דרוש מידע עזרה לתלמידה שרוצה להקפיד בצניעות מעבר לנהוג בבית

מצב
הנושא נעול.

ח פרידמן

משתמש צעיר
נגשה אלי היום תלמידה בכיתה ז ושאלתה בפיה שאמא שלה קונה לה בגדים שהיא יודעת שאינם לפי כל כללי הצניעות המינימלים (אמצע ברך וכדו') והיא רוצה להקפיד יותר וניסתה לרמז לאמא שלה והיא לא הבינה או לא התייחסה מה לעשות איך לבקש את זה ממנה?
כמובן שראשית כל הבעתי את כל הערכותי אליה על זה ואמרתי לה שאחשוב על כך ואגיד לה
אשמח לקבל עצות איך לעזור לה

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נגשה אלי היום תלמידה בכיתה ז ושאלתה בפיה שאמא שלה קונה לה בגדים שהיא יודעת שאינם לפי כל כללי הצניעות המינימלים (אמצע ברך וכדו') והיא רוצה להקפיד יותר וניסתה לרמז לאמא שלה והיא לא הבינה או לא התייחסה מה לעשות איך לבקש את זה ממנה?
גם כשהיא הולכת איתה לקנות בגדים האם מתעקשת?

הכל לטובה !!!

משתמש צעיר
ודאי שמדובר בנושא מורכב ביותר .
והכל צריך להעשות בנועם ובדרך ארץ מול האמא .
על ידי הבת לדעתי ולא על ידי התערבות גורם שלישי .
ברגע שהאמא רואה שזה מאד חשוב לבת והיא תשוחח איתה על זה
לרוב האמאות לא יתנגדו
כמובן שיש הרבה זכויות לבת ולמורתה.
הרבה הצלחה וס"ד

ח פרידמן

משתמש צעיר
ברגע שהאמא רואה שזה מאד חשוב לבת והיא תשוחח איתה על זה
לרוב האמאות לא יתנגדו
זה בדיוק הבעיה שלה שהיא לא יודעת איך לפתוח את זה מול האמא כי זה כאילו לומר לה שאת הולכת לא צנוע בזמן שהבנתי שהאמא עצמה עוד יותר גרוע כנראה

נועושש

משתמש פעיל
לא כ"כ הבנתי את השאלה
מה הבעיה שהבת תיפנה לאמא שלה בצורה מכובדת ותגיד לה שהיא רוצה יותר צנוע ויותר ארוך?

ח פרידמן

משתמש צעיר
לא כ"כ הבנתי את השאלה
מה הבעיה שהבת תיפנה לאמא שלה בצורה מכובדת ותגיד לה שהיא רוצה יותר צנוע ויותר ארוך?
היא מרגישה שהיא אומרת לאמא שאת לא צנועה ובפרט לאחר שראתה שהאמא לא מתייחסת לרמזים שלה לכן רוצה עצה איך לדבר איתה

נועושש

משתמש פעיל
היא מרגישה שהיא אומרת לאמא שאת לא צנועה ובפרט לאחר שראתה שהאמא לא מתייחסת לרמזים שלה לכן רוצה עצה איך לדבר איתה
לדעתי עדיף כמה שפחות לעשות מזה "עסק" ודרמה
שתגיד לה הכי בקלילות ופשטות, ולא בצורה רשמית "לפתוח איתה את הנושא"
(אולי שתגיד שהמורה העירה לה? אולי ככה זה פחות יפגע באמא, כביכול הבת אומרת אני מסכימה איתך אבל המורה העירה לי...)

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
(אולי שתגיד שהמורה העירה לה? אולי ככה זה פחות יפגע באמא, כביכול הבת אומרת אני מסכימה איתך אבל המורה העירה לי...)
יתכן שזה יגרום לה לתגובת נגד חזקה.
למה מי זאת המורה הזו שתגיד לך/לי מה לעשות???

נועושש

משתמש פעיל
יתכן שזה יגרום לה לתגובת נגד חזקה.
למה מי זאת המורה הזו שתגיד לך/לי מה לעשות???
אמא סטנדרטית לבת בית יעקב סטנדרטית לא אמורה להגיב ככה.
היא שלחה אותה לבית-יעקב, מה היא מצפה? אם היא אחת ששמה פס ולא מכבדת הלכות מינימליות זה כבר סיפור אחר...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בדיוק זה הבעיה שלה שבקנית בגדים היא מנסה לרמז לה שהיא רוצה יותר ארוך/סגור וכדו' והיא באה לשאול אותי מה מותר לה לעשות מצד כיבוד הורים
למצוא זמן נעים ורגוע-לא בקניות.
ולספר לאמא שהיא קיבלה על עצמה קצת יותר להתחזק במשהו מסוים כגון: חצאית ארוכה (לא להפיל הכל בבום).
ואז לאט לאט להמשך עוד שלבים בהזדמנות, בצורה יפה רגועה, פשוט לספר את זה בצורה חברית של שיתוף ולא אמירה שיכולה להתפרש לכל מיני..
יש לי הרגשה משום מה שהיא בכלל לא ניסתה.
כנראה האם מתלבשת בצורה הזו או פחות מכך, ובנוסף זה משהו שממש חשוב לה.
אז ממילא הילדה חוששת בכלל להעלות את הנושא שמא האם תתפרץ ותגיב בכעס.
הכרתי פעם אם בעבר שהייתה שולחת את הבת שלה קבוע עם חצאית מעל הברך, כמה שניסנו להאיר את תשומת ליבה שזה לא מתאים. (מדובר בילדה הרבה יותר קטנה) שום דבר לא הלך.
עד שיום אחד בערב הורים פשוט דברנו על כך בפתיחות, אותה אחת קמה והגיבה בכעס שזכותה להלביש את הילדה כרצונה, וכיום כשהיא קטנה אינה חייבת בכלל בענייני צניעות. (מה שלא נכון כמובן).
מאז לא אמרתי מילה, הבנתי שהדבר בנפשה הרבה יותר מסתם אמירה/הלכה.
אבל מה, לאט לאט השינוי החל אצל כולן, הבנות הגיעו צנועות יותר ואחרי מס' חודשים היא בעצמה האריכה את החצאיות של הילדה.
יש דברים/אנשים שלומר להם את ההלכה זה לא מה שיניע אותם לפעולה ולפעמים אפילו יגרור את ההיפך, החכמה היא לגלות את הכח שמניע אותם לפעולה ומשם לנסות לפעול/לדבר.

בהצלחה ויישר כח!

מה שאני

משתמש מקצוען
בבית ספר היא כן באה לפי הכללים כי הבי"ס מחייב הנושא על אחה"צ/שבת
כבר הרבה זמן שאני מרחמת על אותם ילדות שחוזרות מביה"ס והאמא מחליפה להם בגדים לבגדי בית שמנוגדים לכללים לגמרי כאילו מה המסר שאתם מעבירים להם בזה ולצערינו רואים את זה הרבה ברחובותינו בנות בית יעקב שמתהלכות אחה"צ עם בגדים שאינם לפי הכללים כלל
ודאי שאם הסיפור הוא כזו אמא שמשדרת את המסר הזה בעקיפין שאני אחליט מה צנוע ולא הרבנים/הבי"ס צריך לדעת איך להתנהל בזהירות שלא יתפתח לעימות אולי כדאי באמת כפי שנאמר כבר להביא את זה כחיזוק אישי ולא כדבר הלכתי השקפתי כללי

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אמא סטנדרטית לבת בית יעקב סטנדרטית לא אמורה להגיב ככה.
היא שלחה אותה לבית-יעקב, מה היא מצפה? אם היא אחת ששמה פס ולא מכבדת הלכות מינימליות זה כבר סיפור אחר...
תמימות?
או שאת לא מכירה בני-אדם?
אותה אחת קמה והגיבה בכעס שזכותה להלביש את הילדה כרצונה
@נועושש, בבקשה.

ח פרידמן

משתמש צעיר
כנראה האם מתלבשת בצורה הזו או פחות מכך, ובנוסף זה משהו שממש חשוב לה.
אז ממילא הילדה חוששת בכלל להעלות את הנושא שמא האם תתפרץ ותגיב בכעס.
ודאי שאם הסיפור הוא כזו אמא שמשדרת את המסר הזה בעקיפין שאני אחליט מה צנוע ולא הרבנים/הבי"ס צריך לדעת איך להתנהל בזהירות שלא יתפתח לעימות
עכשיו אני באמת מנסה לחשוב שזו היתה כוונתה שאמא שלה זה חשוב ועקרוני אצלה שילכו בצורה "מתקדמת" ולא סתם מחוסר שימת לב וכדו' והיא באה כאילו לשנות לה את סדרי העדיפויות כך שהשאלה באמת יותר מורכבת

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
עדיף גם שמעבר פנייה בפרוג תפני גם בשאלה כה עדינה גם לאשת מקצוע העוסקת בנושא החינוך עם ניסיון בתחום כגון מנהלת ביה''ס ...................................

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה