עזרה בוורד עזרה בהכנסת שאילה במאקרו

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
לאחר מכן בשורה מתחת אפשר עוד תנאי שלישי עם עוד שורה של ELSEIF וכו' או אחרת ללא תנאי אם ELSE וכו' או סיום עם END IF
שים לי דוגמא כמו שכתבת בשני אני לא מסתדר בלי הדוגמאות כי אני לא מבין את המילים האלו!
איך פארשטיי עס נישט!!!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
@אפר למעיישה הוא מראה לי שגיאה בשורה הנ"ל מה ואיך אני עורך את השורה הנ"ל?
אני כן רוצה עוד תנאי אבל לא הבנתי איך להשתמש בו. שזה עושה לי שגיאה וכבפוסט הקודם.
קוד:
if A=vbyes then
    אם כן
elseif A = vbNo then
    אם לא
elseif A= vbCancel then
    אם ביטול
else
    אם כל התנאים עד עכשיו לא נכונים כלומר סגר ללא בחירה
end if

אפשר לבטל על שורה ע"י שמוחקים אותה
חובה שישאר שורה של IF ואם זה יותר מפקודה אחת גם שורה של END IF

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
חובה שישאר שורה של UF ואם זה יותר מפקודה אחת גם שורה של END IF
זה הקוד הוספה לאיפה.
ואיפה אמורים להיות המילים שאסור למחוק? אני לא רואה בכלל מילים אלו!
ואיפה למשל אני מכניס את הודעת השגיאה?
מזל טוב ! לגבי השני הבנתי סו"ס! תודה רבה רבה רבה !!!!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
זה הקוד הוספה לאיפה.
ואיפה אמורים להיות המילים שאסור למחוק? אני לא רואה בכלל מילים אלו!
ואיפה למשל אני מכניס את הודעת השגיאה?
מזל טוב ! לגבי השני הבנתי סו"ס! תודה רבה רבה רבה !!!!
מתבסס על זה שעשית A=MSGBOX וכו'

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
וכל הקוד הנ"ל אני מכניס שורה מתחת:
קוד:
  If MsgBox("שאלה?", vbQuestion + vbYesNo + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading, "כותרת") = vbYes Then
??
הפרדת את זה קודם
שאתה שומר ל A את התשובה ואז עובד עליה
זה בא במקום השורה הזו

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
לא הבנתי

על סמך מה?
על סמך זה
א' בגוגל אין שום אחד עם מידות כח הסברה כמוך...
ב' התכונתי שאני רוצה תיבה כמו זה שמבקש אישור רק עם אופציה להוספה לבד של מאקרוים,
ג' וכן וזה העיקר לא הצלחתי לסמן בתיבה כזאת ששואלת האם להמשיך , לסמן שאם התשובה "לא" שתלך לסוף המסמך או שיבטל . כזה:
קוד:
Sub תיבת_הודעה()

1
a = MsgBox("האם ברצונך להמשיך עם הפעולה?", vbQuestion + vbYesNo, " פרוג:-)")
If a = vbYes Then GoTo 1

End Sub
איך לסמן את הואם לא...
עריכה: כמובן את מס' 1 עלי לשים לפני הפקודה , אבל אם הפקודה לאחר השאילה גם אם אני עונה "לא" הוא ממשיך את הפקודה מאחר שצריך לסיים ואני רוצה שתהיה גם אופציה שואם "לא" תהיה הפניה כנ"ל לתיבת השגיאה...

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
עוד פעם הקוד הזה בעצם שואל אותי אם לשחזר פעולה, וטענתי שגם כשאני עונה לא הוא חוזר ומבצע , עכשיו אם תוכל לסדר לי מה לכתוב קודם למה של כל פקודות אלו יחד אז (מקוה שכבר ) יהיה לי התועלת הרצויה , בתקוה להבנה..
עריכה: לסדר את הכל שלב אחר שלב כולל מה שאני הבאתי ואיפה להכניס את הפקודות (אולי בחינת המתחיל במצווה אומרים לו גמור... או משהו כזה. עזרת לי הרבה!!!)

נערך לאחרונה ב:

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
@אפר עריכה: כמובן את מס' 1 עלי לשים לפני הפקודה , אבל אם הפקודה לאחר השאילה גם אם אני עונה "לא" הוא ממשיך את הפקודה מאחר שצריך לסיים ואני רוצה שתהיה גם אופציה שואם "לא" תהיה הפניה כנ"ל לתיבת השגיאה...
ואיך אני מסדר אותם? ואיפה אני מביא את תיבת השגיאה?
וכנ"ל בהפוסט הקודם שלי...

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
קוד:
dim A as long
Again:
פעולה 1
A=nz(MsgBox("שאלה?", vbQuestion + vbYesNoCancel + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading, "כותרת"),0)
if A=vbyes then
    פעולה 2
    if msgbox("לחזור שוב?", vbQuestion + vbYesNo + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading,"כותרת") = vbyes goto Again
elseif A = vbNo then
    MsgBox "לא נמצאה פעולה מתאימה", vbCritical + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading, "שגיאה"
elseif A= vbCancel then
    Exit Sub
else
    אם כל התנאים עד עכשיו לא נכונים כלומר סגר ללא בחירה - תחליט מה אתה רוצה לעשות כאן או בכלל למחוק את הקטע הזה
end if

נערך לאחרונה ב:

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
פעולה לביצוע
או כשהפקודה קודם, להכניס 1 ?
וכשאני לוחץ על אישור האם הוא יגיע בסוף למצב של אם ביטול ?
דהיינו מה זה התוצאה של אם ביטול? האם אני אמור להוסיף שם משהו/ עוד פקודה להכניס שם או שזה כמו הקטע שלאחמ"כ במצב של כל התנאים לא נכונים?
ולמשל כשאני רוצה אחרי פקודה אחד לשאול עוד פעם שאילה לפקודה אחרת איפה בדיוק אני מכניס ואלו נתונים עלי להכניס או להחליף?
כשאני מכניס פקודה לפני השאילה איפה בדיוק אני מכניס האם לפני הכל?

נערך לאחרונה ב:

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
או כשהפקודה קודם, להכניס 1 ?
וכשאני לוחץ על אישור האם הוא יגיע בסוף למצב של אם ביטול ?
דהיינו מה זה התוצאה של אם ביטול? האם אני אמור להוסיף שם משהו/ עוד פקודה להכניס שם או שזה כמו הקטע שלאחמ"כ במצב של כל התנאים לא נכונים?
ולמשל כשאני רוצה אחרי פקודה אחד לשאול עוד פעם שאילה לפקודה אחרת איפה בדיוק אני מכניס ואלו נתונים עלי להכניס או להחליף?
כשאני מכניס פקודה לפני השאילה איפה בדיוק אני מכניס האם לפני הכל?
ערכתי

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
GoTo Again elseif A = vbNo then MsgBox "לא נמצאה פעולה מתאימה", vbCritical + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading, "שגיאה" elseif A= vbCancel then Exit Sub else אם כל התנאים עד עכשיו לא נכונים כלומר סגר ללא בחירה - תחליט מה אתה רוצה לעשות כאן או בכלל למחוק את הקטע הזה end if
פעולה לביצוע "או" מה?
ואם אני מחליט לצרף משהו בביטול אז מתחלק הלא הוקשו בחירה מהביטול?
ואם אני מוסיף קודם לשאילה פקודה איך אני עורך וכן אם אני רוצה לחזור ולשנותו עוד פעם איך ומה אני מכניס ואיפה אני אמור להכניס B במקום הA לשאילה נוספת , אםתוכל לערוך שוב במצב כאילו יש שלוש פקודות 1 לפני השאילה הראשונה 2 לאחר השאילה הראשונה ואז שוב שאילה (עם השיניים הנדרשים) ואז שוב פקודה וסיימנו.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
פעולה לביצוע "או" מה?
ואם אני מחליט לצרף משהו בביטול אז מתחלק הלא הוקשו בחירה מהביטול?
ואם אני מוסיף קודם לשאילה פקודה איך אני עורך וכן אם אני רוצה לחזור ולשנותו עוד פעם איך ומה אני מכניס ואיפה אני אמור להכניס B במקום הA לשאילה נוספת , אם תוכל לערוך שוב במצב כאילו יש שלוש פקודות 1 לפני השאילה הראשונה 2 לאחר השאילה הראשונה ואז שוב שאילה (עם השיניים הנדרשים) ואז שוב פקודה וסיימנו.
הGOTO זה האו היישור של הפורום העביר אותו צד
אם תבטל את הקטע של הביטול הוא יעבור לקטע האחרון
מקווה שהבנתי
עשיתי פעולה 1 ואז שואל
ואם עונה כן מבצע את פעולה 2 ושואל האם לחזור לפעולה 1 שוב

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
בחלק זה גם שייך הפניה למאקרו אחרת? ואיך?
ואם אני רוצה שישאל האם לבצע פעולה 3 איפה אני מכניס?
למאקרו אחר אתה פשוט קורא לו בשמו
לגבי תנאים אתה צריך יותר להתמקד בלקלוט איך זה עובד התנאים כי זה מאד קשה להבין בתיאור טקסטואלי מה רוצים
יש בזה לוגיקה מאד פשוטה
כפי שהבאתי לך בהתחלה מילון כזה
ואם תבין אותה תוכל להרכיב לבד מה שתרצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה