עזרה בוורד עזרה בהכנסת שאילה במאקרו

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
יש לי כל מיני מאקרוים, ואני רוצה שבהתחלה תופיע שאילה ואוכל להגדיר שאם התשובה כן אז תמשיך ואם לא אז ידלג על פקודה זו וילך אל הפקודה הבאה, וגם אופציה של ביטול.
וכן בחלק מהמאקרוים שהם מבצעים פעולות דומות אני צריך שבלחיצה על מאקרו מסוים הוא יפתח לי כעין דו שיח ובו כתובים סוגי המאקרוים ועלי לבחור במאקרו המתאים ע"י הקשה עליו והוא לוקח אותי לשם, מי שיכול לעזור לי בנידון , זה מאוד יעזור לי ומאוד נחוץ לי. בתודה.

נערך לאחרונה ב:

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
יש לי כל מיני מאקרוים, ואני רוצה שבהתחלה תופיע שאילה ואוכל להגדיר שאם התשובה כן אז תמשיך ואם לא אז ידלג על פקודה זו וילך אל הפקודה הבאה, וגם אופציה של ביטול.
וכן בחלק מהמאקרוים שהם מבצעים פעולות דומות אני צריך שבלחיצה על מאקרו מסוים הוא יפתח לי כעין דו שיח ובו כתובים סוגי המאקרוים ועלי לבחור במאקרו המתאים ע"י הקשה עליו והוא לוקח אותי לשם, מי שיכול לעזור לי בנידון , זה מאוד יעזור לי ומאוד נחוץ לי. בתודה.
קוד:
    If MsgBox("שאלה?", vbQuestion + vbYesNo + vbMsgBoxRight + vbMsgBoxRtlReading, "כותרת") = vbYes Then
        'אם כן
    Elseif {תנאי 2} then
        'אם לא עומד בתנאים הקודמים ועומד בתנאי נוכחי
    Else
        'אם לא עמד בתנאים הקודמים
    End If
* תנאי 2 אינו חובה

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
אפר כתב:

אין דבר העומד בפני הרצון ~ אז מה מפריע לך לרצות?!
וקיים....
תודה רבה על המסירות..
אם תוכל להסביר עוד פעם איך להשתמש עם זה וכו'...
לא הבנתי דיו.. וכן איך אוכל לשלוח לכמה פקודות וכו'..
שאלתך מתחלקת לשני חלקים
1 איך שואלים וזה הקטע של ה MSGBOX
2 פעולות מותנות
וזה ה IF וה ELSE
וההסבר הוא מאד פשוט
קח מילון בסיס
  • IF=אם
  • THEN = אז
  • ELSE = אחרת
  • ELSEIF = אחרת אם
  • END IF = סיום הקטע המותנה
פשוט תקרא את הקוד לפי המילון הזה ותבין
היכן שכתבתי בעברית צריך להכניס את המאקרו קוד שהינך מעוניין להפעיל בהתאם לתנאים הנ"ל למקטע הרלוונטי
בין ה IF ל THEN נמצא התנאי
שבמקרה שלך זה שאלה

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
שאלתך מתחלקת לשני חלקים
האם המאקרו יכולה להתייחס גם למקרו אחרת שאינה בתוך פקודה זו או שהיא לא יכולה רק מה שעומדת לידה...
ולצורך הענין אם תוכל להראות לי דוגמא מהנ"ל ע"י שכאילו שהפקודה הנ"ל שכתבתי הם כמה פקודות דהיינו להעתיק אותה כמה פעמים ושכל אחד יהיה קוד אחר ובאמצעות השאילה הנ"ל הוא ישלח אותי כל פעם למקו"א במקטע, וא"כ עדיף שלא יהיה במצב קוד שתוכל לצבוע את השורות המתאיתות ולהדגיש אותם..
בתודה ועוד פעם תודה על הסבלנות...

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
איך ואיפה אני ממקם אותם במקרו שלי?
אתה ממקם את המאקרו במקום ההערה במקום המתאים בתנאי
את הכותרות והסיומת של המאקרו כמובן לפני ואחרי התנאי והקטע

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
האם המאקרו יכולה להתייחס גם למקרו אחרת שאינה בתוך פקודה זו או שהיא לא יכולה רק מה שעומדת לידה...
ולצורך הענין אם תוכל להראות לי דוגמא מהנ"ל ע"י שכאילו שהפקודה הנ"ל שכתבתי הם כמה פקודות דהיינו להעתיק אותה כמה פעמים ושכל אחד יהיה קוד אחר ובאמצעות השאילה הנ"ל הוא ישלח אותי כל פעם למקו"א במקטע, וא"כ עדיף שלא יהיה במצב קוד שתוכל לצבוע את השורות המתאיתות ולהדגיש אותם..
בתודה ועוד פעם תודה על הסבלנות...
אתה פשןט כותב בקטע ההוא את שם המאקרו אליו אתה רוצה להפנות
לדוג' Macro4

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
ואחרי אז אני יכול להכניס קוד למשל =1 וכדו'?
דהיינו מה שאתה הגדרת ש"אז" פירוש שימשיך כאילו במסמך זה?
ואם אני רוצה לדלג על פקודה אחת ולהמשיך עם הבאה שאז אני לא רוצה שיהיה סיום הקטע..?
פקודה אחת אפשר להכניס מיד אחרי הTHEN
יותר מפקודה צריך לרדת שורה להכניס אותם
לאחר השורה האחרונה לרדת עוד שורה ולהכניס END IF

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
פקודה אחת אפשר להכניס מיד אחרי הTHEN
איך את שם המאקרו כפשוטו?
והאם צריך להוסיף " = "?
ומה אני עושה בשורות שירדתי, איך אני כותב?
אין עליך!!!!
הלוואי שירבו כמותך , והלוואי שאני אהיה כמותך, נותנים ונותנים ושוב פעם נותנים...!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
איך את שם המאקרו כפשוטו?
והאם צריך להוסיף " = "?
ומה אני עושה בשורות שירדתי, איך אני כותב?
אין עליך!!!!
הלוואי שירבו כמותך , והלוואי שאני אהיה כמותך, נותנים ונותנים ושוב פעם נותנים...!
כן
לא
אתה יכול להכניס את הקטעים שהעליתי ישר או הפניה למאקרו המכיל אותם

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
הוא כותב לי שגיאה גם בלי הסוגריים האם יש להוסיף שם משהו חוץ משני מילים אלו "then Elseif" ?
אם אין תנאי נוסף פשוט אל תכניס את השורה הזו אלא תעבור ישר ל ELSE או END IF

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
אם אין תנאי נוסף פשוט אל תכניס את השורה הזו אלא תעבור ישר ל ELSE או END IF
מה זה תנאי נוסף למשל כן /לא / ביטול, ?
אני רוצה כן להכניס תנאי נוסף אבל לא מסתדר עם זה איפה לכתוב הפקודות?
וכן מה אני כותב בשורה הנ"ל , הוא נותן לי שגיאה האם צריך להוסיף נקודות"?" או משהו?

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
@אפר למעיישה הוא מראה לי שגיאה בשורה הנ"ל מה ואיך אני עורך את השורה הנ"ל?
אני כן רוצה עוד תנאי אבל לא הבנתי איך להשתמש בו. שזה עושה לי שגיאה וכבפוסט הקודם.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
מה זה תנאי נוסף למשל כן /לא / ביטול, ?
אני רוצה כן להכניס תנאי נוסף אבל לא מסתדר עם זה איפה לכתוב הפקודות?
וכן מה אני כותב בשורה הנ"ל , הוא נותן לי שגיאה האם צריך להוסיף נקודות"?" או משהו?
אם אתה רוצה תנאי נוסף אתה מכניס במקום {תנאי 2} את התנאי
ואת הפקודות שורה מתחת
לאחר מכן בשורה מתחת אפשר עוד תנאי שלישי עם עוד שורה של ELSEIF וכו' או אחרת ללא תנאי אם ELSE וכו' או סיום עם END IF

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה