דרוש מידע עולם שטוח

מצב
הנושא נעול.

גם אני לא

משתמש מקצוען
מממ
אני דווקא חשבתי "דלתון-דו-ראשי"..
כפירה!!
סליחה, לא הבנתי.

אם אני מאמינה שהעולם שטוח, ואני טס למדינה בקצה השני של העולם, אבל לא לכיוון הנכון אלא לכיוון הנגדי, ו-הופס, הגעתי!
זאת אומרת שהגעתי ליקום מקביל???
כן בהחלט, האמת שגם פרוג הוא יקום מקביל

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סליחה, לא הבנתי.

אם אני מאמינה שהעולם שטוח, ואני טס למדינה בקצה השני של העולם, אבל לא לכיוון הנכון אלא לכיוון הנגדי, ו-הופס, הגעתי!
זאת אומרת שהגעתי ליקום מקביל???
לא בדיוק.
הגעת לעולם המטריקס, אותו בנו אנשי הסדר העולמי החדש בראשות ביל גייטס באדיבות ה-G5 והצ'יפים.
אופס.
כבר עכשיו אנחנו חיים במטריקס. אנחנו חושבים שאנחנו כותבים במחשב שהומצא על ידי אותם אנשים מטורללים שמדמיינים שהעולם שלנו הוא לא אמצע היקום, אלא סך הכל כוכבון פצפון שמשייט לו במערכת גלקסית לא ממש גדולה. אותם אנשים גם דמיינו שהמציאו פצצת אטום, באמצעות אותם חוקי טבע שהזו מדמיונם, וקראו להם 'תורת היחסות'. ח-ח-ח.

נערך לאחרונה ב:

גם אני לא

משתמש מקצוען
לא בדיוק.
הגעת לעולם המטריקס, אותו בנו אנשי הסדר העולמי החדש בראשות ביל גייטס באדיבות ה-G5 והצ'יפים.
אופס.
כבר עכשיו אנחנו חיים במטריקס. אנחנו חושבים שאנחנו כותבים במחשב שהומצא על ידי אותם אנשים מטורללים שמדמיינים שהעולם שלנו הוא לא אמצע היקום, אלא סך הכל כוכבון פצפון שמשייט לו במערכת גלקסית לא ממש גדולה. אותם אנשים גם דמיינו שהמציאו פצצת אטום, באמצעות אותם חוקי טבע שהזו מדמיונם, וקראו להם 'תורת היחסות'. ח ח ח.
האמת, לא מצחיק

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האמת, לא מצחיק
בכלל לא.
יש אנשים שמוכנים להשבע שכל היקום שלנו הוא בסך הכל אחת ממיליוני סימולציות ממוחשבות שמורצות על ידי חייזרים שיש להם מחשבי-על, ויום אחד כולו יתפוגג בלי להשאיר אבק... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא בדיוק.
אופס.
כבר עכשיו אנחנו חיים במטריקס. אנחנו חושבים שאנחנו כותבים במחשב שהומצא על ידי אותם אנשים מטורללים שמדמיינים שהעולם שלנו הוא לא אמצע היקום, אלא סך הכל כוכבון פצפון שמשייט לו במערכת גלקסית לא ממש גדולה. אותם אנשים גם דמיינו שהמציאו פצצת אטום, באמצעות אותם חוקי טבע שהזו מדמיונם, וקראו להם 'תורת היחסות'. ח-ח-ח.
ויש משחק מחשב שמדמה חיים ואנשים שחיים בו ויש להם כוחות על.- והם ממש בטוחים בהם. תשאלו את מי שתכנת אותו.

בקיצור נכנסנו ללופ.

תמיד חשבתי שבפרוג צריך להיות פורום מדע בידיוני.

ועכשיו ברצינות. מהזה השטויות האלו?!

אריסטוקקטוס

משתמש פעיל
בכלל לא.
יש אנשים שמוכנים להשבע שכל היקום שלנו הוא בסך הכל אחת ממיליוני סימולציות ממוחשבות שמורצות על ידי חייזרים שיש להם מחשבי-על, ויום אחד כולו יתפוגג בלי להשאיר אבק... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
אז אפשר להתקדם הלאה...
האם אני קיים או חולם, או בכלל... צובט את עצמי ומרגיש איזו תחושת כאב. אה, אולי זה סימולציה ממוחשבת מבויימת...

(מקווה שאתם לא מתחילים באמת לצבוט את עצמכם. יש דברים שהם מעל הצורך בהוכחה. ואם אתם עדיין תוהים, תנסו לקפוץ מהגג מעניין מה תהיה התוצאה).

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז אפשר להתקדם הלאה...
האם אני קיים או חולם, או בכלל... צובט את עצמי ומרגיש איזו תחושת כאב. אה, אולי זה סימולציה ממוחשבת מבויימת...

(מקווה שאתם לא מתחילים באמת לצבוט את עצמכם. יש דברים שהם מעל הצורך בהוכחה. ואם אתם עדיין תוהים, תנסו לקפוץ מהגג מעניין מה תהיה התוצאה).
GAME OVER

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אז אפשר להתקדם הלאה...

אכן, יש דברים שאין צורך להוכיח אותם, גם אם אין שום דרך להוכיח שזה לא נכון.

מרחבית

משתמש מקצוען
קצת פילסופים. צאו מעניין של סימולציה ממוחשבת. נדבר על תודעה.
כשאדם חולם בשינה, הוא בטוח שהוא בתוך מציאות אמיתית. רק כשהוא מתעורר, הוא מבין שחלם.
ברור שלעתיד לבוא או בהפרדה של הנשמה מהגוף - התודעה תהיה הרבה יותר גבוהה ושונה, וכנראה בלי זמן ומרחב.
ואז, איך נתפוס את המצב התודעתי שאנחנו נתונים בו עכשיו? כמציאות? כסוג של חלום? כמשהו חלקי מאוד מהסך הכללי?
טוב, לא משנה. מה הסיבוכים האלה...

ומה עם מכניקת הקוונטים, שנחשבת לגמרי נכונה, והיא גורמת לפרדוקסים שקשה לנו לתפוס, ולהסברים שלגמרי לא מחוברים לאינטואיציה שלנו ולכל איזושהי תפיסה שאנחנו רגילים בה? (ומשם גם הגיע המושג של יקומים מקבילים).

העולם הוא נעלם. התפיסה שלנו מאוד מוגבלת. לא כל מה שנראה לנו מובן וברור ולא צריך הוכחה הוא אכן כך...
(ללא קשר לנושא האשכול).

נערך לאחרונה ב:

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ועכשיו ברצינות. מהזה השטויות האלו?!
סליחה?????????
אלו לא שטויות - זו מציאות דמיונית בה את חשה כמציאות.
יבוא יום ומי שיצר את המשחק הזה יחליט ש GAME OVER ואז לא יהיה לנו פרוג לכתוב את כל השטויות שלנו....
(או שהוא ישמור לו כמה אשכולות מעניינים) ליצור איתם קונספירציות של המשחק הבא שהוא יתכנת.

באמת באמת הגזמנו שאנחנו מתדיינים על ענייני כפירה
לא נראה לכם שחבל על המילים והאצבעות???
מסכימה עם @שירה 123 אלו באמת שטויות...
זה אפילו לא מצחיק:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כי מי שתכנת את המשחק תיכנת אותו כך.......
ועכשיו זה סתם כתיבה לשם הנאה

STBW

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
נכון
באמת יש מישהו שמתכנת אותנו
ומזיז את כל העולם לפי הרצונות שלו
הוא הביא את הקורונה והפיץ אותה בעולם
והוא מחליט מתי הGAME OVER של כל אחד
והוא גם מתכנת כמה ילדים יהיו לכם...

עכשיו צריך כאן אימוג'י עם האצבע מורה לכיוון מעלה

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עברתי על רוב האשכול.

מי ממשתתפי הדיון יכול להסביר לי את מה שהוא אומר כל יום:
גולל אור מפני חושך וחושך מפני אור
ומעביר יום ומביא לילה

אם העולם עגול אז האור לא נגלל מפני החושך ולא החושך מפני האור אלא העולם מתגלגל בין האיזור המואר מהשמש לבין האיזור החשוך ממנו.
ישנם עוד עשרות מאמרי חז"ל המורים שהשמש מעל לרקיע בלילה ולא תחת לכדור, רובם בפסחים.

בכלל, האור והחושך הרי נבראו ביום הראשון, הרבה לפני שנברא הכדור המסתובב בין האור לצל.
מבריאת יום רביעי מוכח שהמאורות שבשמים הם רק בדיעבד, אחרי שיש אור וחושך היוליים, באים המאורות ומשתתפים בזמן, השמש בזמן האור והירח וכוכבים בזמן הלילה, ואיך יוסבר הדבר לפי הגישה שכתור הארץ עגול? הרי האור והחושך משמשים בערבוביה על פני הכדור המתגלגל לו בחלל.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון
באמת יש מישהו שמתכנת אותנו
ומזיז את כל העולם לפי הרצונות שלו
הוא הביא את הקורונה והפיץ אותה בעולם
והוא מחליט מתי הGAME OVER של כל אחד
והוא גם מתכנת כמה ילדים יהיו לכם...

עכשיו צריך כאן אימוג'י עם האצבע מורה לכיוון מעלה
יפה
זה בדיוק מה שהתכונתי
ברוח הדברים פה הכל לא ברור :(

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אני חושבת שהאור והחושך שנבראו ביום ראשון הם האור הגנוז והפכו בכוחות הטומאה.

דבש טהור

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
עברתי על רוב האשכול.

ומעביר יום ומביא לילה

אם העולם עגול אז האור לא נגלל מפני החושך ולא החושך מפני האור אלא העולם מתגלגל בין האיזור המואר מהשמש לבין האיזור החשוך ממנו.
ישנם עוד עשרות מאמרי חז"ל המורים שהשמש מעל לרקיע בלילה ולא תחת לכדור, רובם בפסחים.

בכלל, האור והחושך הרי נבראו ביום הראשון, הרבה לפני שנברא הכדור המסתובב בין האור לצל.
מבריאת יום רביעי מוכח שהמאורות שבשמים הם רק בדיעבד, אחרי שיש אור וחושך היוליים, באים המאורות ומשתתפים בזמן, השמש בזמן האור והירח וכוכבים בזמן הלילה, ואיך יוסבר הדבר לפי הגישה שכתור הארץ עגול? הרי האור והחושך משמשים בערבוביה על פני הכדור המתגלגל לו בחלל.

ומה התשובה?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ומעביר יום ומביא לילה

על 'לסבר את האוזן' שמעת?
אולי תסביר לי, אם לה' אין גוף, מה פירוש כל הפסוקים שאומרים 'עיני ה'', 'יד ה'', 'אף ה'', 'פי ה'', הרי אין לה' עינים, ידים, אף או פה?
אם אתה באמת בא להבין, אז כבר שאל את זה רבי פנחס אליהו הורביץ מוילנא ב'ספר הברית' לפני מאתיים שנה, והוא משיב שהכוונה לדברים רוחניים ולא לעולמנו הגשמי.
כלל, האור והחושך הרי נבראו ביום הראשון, הרבה לפני שנברא הכדור המסתובב בין האור לצל.
איך קושיא זו קשורה בכלל לעולם העגול?
הרי גם אם העולם הוא שטוח, השמש היא זו שמאירה ביום כשהיא יוצאת מתוך 'החלון הפרטי שלה' בעובי הרקיע, וכשהיא חוזרת למקום מבטחים נהיה חושך.
אין שום קשר בין נידון זה שכבר חז"ל התייחסו אליו ואמרו ש'אור שברא ה' בששת ימי בראשית עמד וגנזו לצדיקים לעתיד לבוא', ל'שאלת' הכדור העגול או השטוח, שהיא בעצם השאלה האם עכשיו יום או לילה, או אם אנחנו עשויים מאטומים או מארבע היסודות [וכמובן שתבוא ותוכיח לי שעכשיו יום].

מרחבית

משתמש מקצוען
ומעביר יום ומביא לילה
כמדומה שכל הציטוטים מהסוג הזה מדברים לפי תפיסת האדם הפשוטה בחיים הרגילים שלו. ולא מוכיחים משהו לכאן או לכאן.
וכמו שיש שאלה אם אומרים בברכת הלבנה 'ואיני יכול לנגוע בך' , איך מסתד עם הגעת האדם לירח. והפשטות, אני כאן עומד במרחק גדול מאוד, ולא יכול לגעת בך.
אפילו בתורה עצמה יש תיאורים שאין הכוונה כפשוטם, כמו 'יד ד'.

האור שנברא ביום הראשון נגנז לעתיד לבוא. כיום האור הוא מהמאורות.
והאור והחושך שמשו בעירבוביה לפני שד' הפריד ביניהם.

נערך לאחרונה ב:

שארפער

משתמש מקצוען
קצת פילסופים. צאו מעניין של סימולציה ממוחשבת. נדבר על תודעה.
כשאדם חולם בשינה, הוא בטוח שהוא בתוך מציאות אמיתית. רק כשהוא מתעורר, הוא מבין שחלם.
ברור שלעתיד לבוא או בהפרדה של הנשמה מהגוף - התודעה תהיה הרבה יותר גבוהה ושונה, וכנראה בלי זמן ומרחב.
ואז, איך נתפוס את המצב התודעתי שאנחנו נתונים בו עכשיו? כמציאות? כסוג של חלום? כמשהו חלקי מאוד מהסך הכללי?
טוב, לא משנה. מה הסיבוכים האלה...

ומה עם מכניקת הקוונטים, שנחשבת לגמרי נכונה, והיא גורמת לפרדוקסים שקשה לנו לתפוס, ולהסברים שלגמרי לא מחוברים לאינטואיציה שלנו ולכל איזושהי תפיסה שאנחנו רגילים בה? (ומשם גם הגיע המושג של יקומים מקבילים).

העולם הוא נעלם. התפיסה שלנו מאוד מוגבלת. לא כל מה שנראה לנו מובן וברור ולא צריך הוכחה הוא אכן כך...
(ללא קשר לנושא האשכול).
מכניקת הקוואנטים (למרות שאני לא ממש בקיא בה. גילוי נאות.) לימדה אותנו משהו חשוב.
המקובל היה מאז ומקדם, שיש שתי אסכולות בעולם.
האחת, דוגלת בבורא וברואים, אם זה הקב"ה ועולמו, ואם זה להבדיל אלף אלפי הבדלות, עובדי ע"ז נצרות, ואיסלאם ברמה מסויימת.
והשנית, היא דעת הפילוסופים הקדמונים, האתיאיסטים והדוגלים באבולוציה, שסיבת כפירתם היתה, שמה שאי אפשר לראות בתנאי מעבדה ולהבין בכלי השכל, פשוט לא קיים/נכון.
וזו הסיבה שהם לא קיבלו ע"ע את הדתות.

מכניקת הקוואנטים, הגיעה מבית מדרשו של המדע, שדגל בכך שרק מה שניתן לראות בעיניים, או בתנאי מעבדה, ולהבין בשכל, רק הוא קיים, אך הקוואנטים, שמטה את הקרקע תחת רגליהם.

כיום כבר ברור לכל דורש אמת, שהעולם הוא מנגנון כה מורכב, שאת רובו המוחץ, אי אפשר להבין בכלי גשם כלל, והתזה של "הכל גשמי" ממש לא נכונה. המנגנון שעליו סובב העולם, הוא רוחני, ונאצל ממנו אל הגשם.
כך שאסכולת הכפירה בבורא בעקבות "חקירה", פשטה את הרגל, ולחלוטין.

אבל מה..... אין להם את האומץ (והרצון) לומר זאת בפה מלא.

ואנו זכינו בדור אחרון, לראות את ההכנה השמימית ל"והיה ה' למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד", ול"וייעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם". בקרוב אמן.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מכניקת הקוואנטים (למרות שאני לא ממש בקיא בה. גילוי נאות.) לימדה אותנו משהו חשוב.
המקובל היה מאז ומקדם, שיש שתי אסכולות בעולם.
האחת, דוגלת בבורא וברואים, אם זה הקב"ה ועולמו, ואם זה להבדיל אלף אלפי הבדלות, עובדי ע"ז נצרות, ואיסלאם ברמה מסויימת.
והשנית, היא דעת הפילוסופים הקדמונים, האתיאיסטים והדוגלים באבולוציה, שסיבת כפירתם היתה, שמה שאי אפשר לראות בתנאי מעבדה ולהבין בכלי השכל, פשוט לא קיים/נכון.
וזו הסיבה שהם לא קיבלו ע"ע את הדתות.

מכניקת הקוואנטים, הגיעה מבית מדרשו של המדע, שדגל בכך שרק מה שניתן לראות בעיניים, או בתנאי מעבדה, ולהבין בשכל, רק הוא קיים, אך הקוואנטים, שמטה את הקרקע תחת רגליהם.

כיום כבר ברור לכל דורש אמת, שהעולם הוא מנגנון כה מורכב, שאת רובו המוחץ, אי אפשר להבין בכלי גשם כלל, והתזה של "הכל גשמי" ממש לא נכונה. המנגנון שעליו סובב העולם, הוא רוחני, ונאצל ממנו אל הגשם.
כך שאסכולת הכפירה בבורא בעקבות "חקירה", פשטה את הרגל, ולחלוטין.

אבל מה..... אין להם את האומץ (והרצון) לומר זאת בפה מלא.

ואנו זכינו בדור אחרון, לראות את ההכנה השמימית ל"והיה ה' למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד", ול"וייעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם". בקרוב אמן.
לא הבנתי.
מכניקת הקוונטים היא כלי מדעי מובהק המכיל כלים מתמטיים ברורים לברר כל תופעה בעולם הקוונטי
כלים מתמטיים המנבאים תוצאות מדוייקות
דיאגרמת פיינמן היא מתמטיקה לכל דבר, למרות שהיא מבוססת על תוצאות סטטיסטיות.
בכלל,
חלק מההסתר בעולם הזה הוא
שאי אפשר בכלים מדעיים לגלות את הבורא עצמו רק את שוליו אשר ממלאים את ההיכל.
מכניקת הקוונטים לא שונה בזה משאר התאוריות המדעיות
שהם מדויקות מתמטיות, ומשאירות יכולת כפירה ויכולת בחירה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...