דרוש מידע עולים לירושלים תשפב - טיפים ומסקנות

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
סליחה שאני ממש ישירה
אבל תסבירו לי עם כל ההסברים שיכולים להיות איך לא מתביישים
אתם רושמים שיש בלרינה
חושבת שהיו שם לפחות 10000 איש
אתם לא מתביישים להציב בלרינה אחת בלבד שיש בה 40 מקומות אולי ?????
בעיני זה לבד בושה !
עזבו את כל שאר הדברים שזלזלו בנו...

פעם ראשונה ואחרונה שלנו

מענין אני היתי ביום שני הבנות שלי חיכו 35 דקות לבלרינה בביתר חיכו 3 שעות ולגמפי 4 שעות ללא גוזמה נכון היה בחינם אבל הגיעו המון אנשים מבית שמש וירושלים אחכ הירושלמים כועסים שאליהם מגיעים ;););)
אנשים ממש לא נדחסו היה קצת עמוס אבל ממש לא דוחס נראה לי שכל אל שהרגישו דוחס זה בגלל שביום חמישי הגיעו אנשים שלא יכלו לבוא ביום שני נוצר עומס של שתי ימים

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
במקרה גם את ביתרלנד אנחנו עושים ואשמח לשמוע למה זה לא ראוי לשהייה
כי כמה שאנשים פה מתלוננים על עומס מטורף
בביתרלנד העומס פי כמה ואפשר לחכות גם 3 שעות לסיבוב מסכן.
והבעיה העיקרית שלא קשורה להפקה אלא למקום האירוע, כלומר שזה תחת כיפת השמים ובלתי נסבל
לשהות כ"כ הרבה זמן בשמש הקופחת עם ילדים ותינוקות.
לכן אחותי (משפחה עם כמה ילדים ויתרה על ביתרלנד ונרשמה ל"עולים לירושלים"
היא ממש ממש נהנתה, מזה שהיה שירותים נקיים, מקום לשבת, וכמובן אטרקציות לילדים!
יש לציין שהיא הייתה ביום הראשון בבוקר ככה שהגיוני שהיה עמוס פחות)
(באופן כללי , רוב התלונות זה מהורים, אני מאמינה שהילדים ברובם(מתבגרים זה סיפור אחר) נהנו מאוד.
לילד לא כזה קשה לחכות כמו להורים שלו, כי בשבילו זו חוויה ענקית שרק בעיניים הבוגרות שלנו אנחנו מסתכלים על זה ש " מה בשביל זה הוא חיכה חצי שעה?).
סתם הצעת ייעול, אם זה אפשרי וענין הרישום גם קשור אליכם, אולי כדאי להירשם לפי מ"ז כי אני מאמינה שכמו הצדיק שהוציא את השקע מהמקרר יש הרבה צדיקים שנרשמו פעמיים או שלוש כי זה באמת מחיר שווה לתמורה (בלי להיכנס לדיון אם חייבים לנו או לא.) וזה ע"ח אחרים בעצם.
לעניות דעתי זה בהחלט פתרון (לפות חלקי) שיצטרכו לשלם מגיל אפס כי כמו שכבר ציינו תינוקות תופסים גם את מקום העגלה שזה משמעותי מאוד!
שאפו על הפקת אירוע ענק שכזה!!

שפרה פרנקל

משתמש פעיל
סתם עוד נקודה, שמדברים על הקטנים שלא נלקחים בחשבון, יש מהצד השני את ההורים שלא עולים על הבלרינה ולא על מתקנים אחרים, וכן ילדים קטנים (ופחדנייים) - שלכאורה כן נלקחים בחשבון (הרי לא יודעים לאיזה גיל הכרטיסים שנרכשים) לכן זה קצת לא פייר לטעון שהעומס והתורות זה בגלל הנתון הנעלם של מספר התינוקות.
אז אולי גם כאן אפשר לשפר - ולרכוש להורים /מלווים סוג כרטיסים אחר שלא כולל שוברים (כמובן שאת הארטיקים כן) כך יכולו להעריך ולהערך נכון יותר...

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא יודעת על מה מדברים פה.
לא חיכינו יותר מ5 דקות לכל מתקן [מלבד הבלרינה שמראש לא מתקרבים לתור שלה]
הספקנו המון, הכל היה מושקע ומקסים!
המחיר ששילמנו לחוויה משפחתית כזו הוא פחות מסמלי.
תודה גדולה על הכל!
רוב מוחלט של הציבור שאני מכירה - נהנה ומוקיר ומעריך!!!

אבל בלי קשר, לא מבינה למה אנשים כותבים בבוטות כזו.
קיבלתם משהו מושקע בטירוף בכמעט חינם!
אתם לא חייבים ליהנות ובטח שלא להגיע בפעם הבאה, כל אחד נהנה ממשהו אחר ויש כאלו שעומס למשל הורג אותם והם מעדיפים להישאר בבית [גם במג'יקאס, 100 ש"ח תשלמו כניסה ועומס בלתי נסבל]
יש כאלו שמרגישים שהסגנון לא מתאים להם, כשם שפרצופיהם וכו'.
אבל למה לחשוב שחייבים לנו משהו? שפשעו בכך שלא התאימו את המופע אלינו?
הגישה הזו של עשו לי, לקחו לי, חייבים לי :(

ייחיאל

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
שלום וברכה,
אם יורשה לי,
בוודאי שניכר שהיתה השקעה גדולה, ירידה לפרטים הקטנים כגון הדפסת כל השילוט למתקנים וההוראות וכמובן תערוכה נפלאה מאד, גימיקים וחידושים, המתחם ליצירות של הילדים שהיה רגוע ומסודר ממש וכו,
אבל:
1. הציבור החרדי הולך וגדל. ולכן כל שנה צריך להוסיף עוד ימי פעילות. כל שנה הגרפים בעליה, וזה בא לידי ביטוי באירועים כאלה. לכן, העיריה והמשרדים השונים צריכים להחליט: או שהאירועים סגורים לירושלמים ולשאר העולים על בסיס מקום פנוי.
חובה להכפיל את מספר ימי הפעילות ל10 ימים. גם אז זה יהיה עמוס, אבל הגיוני.
הציבור גדל. ממילא כמה שנים כבר חמישה ימים , בחישוב מתמטי, זה ודאי לא הגיוני.
זה הי-ה צריך לגדול כל שנה ביום פעילות אחד, לפי קצב הגדילה של המגזר.
אז תגידו, מה עדיף? לבטל? אז התשובה היא שאלה: מה עדיף? לסכן?
התשובות לשני אלה: לחץ ציבור בנושא הדוחס
2. כל מי שמגיע לאירוע, בוודאי שהמופע המרכזי נמצא בלוז שלו. ולכן: לא יתכן שיהיה 2 פעמים מופע מרכזי בבוקר אחד לבנים ואחד לבנות- זה בסביבות 2850*2 , ברגע שנמכרים כרטיסים במספר כפול ומכופל, נוצר מצב שהרבה מהציבור שמבין קצת במתמטיקה, עסוק בלדאוג אם יהי-ה לו מקום במופע המרכזי, ולצבוא על הדלתות. ואז כמובן במידה ונשארים בחוץ האכזבה גדולה. ואנחנו ירושלמים. תחשבו על אלה שהגיעו מהצפון, דרום או המרכז
3. יתכן שכדאי לשקול הצבת מסכים של מעגלים סגורים, במידה והמופע המרכזי גדוש, שיהי-ה לפחות מענה לציבור שטרח.
4. התחשיב של 20 שח, הוא לא מדד בקשר לכל נושא של דוחס ובטיחות. לא משנה מה שילמו. חינם או 200 שח הנושא של בטיחות אמור להיות בראש סדרי העדיפויות. הציבור עצמו ברובו חכם ונמנע מלהידחס, אבל חלילה במצב של סכנה, לא נראה לי שהיו שרוולי מילוט מסודרים. או שהיו ולא נראו.
גם מסביב ל20 שח לפעמים יש עלויות של עוד 50 למשתתף, אז ה20 שח יש להם מקום של כבוד, באשר הם.
5. הנושא של היציאה מהמתחם היה מורכב, וארך זמן רב, אבל כנראה זה אילוצים בגלל הבניה המסיבית באזור.
6. עמדות הכרטיסים, 4 עמדות זה מעט מידי לקהל גדול שכזה.
7. יתכן וכדאי לשכפל את אותן אטרקציות במתחם שיהיו הרבה פחות מתקנים והרבה יותר מכל מתקן. נותן לכולם תחושה שהספיקו ופחות תחושות החמצה.
8. לגבי המופע, אפשר לעשות אקרובטיקה כשהיא משתלבת בתכנים וכן הלאה, כשהיא בילד אין ממש ולא בהדבקה
אז התוצאה היא שונה לחלוטין. יש תרגילים כמובן יותר ראויים ופחות. כנ"ל בנושא התוכן שאפשר לייצר מופע שיש בו דרמה והתרחשות עלילתית היסטורית יהודית, מרגשת, מסעירה ומעצימה, בשילוב גימיקים בילד אין.
בגדול הגענו בגישה של מופע מרכזי, ואם נצליח עוד משהו, זה ממש בונוס.
נהננו מאד. ניכרת השקעה רבה מאד בלוגיסטיקה, הסדרנים היו נחמדים ואדיבים, אירוע בהחלט מושקע, שמתאים מבחינת המתחם לגודלו של הציבור לפני 12 שנים.

אם משהו ממה שכתבתי לא לענין או פוגע אוכל למחוק.
אשתדל לענות לפי הסעיפים:
1. השמיכה קצרה, זה התקציב שיש. יפרסו ליותר ימים ירדו האטרקציות, תרד כמות המשתתפים, ירד גובה התקציב. יוסיפו אטרקציות, ירדו הימים, תרד כמות המשתתפים, ירד גובה התקציב. לחץ ציבורי שיופעל אולי יעזור אבל השאלה על מי הלחץ? עיריית ירושלים? בגדול הם רק צינור (כפי שכבר כתבתי אנשים טובים (סתם כי אני עניו) מכתתים את רגליהם במשרדי הממשלה לגייס כסף לפרויקט שאינו חלק מהתקציב השוטף של עיריית ירושלים), משרדי ממשלה? יש ממשלה? מישהו בכלל אנחנו מעניינים אותו? נשאר אולי להפעיל לחץ על הציבור אבל בכסף של הציבור אתה בקושי יכול לשלם שכירות על המקום לפני שאתה מכניס למקום אפילו אטרקציה אחת.
2. לא נמכרים כרטיסים כפול ומכופל אבל הבעיה בהחלט קיימת, אחה"צ הוספנו מופע ואני מאמין שבשנים הבאות נוסיף גם בבוקר.
3. המופע לא בנוי לצילום זאת אומרת שהוא אינו חוויתי ואינו נראה טוב בצילום (זו גם הסיבה שאין אפשרות לראות אותו ברשת וכדו')
4. את החוק והתקנים בנושא הבטיחות אנחנו מכירים היטב ואולי תתפלאו לשמוע אבל מבחינה בטיחותית המתחם יכול להכיל כפול אנשים ועדיין עומד בכל תקני הבטיחות. התלונות על העומס הם נכונות לאדם שמעוניין לצאת לטיול/חוויה ומגיע לרח' רבי עקיבא בערב חג. (בלי לזלזל רק מטאפורית), המקום היחיד שאולי ניתן לומר שלא שומרים על הבטיחות זה באולם של המופע ששם אנחנו מעלימים איננו מאנשים שיושבים על המדרגות בגלל הבעיה שצויינה לעיל ויכול להיות שאנו טועים בזה אבל זה מה שנקרא אוי לי מיוצרי אוי לי מיצרי
5. כמו שאמרתם
6. נבדוק ואם צריך יתוקן
7. השמיכה קצרה, לעיל סעיף 1
8. תסתכלו בהתכתבויות בנושא שנים קודמות הוסברו כל הצדדים בעניין
כשכותבים הגיונית ובצורה לא מתלהמת גם ביקורת קשה אינה פוגעת

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
לא הייתי כי צפיתי מראש את העומס והצפיפות (והתערובת).

אבל שאפו גדול ל @ייחיאל
משיב בצורה עניינית ורצינית וניכר שבאמת רוצה שכולם יצאו מרוצים.
ממליץ לכל מי שעושה משהו גדול למגזר לשלם לאחד/ת מהעובדים/ות,
לענות לפניות ציבור בפורום פרוג...

שפרה פרנקל

משתמש פעיל

אבל שאפו גדול ל @ייחיאל
אבל צריך לדעת איזה אחד.
לא כל אחד יעשה את זה כ"כ נקי יפה ומושלם כמו @ייחיאל
באמת שאפו

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
יש איזה רף שהצבנו לעצמנו על כמות הנכנסים (ושוב אני מדגיש הרבה פחות מכמה שמותר להכניס) כנראה שבשנים הבאות הרף ירד עוד ולאור כל התלונות שהיו נצטרך לעשות חושבים גם על הגיל שממנו יצטרכו לשלם
מקובל מאד בהרבה מקומות לשלם החל מגיל שנה, ואם זה יפתור לפחות חלקית את הבעיה של התקצוב מול כמות האנשים, זה נראה פתרון מוצלח.
מתחת גיל שנה זה לא לענין לבקש תשלום.

שעשוע

משתמש פעיל
אולי באמת למנוע מאנשים להגיע פעמיים?
לידי עמדה בחורה שסיפרה בתום לב שהם נרשמו פעמיים , בוקר ואחה"צ

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@ייחיאל
קודם תודה על ההתייחסות.
לגבי הסקת מסקנות.

אז הציבור הוא ענקי, רעב לאירועי תרבות. וקופץ על כל אירוע בעל עלות נמוכה, כנראה שלא אתם אלו שתשנו את המציאות.

אבל בכל זאת.
אפשר לתת יותר הדרכה למופיעים בקשר למקובל בציבור החרדי.

למשל האקרובטיקה בחוץ היה ממש לא נעים, אני ואשתי לא יכולנו להסתכל בחלק מהקטעים ונשארנו בגלל הילדים.
במופע החיות של שלמה [שהיה מצוין] כדאי להדריך אותו יותר לגבי העלאת ילדות לבמה, להחזיק להם ביד ולסרק אותם [עם איגואנה...] לדעתי זה לא התקבל בברכה אצל חלק רחב מהצופים.
בשיחת הדרכה קטנה זה היה נפתר מראש.

הנושא השני זה הבטיחות, לא רק באולם, גם בחוץ ילדים ישבו על חומות גבוהות [כמו שכבר כתבתי] וזה ממש מסוכן.
יש אנשים שהתלוננו על חוסר בהירות בדרכי מילוט.

זהו.
לגבי שאר האטרקציות וויתרנו מראש והשתתפנו רק במופעים.

ssarah

משתמש צעיר
שמעתי גם על משפחות שהגיעו בבוקר יצאו לצהריים וחזרו לסבב שלאחה"צ.

להסכים

משתמש פעיל
אשתל לענות לכולם בימים הקרובים

@ייחיאל
אז ככה הסך הכללי היה מצוין.

רציתי להעיר לגבי הגישה של חלק מהמארגנים, שמן הסתם משתכרים לצורך פרנסתם והם פקידים ביצועיים ובכל אופן מתנהגים כבעלי המקום באופן דורסני ולא אנושי.

קבוצה גדולה מגיעה עם יהודי בשם ישראל, הם טוענים שזו אשתו של המארגן (ספרתי כמה נשים) וילדיו (כל החמולה). הם מתלבשים ללא תור על מתקני הלונה פארק בהתעלמות מוחלטת מתור ודרך ארץ, הם נכנסים מכניסה צדדית בפתאומיות ולמורת רוחם של הסדרנים, הם מגובים במארגן נוסף בשם ארי, הם נעצרים להצטלם להנאתם וגם האישה עולה על המתקן למרות שגילה עבר את שנת ה12 מזמן.... כמו כן הם מעלים תינוקות קטנים מבני 3 ומשאירים להורים העומדים בתור להסביר לבן הכמעט 3 שלהם המאוכזב את ההבדל בין אנ"ש ל'סתם עמך'.

נא דעתך.
לא קבלתי תגובה, מה קורה?

ייחיאל

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
@ייחיאל
אז ככה הסך הכללי היה מצוין.

רציתי להעיר לגבי הגישה של חלק מהמארגנים, שמן הסתם משתכרים לצורך פרנסתם והם פקידים ביצועיים ובכל אופן מתנהגים כבעלי המקום באופן דורסני ולא אנושי.

קבוצה גדולה מגיעה עם יהודי בשם ישראל, הם טוענים שזו אשתו של המארגן (ספרתי כמה נשים) וילדיו (כל החמולה). הם מתלבשים ללא תור על מתקני הלונה פארק בהתעלמות מוחלטת מתור ודרך ארץ, הם נכנסים מכניסה צדדית בפתאומיות ולמורת רוחם של הסדרנים, הם מגובים במארגן נוסף בשם ארי, הם נעצרים להצטלם להנאתם וגם האישה עולה על המתקן למרות שגילה עבר את שנת ה12 מזמן.... כמו כן הם מעלים תינוקות קטנים מבני 3 ומשאירים להורים העומדים בתור להסביר לבן הכמעט 3 שלהם המאוכזב את ההבדל בין אנ"ש ל'סתם עמך'.

נא דעתך.
מבין את התסכול. אנחנו חידדנו לכל העובדים את הנהלים שאין להכניס שום אדם כולל לא בני משפחה ללא תור. כנראה שעדיין היו סוררים (כבדרך אגב אני לא מכיר מישהו בהפקה בשם ישראל ולא מישהו בשם ארי). מספר תגי הפקה שניתנו לאנשים שהיו צריכים לקבל כדי לעבור אך עשו בהם שימוש לא הוגן. תלונות ששמענו במהלך הימים השתדלנו לטפל בשטח במיידי אך עדיין יכול והיו תקלות. (הייתי שמח לתמונה על מנת להמשיך את הטיפול). אני רק יכול להגיד שאשתי וחמשת ילדיי שהגיעו חיכו בתורים כמו כולם.

ייחיאל

משתמש פעיל
הפקות ואירועים

אבל שאפו גדול ל @ייחיאל
תודה על המחמאות. אבל זה ללא תשלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה