,
זה קשה, אני צריכה את העזרה שלך.

ממקום כזה קשה להאמין שהאמא תתנגד. גם אם היא לא תבין את הצורך בשינוי יש מקום לבת לבוא ולומר לה, לי זה חשוב, אני מאוד רוצה.
ואת יודעת, בלי תפילה אין הרבה סיכוי...

בהצלחה!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה